Ženský fotbal

P.Medynský: Holky ukázaly velký charakter

Slávistky včera postoupily do osmifinále Ligy mistryň přes Minsk. Díky tomu zaznamenaly několik historických okamžiků, které naleznete v článku, ve kterém je také rozhovor s trenérem Pavlem Medynským.

Slávistické historické okamžiky:

 • poprvé výhra v obou zápasech
 • poprvé nasazeny v osmifinále (los proběhne v pondělí 16.10.2017)
 • poprvé třikrát za sebou v osmifinále
 • poprvé hattrick v Lize mistryň v podání Kateřiny Svitkové

Jak byste zhodnotil včerejší utkání?

Musím říct, že to bylo hodně těžké utkání jak na psychiku holek, tak i sportovně. Soupeř k nám přijel hrát o život, hodně důrazně. Přesto jsme první poločas měli enormní množství šancí, ale neměli jsme takové štěstí, abychom dali více gólů než jeden. Paradoxně jsme pak prohrávali z přísné penalty 1:2. Ale naopak se ukázal velký charakter našich holek, protože z takového zápasu, kdy to není jednoduché – máme šance, máme držení míče, tak otočit na 4:2, to je velký kus odvahy a charakteru celého týmu. Jsem rád, že jsme to takto zvládli. Chyby jsme dnes udělali, ale přesto si myslím, že jsme byli lepším týmem, a když sečtu oba duely, tak jsme zaslouženě postoupili do dalšího kola.

Za stavu 1:2 stačil jeden gól a mohlo se prodlužovat, nezatrhnulo vám?

V hloubce duše člověk přemýšlí nad vším možným, ale stejně jsem byl přesvědčen, že dokážeme vyrovnat, protože tím vyřešíme celý zápas. Taky se to potvrdilo.

Dnes dala tři branky Svitková, Cahynová gól a dvě asistence, co na to říkáte?

Vždy hodnotím tým jako celek, protože se všichni účastní útočné i defenzivní části. Kačka je v tomto nadstandardní ze své pozice neútočníka, kterou hraje celou dobu. Je schopná dávat branky, po několikáté je mezi nejlepšími střelkyněmi ligy. Přeji jí, že dokázala dát v Lize mistryň tři góly. A Klára je duše, motor družstva, je schopná tým uklidnit svou hrou. I jí přeji, že se prosadila, asistence také byly důležité. Je to týmová hra a holky dnes tomu dávaly ráz a jsem rád, že to takhle dopadlo.

Příště kvůli kartám bude chybět Tereza Krejčiříková, jak moc je to nepříjemné?

Je to komplikace, protože v trojici Krejčiříková, Svitková, Cahynová a útočník nahoře nám to sedí. Jsou si schopny vyhovět, nepřekáží si, kombinují, jsme schopni z toho dávat branky. Ale s tím si poradíme, máme široký kádr. Je třeba se připravit na první zápas, aby nám ve druhém mohla pomoci.

Jak jste byl spokojen s návštěvou a podporou fanoušků?

Musím říct, že je skvělé, že se přijdou diváci podívat na ženský fotbal a Slavii. Jsem hrozně rád, fandili celé utkání a doufám, že to bude pozvánka na další utkání a třeba přijdou ještě ve větším počtu. Uvidíme, koho dostaneme.

A jaké máte vyhlídky před dalším zápasem?

Já bych rád tým, se kterým si to můžeme rozdat, abychom měli šanci postoupit. Budeme nasazeni, ale i tak to bude náročné, v TOP 16 není moc snadných týmů.

Komentáře (1)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: P.Medynský: Holky ukázaly velký charakter

  Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 13.10.2017 08:11 |  
  1 0

  Dobré ráno přeji Vám všem.
  Ano, holky ukázaly charakter a jsem moc rád, že postupují. Tak teď dobrý los a pokud budou hrát s takovou chutí a bojovností, věřím v další postup.
  Sokrates55

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen