Aktuality poslat tip na aktualitu další

• Evropská liga

Ve značně zjitřené atmosféře vyvolané výstupy disciplinární komise UEFA nastoupila Slavia k odvetnému zápasu čtvrtfinále Evropské ligy. V duelu s Arsenalem jí k postupu stačila jakákoliv výhra, nebo bezbranková remíza, ale šance na další účinkování v soutěži odvál už katastrofální první poločas, který skončil 0:3.

Ondřej Kúdela dostal za incident s Glenem Kamarou desetizápasový trest, který se vztahuje na klubové a reprezentační zápasy, ve kterých by jinak mohl nastoupit. Jeden zápas si už odseděl proti Arsenalu, samozřejmě nebude moci hrát ani v zítřejší odvetě.

• Mezi námi fanoušky

Slavia porazila v Edenu Spartu a titul má na dosah. Kromě toho je reálně ve hře také o postup do semifinále Evropské ligy. O tom všem diskutují v aktuálním vydání podcastu Mezi námi fanoušky quelhar, Oja a Cuba Cubicula.

• Fortuna liga

V 298. derby se Slavia vítězstvím 2:0 výrazně přiblížila zisku třetího titulu v řadě. Po slabším začátku hru vyrovnala, v poslední minutě první půle otevřel skóre krásnou ranou zpoza vápna Tomáš Holeš, ve druhé půli pečetil výhru střídající Stanislav Tecl.

Jeden z nejnabitějších týdnů v novodobé slávistické historii se pomalu přehupuje do druhé půlky. Mezi dvěma zápasy s londýnským Arsenalem čeká Slavii největší zápas, který český fotbal zná – derby proti Spartě. Odvěcí rivalové odehrají vzájemný zápas číslo 298 a i tentokrát toho bude ve hře víc než dost.

Slavia veze z Londýna skvělou remízu 1:1. Ve čtvrtfinále Evropské ligy byla horším týmem, přežila několik tutových šancí soupeře včetně tyčky Williana a břevna Lacazetta. Když Pepe v 86. minutě vstřelil úvodní branku zápasu, vypadalo to, že slávisté pojedou domů s prázdnou, jenže v nastaveném čase nejprve Provodovu střelu vytáhl brankář Leno na tyč a po následném rohovém kopu skóroval na zadní tyči Holeš. V domácí odvetě stačí Slavii pro postup do semifinále i bezbranková remíza.