Apollon - Slavia 1:1

Fotbalistky Slavie uhrály na hřišti Apollonu šťastnou remízu 1:1, když jsme prohrávali gólem z penalty a vyrovnali až v poslední sekundě pětiminutového nastavení! Podívejte se na ohlasy, fotografie ze zápasu a vyrovnávací gól.

Slavia do zápasu nastoupila jako favorit utkání i díky koeficientu. Apollon však má kvalitní hráčky, v kádru je aktuálně sedm profesionálek a řada cizinek. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a svým napadáním jsme se dostali do dvou centrů, ze kterých jsme si nic nevypracovali. Ale největší nebezpečí přišlo z domácí strany, ve 4. minutě zahrávala Alborghetti z hranice vápna standardní situaci, míč však naštěstí zaplachtil těsně nad břevnem. Z následného tlaku přišel prvního roh utkání, ze kterého Kelly hlavičkovala mimo branku. V 7. minutě zahrozila Slavia, po autovém vhazování šla ze strany na brankářku Kožárová, ale její pokus kryla. Po chvilce jsme zahrávali standardní situaci, ze které jsme nezahrozili, ale Apollon předvedl rychlé přečíslení a střelu Nielsen skvěle Votíková vytěsnila na roh.

Úvod zápasu byl hodně hektický a Apollon ukázal své odhodlání. K vidění bylo také hodně soubojů, občas jsme ale soupeři nechali moc prostoru, takže trenér Medynský musel holky nabádat k větší pozornosti. Ve 22. minutě zahrála Svitková standardní situaci z 25 metrů, ale brankářka s námahou vyrazila nad břevno. Soupeře jsme díky tomu zatlačili a měli k dispozici několik rohů. Z jednoho se po závaru míč pohyboval na brankové čáře, ale nikdo jej nedotlačil do sítě. Naopak následoval brejk a včas vyběhnutá Votíková chytla míč před Nielsen. Další velkou šanci domácích chytla Votíková ve 36. minutě, kdy se odražený míč dostal k Alborghetti, její střela mířila k pravé tyči, ale Votíková pohotovým skokem k zemi nadvakrát zasáhla. V samém závěru ještě byl v našem velký závar, ale všechny střely jsme zblokovali.

Na začátku druhého poločasu se do šance dostala domácí Kelly, naštěstí zamířila do dobře stojící Votíkové. Na druhé straně z dálky střílela Bartoňová vysoko nad branku. Jenže v 53. minutě rozhodčí odpískala proti nám penaltu, kterou bez problému proměnila Alborghetti. Domácí byli stále nebezpeční, nám se moc nedařilo prosadit. V 64. minutě po standardní situaci Sidiri vyškrábla Votíková na břevno. Střídáním jsme se snažili změnit hru a vytvořit si šance, ale to se stále nedařilo. Měli jsme problém si pořádně přihrát, takže jsme se hodně nadřeli na zisk balonu a k vytvoření pořádné šance. Domácí si šance svou houževnatostí vytvářeli, branku přestřelila Kelly po přízemním centrum, Henderson z otočky mimo branku. V závěru jsme se tlačili do koncovky, zahrávali řadu standardních situací, ale dlouho se nic nedařilo. Soupeř z brejků mohl zvýšit vedení, ale přišla poslední sekunda pětiminutového nastavení a Pincová se náramně trefila z hranice vápna! Do odvety jdeme s přijatelným výsledkem 1:1.

Zveřejnil(a) SK Slavia Praha ženy dne 5. říjen 2016

Gól Veroniky Pincové na 1:1

V čase 94:57 padla vyrovnávající branka Slavie, jejíž autorkou je obránkyně Veronika Pincová. Předvedla pohotový a krásný kop směrem k šibenici.