Slávistky vezou tři body z Pardubic

Fotbalistky Slavie si poradily s Pardubicemi 6:0, když soupeř na slávistickou branku nevyslal ani jednu střelu. Dvě branky vstřelila Pěničková, po jedné přidaly Necidová, Holečková a Brázdová, vlastní si dala Sehnoutková. Dorostenky vyhrály stejným rozdílem. Starší žákyně v neděli hrály proti stejnému soupeři a vyhrály 4:0, mladší žákyně vyhrály 3:0.

A tým:
Slávistkám týden před derby chyběla v zápase Lucie Voňková, která se zranila při zápase Česka proti Dánsku. Absence bude zřejmě na několik týdnů. A během dnešního zápasu v prvním poločasu kvůli drobným problémům musela střídat Pincová i Cahynová, další dvě reprezentantky. Proti Pardubicím jsme začali dobře, hned ve 3. minutě po rohu Pěničkové a střele Krůzové před vlastní brankářkou tečovala do sítě Sehnoutková. Hned poté Divišová zblízka trefila brankářku. K vidění jinak byla tuhá defenziva Pardubic, kdy se její hráčky postavily kolem vápna a jen odkopávaly. Na naší polovinu se tedy vůbec nedostaly, slávistky se musely prokousávat přehuštěným hřištěm. Ale jelikož jsme se střelecky prosadili, tak to bylo pro nás jednoduché, navíc jsme si několik šancí přeci jen vytvořili. Možnost měla Nepokojová, ale z vápna střílela nad branku. Ve 24. minutě po pěkném centru za obranu od Králové hlavičkovala k tyči Pěničková. Stejná hráčka vstřelila i další branku, prosadila se po rohu, kdy se k ní odrazil míč a prudkou střelu z deseti metrů zakončila. Po další standardní situaci se před gólmankou ocitla Odehnalová, ale pouze jí trefila.

Do druhého poločasu nastoupila Necidová místo reprezentantky Divišové a po deseti minutách se gólově prosadila, když si naběhla na přihrávku Pěničkové před branku a z první umístila k tyči. Ještě předtím Pěničková hlavičkovala do břevna. Průběh utkání byl po celou dobu stejný jako v prvním poločase, záleželo pouze na tom, kolik branek vstřelíme. Pátou branku vstřelila Holečková po centru Necidové, když se šikovně dostala před obránkyni a brankářku a v pohodě doklepla do sítě. V 72. minutě po centru Odehnalové nejdřív byla blízko gólu Necidová, pak ale nejdříve do tyče dávala Brázdová, od ní pak hlavou skórovala. Pěknou střelu z dálky předvedla v 78. minutě Necidová, brankářka s vypětím všech sil vyrazila na roh. Pět minut před koncem jsme měli velkou šanci, po centru Brázdové na vzdálenější tyči střílela Pěničková, pokus gólmanka vyrazila, následně střílela Nepokojová, ale obránkyně dokázali zblokovat a následný závar přežily. Slávistky si tak připsaly zaslouženou výhru a za týden je již čeká derby se Spartou. Hraje se 14.4. od 14:00 v Horních Měcholupech.

Pardubice - Slavia 0:6 (0:3)
Slavia: Taušová - Beštová, Odehnalová, Budošová, Králová - Divišová (46. Necidová), Cahynová (33. Holečková), Pincová (29. Tomášková), Pěničková, Krůzová (65. Brázdová) - Nepokojová
Branky: 24. a 33. Pěničková, 3. vlastní Sehnoutková, 55. Necidová, 60. Holečková, 72. Brázdová

Dorostenky:
Do zápasu jsme vstoupili dobře, hned ve 3. minutě skórovala Dědinová, když doklepla hlavou střelu Brázdové. Stejně jako u áčka jsme měli neustále převahu, Pardubice se spíše soustředily na defenzivu. Do dalších příležitostí se dostaly Bardová a Břížďalová. Během utkání se navíc spustila krátká přeháňka, takže divákům byla pořádná zima. Slávistky se zahřály další brankou, ve 26. minutě po centru Bažoutové si ve vápně zpracovala míč Břížďalová a střelou z úhlu prostřelila brankářku. Mohli jsme přidat další branku, po úniku Dědinové přihrávala před branku, ale obrana v poslední chvíli dokázala vypíchnout před nabíhající Beštovou.

Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, po šestí minutách z levé strany pronikla do vápna Rzycká, zpětnou přihrávkou našla Bardovou, která ještě u vzdálenější tyči přihrála nabíhající Dlouhé, pro kterou nebyl problém doklepnout do prázdné branky. Slávistky byly aktivnější, hrály kombinačně a postupně se dostávaly před branku do zakončení. V 57. minutě po přihrávce Beštové unikla obraně Dědinová a podél brankářky zvýšila na rozdíl čtyř branek. Hezkou akci předvedla v 66. minutě Beštová, když si narazila s Brázdovou, obešla stoperku a levačkou umístila k tyči. V 73. minutě po krásném centru Mackové hlavičkovala k tyči Necidová. V 77. minutě Necidová vyslala do úniku Bardovou, brankářka jí střelu vyrazila a následné dorážce zabránila vracející se obránkyně.

Pardubice - Slavia 0:6 (0:2)
Slavia: Palková - Lébrová, Bažoutová (60. Toťová), Mukařovská, Müllerová (41. Rzycká) - Dědinová, Beštová (67. Necidová), Břížďalová (56. Macková), Dlouhá - Brázdová, Bardová
Branky: 3. a 57. Dědinová, 26. Břížďalová, 46. Dlouhá, 66. Beštová, 73. Necidová