Rozhovory

Souček: Fanoušci nás hnali, na bod jsme určitě měli

K pozápasovému rozhovoru po utkání Evropské ligy s Villarrealem přišel Tomáš Souček.

Prohráli jste 0:2, ale ve druhé půli to vypadalo, že byste mohli vyrovnat. Viděl jste to taky tak?

Ano, fanoušci nás za vyrovnáním hnali. Myslím si, že ve druhé půli jsme je zatlačili, měli jsme tam plno šancí a je jen škoda, že jsme je neproměnili. Dnes jsme minimálně na bod určitě měli.

Když mluvíte o těch šancí, tak několik jste jich měl i vy.

Ano, zpětně si je vybavuju. Měl jsem dát určitě gól, takže to neproměnění beru na sebe. Mrzí mě to.

U které vaší šance byl gól nejblíže?

Asi při té hlavě. Trochu se mi tam spletly myšlenky. Chtěl jsem to dát nejdříve na zadní, pak na přední a nakonec jsem to dal, jak jsem to dal. Měl to být jasný gól.

Jednu střelu vám zablokoval Tomáš Necid. Už jste se o tom bavili?

Ještě nebyl čas. Přijdeme teď do šatny a koukneme na to na videu. Ani nevím, jestli to tam šlo. Ale je to škoda.

Čím to, že v první půli vás Villarreal tak přehrával?

První poločas dobře kombinovali a nedostávali jsme se moc k míči. Do druhé půle jsme si řekli, že je víc zapresujeme, aby museli nakopávat. A to nám pomohlo a hráli jsme víc my. Druhý poločas jsme hráli dobře a přehráli je, ale musíme být lepší v proměňování šancí.

Kolik vezme psychických sil takový zápas, kdy do nich bušíte, ale výsledek nakonec stejně dopadne špatně?

Jo, nakonec to skončilo 0:2. Ten druhý gól padl dvě minuty před koncem, když už jsme byli všichni vepředu, takže ten nás ani tak netrápí. Můžeme si z toho něco vyvodit, že jsme proti nim hráli dobře, ale ten výsledek se nevrátí.

Jak vidíte situaci v tabulce? Ztrácíte dva body na Astanu, která dnes vyhrála. Vše je asi otevřené, že?

Jo, je to tak. Musíme vyhrát. Teď jedeme do Tel Avivu, pak je máme doma. Doufáme, že to zvládneme.

Může se dnešní zápas nějak podepsat v přípravě na Plzeň?

To ne. Spíš by pro nás bylo jen dobře, pokud bysme si převzali i do ligy, jak jsme je v druhé půli mleli.

Už jste nedělní šlágr proti Plzni nějak probírali?

To ani ne, doteď jsme se soustředili na Villarreal a od zítřka budeme řešit Plzeň.

O kolik je těžší zatlačit takový klub jako dnes oproti lize, kde těch centrů do vápna a šancí máte vždy hodně? Stojí to hodně sil?

Určitě je složitější jim odebrat balon, protože dobře kombinují a lítá tam jedna přihrávka vedle druhé. To je těžký, ale myslím si, že jsme se s tim poprali. Čím víc takových zápasů budeme mít, tím líp pro nás.

Hráli Španělé jinak oproti domácímu zápasu?

Ne, nehráli. Hráli podobně, hlavně chtěli držet balon. A dostávat se do vápna kombinací. Dnes jsme jim v tom možná i líp zabránili než u nich, ale na lepší výsledek to nestačilo.

Komentáře (17)

1. Re: Souček: Fanoušci nás hnali, na bod jsme určitě měli

Michal86     před 6 lety 03.11.2017 09:01 |
    20 0

Chtěl bych všem hráčům a vedení SKS poděkovat za včerejší oslavu. Byl to svátek fotbalu se skvělou atmosférou a vidět, jak Villarreal zatlačíme téměř do jejich brány a oni neví kam dřív, k nezaplacení. Ano v naší hře bylo mnoho zbytečných ztrát míčů, na druhou stranu na hráčích byla vidět velká snaha, jezdili po zadku a bojovali. Přesně takové zápasy naši hráči potřebují, aby nabrali potřebné zkušenosti a odvahu, že se dá hrát s každým.

• Re: Souček: Fanoušci nás hnali, na bod jsme určitě měli

JS (přítel SN)     před 6 lety 03.11.2017 09:48 |
      3 29

Jezdili po zadku asi 10 minut z prvního poločasu a pak okolo 70. – 80. minuty a 85. minuty v druhém.

fredydj (přítel SN)     před 6 lety 03.11.2017 11:03 |
        12 3

vy jste slepý, hloupý, nebo troll?

Michal86     před 6 lety 03.11.2017 11:19 |
          6 0

Tak ostře bych se do JS nepouštěl :) Asi jenom nechápe rozdíl mezi jezdili po zadku a měli tlak...

bongor     před 6 lety 03.11.2017 19:44 |
          4 2

Je to slepý a hloupý troll,jinak se to nedá kvalifikovat.

2. Re: Souček: Fanoušci nás hnali, na bod jsme určitě měli

Ondráš     před 6 lety 03.11.2017 09:17 |
    19 1

No tak zase trochu soudnosti..včera mohlo být už po 50 min. hotovo..prohra mě ani tak nemrzí, dala se očekávat..sere mě ale ta Astana - dala gól z jediný šance! To pak dělá ten rozdíl mezi náma a třeba takovou Astanou..Jen bych si moc přál, aby bylo ještě v posledním zápase o co hrát. Snad Astana Villarreal neporazí, protože my myslím v Izraeli nevyhrajeme..
    Ale pokud porazíme v neděli Plzeň, tak budu 100% spokojenej..kdybych si měl vybrat, jestli aktuálně porazit Villarreal nebo Plzeň, tak jednoznačně ty plzeňský burany! Pořád ještě jsem ligu neodpískal.

Robinator     před 6 lety 03.11.2017 09:53 |
      8 0

po první půlce to mohlo být 3,4:1 pro Villareal, přesně tak..ale i tak se dá pochválit za druhou půlku

první rytíř     před 6 lety 03.11.2017 10:56 |
        12 0

Jistě, máš pravdu. Těch gólů v naší síti mohlo být víc. Jenže nebylo! Bohužel ani v brance soupeře. Jenže ten čas od 65 minuty vlastně až do konce byl z naší strany výborný. Na stadionu atmosféra k nezaplacení a na naše hráče se byla prostě radost dívat.
        Samozřejmě nám toho ještě moc chybí. Viděli jsme to na stadionu. V porovnání s Villarealem jsme zaostávali v celé řadě dovedností. Nejsme tak rychlí (zvláště v závěrečné útočné fázi to vadí, protože soupeři dlouho signalizujeme gólovou přihrávku nebo střelu), naše centry do vápna jsou "bochánky" a nemají nezbytnou prudkost, díky neustálé rotaci nedokážeme spoluhráče přihrávkou hledat takříkajíc "poslepu". Je toho určitě víc, ale snad to naši odborníci vidí a právě na tom postaví další práci s našim týmem.
        A ještě poznámku k naší neefektivitě. Na rozdíl od loňska nám kromě štěstíčka chybí především branky záložníků! Včera mohl klidně i opakovaně skórovat Souček, či Sýkora, ale nestalo se. Markantní je to u takového Danyho. Fotbalista pae excelans, ale jeho přínos pro tým vlastně nulový (počet gólových přihrávek a vstřelených branek poměrně žalostný). To není výtka, jen konstatování stavu.
        No nic. Byla to včera v Edenu parádní podívaná, užil jsem si to a tak to má při návštěvě stadionu být! Věřím, že bude líp. Třeba už v neděli v Plzni :-))

Robinator     před 6 lety 03.11.2017 11:01 |
          0 0

rozhodně souhlasím :)

za vším je prostě technická nedokonalost, na kterou se tady prostě nedává takový důraz a proto jsou pak problémy, s kvalitou centrů, s gólovým vyjádřením apod..jak říkáš.. :)

PetCC     před 6 lety 03.11.2017 12:33 |
          3 1

On je už problém, že nejvíc šancí měl Souček. To není moc dobrá vizitka pro ostatní, že je předčí ten, co má za úkol hlavně obranu.
          Na druhou stranu, Souček je ještě pořád mladej, takže má šanci některé své dovednosti hodně zlepšit, takže za rok, dva se možná ještě budeme divit.

Jakob     před 6 lety 03.11.2017 12:38 |
            3 0

Tak problém to není určitě, naopak je to Super. Ty útočící hráči byly prostě dobře hlídáni a je fakt skvělé že je Souček dokáže doplňovat. V tom si myslím že je jeho velká přednost. A slabina je zatím proměňování šancí. Ale to se může prolomit a já věřím že prolomí. Asi to souvisí i s psychikou....

Jakob     před 6 lety 03.11.2017 12:40 |