Juniorka na turnaji čtvrtá

Juniorka Slavie nezvládla poslední zápas na turnaji Drops cup a po špatném výkonu hlavně ve druhém poločasu zaslouženě prohrála 1:3. Nedali jsme ani branku, tu jedinou si soupeřky daly samy. Útěchou nám mohou být dvě individuální ocenění - nejlepší střelkyní se stala Kristýna Feixová (7 branek), v nejlepší jedenáctce turnaje jsme měli trojí zastoupení - Lucie Králíčková, Kristýna Feixová, Iveta Dvořáková.

V poslední generálce před ligou sehrály v boji o třetí místo juniorky zápas proti juniorce Viktorie Plzeň. Na podzim naše holky vyhrály doma 1:0, tentokrát vše bylo úplně jinak. První poločas jsme však sehráli dobře, měli po většinu času převahu a soupeřky moc nepouštěli k naší bráně. Z dálky nebezpečně střílely Tomášková, Kulichová či Kuklová. Sama na bránu šla i Dvořáková, ale v posledním okamžiku byla zablokována. Dobré příležitosti měla i Nováková. Bohužel, jak už to u nás v poslední době bývá zvykem, tak jsme ani jednu vyloženou šanci nevyužili, a tak přišel trest. Pět minut před koncem po zaváhání Plzákové a Kulichové Plzeň přenesla rychle hru a z úhlu šla sama na bránu Ranglové, střelou pod břevno se nemýlila.

Druhý poločas byl katastrofální, nedokázali jsme udržet míč, v osobních soubojích jsme byli druzí. Brzy přišel další trest, v 52. minutě Plzeň zahrála standardní situaci, Mazurová vyrazila na břevno, ale naše hráčky zaspali a dorážkou zvýšila Jana Beštová. Po zbytek utkání to byla křeč, nevytvořili jsme si šanci. Naopak Plzeň trefila břevno či nás podržela Mazurová. V závěru po ztrátě míče využila brejk opět Ranglové. Skóre nakonec korigoval opět soupeř, když malá domů místo na brankářku mířila do brány.

Slavia - Viktoria Plzeň 1:3 (0:1)