Ženský fotbal

Slávistky zahájily přípravu na ligu a Ligu mistryň

Slávistický ženský tým v pondělí zahájil přípravu na novou sezonu. Holky čekají zajímavé zápasy, které mají prověřit před zápasy v lize a hlavně v Lize mistryň.

Přípravu zahájil téměř kompletní kádr včetně nové posily - Nikoly Sedláčkové. V jednání je i příchod Andrey Jarchovské. „Očekávám zvýšení konkurence na stoperském postu, jelikož jsme na jaře dohrávali téměř bez alternace. Věřím, že nám Nikola může pomoci svoji zkušeností v důležitých utkáních, měli jsme ji v hledáčku delší dobu. Andrea je rychlá a dravá útočnice, která by se nám měla hodit na brejkové situace, pokud zvolíme v utkání tento herní styl. Uvidíme, jak se srovná s větší kvalitou, kterou bezesporu máme větší než Liberec,“ uvedl trenér Pavel Medynský.

Nikola Sedláčková (26 let) přišla ze Slovácka, kde působila dvanácet let. V minulé sezoně naskočila do všech zápasů. Andrea Jarchovská (23 let) v Liberci působí více jak šest let, v minulé sezoně také naskočila do všech zápasů a vstřelila 5 branek. Do přípravy se také zapojí talentované dorostenky Marie Bohatová, Lenka Kopčová a Kristýna Čiperová. Po zranění se vrátila Andrea Budošová.

V přípravě nás čekají zajímavé zápasy a hned tuto neděli od 14 hodin nás čeká německý Turbine Potsdam, který v minulé sezoně skončil na 3. místě.  Hrajeme na Xaverově. Těšit se můžeme také na maďarského mistra Ferencvároš, rakouského mistra St.Pölten Spratzen a lídra běloruské ligy Minsk. Začátek ligy je v sobotu 12. srpna proti Dukle a los play-off Ligy mistryň je na programu 1. září.

Jako každou sezonu má Slavii nejvyšší cíle a pokusit se získat již pátý titul v řadě. „Pro mě by to byl druhý titul v řadě a myslím si, že je to vždy stejně těžké. K tomu být první vede vždy nějaká cesta, budeme se snažit poctivě makat a holky jsou zase o rok zkušenější. Věřím, že se popasujeme se Spartou a bylo by dobré, kdyby se do bojů zapojily další týmy, kdy by se odehrávaly další těžká utkání. Následně nás čekají profi týmy v Lize mistrů, které mají svoji kvalitu. Přál bych holkám, abychom byli schopni minimálně postoupit do dalšího kola,“ dodal trenér Slavie. 

Ženy zahájily přípravu

Fotbalistky Slavie včera zahájily přípravu na novou sezonu. Ve videu rozhovor s trenérem Pavlem Medynským. Článek můžete také číst zde: https://www.slavistickenoviny.cz/clanek/10259-Slavistky-zahajily-pripravu-na-ligu-a-Ligu-mistryn

Zveřejnil(a) SK Slavia Praha ženy dne 11. červenec 2017

Komentáře (0)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen