Ženský fotbal

P. Medynský: Ve Wolfsburgu chceme bodovat

Fotbalistky Slavie čeká již tento čtvrtek čtvrtfinále Ligy mistryň. Popovídali jsme si s trenérem Pavlem Medynským o dosavadním průběhu přípravy i mistrovských zápasech a o Wolfsburgu, našeho čtvrtečního soupeře.

Jak hodnotíte doposud odehrané přípravné a mistrovské zápasy?

Příprava probíhá podle plánu. Chci poděkovat Slavii za soustředění na Kanárských ostrovech. Sehráli jsme kvalitní zápasy s Medyk Konin a Turbine Potsdam. Tentokrát jsme se více zaměřili na tréninky, takže jsme měli méně zápasů. Jedním z důvodů bylo velké zastoupení našich hráček v reprezentaci, třeba na turnaji na Kypru sehrály holky čtyři zápasy v sedmi dnech.

Mistrovské zápasy jsme odehráli se Slováckem a po řadu neproměněných šancí jsme vyhráli, ale náš projev bych si představoval jistější.

 

Zápasy se Slováckem byly oba dramatické, v lize jsme otočili, ale pohár jsme nezvládli, čím to?

Pohárový zápas se nám výsledkově vůbec nevydařil, opět jsme po několika šancích doplatili na jejich neproměňování. Penalty se nám vůbec nepovedly.

 

Co vás na dosavadním průběhu zatím nejvíce těší?

Jsem spokojen se zdravotním stavem, až na Nikolu Sedláčkovou, která měla svalové zranění, jsme vše naplánované odtrénovali. Soustředíme se v tréninku na součinnosti a zvyšování kvality naší hry. Chtěli bychom hrát ve vysokém tempu náročný fotbal.

 

Jak se podařilo začlenit Sandru do našeho způsobu hry?

Sandra se jeví velmi dobře, má velmi dobrou hru tělem v soubojích, technicky je na úrovni a je také gólová, proto jsme si jí taky vybrali.

 

Jak moc citelnou ztrátou je odchod Kláry Cahynové?

Klára za nás odehrála nadprůměrně těžké zápasy v Lize mistryň, a proto si jí vybral přední německý tým. Jen jsme si mysleli, že bude naší součástí do jarních bojů v Lize mistryň, ale dala přednost Bundeslize. Ale poradíme si.

 

Blíží se dvojutkání čtvrtfinále Ligy mistryň, jaké máš informace o soupeři?

Dostali jsme nejtěžšího soupeře. Wolfsburg je každoročním finalistou Ligy mistryň a několika násobným vítězem. Máme dostatek informací, ale ukázaná platí vždy a jen na hřišti. Naše holky musí předvést to nejlepší, co v nich je. Chceme ve Wolfsburgu první zápas bodovat a doma postoupit do historického semifinále.

 

Jaké jsou největší přednosti soupeře?

Sebevědomí, rychlá činnosti s míčem ve sprintu, proměňování šancí. Mají navíc maximální profesionální podmínky srovnatelné s mužským fotbalem.

 

Co od prvního zápasu venku očekáváš? S čím bys byl spokojen?

Věřím našim hráčkách. Chceme vstřelit ve Wolfsburgu gól. Očekávám náročný zápas a určitě bude rozhodovat naše taktická vyspělost. Čeká nás běhavý a technický zápas s množstvím soubojů. Kdo bude v těchto činnostech převládat, bude mít navrch.

Komentáře (3)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: P.Medynský: Ve Wolfsburgu chceme bodovat

  Radek097 (přítel SN)     před rokem 19.03.2018 14:27 |  
  1 0

  Bude zase na YT stream?

  • Re: P.Medynský: Ve Wolfsburgu chceme bodovat

   JSat (přítel SN)     před rokem 21.03.2018 07:20 |  
   0 0

   Stream bude na ČT sport...

 2. Re: P. Medynský: Ve Wolfsburgu chceme bodovat

  SKS JWM     před rokem 20.03.2018 17:03 |  
  0 1

  Dobrý den,kdy bude tipovačka na holky?

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen