V neděli sehrály fotbalistky Slavie vítězný zápas na hřišti Slovácka, kde byly dvě klíčové sporné situace v náš neprospěch. O samotném průběhu zápasu píšeme v jiném článku, nyní se můžete podívat na detailní rozbor videa a sami posoudit, jak to celé mělo být.
Ocekavam ze nekdo kauzu bude sledovat a poda dasi informaci, zda ta blondata krava v cerveny mikine dostala dozivotni distanc, nebo zensky fotbal jede ve stylu '90 let, Milanka a Ivanka.
Už se mi chce zase blejt. To mi řekněte, kdo z toho co má. Vždyť v tom ženským fotbale jde s prominutím o hovno, je to soutěž amatérek a stejně si tam někdo musí honit triko.
Jak by se k tomu stavela? Piskala to jeji nejblizsi spolupracovnice, takze ji samozrejme podrzi. Do zenskeho fotbalu nevidim, ale je podle me prirozene, ze jej v CR nejvic ovlivnuje prave Damkova.
Upřímě moc nevěřím v nějaké konspirace v ženském fotbale, spíš proste úroveň rozhodčích je naprosto mizerná. O to víc je smutné že tato rozhodčí píská svět. Co by z toho Damková měla, v lize funguje zatím dobře, dle toho co zatím dělá. Tady si to bude muset srovnat.
Nevíš o co jde¨Japhiku?Tohle se přece táhne už od 48.roku,kdy byla Slavia prohlášena za buržoázní přežitek a za nepřítele pracujícího lidu.Všichni kteří ve zdraví-bez infarktů a bez Ruzyně tuto dobu přežili a nepřestávali doufat,by měli dostat metály za věrnost .Ti co za Slavii přes soustavné persekuce kopali, a byli všem za blázny,protože každý věděl,kdo musí vyhrát by měli dostat vyznamenání za svoji statečnost.Je hrozné vědět,že se můžu snažit sebe víc,ale stejně bude mít navrch ten,koho určí usnesení strany a vlády.
Potomci těch zmetků mezi námi klidně žijí dál,nikdo jim nezkřivil ani vlásek na hlavě.Ale ta nenávistná výchova z nich udělala to co jsou.
Duševní mrzáky a odpadky společnosti.Na videu ze zápasu holek Slavie si to můžete ověřit nejlíp.
Kam nemůže Královec, tam dosadíme Šecovou, hnus. Faul na Divišovou úplně ukázkový příklad, naopak zákrok brankářky naprosto jasná ukázka skvělého a čistého vypíchnutí kličky. Paní XXL byla zřejmě jiného názoru...
Tak jsem si vzpomněl na jednu filmovou hlášku,"Rozkaz zněl jasně,přijede chlap v koženém kabátě..."
Dovolím si to parafrázovat,"Rozkaz zněl jasně,řezat slávistky.."
Jsem zvědav kam až to může dojít.Přestože musela madam Šecová jet z Liberce až na Slovácko,aby "zodpovědně"odřídila utkání,úkol se jí nepodařilo splnit.Sama byla svojí neschopností tak zhnusena,že musela ihned odjet.
Prosím přítele lassitera:"Lasičáku,neurážej ta milá zvířata,která
mají tak krásné a upřímné oči a dávají nám dobré mlíčko srovnáváním s tímto vředem,který řídil zápas našich fotbalistek.
V úvodu podotýkám, že jsem rozhodčí a že spousty hráček Slavie znám z doby kdy jsem je pískal v různých přátelských utkáních. Proto se v jednom bodě budu trošku lišit od všeobecného názoru.
A jde o první situaci onu (ne)penaltu. Penalta to klidně být mohla, ale i nemusela být. Hráčka Slovácka tam šla tak, že nešlo trefit míč takže z její strany jasné překročení pravidel. Na druhou stranu, mám pocit, že slávistka jde k zemi ani tak ne vinou kontaktu (ke kterému by ale rozhodně došlo !) ale spíše se instinktivně snaží vyhnout a padá. Video je rozmazané takže to nemůžu tvrdit 100%, ale často se stává, že faulovaný vidí blížící se kontakt a tak jde k zemi těsně před ním a není to simulování, nýbrž instinkt.
Takže verdikt, chápu nepísknutí penalty, když posune měřítka tak, že to není penalta a měřítka jsou stejná na obě strany tak je to v pořádku, ale tady to v pořádku není. ŽK by byla namístě pouze v případě, že by tam hráčky něco řekli, proto jsem v úvodu zdůraznil, že jsem je pískal protože ze zkušenosti vím, že některé hráčky Slavie se neostýchají ozvat, když se jim něco nelíbí a to i když nemají pravdu...
Druhá situace jasné selhání rozhodčí. V prvním případě ještě lze ospravedlnit špatným postavením vyplynutým z náhlého přenesení hry, ale tady to vidí zcela jasně.
takže závěrem resumé chápu, že nepískla penaltu pro Slavii, až tak jasná zase (ne)byla. Ale pokud tam nedošlo k nevhodné reakce hráček, což se mi vzhledem k jejich pohybu nezdá tak vše ostatní je jasné selhání.
Pokud budete podávat protest, tak u druhého bodu zdůrazněte že z postavení v jakém rozhodčí byla nešlo situaci nevidět. Na ten první se moc nesoustřeďte tam to rozhodně není tak 100% zářez jako v případě druhém.
Rozhodci maji mozna jine oci.. :-). 1) Ja vidim, ze divisova dostala konara, koleno na stehno, mohlo dojit i ke zraneni.. 2) Co ale pravidla? Ja tedy nejsem znalec, ale nedavno jsem se koukal do pravidel, pac me zajimal pripad Pilar a jeho penalta na sparte.. a v pravidlech preci je, ze faul a penalta je i tehdy, pokud se branici hrac pokusi podrazit / kopnout hrace a ten se vyhne..
krom toho, a to se tedy nezlobte, jak muzete rict, ze penalta mohla nebo nemusela byt..! Bud je nebo neni, nic preci neni mezi tim..! je snad v pravidlech, ze rozhodci ji muze pisknout podle svy uvahy? Bud jsou naplneny znaky faulu popsany v pravidlech nebo nejsou!
Kdyby to bylo tak jednoduchý...Vem si třeba ruce ve vápně-kdy to pencle je a kdy ne? Ruce mohou být v nekonečné kombinaci úhlů, postavení, orientaci, v pohybu, atd. Nebo ruka položená na rameno protihráče. Může tam vterřinu ležet nebo ho za to rameno zatáhnout. Případně nemusíme chodit daleko - Řepkův náskok do Pospěcha. I v těchto případech může být tenká hranice mezi faulem a důraznou hrou. I když tenhle konkrétní příklad není asi ideální, nevím na co tam rozhodčí čekal.
Jinak ale soulasím, že toho manévrovacího prostoru mají zbytečně moc a např. ruce ve vápně si snad může pískat podle hvězd.
Jasne, deni na hristi neni jednoduche posuzovat, nicmene nelze relativizovat pravidla... pokud se nepletu (mozna jo), tak v pravidlech je popsano, kdy je faul, kdy penalta, bez moznosti nejake volne uvahy rozhodciho.. na nem pak je, aby to pravidlo aplikoval na herni situaci, coz uz je samozrejme slozitejsi.. nemam ale rad tyhle fraze, zvlast po shlednuti opakovanych zaberu, "je to na posouzeni rozhodciho", "kontakt tam byl" ... pokud je nekdo rozhodci, musi preci znat pravidla a argumentovat podle nich, a pokud vim, pravidla tyto nicnerikajici fraze nepouzivaji, tam jsou preci dana kriteria, kdy je faul a kdy ne..
Jooo-"Kontakt tam byl". Z toho taky teču. Když někoho natěsno bráníš, pořád jsi o něj opřenej, strkáte do sebe loktama, je jasný, že od něj, zvlášť ve vápně nebude metr.
A pro jistotu jen zopakuju, že tahle nepenalta byla pro mě penaltou nejpenaltovanější. Ale např. tu na Pilaře bych nepískal. Myšleno hlavně obecně, vím, že pravidla hovoří o něčem jiném. Ale např. Dáša si je vykládá zase úplně jinak a jsme tam, kde jsme byli :)
Tu žlutou podlě mě dostala rozhodně za řeči, vytáhla ji hodně pozdě po tom, co se zvedla, navíc dost "impulzivně"
A ta nepenalta? Nechápu, jak se na tom můžeš takhle točit, za co víc by se měly pískat? Jedinou polehčující okolností je mizerné postavení rozhodčí, ale jako na talíři to zase musela mít pomezní.
Petra Divišová řekla, že za co pískat penaltu, když se jí omlouvá i soupeřka, která jí srazila. Neřekla nic špatného, jen se dotazovala bez emocí, spíš se smutkem v hlase
Ne ve fotbale se nemlví, pamatuju jak ještě v dorostu se jeden spoluhráč obrátil na rozhodčí s dotazem cituji: "Pane rozhodčí, kolik ještě zbývá do konce?" a dostal druhou žlutou kartu a šel ven.... jo holt jsme jako nováček vedli nad favoritem....
Jak můžeš pískat a neznat pravidla. Faul (penalta) je i při pokusu o podražení. Jak sám píšeš, bránící hráčka tam šla tak, že nemohla trefit míč. Takže naprosto jasný faul a jasná penalta i kdyby se Divišové ani nedotkla.
Chodím na fotbal x let,ale jasnější penalta se snad ani nedá vidět.
Pokud ten posudek psal rozhodčí,o čemž se dá pochybovat,tak buď potřebuje operaci očí/obou/,nebo ať jde pískat kuličky.
Zdravim, take jsem si prohledl video, ano pani rozhodci na to, ze je mezinarodni rozhodci ma sileny pohyb, takze ani nemuze moc posuzovat objektivne danne situace, podle mne obe veci zcela jasne, s aroganci se nestotoznuju , zadnou jsem z jejich gest nevycetl, snad vetsi odstup od hracek, co se tyce zlute karty , jednoznacne uddelena nespravedlive, jenze ted mne zajima Vas dalsi postup, na ten jsem opravdu zvedavy, jinak ziram , ze uz se zapojil i jiri bez 1, to je asi nova taktika , ze . Presto mne ani jedna situace nepresvedcila , ze to rozhodci musela udelat s umyslem skodit, pokud nekdo pise o tluste........, ma spis pravdu on, na takovou uroven opravdu sileny pohyb i spoluprace s pomezni rozhodci. Uvidime v dalsich zapasech ,ano o medialici jsem uz psal hned v prvnim prispevku, mozna bych pozadal o nazor nekoho z byvalych prvoligovych sudich, kteri dnes uz nejsou aktivni na teto urovni.
podáváme samozřejmě protest. A tendenčním řízení svědčí statistika faulů - Slavia 37x faulovala, Slovácko pouze 5x. To se v běžné praxi nestane, aby byl takový nepoměr.
Hm Richi , no bude mne zajimat nazor komise rozhodcich, tady Vam musim dat za pravdu, ale mam pocit, ze jedna stiznost nic nevyresi, presto nebylo by dobre treba pro ty domaci utkani se vice zamerit i na ty organizacni veci, aby Vas zase nevychytali, vzdyt urcite existuje na Slavii nekdo , kdo to ma v maliku.
Tu píču Šecovou jsem párkrát viděl mávat ČFL.Jestli bydlí v Liberci tak by neuškodilo ji navštívit až tam bude hrát Slavie.Minimálně posprejovat barák by si zasloužila.To samé ty dvě slovácké kundy s čísly 14 a 18,kvůli nimž byly tyto dvě situace.Zaslouží si aby z toho nevyšly tak lehce.Tu píču Šecovou by měla znásilnit smečka toulavých psů a kdyby z toho bylo video a někdo to hodil na youtube a další servery byla by to prdel.Taková kráva co bere evidentně úplatky nemá ve fotbale co dělat.Tohle video by mělo být na všech serverech ať má z ostudy kabát a disciplinárka musí tvrdě zasáhnout !
Ohrazuji se proti tomu, abychom uráželi hráčky Slovácka! Dvakrát přiznaly otočené auty, navíc samy byly v šoku z toho, jakým způsobem je utkání řízené. Děvčata nemůžou za to, že rozhodčí rozhoduje, jak rozhoduje.
A ano, video sdílejte, je to sekretářka komise rozhodčích, je tedy známá, tak ať o ní všichni vědí, co dokáže provést.
Tak nevěděl jsem že hráčky Slovácka přiznaly aspoň ty dva otočené auty.Aspoň nějaké tam mají celkem charakter.Nicméně ta,co zahrávala tu nesprávnou penaltu ji měla kopnout někam k rohovému praporku jako to udělal v zimní přípravě třeba exreprezentant Pavel Horváth.Ta morálně selhala a ta co filmovala ještě mnohem více.Ale souhlasím s tím,že jasně největší podíl na tom křivdění měla ta píča Šecová.A co její asistentky ? Mávaly dobře nebo byly taky proti Slavii ? Jestli v tom jely všechny tři tak je to s úrovní ženských sudích velice špatné.Damkovou uznávám,ale je a bude asi nadlouho jediná...
Já myslím, že v tom jela jen Šecová. Pomezní zůstavaly na dorostenky a dalo se s nimi dohodnout, navíc bylo poznat, že to moc neumí, takže by jen tak nedokázaly utkání ovlivnit. Proti nám AR2 odpískala dva špatné ofsajdy, což je hrubá chyba, ale z celého kontextu věřím, že to nebyl úmysl.
Tak aspoň že ty asistentky byly normální.Chyba z nevědomosti se dá odpustit,úmyslná však nikoliv.Snad v tom jela jen Šecová a snad dostane velký trest.Za tohle bych ji vyřadil z listiny rozhodčích na hodně dlouho,na celé roky.Pokud si dobře vzpomínám,mávala asi před třemi lety v Ovčárech ČFL a udělala dost chyb,hlavně posuzování ofsajdů bylo hrozné.Jako hlavní jsem ji nikdy neviděl a jak tak koukám na to video tak je ještě mnohem horší než na lajně.Jako hlavní sudí může totiž páchat mnohem větší škody bohužel.
Tak na aktualne jsem to byt se zpozdenim dostal...snad se zacne sirit dale... http://aktualne.centrum.cz/sportplus/fotbal/domaci/clanek.phtml?id=742390