O Slavii

Jaroslav Šilhavý končí ve Slavii

Dva týdny po skončení podzimní části sezóny byl z funkce odvolán trenér Jaroslav Šilhavý, který získal se Slavií mistrovský titul a postoupil s ní do základní skupiny Evropské ligy. Spolu s ním klub opouští i asistenti Jiří Chytrý a Milan Veselý.

"Představenstvo Slavie odvolalo trenérský tým v čele s Jaroslavem Šilhavým. Rozhovor s Jardou považuji za nejtěžší lidský moment v klubu. Respekt, pane trenére, děkujeme. Do svědomí si musíme sáhnout všichni. Jan Nezmar sestaví svůj tým. Musíme dál kráčet k vrcholu," uvedl na twitteru Jaroslav Tvrdík.

A na oficiálním webu doplnil: "Chceme posunovat Slavii k nejvyšším fotbalovým metám. Vyhodnocení podzimní sezony nám také ukazuje, že musíme provést více organizačních, procesních a personálních změn, které vytvoří kvalitativně lepší podmínky pro doplňování a činnost trenérů a celého A-týmu. Na loňský nečekaný titul nikdo z nás nezapomene podobně jako na neuvěřitelně dlouhou sérii zapasů bez porážky. Je a bude respektovanou osobností v historii Slavie," doplnil Tvrdík.

O nejisté pozici Jaroslava Šilhavého se spekulovalo již několik týdnů, každopádně definitivním razítkem byl nepostup z dobře rozehrané skupiny Evropské ligy a propastná ztráta čtrnácti bodů na první Plzeň a zároveň výsledky a herní obraz, které nebyly přesvědčivé. Už během podzimu tak bylo jasné, že Slavia mistrovský titul ve velmi důležité sezóně z hlediska snadného postupu do Ligy mistrů neobhájí, a na jaře ji neuvidíme ani v Evropské lize. Novým cílem je tedy umístit se na druhé ligové příčce, kterou tým okupuje spolu s Olomoucí a dotírá na ně Liberec a Sparta, a vyhrát domácí pohár.

Jaroslav Šilhavý a jeho realizační tým zůstane navždy zapsán v historických análech i srdcích všech fanoušků jako trenér, který dokázal po bídných osmi letech znovu pozvednout slávu klubu a přivést ho k osmnáctému titulu a zpět do hlavní fáze pohárové Evropy. Přispěla k němu i série 36 ligových zápasů bez porážky.

Komentáře (413)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

Komentáře v tomto článku mohou číst pouze přihlášení uživatelé