B-Tým

Juniorka: Slovácko - Slavia 0:2

Pátá Slavia se představila na daleké půdě šestnáctého Slovácka a cestu nevážila zbytečně, protože z východu republiky odváží 3 body po výhře 2:0.

Slovácko - Slavia 0:2 (0:2)

Branky: 42. Mysliveček, 45. Fojtášek vlastní

Sestava: Řehák - Dostál, Souček, Fialka, Bejbl - Moglich (46. Zámečník), Salašovič, Mysliveček, Brož (61. Valenta), Peterka - Petr

Za juniorku Slavie nastoupili ze známých jmen už tradičně Dostál a nepovedená letní posila Petr. Na druhé straně se objevila opora prvoligového týmu Šumulikoski, který se rozehrával po karetním trestu, a další ligový harcovník Valenta.

První nadějnou možnost mělo Slovácko paradoxně po biliárové souhře našich obránců. Souček nastřelil Dostála, od něhož se míč odrazil jen těsně vedle naší tyče. Za dalších pár minut už musel Řehák zasahovat proti nebezpečné Valentově střele z přímého kopu. Vědět o sobě dala i druhá prvoligová posila Slovácka Šumulikoski, proti němuž se ale opět vyznamenal Řehák. Domácí své šance neproměnili, a tak šla do vedení Slavia, když se Mysliveček uvolnil ve vápně a přesnou křížnou ranou nedal domácímu brankáři šanci! A do konce poločasu dokázali sešívaní své vedení navýšit, za obranu se dostal Petr, přihrával před branku a domácí Fojtášek si hodně nešikovně kopl míč do vlastní sítě - 2:0!

Deset minut po úvodním hvizdu druhé půle se pokoušel o svou druhou branku Mysliveček, ale gólman Nemrava jeho střelu ze standardky dokázal vytěsnit. Slovácko mohlo snížit po pětašedesáti minutách hry, když se ve vyložené šanci ocitl Rusňák. Nakonec se ale po dobrém zásahu jednoho z našich hráčů nedostal ani k ohrožení Řehákovy svatyně. Definitivně rozhodnout mohl Petr, který již dokonce obešel Nemravu, ale z úhlu zamířil jen do boční sítě. Snížit mohl ještě Petrucha, ale na penaltě překopl naši branku a Slavia si tak připsala cennou venkovní výhru!