Béčko rozdrtilo Strakonice

Béčko odehrálo první přípravný zápas během soustředění v Písku, porazilo divizní Strakonice 7:1.

Naposledy se B tým utkal se Strakonicemi v závěrečném kole uplynulého ročníku České fotbalové ligy, kdy soupeř dostal ještě o gól navíc. V jeho kádru byl na hostování slávstický gólman Miroslav Samoel, který se do přípravy zapojil už s naším béčkem. Nyní je však stále zraněný, utkání opět odchytal gólman z dorostu Jan Hanuš. Kvůli zdravotním problémům dnes do hry nezasáhl ani Martin Jarolímek, zahrál si naopak už Jakub Mejzlík, Marek Borovský a Robin Dejmek.

Slavia B - Strakonice 7:1 (2:0)

Sestava Slavie: 1. poločas: Hanuš - Bauer, Radek Dejmek, Šmíd, Švamberg - Vagrčka, Vácha, Kovařík - Dočkal, Necid, Jablonský

2. poločas: Hanuš - Lukáš Kindel, Šmíd (65. Radek Dejmek), Tlustý, Mejzlík - Bayer, Proskočil, Borovský - Zelinka, Robin Dejmek, Vrzal

Branky Slavie: Kovařík, Necid, Mejzlík, Borovský, Robin Dejmek, Vrzal, Bayer

Trenér Luboš Kozel dnes zkoušel netradiční rozestavení se třemi útočníky. "Chtěl jsem, abychom si po sobotě spravili chuť, tentokrát nám nechyběla potřebná disciplína. Zkusili jsme si i ofenzivní systém se třemi záložníky," řekl k zápasu Kozel. "Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do správného rytmu, ale po pětadvaceti minutách jsme měli utkání pod kontrolou, s výkonem jsem spokojený." Po přestávce se jeho svěřenci rozstříleli ještě víc, soupeři nasázeli pět gólů.