Slavia - Kolín 3:1

Juniorka Slavie významně posílená o hráče áčka, kteří zřejmě nebudou patřit do základní sestavy v úvodu podzimu, porazila Kolín o dvě branky.

Slavia - Kolín 3:1 (2:1)
Branky: 8. Milutinovič, 15. Hurka, 85. vlastní - 38. Synek

Slavia: Hrubeš - Mikula (46. Šimkovský), Čepelák, Mac (46. Brůžek), Trubila  (58. Sudek) - Veselý (58. Zámečník), Zmrhal (46. Sůra), Frejlach (58. Bazal), Milutinovič (58. Šimeček), Tusjak (46. Růžička) - Hurka (58. Červenka)

Posílená o mnoho hráčů áčka nastoupila juniorka k poslednímu přípravnému zápasu. Kvalita sestavy Slavie se začala projevovat hned v úvodu, v první velké šanci mířil nad Milutinovič, ale nemuselo jej to mrzet dlouho, za pár chvil totiž rozehrál roh Hurka, našel ve vápně volného Milutinoviče a ten z voleje prudkou ranou nedal brankáři Kolína šanci - 1:0. Slavia pak na chvíli nechala hrát soupeře, ale když se dostala do šance, radovala se podruhé. Na levou stranu si zaběhl Veselý, jeho centr odvrátila obrana hostí jen na hranici vápna k Hurkovi a ten z první poslal míč do šibenice - 2:0. Slavia i nadálně měla převahu a soupeře prakticky do ničeho nepouštěla. Sama se však také nijak výrazně za dalšími brankami nehnala. Přímý kop rozehrál Milutinovič signálem na Frejlacha, tomu však střela z hranice vápna nesedla. O chvíli později ve středu hřiště prokázal dobrou orientaci Zmrhal, Hurka zakombinoval s Mikulou, ale následná Hurkova střela z otočky byla zblokována. K první vážnější akci se hosté dostali až v 35. minutě po nedůrazu slávistů při bránění, výsledná střela z voleje sice Hrubeše asi vystrašila, ale letěla těsně vedle. Varování si slávisté k srdci nevzali a po hrubé chybě v rozehrávce a nešťastně zblokované první střele se dostal lehce k brance útočník Kolína Synek, když měl před sebou prakticky odkrytou bránu, Hrubeš totiž reagoval na první střelu. Ještě před poločasem prokázal velkou bojovnost Tusjak, po jeho centru se ale ani na dvakrát neprosadil Veselý a poločas zakončila Hurkova střela nad.

Do druhé půle přišli na straně Slavie čtyři noví hráči, první šanci si však připravili hosté, Synek tentokrát hlavou poslal slabý míč do středu branky. Slávisté poměrně překvapivě nedokázali držet míč a územní převahu měli hosté. Branky však docílili slávisté, nemohla však platit pro ofsajd, ve kterém byl doklepávající Veselý po akci Růžičky a střele Hurky. Před uplynutím šedesáti minut vystřídali všichni hráči áčka a do hry se dostali hráči z kádru juniorky. Ti hru oživili a začal se hrát zajímavější fotbal. Po akci Růžičky a Zámečníka byl ve vyložené pozici Šimeček, střelu ale zamířil jen do skluzujícího obránce. O chvíli později centroval Šimeček z rohu a Brůžek hlavou jen těsně minul. Mladí slávisté byli aktivní, jejich rychlé akce ale často brzdily zbytečné nepřesnosti. Branky se tak dočkali až pět minut před koncem, když Červenka pronikl po pravé straně a jeho přízemní centr ve skluzu dopravil do sítě vracející se stoper Kolína. V závěru utkání se už nic zajímavého nestalo a Slavia tak zvítězila 3:1.

Dalším utkáním juniorky bude již první soutěžní zápas, ve středu 1. srpna hostí Slavia Jihlavu. Jednotné vstupné na juniorku by mělo být 40 Kč. Ve stejný den by se mělo rozhodnout o slávistické budoucnosti testovaného Jana Sůry, o nějž má trenér zájem a bude záležet na dohodě klubů.