Slávistky přejely sparťanky 4:0!

Fotbalistky Slavie přejely dosud první Spartu rozdílem třídy, nasázely rivalkám čtyři branky a bodově se dotáhly na dnešního soupeře. Dvě branky vstřelila Divišová, po jedné přidaly Chlastáková a Svitková. Všechny branky byly výstavní!

Stejně jako loni, i letos vyvrcholila podzimní část první ligy duelem Slavia - Sparta na umělé trávě v Edenu. Sestava Slavie byla takřka totožná jako před týdnem v Plzni, jen Malinovou na levé záloze nahradila Chlastáková.

Začalo se bez větších šancí, hra se odehrávala spíše ve středu pole. První vážnější příležitost měla ve 23. minutě Chlastáková, Pěničková jí překvapivou přihrávkou z prvního doteku vyslala za hostující obranu, ta se však nakonec stihla rychle vrátit a Chlastákovou zablokovat. Úvodní gól přišel ve 27. minutě, Kožárová na hrotu útoku zabojovala, sklepla míč pro Chlastákovou a ta krásnou dalekonosnou ranou vymetla pavučinku v rohu sparťanské branky - 1:0. Slávistky měly více ze hry, další šance přišla po faulu na Pěničkovou ve 32. minutě, k zahrání standardní situace se postavila Svitková a svým míčem našla právě Pěničkovou, jejíž slibné zakončení hlavou obrana stačila zablokovat na roh. Ke konci poločasu se ke slovu dostala i jinak nevýrazná Sparta, nejprve vysoko nad zakončovala Bertholdová, poté z přímého kopu z dobré pozice trefila Irena Martínková zeď.

Druhý poločas začal převahou domácích, tři minuty po pauze Divišová vymotala tři soupeřky a předložila Kožárové, proti ní však dobře vyběhla brankářka Vršatová a míč kryla. V 52. minutě Kožarová zprava centrovala do vápna na Chlastákovou, Vršatová znovu rychle vyběhla a sebrala jí míč zpod kopaček. V další pasáži zápasu přebraly otěže sparťanky, Mocová a Szewieczková střílely nad, pokus Bertholdové Votíková chytila. Trenér Mišovec nabádal své svěřenkyně: "Musíme se dostat do hry, musíme se dostat k naší hře." Netrvalo dlouho a slávistky se ke své hře dostaly, zklidnily hru a začaly více držet balon. V 66. minutě vyslala Bartovičová dlouhý míč na Divišovou, která postupovala do vápna a lobem přes Vršatovou zvýšila náskok na 2:0. I v další šanci byla Divišová, přes dvě sparťanky se dostala až do zakončení, které jen těsně minulo levou tyč. Gól na 3:0 přišel v 76. minutě, sparťanka Mocová zahrávala roh, odvrácený míč ještě na vlastní polovině přebrala Svitková, vůbec se nerozpakovala, utekla naprosto všem a svým famózním sólem Spartu dokonale zesměšnila. Další dvě příležitosti měla Kožárová, nejprve hlavou poslala míč do náruče Vršatové, následně zkoušela hostující gólmanku přehodit obloučkem, ale nepřesně. Dvě minuty před koncem Svitková dlouhým pasem z vlastní poloviny našla rozběhnutou Divišovou, ta mohla postupovat do otevřené obrany a upravit tak už na 4:0. To byl zároveň i poslední gól utkání. V Edenu tak byla k vidění naprostá demolice Sparty, kdo ze slávistických fanoušků dorazil, určitě nemohl litovat. Slávistický trenér Mišovec upravil svou bilanci v ligových derby na 5 vítězství, 2 remízy a 3 porážky, pro sparťanského kouče Janotu se jedná o první prohrané derby. Výhra Slavie nad Spartou poměrem 4:0 je vůbec nejvyšší v historii samostané České republiky.