Vítězný vstup dorostenek do soutěže

Dorostenky Slavie porazily v prvním mistrovském utkání Duklu na domácím hřišti s přehledem 6:1.

Již v první minutě viděla žlutou kartu Máňová poté, co nedodržela odstup od soupeřky, která zahrávala trestný kop. Ale od té chvíle byla režie hry v našich rukou. To dokládá první šance Hilbertové ve 3. minutě, která ze střední vzdálenosti vyslala střelu na branku, na kterou hostující golmanka nedosáhla - 1:0. Naše hráčky povzbuzené gólem se tlačily do útoku, ve dvou šancích byly Prošková a poté i Růžičková, ale s oběma si soupeř dokázal poradit. V 8. minutě zkoušela opět střelou ze střední vzdálenosti překonat golmanku Hilbertová, ale ta výborným zákrokem hostující tým podržela. Soupeř ubránil i naše dva rohy, ale gólu ve 12. minutě už neunikl, když se k odraženému balonu dostala Růžičková a i přesto, že balon golmanka chytila, nedokázala ho udržet a ten skončil za jejími zády - 2:0. Do další naší veliké šance se po krásné průnikové přihrávce od Libovické hnala Hilbertová, ale trefila pouze tyč. Na třetí branku jsme si museli počkat až do 34. minuty, kdy Růžičková zatáhla balon po levé straně a na její centr na přední tyč si seběhla Máňová, která navýšila již na 3:0. Gól číslo čtyři přišel několik minut po třetím gólu, Růžičková protlačila balon na Máňovou, a ta ve skluzu dopravila balon do branky - 4:0. Tím skončila první poločas.

V druhém poločase se do šance dostávala Růžičková, ale soupeř jí v tom zabránil. Náš tlak z první půle opadl, a proto se soupeř začal dostávat do větších šancí a od odměnou jim byla penalta, po faulu Komárkové. Soupeř penaltu proměnil - 4:1. V 64. minutě jsme skóre opět navýšili, po sklepnutým balonu Maňovou se dostala Hrtánková a šanci proměňuje - 5:1. Skóre se mohlo opět měnit, ale Růžičková golmanku nepřekonavá. V 74. minutě upravila skóre do finální podoby Růžičková, která se prosadila po centru Cibulkové - 6:1. A jelikož Růžičková v další šanci už golmanku nepřekonala, utkání skončilo naší první výhrou v sezóně 6:1.