Slávistky porazily Brno 2:0!

Fotbalistky Slavie v prvním jarním zápase zvládly velice těžký zápas a i přes nepříznivý průběh nakonec zaslouženě vyhrály 2:0. Branky daly Divišová a brankářka Zbořilová z výkopu! Juniorky ve svém zápase remizovaly 0:0.

Zápasový report:
Slávistky nečekalo v Brně nic lehkého. Navíc se zhoršilo počasí a foukal silný vítr. V prvním poločase jsme hráli proti větru, což nebylo nic příjemného. Hra byla poměrně vyrovnaná, ve které si ani jeden tým nevytvářel velké šance. Důležitým momentem se stala 31. minuta, kdy se Zubková nechala po dvou žlutých kartách vyloučit a museli jsme jít do deseti. Do konce poločasu jsme se snažili udržet bezbrankový stav, což se podařilo.

Druhý poločas začal skvěle, po třech minutách jsme se ujali vedení, což bylo velice důležité pro další vývoj. Od té chvíli jsme se nemuseli nikam hnát a mohli se soustředit na defenzivu. Holky předvedly velice bojovný výkon, hodně toho naběhaly a nevypustily jediný souboj. V dalším průběhu jsme pak soupeře prakticky k ničemu nepustili a i v deseti měli zápas pod kontrolou. Raritou se stala branka Zbořilové z výkopu, to se jen tak nevidí. Tím bylo o výsledku rozhodnuto. Slavia tak získala tři velice důležité body.

Průběh zápasu:
10. minuta - Po rohu se odražený míč dostal k Matýskové. Její střela letěla nad bránu.
12. minuta - Pěničková ze standardní situace trefila jen brankářku.
14. minuta - Holečková rozehrála roh, míč se dostal k Budošové, jejíž střela skončila nad bránou.
37. minuta - Po přihrávce do vápna nebezpečně vystřelila Koláčková, míč minul jen o pár centimetrů branku.
48. minuta - Bottová rozehrála standardní situaci na vzdálenější tyč, kde před branku vracela Budošová a těsně před brankářkou tečovala Divišová. 0:1.
56. minuta - Pincová špatně vracela míč Chlumecké, toho využila Svobodová, ale předhodila si míč tak, že u něho byla o kousek dříve Zbořilová a odkopla do autu.
68. minuta - Rohový kop zahrála Holečková, míč prošel vápnem a bohužel nikdo nedokázal tečovat.
70. minuta - Holečková u rohového praporku uvolnila Budošovou, zatáhla do vápna, kde nahrála volné Voňkové, která vstřelila branku, ale nebyla uznána pro ofsajd.
76. minuta - Neuvěřitelná situace, Zbořilová dlouze vykopla, díky větru se míč dostal až k bráně, kde přeskočil špatně vyběhnutou brankářku Lorencovou. Padla tak velice kuriózní branka. 0:2.

Brno - Slavia 0:2 (0:0)
Slavia: Zbořilová - Bottová (86. Kulichová), Chlumecká, Pincová, Zubková - Holečková (80. Tesková), Pěničková, Budošová, Benýrová - Divišová - Voňková (89. Týlová)
Brno: Lorencová - Balaščáková (76. BUrešová), Juráková, Zelená, Tomšíková - Ševčíková (51. Valková), Koláčková (62. Florková), Širůčková, Veselá - Svobodová, Matýsková
Branky: 48. Divišová, 76. Zbořilová
ŽK: 28. Ševčíková, 88. Svobodová - 24. Zubková
ČK: 31. Zubková

Juniorky
Mladé slávistky čekal velice těžký soupeř. Utkání však zvládly dobře. První poločas měly více ze hry, ale k ohrožení branky se dostaly pouze dvakrát, jednou hlavičkovala těsně vedle brány Kuklová, podruhé Nováková. K většímu ohrožení branky jsme se bohužel nedostali. Brno dokázalo zahrozit jednou, po rohu se po zkrumáži ke střele dostala soupeřka, ale na brankové čáře trefila Kulichovou.

Ve druhém poločase jsme měli dobrých prvních deset minut, ale postupně nás Brno dostávalo pod tlak, dvakrát nás podržela Mazurová po střelách z dálky. Vyřešila i další ošemetné situace. Přestože mělo Brno více ze hry v závěru utkání, do vyložených šancích jsme je nepustili. I slávistky si vypracovaly velkou šanci, po pěkné kombinaci se míč dostal na hranici vápna k Feixové, která střílela osamocena, ale bohužel o malinko minula konstrukci branky.

Brno - Slavia 0:0
Slavia: Mazurová - Kulichová, Čmakalová, Mádlíková, Králíčková - Týlová (41. Plzáková), Kuklová, Tesková (41. Feixová), Tomášková (67. Beránková) - Nováková, Dvořáková (57. Vandasová)