Ženský fotbal

Zítra osmifinále Ligy mistryň

Slávistky dnes ráno vyrazily do Islandu, kde je ve čtvrtek od 19 hodin českého času čeká Stjarnan. Ambice? Uhrát přijatelný výsledek do odvety.

Téměř čtyři hodiny trval let z Prahy do Islandu. Včera celý tým přespal na hotelu v Edenu, brzy ráno pak klubovým autobusem vyrazil na letiště. Kolem půl sedmé společností Wizz air slávistky odletěly do Reykjaviku.

„Každý zápas Ligy mistrů je pro fotbalistu i fotbalistku to nejvíc. Takže jsme všichni natěšeni. V osmifinále už jsou jen těžší soupeři, takže nás určitě nečeká nic jednoduchého. Hlavně cesta byla dlouhá a počasí zde není také příjemné. Přesto věřím, že se s tím srovnáme a budeme se soustředit jen na svoji hru. Do zápasu půjdeme s aktivní hrou a budeme se snažit dát co nejvíce branek,“ uvedla Kateřina Svitková. S jakým výsledek by byla spokojená? „Budu ráda, když vstřelíme dva góly a neprohrajeme,“ doplnila.

Islandský tým svůj poslední ligový zápas odehrál koncem září, pak již pouze zápasy v Lize mistryň v první polovině října. „Víme, že se jim letošní sezona moc nevydařila a skončili na 4. místě. Navíc z posledních tří domácích zápasů dvakrát prohrály a poslední ostrý start měly v půlce října v Lize mistryň proti Rossiyance. To by mohlo hrát v náš prospěch, když nemají takové zápasový vytížení,“ uvedla obránkyně Jitka Chlastáková.

Naopak se ale soupeř může důkladněji připravit na dvojzápas. „Je pravda, že my jsme se doteď soustředily na ligu a zápas se Spartou. Taktická příprava teprve proběhne. Trenér má soupeře dobře přečteného a všechny podstatné informace nám předá,“ dodala Chlastáková.

V čem bude soupeř nebezpečný? „Očekávám, že nebudou hrát moc kombinačně, ale určitě hodně bojovně a důrazně. Proto je potřeba přitvrdit v osobních soubojích,“ uzavřela obránkyně.

Zápas se hraje ve čtvrtek 9. 11. od 19 hodin českého času, o případném přenosu na internetu budeme informovat na Facebooku žen. Odveta je za týden v Edenu, 16. 11. od 18:30. Lístky jsou v prodeji na Ticketportal.cz.

Komentáře (7)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Hm...

  Petr9608     před 11 měsíci 08.11.2017 22:59 |  
  0 0

  A chlapi vyrazili v srpnu do Kypru :-D

 2. Re: Zítra osmifinále Ligy mistryň

  Petr9608     před 11 měsíci 08.11.2017 23:04 |  
  0 0

  A co holky? Budou ctít místní zvyk jmen?

  Simona Pétersdóttir atp.

 3. Re: Zítra osmifinále Ligy mistryň

  A.Lima     před 11 měsíci 09.11.2017 09:09 |  
  2 0

  Držíme palce holky naše zlaté !!!

 4. Re: Zítra osmifinále Ligy mistryň

  Radek097 (přítel SN)     před 11 měsíci 09.11.2017 14:21 |  
  0 0

  Nebude nějaký stream? Včera jsem si všiml streamu sparty, která včera hrála rovněž LM, ale hráli doma... nebude alespoň ze strany islandského týmu snaha o přenos?

 5. Re: Zítra osmifinále Ligy mistryň

  Ladislav (přítel SN)     před 11 měsíci 09.11.2017 19:51 |  
  0 0

  Naše holky jsou jasně lepší, byla by škoda dostat z brejku nebo třeba z rohu nějaký náhodný gól. Jinak Petra Divišová velice zkušeně technicky zavěsila a podle mne tam ještě byla neodpískaná penalta pro nás.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen