Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 22. kolo

Domácí zápas se Zlínem se Slavii vůbec nevydařil, když nezískala ani bod. Sešívaní tím nevyužili zaváhání Plzně a zřejmě definitivně mohou přestat snít o titulu.

Titul byl po podzimu hodně bujarým snem optimisticky laděných fandů Slavie. Plzeň však na jaře dosud podává nečekaně slabé výkony a zprvu iluzorní šance na mistrovské oslavy začala po sobotní porážce Viktorie alespoň trochu doutnat. Přidušena ale byla hned o den později, když si červenobílí nedokázali na domácím stadionu poradit s trápícím se Zlínem. Potvrdilo se, že reálně tato sezona na titul není. Ne že by byla špatná - ostatně když se vyhraje pohár a udrží 2. místo, což obojí mají zatím slávisté pevně v rukou, tak půjde spolu s návratem Slavie do skupiny evropských pohárů o vydařený ročník -, ale zaváhání je prostě příliš. Jak na podzim, tak i teď na jaře. Nakonec ve 22. kole nemáme bodový průměr ani 2 bodů na zápas. Pokračovat tímto tempem, tak skončíme těsně pod hranicí 60 bodů a to v posledních letech na titul prostě stačit nemůže.

Zápas se Zlínem, který dosud na jaře získal pouhý bod (ač v Edenu hrál vzhledem k formě nad očekávání), svěřencům trenéra Trpišovského vůbec nevyšel. Opakovala se velmi častá jarní chyba, kdy jsme si hned v úvodu nechali vstřelit první branku. Když počítám i pohárovém střetnutí, tak to byla třetí inkasovaná branka v samotném úvodu ze sedmi jarních zápasů. To je prostě moc a otáčet zápasy je velmi těžké a jak vidno, zdaleka ne vždy se to podaří. Zjevná je i naše větší zranitelnost při bránění. Vedle riskantního nátlakového stylu k tomu jistě přispívá i časté točení hráčů v našich zadních řadách. Jde ale o změny vynucené, ostatně trenéři těžkou něco nadělají s tím, když se v posledním tréninku před zápasem zraní Deli (na jaře už podruhé). Zdravotních potíží je pak v celém kádru více než dost a vůbec to nepřispívá k tomu, aby se mužstvo sehrálo a sžilo s novým herním stylem.

I tak ale měli v neděli předvést slávisté o dost víc. Jejich výkon byl vlažný a patřil k těm nejslabším v sezoně. V první půli jsme si ještě vytvořili nějaký tlak, ale opět se ozval nešvar, který nás provází celou sezonou, tedy zahazování šancí. Ostatně je již téměř pravidlem, že gólman soupeře získá ocenění pro brankáře kola. Ve slabších chvilkách mám pocit, že i kdyby ve svatyni soupeře byla skříň nebo popelnice, tak ji naši hráči neomylně trefí a vytáhnou na zmíněný piedestal pro nejlepší výkony kola... Smutné. Druhá půle pak byla ještě smutnější. Slavia už se nezmohla ani na zatlačení soupeře, i tak ale měla vyhrát. Stačilo by, aby Tecl či Škoda proměnili vyložené šance, kdy byli sami před Zlámalem. V závěru hrála Slavia vabank a v nastavení z brejku inkasovala, čímž byla nepovedená neděla dokonána. Závěrečný risk je podle mě v pořádku, protože získat můžeme dva body a ztratit jen jeden. Ale je na pováženou, že posledním hráčem je nezkušený Bucha, který si nechá soupeře utéct, aniž by se s ním dostal do souboje. To je takticky vyloženě špatně.

Ale nekončeme úplně negativně (jinak se o zápasu se Zlínem ani psát nedalo). Slavia má pořád ve svých rukou splnění jarních cílů a bilance 4-1-2 (když počítáme pohár, který hrál Liberec v nejsilnější sestavě) není nikterak skvělá, ale ani nikterak tragická. Spíš podle očekávání, protože i sám trenér říkal, že to na jaře může skřípat a zažijeme pár infarktových chvilek, což už se ostatně vyplnilo. Skóre pak máme 13:7, což značí, že zápasy Slavie jsou atraktivní a padá v nich hodně branek. Celkový pohled tedy oproti samotné neděli není vůbec černý. Podle mě jsme na dobré cestě.

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Ondřej Kolář - 5 - Ze tří šancí inkasoval dva góly, což statisticky není vůbec dobrá bilance, ale reálně to měl v zápase těžké. První branka se dala těžko chytat, v závěru půle předvedl dobrý reflexivní zákrok při dobré možnosti Holzera. V samotném závěru celkem dobře vytlačil Vukadinoviče do úhlu, chyba byla hlavně u našich hráčů, kteří se nestihli vrátit z druhou vlnou. Ale vzhledem k tomu, jak naši střelci nechávají vyniknout brankáře soupeře, tak bychom i my potřebovali, aby nás Kolář brzy podržel jako v Boleslavi.

Jan Bořil - 4 - Slabý výkon, obvykle hraje standardně lépe, ostatně jako zbylá většina mančaftu. Laxně bránil při gólovce Holzera ze závěru první půle. Nejsvětlejším momentem z jeho strany byla vybojovaná penalta, ale tam šlo spíše o hloupost Gajiče, který sáhl po míči rukou.

Jakub Jugas - 4 - Jugas byl jedním z našich lepších hráčů. Byla na něm vidět bojovnost, která by ale měla být standardem i pro ostatní hráče v sešívaném dresu. Velice dobře vybojoval míč před tutovkou Škody ze druhé půle. V závěru ale nepochopitelně nezakončoval ve velice dobré hlavičkové pozici, nesmyslně přihrával dozadu a z odraženého míče vznikl brejk, kvůli kterému jsme prohráli. Jakub sice není útočník, ale v takový moment si měl počínat úplně jinak a zakončovat. Kdyby tak učinil, tak jsme možná vyhráli. Celkově lepší čtyřka.

Lukáš Pokorný - 3 - U první branky zaváhal, když mu po souboji odskočil Vyhnal, který pak sklepnul míč pro osamoceného Holzera. Ani jinak se mu v zápase příliš nedařilo, rozehrávka dosti drhla. Zatím jsou jeho výkony za očekáváním. Je sice pořád mladý a nadějný, ale potřebuje přidat hned. Má již zkušenosti ze zahraničí i reprezentace a nelze čekat, že ve Slavii bude dostávat opakovaně šanci, když důvěru nesplatí dobrým výkonem.

Jan Sýkora - 4 - Vrátil se po zranění a nebylo to ono. Navíc musel střídat kvůli dalším zdravotním problémům. Snad bude v pořádku, protože kdyby měl znovu absentovat delší dobu, tak bude více pacientem u doktora než hráčem fotbalu. V zápase byl nevýrazný, nejlepším momentem bylo, když mu nevyšla střela, díky čemuž se dostal k centru, který si málem do vlastní branky srazil Bačo. Takových momentů by měl mít ale v zápase o dost víc.

Tomáš Souček - 3 - Souček je obvyklým držákem naší hry a hráčem, na kterého je spolehnutí, že odvede vysoký standard. Tentokrát mu ale zápas hrubě nevyšel a patřil k nejhorším hráčům na hřišti. Často byl pozdě v soubojích a příliš kazil i přihrávky. Právě v jeho výkonu byl podle mě hlavní důvod našeho nefungujícího středu zálohy. Jediným světlým mometem bylo prodloužení autu při Škodově brance. Snad to byla jen výjimka a příště už to bude zase ten starý dobrý Souček.

Ondřej Kúdela - 3 - Při absenci Dannyho a Hromady padla volba třetího středního záložníka trochu překvapivě na Kúdelu, který je sice univerzálem, ale v posledních letech hraje stopera. Nebyla to správná sázka, ve středu zálohy byl Ondřej hodně neviditelný a nedařilo se mu. O něco lépe mu to šlo na pozici pravého beka, kde zaskakoval ve druhé půli. I tak to ale bylo celkově na Slavii velmi málo.

Ruslan Mingazov - 2 - Podruhé na jaře dostal šanci v základní sestavě a podruhé byl střídán o poločase. Chápu, že je Mingazov často zraněný a v takovém rozpoložení není snadné se dostat do formy. I tak je ale prostě jasné, že o účast nejen v základní sestavě ale o účast v kádru Slavie vůbec se musí bojovat úplně jinak. Ruslan podal vlažný výkon bez valnějšího zájmu o hru. Je otázkou, jestli vůbec přijde třetí šance...

Josef Hušbauer - 4 - Tentokrát neměl podporu středních záložníků v podobě černé práce a příliš se nedařilo ani Hušbauerovi. Na rozdíl od několika jiných hráčů na něm byla patrná snaha, někdy se snažil pomoci s rozehrávkou v hloubi pole, jindy se pokoušel o střelbu. Celkově se mu ale příliš nedařilo a ve druhé půli vypadl střed zálohy takřka úplně. Pepa alespoň docela dobře rozehrával standardní situace, ostatně jak je u něj zvykem.

Miroslav Stoch - 5 - V poli byl naším nejlepším hráčem, i když ani jeho výkon nebyl optimální. Připsal si několik laciných ztrát a nedůrazů směrem dozadu. Na druhou stranu byl ale naším nejaktivnějším hráčem dopředu a k tomu přidal lahůdkovou dalekonosnou přihrávku do samostatného úniku Teclovi. Ta zůstala pohříchu nevyužita.

Milan Škoda - 4 - Nejvýraznější slávista zápasu, bohužel ale převažují negativa. V první půli dřel a podržel spoustu dlouhých balónů, když rozehrávka a kombinace po zemi prakticky neexistovala. Velkým plusem je i vstřelená branka. Negativ je ale bohužel víc. Předně Milan neproměnil penaltu, když ji kopl mizerně. Nedal ani další šance. Hlavičku do tyčky mu zazlívat nelze, tam se prosadil dobře, ale v závěru druhé půle měl ve vyložené pozici zápas rozhodnout. Místo toho jen nastřelil Zlámala. Úplně čisté svědomí nemůže mít Škoda ani u inkasovaných branek. Při té první byl u Holzera pozdě. Ač chápu, že není obráncem a situace vyplynula ze standardky, tak si měl počínat lépe. A když se podíváte na začátek brejku před rozhodujícím gólem, tak přímo u Ekpaie stál právě Škoda. Ano, je to útočník, ale v samotném závěru, když jsme hráli vabank a vzadu nikdo nebyl, by za to měl právě kapitán vzít. Ostatně jak už jsem psal, Ekpai vyrážel až za ním a nakonec pohodlně skóroval.

Pavel Bucha - 4 - V Jihlavě byl jedním z mála hráčů, který nezklamal, zaujal i při dalším krátkém střídání. Tentokrát dostal prostor ve druhé půli, ale bohužel mu zápas nesedl. Hra naší středové zálohy se nedařila a Bucha do toho zabředl až po uši, ačkoliv v pár situacích vykazoval snahu hrát. V závěru si počínal netakticky, když mu příliš lacině unikl Vukadinovič.

Stanislav Tecl - 4 - Minule nám při střídání dvakrát pomohl a i tentokrát mohl být za hrdinu, ale tutovou šanci trestuhodně poslal několik metrů nad. To se prostě dávat musí, zvlášť v takovém zápase a když hráč bojuje o víc prostoru. Standa to alespoň částečně napravil výbornou přihrávkou do tutovky Škodovi, ale i ta zůstala bohužel nevyužita.

Tomáš Necid není hodnocen, protože hrál příliš krátce.

22. kolo - Neděle 01. 04. 2018 18:00

HET liga, 2017/2018
1 - 2
1 - 1
SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

28. Milan Škoda

FC Fastav Zlín
FC Fastav Zlín

7. Holzer
90+2 Ekpai

Komentáře (282)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Martin Platil     před 12 měsíci 03.04.2018 17:37 |  
  7 2

  Šanci Tecla jsem viděl zboku. Zezadu na něj tlačil obránce a Zlámal dobře vyběhl. Takže to, že přestřelil, bych mu nevyčítal. Škoda, že Škoda nedal své tutovky. Jinak považovat Pokorného ve 23 letech za talent je trochu úlet.

 2. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  TSeguinTS     před 12 měsíci 03.04.2018 17:39 |  
  16 2

  Nejhorší tedy Mingazov, Pokorný a Kúdela - hráči, kteří by se při stavu plně zdravého kádru neměli vejít ani na lavičku.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   zeleznik2     před 12 měsíci 06.04.2018 12:25 |  
   0 0

   + Bořil

 3. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  zeleznik2     před 12 měsíci 03.04.2018 17:43 |  
  1 5

  Bez námitek, i pro mne nejlepší Kolář a Stoch. Škoda a Tecl pokud nepromění tutovky, tak i přes dobré výkony nemohou, mít vyšší ohodnocení. Jugas 90 minut skvělý a pak provede dětinskou chybu...nejslabší Ruslan a hned pak Bořil, ten se mi nelíbí už od podzimního derby, ale zase díky němu jsme zahrávali dvě desítky. Přesto bych raději viděl na jeho místě Frydrycha.

 4. Je mi smutno

  Veta (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 17:53 |  
  34 11

  Je mi opravdu smutno, kam se SN s tímto redakčním přístupem dostávají.

  Bohužel zase tu je tendeční a minimálně "fakta ohýbající" úvodník.

  Nikde ani zmínka o strašném nakopávání, o ignoraci MNN, nesmyslu jménem Kúdela na DZ atd.

  Naopak zde máme lež, že změny v obraně jsou vynucené. Ano, v případu Deliho(a i tak mohl nastoupit dvojice, která spolu hrála, dokonce z hlavy mne napadají minimálně dvě kombinace), ale již ne v případě beků. Máme tu x tou variantu, i když v této sezóně (i na jaře) několikrát použitá dvojice Frydrych-Bořil hrát mohla. Stejně tak Sobol. Nebo Bucha s MNN na DZ (počítám do zadních řad).

  Obecně je mi smutno ze lhaní a z manipulace s pravdou. Bylo to tu v případě vyhazovu JŠ a je to tu i v případě obhajob JiT. Víc to na mobilu rozvádět nebudu, ostatně v komentářích pod zápasem tu toho padlo od nezaslepených fanoušků dost.

  • Re: Je mi smutno

   hiker42     před 12 měsíci 03.04.2018 18:44 |  
   8 3

   takové Sváteční Sado Maso.

   za komančů se říkal jeden: Běží soudruh Brežněv a soudruh Reagan, Reagan vyhraje. Druhý den sovětské noviny napíší: Soudruh Brežněv vybojoval vynikající stříbrnou medaili zatímco Reagan skončil předposlední.

  • Re: Je mi smutno

   smely (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 19:13 |  
   4 3

   Pravda, pravda...

  • Re: Je mi smutno

   Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 19:50 |  
   3 2

   No jo, ale to by pak Alanor neseděl ve VIP a nemohl tam žrát humry... (ironie - moc lidí ji tu nechápe)

  • Re: Je mi smutno

   Jachym     před 12 měsíci 03.04.2018 20:05 |  
   1 1

   Do toho tvého textu by místo redakčního přístupu sedělo reakční přístup...:-)

  • Re: Je mi smutno

   japhy     před 12 měsíci 04.04.2018 09:37 |  
   4 1

   Jak není po mým, je to špatně...

   Nicméně, oháníš se tu manipulací s pravdou a je ti smutno ze lhaní, děláš ale to samý. Z toho, co píšeš, vyplývá, že Jugas s Pokorným spolu ještě nehráli. To není pravda. U beků ti vadí x-tá varianta, ale zrovna tohle byla varianta No1, jak šlo vidět v přípravě. Navíc Frydrych tam letos už sice nastoupil, ale zahrál postupně průměrně-blbě-mizerně. Sobol to zkusil jednou a víme, jak to vypadalo.

 5. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  první rytíř     před 12 měsíci 03.04.2018 17:56 |  
  11 3

  Byl jsem zvědavý na hodnocení. Překvapilo mne v tom, že známky jsou poměrně vysoké. Po předvedené hře by se nad pomyslnou 3 u mne dostal jen trojlístek Kolář, Jugas a samozřejmě Stoch. Zbytek, škoda mluvit. Hodnocení 2 by kromě Mingazova "slušela" také Součkovi, o Pokorném ani nemluvě.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 19:51 |  
   1 17

   V tom případě jsi idiot. Třeba Kolář chytal velmi slušně, tak proč by měl mít tři?

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Faris (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 20:01 |  
    8 0

    Dost trapný příspěvek, za názor někoho nazývat idiotem opravdu spíš svědčí o problému u tebe. Navíc jsi zřejmě nepochopil text, neboť píše že právě Kolář si min 3 zaslouží..no snad jsi to jen špatně přečetl, vždy jsi tu měl příspěvky s hlavou a patou.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Jachym     před 12 měsíci 03.04.2018 20:32 |  
     1 0

     Jeden z nich pak přišel ke mně, řek' mně, že jsem idiot,
     jo, a proto jsme mu řekli, ty jseš taky idiot,
     pak jsem dostal strašnou ránu, svět mi málem zmizel,
     Kouknu vedle, Franta nikde, on ta kurwa zmizel...

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 21:04 |  
     1 2

     Jo blbě jsem to četl, viděl jsem Kolář max. za 3, omlouvám se. Už jsem se zdejší mnohdy nepodložené kritiky hodně rozezlen.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    VanDel     před 12 měsíci 03.04.2018 20:24 |  
    2 0

    Ač s tím také nesouhlasím, tak proč by měl být idiot ? V tom případě bych tě třeba já taky tak mohl nazvat za tvuj názor v jiném tvém příspěvku zde, že "Buchova minela nás stála bod".....to je dle mě totiž ještě větší nesmysl, než rytířovo ohodnocení Koláře.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 21:05 |  
     2 5

     A nestála snad? Druhá branka byla čistě jeho...

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      VanDel     před 12 měsíci 03.04.2018 21:27 |  
      2 3

      Čistě jeho rozhodně nebyla. Ano, byl pod ní podepsaný, ale těch podpisů (a výraznějších) tam bylo víc. Původní a vlastně ta nejvýraznější chyba byla u Jugase a jeho nesmyslné zpětné hlavičky. To byla prostě nehorázná kravina. Další chyba byla naprosto vypuštěný návrat ostaních hráčů. Ekpai se pustil k naší bráně ve chvíli, kdy na jeho úrovni bylo několik slávistů.....kdo z nich se pořádně vrátil ?? Nikdo, všichni lehce vyklusávali, místo pořádného sprintu. Mimo Buchy se vlastně opravdu rychle vrátil jenom Hušbauer. Všichni ostatní se na to vyprdli. Buchovi se samozřejmě může vyčíst to, že stál před Vukadinovičem a ne za ním když ho bránil, ale jak píšu, hlavní chyby byly jinde. A pokud by mu někdo chtěl vyčíst to, že mu Vukadinovič utekl, tak to by byl tuplovaný nesmysl. Vukadinovič by utekl většině našich hráčů.

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 21:36 |  
       2 4

       Ano, Vukadin by utekl většině našich hráčů, ale to neomlouvá Buchovu fatální poziční chybu, kdy místo toho, aby si nechal náskok, tak Vukadina naháněl bůhví odkud. Je to mladý kluk, ale není mu 10, aby udělal takovou minelu. Jugas byl v záklonu a hlavičkoval na neobsazeného hráče. Co je na tom špatně? Kdyby to nahrál soupeři, tak neřeknu ani popel, ale to se nestalo.

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        VanDel     před 12 měsíci 03.04.2018 21:48 |  
        1 2

        Nemáš pravdu, Jugas v záklonu nehlavičkoval, naopak ještě musel hlavu pokrčit aby míč trefil čelem. Za další ho naprosto nikdo neatakoval, takže na přípravu hlavičky měl dost času a prostoru, byl ve velmi dobré pozici, takže to že to nedal na bránu, jen neomluvitelná chyba.
        Pokud se podíváš na záznam toho golu, tak při centru do vápna stojí Bucha dobře za Vukadinovičem, bohužel se před něj posunul ve chvíli, kdy si asi myslel, že by se ten odražený míč mohl dostat na vápno, tak proti němu jakoby šel.....no a pak už byl prostě za Vukaninovičem. V tom jediném prostě udělal chybu z tzv. mladické nerozvážnosti :)
        Ale taky bych se docela pozastavil nad tim, čí to byl nápad tam tohodle kluka nechat samotného na velmi rychlého Vukadinoviče, to prostě byla i velká taktická chyba.

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         Travinho     před 12 měsíci 04.04.2018 08:51 |  
         0 0

         A koho tam měli nechat? Rychlonohý tam byl v tu chvíli snad jen Tecl a ten by chyběl ve vápně.

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         Boss82     před 12 měsíci 04.04.2018 11:02 |  
         3 4

         Ať Jugas hlavičkoval jak chtěl (to, že to zkoušel vracet do druhé vlny nebylo úplně špatné řešení), tak gól je 100% chyba Buchy a nikoho jiného. Tak to tady přestaň všemožně okecávat, stejně na tom nic nezměníš.

         • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

          VanDel     před 12 měsíci 04.04.2018 17:12 |  
          0 2

          Nic neokecávám, jenom popisuju celou akci a vyjmenovávam i chyby ostatních, které vedly k tomu golu, na což tobě evidentně nestačí mozkový závity. Ale to neřeš a spokoj se s tvojí jednoduchostí.

          • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

           Boss82     před 12 měsíci 04.04.2018 18:00 |  
           3 3

           Jugas vracel míč na volného Bořila (alespoň myslím, že to byl on), což v danou chvíli nebylo úplně špatné řešení. Bořil se dostal ke střele, kterou však bohužel trefil pouze obránce, který proti němu včas vyběhl, pak hned přišla přihrávka na Vukadinoviče, kterého nepochopitelně nepokryl Bucha a průser byl na světě. Hlavní chyba je tedy jednoznačně na Buchovi, vinit za tento gól Jugase může jenom někdo tak jednoduchý, jako jsi ty, a je úsměvné, že zrovna ty tu budeš někoho obviňovat z jednoduchosti.

           • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

            VanDel     před 12 měsíci 04.04.2018 18:13 |  
            1 5

            Ouuu, teda ty ses ale rozkecal.....no a vidíš, krásně jsi popsal tu blbost co Jugas udělal. Jugas to totiž dával na hráče, který vzhledem k tomu chumlu hráčů ve vápně ani neměl moc reálnou možnost vystřelit, takže to Jugasovo řešení prostě nesmysl byl ! A hlavně, vracet takhle míč na penaltu z prostoru hranice malého vápna je jak kravina, tak ale v první řadě srabáctví a strach z odpovědnosti, kdy se ten hráč snažil přenést odpovědnost ze střely na spoluhráče.
            Každý trochu víc zkušený člověk kolem fotbalu zkoumá ne jenom konec akce, ale hlavně její počátek aby věděl, kde celá ta chyba vznikla a co k ní vedlo. Ale to ty opravdu neřeš, nenamáhej se a zůstaň u svých prostých řešení, ju ?

            • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

             Boss82     před 12 měsíci 05.04.2018 11:58 |  
             2 6

             Ty budeš solidní primitiv, viď? Když tedy chceš detailně zkoumat všechny aspekty a proměnné, které během akce nastaly, tak zkus vzít třeba v potaz to, že Jugas byl blíže bráně než balon a v takové situaci reálně hlavou ohrozit branku moc nejde. Kdyby to přecijen zkusil trknout na bránu, tak to brankář chytí jako malinu a okamžitě to výkopem pošle na Buchou špatně pokrytého Vukadinoviče a mohl by vzniknout úplně stejný problém jako vznikl. Navíc ve chvíli, kdy to Jugas Bořilovi vracel, byl Bořil opravdu zcela nehlídaný, takže to špatné řešení nebylo.

             A také ber v potaz, že hráč má na rozhodnutí, co v dané situaci udělá, asi tak 2 vteřiny, zatímco my si to u videa zpomalíme, rozfázujeme a pak mudrujeme, že to neměl udělat takhle, ale měl tu udělat jinak. Jenže ono u obrazovky počítače se to dobře kecá, víme?

             • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

              VanDel     před 12 měsíci 06.04.2018 09:31 |  
              0 5

              Bossíku, ty mě bavíš :)).....takže vedle své neomylnosti (kterou si teda umíš vždycky pochválit pouze ty sám) jsi i nástupce Nostradama, koukám. Jenom by mě zajímalo, jak tyhle tvé věštby co by jak přesně bylo, děláš. Z kávového lógru anebo čumíš krávě do zadku ?

              • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

               Boss82     před 12 měsíci 06.04.2018 18:31 |  
               1 5

               Je trochu smutné, že i zbytečné existence, jako jsi ty, fandí Slavii Praha. Škoda, ale nic s tím bohužel neuděláme...

               • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                VanDel     před 12 měsíci 06.04.2018 19:30 |  
                0 3

                Nejvtipnější je, že o ostatních "zbytečných existencích" většinou mluví ti, kteří k tomu pojmenování mají sami nejblíž. Takže existenci jako ty, to rozmlouvat nebudu. Holt si budeš muset zalézt k sobě do pokojíčku, zamknout se tam a se slzou v oku to nějak zkousnout, no. Posílam na pevný nervíky pac a pusu bossíku :)

                • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                 Boss82     před 12 měsíci 07.04.2018 10:43 |  
                 1 3

                 Tvoje snaha udělat tu ze sebe co největšího hlupáčka nese své ovoce, takže směle pokračuj prosím, ať zjistíme, kam až jsi schopen klesnout.

                 • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                  VanDel     před 12 měsíci 07.04.2018 14:04 |  
                  0 3

                  Ale no tak bossíku, nedávej tak průchod svým emocím, drž ty nervy na uzdě. Pokud ti teda nepomohlo se zamknout v pokojíku a vyplakat se, tak si zkus dle spisku páně Batisty omévat přirození vlažnou vodó.......:)

                  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                   Boss82     před 12 měsíci 08.04.2018 05:42 |  
                   1 4

                   Pokračuj, čím stupidnější příspěvek sem vložíš, tím většího hlupáčka ze sebe uděláš, takže jen tak dál.

                   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                    VanDel     před 12 měsíci 08.04.2018 19:33 |  
                    0 4

                    Bossíku, ty jsi jak kolovrátek. Ale protože mam slušné vychování, tak vím, že zaostalým a méně inteligentním lidičkám by se neměl člověk moc posmívat a dělat si z nich srandu, tak už to s tebou radši ukončím. Přecijenom jsi nervový labílek, tak bych tě nerad měl na svědomí. Pic osumdesátdvojko :) (apropos, není to IQ, že ne ?) :)

                    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                     Boss82     před 12 měsíci 09.04.2018 11:27 |  
                     1 4

                     Fakt ti nepřijde ubohý, že ačkoliv bychom měli být jakožto slávisté na jedné lodi a táhnout za jeden provaz, tak si tu píšeme o retardech, nízkém IQ, primitivech atd...? Fakt ti připadá, že toto je úroveň, na které by se měl průměrný slávistický fanoušek pohybovat?

                     A podívej se do tohoto diskuzního vlákna, kdo s tím začal. Ty budeš fakt hodně zvláštní člověk...

                     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                      VanDel     před 12 měsíci 10.04.2018 08:35 |  
                      1 0

                      No asi takhle, já vůči tobě vyloženě žádnou nadávku nepoužil, to tys vytáhl primitiva a zbytečnou existenci. Ale takhle bychom se asi mohli dohadovat donekonečna. Zvláštní člověk nejsem, jsem úplně normální a dost inteligentní na to, abych takové internetové přestřelky nebral vůbec vážně a spíš jsem z toho/z tebe měl akorát tak srandu. Ale nejlepší asi pro oba bude, když se tady budeme v budoucnu tiše ignorovat a nereagovat na sebe.

                      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                       Boss82     před 12 měsíci 10.04.2018 18:47 |  
                       0 2

                       Přečti si toto vlákno od začátku a jistě sám přijdeš na to, kdo začal s výrazy jako "spokoj se se svojí jednoduchostí" a "zůstaň u svých prostých řešení".

                       Jestli máš srandu z toho, že začneš někoho v diskuzi napadat, čímž vyvoláš konflikt a hádku (není to zdaleka jenom se mnou, už jsem si toho u tebe všiml zde na stránkách mnohokrát), tak jsi opravdu zvláštní člověk.

                       Tohle mezi skutečné slávisty nepatří a jestli se mezi skutečné slávisty počítáš, měl by ses nad tímhle způsobem chování zamyslet.

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        zeleznik2     před 12 měsíci 04.04.2018 17:35 |  
        2 0

        Ani to jedno zda ten či onen?za prohru nese vinu celý tým, protože obrana nedokáže odehrát balon, útočníci nedokážou, proměňovat šance a o psychice darmo mluvit..

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Martin 58     před 12 měsíci 04.04.2018 11:27 |  
     4 0

     Bucha tam byl v ten moment proto, aby jakýmkoliv způsobem zabránil Vukadinovičovi v úniku. Měl u něho stát natěsno a stáhnout ho rukama za žlutou. V žádném případě neměl mít ambice vracet odražený míč. Tak si to myslím já, že to mělo být.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    icek66     před 12 měsíci 03.04.2018 21:27 |  
    2 1

    nazyvat nekoho idiotem pro jiny nazor muse jen debil

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     icek66     před 12 měsíci 03.04.2018 21:33 |  
     0 0

     muže

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 21:07 |  
   1 1

   Sorry, blbě jsem to četl. Viděl jsem na pomyslnou tři, nikoliv nad. Tímto se ti omlouvám.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    první rytíř     před 12 měsíci 04.04.2018 10:35 |  
    0 0

    Omluvu beru. Nic se neděje :-)

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Travinho     před 12 měsíci 04.04.2018 12:05 |  
     0 0

     Děje, jak se říká, dvakrát měř, jednou řež. Takhle bych reagovat neměl a i případnou kartu bych přijal s pokorou.

 6. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Mates204     před 12 měsíci 03.04.2018 18:00 |  
  12 4

  Dovolím si nesouhlasit s autorem. I když vyhrajeme pohár a skončíme 2., tak tahle sezona podle mě rozhodně nebude vydařený ročník. 2 takhle velké šance zahrát si skupinu LM podle mě hodně dlouho nepřijdou, ve skupině EL jsme také neuspěli. V létě byly skvělé prostředky na vybudovaní týmu, co něco dokáže. Místo toho jsme se zhoršili. Tahle sezóna je prostě jedno velké zklamání a zahozená šance...

 7. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  bramburek (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 18:02 |  
  21 2

  mezi Jugasem a Pokorným rozdíl jeden jedinej bodík? tak to jsem byl asi na jiným zápase... dle mě Jugas v neděli jednoznačně náš nejlepší hráč, za to Pokorný si mohl s Mingazovem střihnout o nejhoršího...

  dále co mě irituje - když se povede v nějakým mači 20 minut, tak tady doslova oslavný ódy na hru, a na všechno co se dá... a teď po tý odporný šílenosti a antifotbalu, z kterýho bolely oči... o zoufale postavený sestavě, atd., ani slovo...

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   smely (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 19:15 |  
   8 5

   Pokorný je parodie na ligovyho fotbalistu...a za 3 ? #soryjako

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Martin 58     před 12 měsíci 04.04.2018 11:31 |  
   0 1

   Konečně někdo uviděl pozitivum. Jugas byl, obzvláště ve druhém poločase, starý dobrý Jugy. Ta odstavná pauza mu nesvědčila a s přibývajícími zápasy zase roste jako na podzim. Pokorný mu nesahal ani po kotníky. Nerad personifikuju, ale začínám mít na něho alergii.

 8. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Fačín     před 12 měsíci 03.04.2018 18:18 |  
  3 1

  Jen jedna technická poznámka - dlouho nešlo hodnotit a pak to tam bylo jen krátce, takže jsem to nestihl. Možná nás takových bylo víc. Nevím, kde byl problém, ale mě šlo hlasovat jen dnes ráno mezi 7-13, což jsem samozřejmě nestihl, neboť jsem měl dost práce...

 9. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Fačín     před 12 měsíci 03.04.2018 18:25 |  
  6 4

  Jinak k hodnocení - celkem souhlas, jen Jugasovi bych bodík přidal, v osobních soubojích byl velmi dobrý. Naopak golmanovi bych 1 bod ubral, protože dva góly ze tří střel nejsou dobrá bilance - stát se to Laštůvkovi, tak ho tu sežerem....

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 19:53 |  
   7 1

   Mám pocit, že zapomínáš na to, že jedna branka byla do prázdné, kdy famózně vytlačil Vukadinoviče a druhá po střele asi z deseti metrů dost daleko od něj. Přičemž třetí zákrok taky nepatřil do kategorie jednoduchých.

 10. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  DF007     před 12 měsíci 03.04.2018 18:42 |  
  10 2

  Asi nejde napsat něco pozitivního, protože jsme prostě hráli strašně. Nebyl hráč, který by ostatní strhnul k lepšímu výkonu. Trochu mě překvapuje trojka pro Pokorného, jehož výkon byl strašidelný. Důvod jeho příchodu byl uváděn kvalitní rozehrávka, ale to, co předvedl v neděli byl jeden odkop za druhým, hlavičky odvracel jen k soupeři. Opravdu velmi špatný. Doufám, že to viděl i Trpiš a při další absenci Deliho nasadí MNN.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   jufoun (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 19:04 |  
   5 1

   Zápas sem viděl asi pouze 5 min a z té doby mě zaujal Pokorný, kdy nikým neatakován přihrává a kopne to asi 10 metrů před sebe do autu.
   Možná v něm něco je, ale v této formě nemá ani na lavičku.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   bongor     před 12 měsíci 03.04.2018 19:37 |  
   1 5

   Nedivil bych se,kdyby byl MNN pro své odstavení uraženej a i kdyby ho JiT milostivě postavil,tak by se nepřetrhnul.
   Počítám,že bude za dva měsíce končit.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    DF007     před 12 měsíci 03.04.2018 19:50 |  
    4 0

    Tak to by bylo smutné. Je profesionál a měl by se tak chovat. Koneckonců hraje o svou budoucnost.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   o-cab     před 12 měsíci 03.04.2018 20:55 |  
   5 2

   nejenom v nedeli - pokorny je v kazdem zapase vcetne pripravy tragikomicky. tento hrac nema vubec co delat kdekoli pobliz hriste a i jako obhajce trpise musim rict, ze tohle je od nej uplna demence. ma tam nekolik variant, kdyz uz odmita stavet mnn tak tam ma dat kudelu. jsem se uplne nasral jenom psanim tohoto prispevku

 11. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Cross     před 12 měsíci 03.04.2018 18:52 |  
  7 16

  Dîky za střízlivé hodnocení. Odmítám skákat z mostu. Zápas jsem videl ze záznamu, jiz se znalostí výsledku i řady negativních komentářů, a tak jsem byl překvapen, ze jsme přesto byli zretelne lepší a kdyby tam neco spadlo, aspon ta penalta, mohlo to klidne nakonec skončit exhibicí jako s Olomoucí a výsledkem 5-1.
  Fakt me ten vysledek nasral, ale stejne i některé zdejší komentáře, ktere mozna vyplývají z frustrace po předchozích výsměšných telefonátech Spartanům a Plzeňákům. I já se takhle blamoval.

  Je to tak, sezónu stále máme ve svých rukou, titul jsme prohrali uz na podzim se Šilhavým.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   DF007     před 12 měsíci 03.04.2018 19:11 |  
   8 1

   Vzhledem k tomu, že Plzeň na jaře už teď poztrácela 10 bodů, tak stejný podíl na mizivou šanci na titul má i současné sportovní vedení. Pro úplnost dodám, že za 6 jarních kol jsme poztráceli 8 bodů. Ziskem 10 bodů v techto 6 kolech nemáme průměr ani 2 body na zápas. Na podzim jsme měli přesně 2 body na zápas. To jen k té vině Šilhavého.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   bramburek (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 19:12 |  
   7 3

   5:1 :-))))) s tou příšerností co jsme tam v neděli předváděli? jo, tak to určitě... prohráli jsme doma s nejhorším týmem jara naprosto zaslouženě... můžete si to tady omlouvat jak chcete... a je hodně smutný, že se k tomu ani nedokáže postavit čelem jako chlapi

   a když ještě jednou koukám na ty známky, tak po tom ostudným, zbabělým, nefotbalovým výkonu, jsou dosti přestřelený... nevim potom už, jak by ještě mohla vypadat hra, aby byly nižší... snad se nečeho takovýho nedožijem, tohle bohatě stačilo...

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Pinturichio     před 12 měsíci 04.04.2018 00:15 |  
    4 0

    Kdyz se na to podíváš optikou lozenych šanci (Škoda tyč, Škoda penalta, Škoda sám před brankářem, Tecl sám před brankářem), tak to není taková utopie

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Cross     před 12 měsíci 04.04.2018 00:38 |  
    2 0

    Brambůrku, poradím ti co bylo horšî: nase loňská pohárová prohra právě se Zlínem. Tys na tu ostudu uz zapomněl, viď?

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   bongor     před 12 měsíci 03.04.2018 19:40 |  
   3 4

   Ještě dodej,naštěstí jsme Šilhavku už vyhodili,takže teď už nás čekají jen samé úspěchy.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    hiker42     před 12 měsíci 03.04.2018 20:20 |  
    0 6

    a optimista by ještě dodal: a to i s krachující CEFC China

 12. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 19:07 |  
  16 6

  Dobrý podvečer přeji Vám všem.
  Tak dnes mi Alanore káva moc nechutnala, protože to je od Tebe takové "hodné" hodnocení.
  Co jsem mohl napsat, už jsem napsal ve svých příspěvcích k zápasu.
  Snad jen ještě toto.
  Jugas ano za 4, ale v tom případě Pokorný za velmi slabou 2, protože bohužel hrál celý zápas a přitom byl po 30 minutách na vyhození.
  Kůdela vzhledem k tomu, že odehrál také celý zápas naprosto nicotně a navíc rozboural hru Součkovi, který pak byl úplně otrávený a to ještě musel obíhat i Kůdelovo prostor, tak Kůdela také za velmi slabou 2.
  Sýkora za 3 a je to taky taková skleněnka. Ostatní budiž, ale Bořil opět mnoho zbytečných faulů a tak spíše za 3.
  To složení hráčů:
  Pokud byl Pokorný po zranění a nerozehraný, tak Ngadeu byl lepší alternativou k Jugasovi - jen slepý nechce vidět. Nebo i ta horší alternativa -k Jugasovi Kůdela. Petržela správně tušil, že to náš trenér opět zkusí na tři obránce a po deseti minutách bylo jasné, že je Zlín na míči dřív a lepší, protože nám to tam díky Kůdelovi vůbec nefungovalo a navíc podpora od Sýkory a Bořila do přečíslení byla negována spoustou jejich nepřesných přihrávek a prohraných soubojů.
  Stoch se snažil pomoci, ale pak dobíhal dost metrů do útočnější pozice a musel přecházet i přes tři hráče. Hušbauer viděl, že to nefunguje, snažil se to přetahova diagonálně, ale Mingazov na tom byl tak, že to bylo zbytečné.
  Mám prostě v sobě pocit, že trenér mužstvo dobře na zápas nepřipravil a nenabudil. Celý první poločas byl bez chuti a bez zápachu a i ta neproměněná pentle tomu nepomohla. Milan to měl asi opakovat jako s "RB" a znovu to picnout pod víko. Ale měl i další šance, tyčka, šance ve druhé půli, Milane bylo to trápení.
  Jak jsem už také psal, prostě je to pryč a ten zápas už nevrátíme.
  Každá chyba, pokud je dobře vyhodnocena, je cestou dopředu. Snad si to trenér vezme k srdci a přestane si "něco" zkoušet v zápase, který byl důležitější víc, než si dokážeme domyslet.
  Ano, byli jsme skoro všichni z toho výkonu našich hráčů velice zklamaní a to je slušně řečeno. A domnívám se, že na to máme právo.
  Pořád si říkám, že i trenér se poučí ze svých chyb a proti Brnu si prostě mužstvo připraví do všech nuancí, které dávají dohromady dobrý výkon a výhru. A hlavně nepodcenit nic a nikoho.
  Tak asi tak a s úctou k Vám všem
  Sokrates55


  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Jachym     před 12 měsíci 03.04.2018 20:23 |  
   2 1

   Ahoj, Sokrate,

   s pobavením sleduji, že jsi v poslední době přitvrdil v názorech:-) Čísílkům v hodnocení nepřisuzuji nikdy velkou váhu, takže mi hodnocení Alanora nijak nevadí a s tvými postřehy k zápasu souhlasím. Třeba s tím, že Milan to měl prát pod břevno dokud to vychází:-) Jo, a potěší mě vždy (ač nespisovné) použití jihozápadočeského nářečí v jmenných přívlastcích, kvůli kterému si ze mě dělají legraci někteří příbuzní z okolí Prahy i z Moravy...:-)

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 06:40 |  
    0 0

    Ahojky Jáchyme.
    Já vím...... Kůdelovo a podobně. To víš, něco jsem po těch našich dědech "ze mlejna" v sobě uchoval.
    No a když přijedou "Plzeňácí ze z Plzně", tak to je pak mela -:))
    Sokrates55

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Martin 58     před 12 měsíci 04.04.2018 11:48 |  
   0 3

   Pro mě je trochu trenérská chyba poslat Milana opět na penaltu. Měl za sebou úchvatnou a zcela mimořádnou bilanci deseti proměněných penalt za sebou (nerad bych se mýlil, ale myslím, že ani Ronaldo s Messim nejsou zvyklí na takovou sérii), a tak se vlastně čekalo, kdy nedá. Myslím, že se mohl na pár dalších penalt použít Hušbauer, aby se soupeř hůř na naše penalty připravoval.

 13. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 19:43 |  
  4 6

  Já bych dal Kolářovi o stupeň více, třeba při šanci Vukadinoviče si počínal vyloženě výborně. Ano, potřebovali bychom, aby vynikl, jako golman soupeře, ale kolik k tomu dnes dostal šancí? Buchova minela nás stála bod, tudíž nejlépe za tři, ostatně ani herně moc nevynikal.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Jachym     před 12 měsíci 03.04.2018 20:28 |  
   5 5

   Tohle se nebude líbit droptovi...:-) Zarazilo mě jak dvacetiletý kluk bez míče marně stíhal Vuka a rozdíl mezi nimi se spíše zvětšoval. A to i s přihlédnutím k tomu, že Bucha byl na hřišti o skoro půlhodinu déle než Vukadinovič.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    o-cab     před 12 měsíci 03.04.2018 21:01 |  
    3 3

    tak vek s timto fakt nema vubec nic spolecneho

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    vršek     před 12 měsíci 04.04.2018 09:44 |  
    1 0

    Zkušenější hráč by zřejmě byl pozičně lépe postavený či fauloval i za cenu červené, i bod by byl dobrý (Sparta). V rychlosti se Vukadinovičovi v lize nikdo nevyrovná. Navíc je faktem, že střední záložníci většinou nedisponují sprinterskými vlohami, a i v tomto čase a hlavně při absenci nutnosti podstoupit silový souboj by Vukadinovič zřejmě utekl naprosté většině hráčů. Je zvláštní proč zrovna trenérem preferovaný zkušený Kúdela nebyl použit na zajištění protiútoku a proč Hušbauer nezůstal v postavení hráče na odražený míč z vápna a případnou střelu či centr do vápna.
    K tomu bych přidal poznámku k výkonu Koláře - to jak bez faulu vykryl Vukadinoviče bylo skvělé a je s podivem, že nikdo z našich hráčů nebyl schopen pokrýt Ekpaie.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    sicilianbrno     před 12 měsíci 04.04.2018 09:54 |  
    0 2

    to máš přímou uměru. Když jeden má 100m za 11,2 sekund a druhý za 13,1 sekund tak se ten rozdíl mezi nimi bude při dlouhém sprintu zvětšovat...věk řeš až jednomu bude 50 a druhemu 20...:-)

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 10:22 |  
     1 0

     Ale je přece rozdíl, když jeden přitom ovládá míč a přesto druhému uteče...

 14. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 19:48 |  
  9 1

  K první brance. Ano, Milan byl u Holzera pozdě, ale byl to skutečně on, kdo jej měl bránit? Pokud ano, tak je to trestuhodná chyba, ale já o tom dost silně pochybuji, protože Milan by měl mít při obranných standartkách jiné úkoly než sbírat odražené míče a hlídat si o hlavu menšího Holzera, tam musel chybovat někdo jiný. Milan tam už jen hasil chybu spoluhráče..

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   japhy     před 12 měsíci 04.04.2018 09:52 |  
   1 0

   Zajímavá věc, tohleto. Pravděpodobně to opravdu byl Milanův hráč, ale proč se motá v těchto prostorech mi je záhadou. A jen připomínám, že dost podobně jsme dostali v derby na 0:3. Taky Škoďák vybíhal proti úplně volnému hráči.

 15. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  witty13     před 12 měsíci 03.04.2018 19:59 |  
  9 5

  Dovolím si poukázat na to, co tu už někdo psal výše. Šilhavý si nevedl na podzim špatně (ano Astana byl průser) ale v lize neměl zas tak málo bodů, jen plzni vyšlo úplně vše.. jenže my na jaře jsme marní! góly nedáváme, výbornou obranu jsme rozkopali, Koupili jsme drahého golmana, ale zatím nám krom jednoho zápasu nepomohl - neveřím, že kdybychom dali šanci Přémovi, že by s Laštůvkou neodvedli to samé. Van Burenovi je vyčítána neefektivita, ale kolik gólů dal Stoch? Myslím, že kdyby trénoval na jaře Šilhavý, nebyli by takové změny v sestavě, a měli bychom minimálně o 4 body více, spíše o 6 nebo i víc... a šance na titul by byla. Plzeň nám ji nabídla a my ji nevyužili, protože Jarda Šilhavý nám byl málo. Jak jsem byl proti tomu když přicházel, chtěl bych ho zpátky. Pod Trpišem jsme zatím neudělali posun vůbec nikam, pouze jsme zničili vynikající obranu - na jaře už jsme inkasovali více gôlů než na celý podzim... Mimo to například odstavení MNN je zarážející - nejsem proto aby hrál jen on, Souček má letos dobrou formu, ale nechápu proč například proti Zlínu hraje na jeho místě Kúdela, který také zatím nepřesvědčil. Prostě kromě druhého poločasu s Olomoucí děs a bída...

 16. Skříň, popelnice... hydrant

  Jachym     před 12 měsíci 03.04.2018 20:09 |  
  2 1

  Zaujala mě věta "i kdyby ve svatyni soupeře byla skříň nebo popelnice..." Čekal jsem, že za popelnici přidá Alanor hydrant, ale to by byl moc černý humor...:-))

 17. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Planda     před 12 měsíci 03.04.2018 20:16 |  
  2 2

  Dva dny mě trvalo než jsem překonal obrovské zklamání.K hodnocení tu bylo už řečeno dost,ale já bych rád slyšel vyjádření sportovního ředitele k trenérovi,"posilám" a co dál.Zatím SŘ mlčí.

 18. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Alanor (admin)     před 12 měsíci 03.04.2018 20:25 |  
  14 4

  Průměr známek za zápas se Zlínem je 3,77, což je zdaleka nejhorší známka za celou sezonu. Pro srovnání Astana 4,08, BATE venku 4,15, Liberec na podzim 4,23. Myslím, že to zcela odpovídá nastaveným mantinelům. Chápu, že někteří z vás vidí rudě a chtěli by vidět kupu exemplárních jedniček. Ale nejnižší známky jsou tu právě pro zápasy typu pod Petroušem s Boleslaví, kdy jsme doma dostali 0:4 a celý zápas byl doslova strašidelný a bylo jen otázkou, kolik dostaneme. Kdo je soudný, vidí mezi těmi zápasy rozdíl. Jistě, teď máme jiné možnosti a ambice, ale to neznamená, že hráči, který zahraje dobře a stojí 30 tisíc, dám 7, a hráči, který by zahrál úplně stejně a stojí 300 tisíc, dám jen 6. To je nesmysl. Stupnice je jen jedna. Rozdíl by měl být v tom, že od hráče za 30k očekávám, že bude hrát průměrně, když to je ligová hvězda s odpovídajícím platovým ohodnocením, tak je průměr málo a čekám průměr známek třeba okolo 6.

  K článku. Kdo si to přečetl, tak musí jasně vidět, že na zápase se Zlínem jsem neshledal téměř nic dobrého. Cituji: zápas nám vůbec nevyšel, nedokázali jsme si poradit s trápícím se Zlínem, výkon byl vlažný a patřil k nejslabším v sezoně, rozehrávka a kombinace po zemi prakticky neexistovala apod. Tomu odpovídá i výše zmíněné nízké hodnocení. Pravda je, že jsem vytáhl i několik pozitivních statistik z průběhu jara. Hlavně proto, že jsou v ostrém kontrastu s diskuzemi, kde je podle účastníků vše totálně špatně a Slavii by měli radši pomalu rozpustit, a také proto, že jde o velmi důležité ukazatele. Nepřipadá mi, že celková bilance a skóre by měl být nějaký nedůležitý údaj, který jsem si vybral jen proto, že se mi hodí. Ostatně které ukazatele už jsou podstatnější? Fakt, že zatím plníme i cíle pro jaro, mi také nepřijde v kontrastu s apokalyptickým nádechem diskuse zanedbatelný.

  Co se týče obvinění, že Šilhavému a Trpišovskému neměřím stejně: pokud čtete hodnocení pravidelně a máte dobrou paměť (případně si to můžete dohledat zpětně), tak Šilhavého jsem hájil dlouho po tom, co média psala o jeho ohrožené pozice (třeba po APOELu). S tím, že si jeho pozici vyhodnotím po podzimu. Což jsem udělal. Chápu, že někdo to viděl jinak, ale napsal jsem svůj názor a snažil se ho poctivě podložit argumenty.

  Chápu, že teď by tu nejradši lidi viděli hodnocení plné jedniček a výkřiků, ať táhnou ti liberečtí blbci Nezmar s Trpišovským kamsi. Jak je teď moderní a jak je toho ostatně plný facebook (staví na tom svůj sugestivní článek Procházka, tak pokud si takto představujete kvalitní novinařinu, tak máte k mým článkům alternativu). Ale já nevidím důvod k hysterii, když přesně takové porodní bolesti byly dopředu avizovány. Navíc si vedeme hodně podobně jako na podzim. Když započtu de facto ligové zápasy z poháru, tak Šilhavý má průměr bodů na zápas 2,06 a Trpišovský 1,86 a těžkou sérii za sebou. Můžeme argumentovat tím, že Šilhavý k tomu musel hrát poháry, což je jistě objektivní komplikace, stejně tak měl ale Trpišovský méně prostoru a možností pro upravení si složení mužstva svým potřebám. Významně horší to tedy není, lepší také ne, ale tento styl fotbalu má podle mě mnohem větší potenciál. A fakt nevidím důvod nadávat na nové sportovní vedení po pár měsících ve funkci. Zvláště smutný mi přijde přístup typu "vyhodili jste Šilhavého, tak teď si počkám na první přešlapy nového vedení a dám jim to sakra hlasitě sežrat!". Snad všichni fandíme Slavii... Urážky s komunismem mi pak přijdou vyloženě jako ubohost. Taková debata pro mě nemá smysl.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   witty13     před 12 měsíci 03.04.2018 20:33 |  
   2 1

   já jsem třeba výše také reagoval tak, že se Šilhavým by nám bylo lépe, ale určitě něchci aby to vyznělo jako kritika po bitvě kdy každý je generál. Tvoje hodnocení mi přijde adekvátní, vím, že na podzim byli taky špatné zápasy a taky špatně hodnocené, a vnímám kontinuitu hodnocení. Pravdou je, že jsem nad Trpišem neskákal radostí, ale moje kritika zároveň nesměřuje tím směrem, že bychom ho měli vyhodit a že bych chtěl nadávat hráčům, vedení apod. Spíš jsem za sebe zklamaný. Trpiš si přivedl své hráče, je to vidět, některé naše nadprůměrné hráče odstavil, a zatím mu to úplně nevychází, to je také vidět. Pod Šilhavým jsme sice také nedávali moc gólů, ale zároveň jsme je nepouštěli, a ačkoli je určitě lepší derby 3:3 než 1:1. také je lepší vyhrát 1:0 než remizovat či prohrát. Za mě určitě nemá jít o konečné soudy, spíše zklamání, a myslím, že takto to vnímá více lidí. Spíše asi ti, co Trpišovi věřili. Já mu nevěřil, ale poté co nám Plzeň nabídla šanci (tomu jsem zase věřil) jsem teď o to více zklamaný

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Jachym     před 12 měsíci 03.04.2018 20:45 |  
   2 1

   Ani já nevidím důvod k hysterii ze stejných důvodů jaké popisuješ, ale neviděl jsem ho ani na podzim, kdy musel jít pryč Šilhavý. Mně se tvoje hodncení líbilo, i když samozřejmě bych možná akcentoval jiné věci. Ale není třeba, abys přiléval oleje do ohně ještě ty. Teď nikdo rozumný nemůže myslet vážně odvolání Trpiše nebo Nezmara. Ksichtoknihu doporučuji ignorovat. Dobře dělám, že tam nejsem. A urážkám s komunistickými prvky se zasměj jako já, který jsem tady byl již označen termíny jako rudá svině nebo bolševický rudý nok...:-) Alespoň mi to vzalo iluze o nějaké šlechetné výlučnosti (kompletní) slávistické fanouškovské konkurence, zejména ve srovnání s konkurencí. A naopak mi to připomnělo hlášku z oblíbené pohádky Pyšná princezna, kterou se snažím řídit: Nad nikoho se nepovyšuj, před nikým se neponižuj!

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Jachym     před 12 měsíci 03.04.2018 20:47 |  
    0 0

    fanouškovské obce:-)

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Alanor (admin)     před 12 měsíci 03.04.2018 21:00 |  
    4 2

    Šilhavého už bych nechtěl moc otevírat. Na hřišti to nic strašného nebylo a z tohoto pohledu je určitě legitimní ho bránit. Ale druhá věc je, co se dělo uvnitř klubu. Jaké kompetence si vymohl (a za co vše byl tedy zodpovědný) a jak vypadal jeho vztah s vedením, hráči i vlastními spolupracovníky po půl roce těchto kompetencí. Chápu, že to nemůže vědět každý obyčejný fanoušek, ale když do toho vidím, tak tím spíš si stojím za tím svým názorem, kdy jsem psal, že by měl skončit.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     o-cab     před 12 měsíci 03.04.2018 21:04 |  
     0 1

     na hristi to hrozne v kontextu potencialu kadru bylo. blbe je, ze ted to neni o nic lepsi

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      Alanor (admin)     před 12 měsíci 03.04.2018 21:07 |  
      2 0

      Jasně, čekalo se mnohem víc. Ale za normálních okolností by si po tom skvělém prvním roce ještě trenér důvěru zasloužil.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Jachym     před 12 měsíci 03.04.2018 21:42 |  
     5 1

     No, já jsem shodou okolností byl na setkání fanoušků před vánoci a nemohl jsem si nevšimnout jak až komicky působí hledání zdůvodnění pro odvolání Šilhavého včetně toho jaké má údajně strašné tréninky (a přitom tyto vedly k titulům v Liberci a ve Slavii) a jak údajně mizerně komunikuje s cizími hráči. Konkrétně byl zmiňován Ngadeu, který byl přitom za Šilhavého jedním ze základních stavebních kamenů a nyní je na vedlejší koleji, ať už jsou důvody jakékoli.

     Ale to už je pryč, já rozhodně fandím Trpišovskému a nečekám natěšeně až se něco začne mrvit. Já jsem fandil každému trenérovi Slavie, ano, včetně Tataráčka Franze. A sám jsem psal v pozápasovém komentáři totéž co ty, že cíle zatím plníme.

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      Alanor (admin)     před 12 měsíci 03.04.2018 21:56 |  
      2 4

      Nemám info jen z toho srazu. Jen podotknu, že je rozdíl mužstvo stmelovat, když se daří, a to samé zvládnout, když se nedaří. Nevýhoda byla, že u Šilhavého se ta slabina díky skvělé sérii ukázala až hodně pozdě. Ale pak nebylo divu, že se mužstvo z problémů nedovedlo vyhrabat a naopak do nich zapadalo stále hlouběji.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    p!erreCORE     před 12 měsíci 03.04.2018 21:05 |  
    2 0

    Byl jsem PROTI odvolání trenéra Šilhavého, byl jsem PRO angažovaní trenéra Trpišovského a jsem PROTI jeho odvolání..

    Ono si to sedne,letošek je ztracenej,pohár a druhý místo taky bude a v létě se snad páni z vedení umoudří,vyhází nazdárky a napřesrok titul a semifinále EL

    #dikyzavykricnikbeznejbychtonedal

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Alanor (admin)     před 12 měsíci 03.04.2018 20:55 |  
   19 1

   Jinak mě tu velice mrzí ta míra agresivity a urážky. Ve středu jsem po práci jel na Velikonoce pryč s tím, že jsem ještě vyloženě narychlo napsal článek o setkání s vedením s tím, že detaily pak napíšu do diskuse na základě dotazů druhý den. Jednak jsem neměl čas napsat všechno do úvodního článku a také bych si na vše z fleku nevzpomněl. Místo toho jsem se dozvěděl, jak mám kádrově dobrý komunistický profil a jak by bylo nejlepší, kdyby takový článek vůbec nevznikl. Tak jsem si radši užil volno a do debaty se vůbec nezapojoval...

   Přitom i tak tam zajímavé informace byly. Třeba tu jsou často zpochybňovány finance a spekulovány problémy třeba mezi Trpišovským a Ngadeuem (nejvtipněji ještě těmi, co nejvíc křičeli, jak je to článek o ničem). Oboje tam bylo uvedeno na pravou míru. Peníze jsou zajištěny do konce roku a s přístupem hráčů žádný problém není.

   Ještě vám tedy dlužím pár informací. Co se týče setkání, tak světe div se, není za tím žádné komunistické kádrování, ale pozváni jsou aktivní fanoušci. Padají tam citlivé údaje, které se nesmí dostat ven, takže musí jít o lidi, kterým se dá věřit, a rozhodně se to nedá vysílat online na YT. Ti lidé pak samozřejmě pustí určité informace dál dalším známým slávistům. A jak se na setkání dostat? Stát se členem OP a být v pobočce aktivní. Ale chápu, že pro některé je atraktivnější nijak víc se kromě návštěvy zápasů na dění okolo Slavie nepodílet a pak se divit, že vás nevybrali na setkání s velmi omezenou kapacitou. Tak je lepší to hodit na soudruhy, že.

   Ke Ngadeuovi. Jak už jsem tu psal před pár týdny, tak člověku, co se zamyslí, musí dojít, že hráč s jeho CV chce do zahraničí a snaží se tam dostat. V zimě už tam skoro byl, Slavia nabídku na jeho prodej přijala, ale sám hráč se nedohodl na platu v novém působišti. S hráčem žádný problém není, ale do zálohy se kouči typologicky nehodí, sám hráč se cítí být stoperem a tam je zase velká konkurence. Zkoušela se stoperská dvojice s Delim, ale bylo to velice špatné. Hrát tak spolu nemohou, což šancím Ngadeua taky nepomáhá. Taková je tedy jeho pozice. Po neděli a nepovedených výkonech Kúdely s Pokorným je samozřejmě zcela legitimní diskutovat o tom, jestli neměl radši prostor dostat Ngadeu.

   Jinak co se týče taktéž hojně diskutovaného příchodu Kúdely s Pokorným, tak jsem se na to schválně ptal. Opět je k tomu logické vysvětlení a ta nenávist k hráčům a Nezmarovi s Trpišovským kvůli jejich příchodu je dost neoprávněná. Ngadeu už byl jednou nohou pryč, Deli se sám nabízel ve francouzských novinách a agent Jugase tlačil na Slavii s tím, že má nabídku s Anglie (která pak světe div se nebyla). Bylo tak velmi reálné, že alespoň 2 stopeři odejdou a Slavia nemohla čekat, jak to dopadne s tím, že pak bude bez stoperů, nebo je bude předraženě shánět na poslední chvíli a nebudou vůbec sehraní s týmem.

   Kúdela se bral jako okamžitá posila, která se nebude muset učit herní systém. Navíc je to typ stopera, kterého tu nemáme a který má dobrou rozehrávku. A když hrál na stoperu, tak se zatím na jaře jeho kvality potvrdily a špatný nebyl. Pokorný sice je po Francii v útlumu, ale bral se jako hráč do budoucna. Pro Slavii má zajímavý potenciál, navíc v minulosti ukázal, že styl Trpišovského hrát může. Původně jsme chtěli primárně jiného hráče (na setkání jméno nepadlo, ale nabízí se Jemelka), ale toho získat nešlo a navíc byl Pokorný o půlku levnější než hráči z české ligy.

   A co se týče Deliho, tak konkurence velmi prospívá jeho tréninkové morálce, která na podzim nebyla po prodloužení smlouvy zdaleka ideální. Bohužel jeho zdravotní problémy přetrvávají.

   Snad ty informace vnesou trochu porozumění do diskuse...

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Mates204     před 12 měsíci 03.04.2018 21:09 |  
    0 0

    Tak hlavně, aby ty peníze byly ok, to je nejdůležitější.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    VanDel     před 12 měsíci 03.04.2018 21:16 |  
    8 2

    Díky za tohle info, všechno dává dá se říci smysl. Ale jednu věc prostě stále a stále nechápu->MNN. Pokud píšeš, že s ním na tréninku problémy nejsou, tak absolutně jeho odstavení nechápu o to víc. Ano, rozehrávku nemá nijak slavnou, ale kdo z našich obránců (mimo Deliho) jí má ?? Pokorný tragédie na úrovni okresu, Jugas ač se v tom postupně zlepšuje tak stále žádná sláva, Kúdela jakž takž, ale taky zaostává. A tihle hráči prostě téměř pravidelně šanci dostávají, tak proč jí nedostane MNN, když dle mě na tom s rozehrávkou rozhodně není hůř než Pokorný nebo Jugas. A hlavně co se týče samotné defenzivní činnosti, tak všechny tyto tři jmenované převyšuje.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Alanor (admin)     před 12 měsíci 03.04.2018 21:21 |  
     2 3

     Tak trenér to asi vidí jinak. A ukazuje se, že s Pokorným teď pravdu určitě neměl. Pořád může být dobrá posila a potenciál má, ale v současnosti by Ngadeu byl lepší, o tom jsem přesvědčen.

     Druhá věc je pak ta perspektiva. Budeš učit nové návyky hráče, který má vyloženě ambice jít co nejdřív ven? Tak vsadil na Pokorného, od kterého určitě bylo větší očekávání. Teď vidíme, že to nebylo ideálně vyhodnoceno, ale po bitvě je každý generál, že...

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      VanDel     před 12 měsíci 03.04.2018 21:36 |  
      11 1

      "Budeš učit nové návyky hráče, který má vyloženě ambice jít co nejdřív ven?"......Promiň, ale tenhle argument mi přijde naprosto zcesný. Vždyť přeci ambice co nejdřív odejít ven má většina hráčů v lize. Pokud bychom takhle měli přemýšlet, tak se vlastně nemůžeme spolehnout na žádného hráče. U každého, komu se nějak výrazně povede třeba jen půlrok, tak hrozí že bude chtít jít ven za první slušnou nabídkou. Tohle je (a vždy bude) náš úděl. Takže jenom ze strachu, že MNN v létě odejde pryč, ho nechat stát, je prostě na hlavu postavený. Ten hráč je momentálně náš, tak bychom ho sakra měli co nejvíc využít k našemu prospěchu na hřišti ! Vždyť tim si kálíme na hlavu sami sobě.....o kolik mu už teď při jeho odstavení klesla cena ? Jestli se před rokem po africkém poháru spekulovalo, že by mohl mít cenu až 200 mega, tak teď bychom myslim byli hodně rádi i za 40.

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       Alanor (admin)     před 12 měsíci 03.04.2018 21:46 |  
       5 0

       Ambice by každý samozřejmě měl mít, ale je třeba se na to dívat realisticky z pohledu smluv. Hráči mají nějakou smlouvu a někdy jim končí. A když jim končí v létě za rok (Ngadeu) a je o ně zájem v cizině, tak ti novou nepodepíšou a pokud je neprodáš, tak ti pak v zimě odejdou za pakatel nebo pak další léto zadarmo. Takže Ngadeua udržíš maximálně na příští sezonu s tím, že pak odejde zadarmo a s tím, že je otázka, jestli hráče opakovaně zakázaný přestup nezlomí. A pak máš hráče, kteří mají smlouvu nově podepsanou, víš, že je udržíš po dobu několika let a můžeš s nimi počítat z dlouhodobého plánu. Taková je realita. Tím samozřejmě nechci říct, že by Ngadeu neměl hrát. Vždycky by měl hrát ten lepší, když je mezi hráči výraznější rozdíl. Trenér si to očividně vyhodnotil, že mezi stopery není Ngadeu výrazně lepší než ostatní. Samozřejmě se teď nabízí otázka, zda to nebyla chyba. Tu si může každý zodpovědět sám, obecně je zjevné, že fanoušci jsou přesvědčeni, že to chyba byla a Ngadeu měl hrát.

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        VanDel     před 12 měsíci 03.04.2018 22:01 |  
        5 1

        V tom případě se zeptám takhle: Pokud by nám mělo vadit, že hráč neprodlouží smlouvu a pak odejde "za pakatel", tak za jakou sumu odejde MNN v létě, když většinu jara odsedí na lavičce nebo na tribuně ? Cenový výsledek je dle mě stejný, ale momentální kvalitativní ztráta na hřišti výrazná.
        A tím že u hráče s dlouhodobou smlouvou máme jistotu, že ho udržíme několik let a můžeme s ním dlouhodobě počítat bych po našich nedávných zkušenostech (Barák a Pavlenka) taky moc nepočítal. Ano, můžeš mu třeba ten přestup zatrhnout a udržet ho, ale v tom případě hrozí situace, jakou popisuješ u Ngadea-jestli ho to nezlomí.
        Takže jak píšu, vůbec bychom se neměli koukat na to, kdo kdy může odejít, jistotu delšího setrvání nemáme a nikdy nebudeme mít u žádného hráče. Takže bychom měli co nejvíc využít každého dobrého pleyera, kterého v týmu máme.

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        Martin 58     před 12 měsíci 04.04.2018 12:12 |  
        1 1

        No Myslím, že Barák, Pavlenka a Luftner měli podepsanou dlouhodobější smlouvu a přesto se s nim,a zjevně nedalo v dlouhodobém plánu počítat, jak se rychle následně ukázalo.
        Já bych raději z MNN vycucal ve prospěch mužstva jeho potenciál a ještě další rok běžící smlouva mně pro to přijde případná.
        Argumentace jedním nepovedeným zápasem dua Ngadeu-Deli už by se ani neměla používat. Vyautování MNN na lavičku je pro mě jedním z nejméně pochopitelných kroků JiT. Když se pak z té lavičky Michael dívá na skvostný výkon svého soka v boji o místo na place, Pokorného, nedokážu si vůbec představit, co mu běhá hlavou.
        Jsem dokonce přesvědčen, že i toho pravého beka, nebo na na jakém místě se to Kúdela vůbec pohyboval, by zahrál proti Zlínu lépe. Anebo jsme neinformování o fatálním propadu jeho aktuální formy, která byla většinou, měřena ostatními spoluhráči, naopak velmi konstantní.

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       Jachym     před 12 měsíci 03.04.2018 21:48 |  
       4 2

       Naprostý souhlas. O perspektivě v tom pravém slova smyslu mohou mluvit kluby jako Real nebo Juventus (viz jejich aktuální souboj v TV), ale u nás je nutné počítat s "plněním snů" při nejbližší příležitosti.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    mig52     před 12 měsíci 03.04.2018 21:18 |  
    4 0

    Tak vzhledem k Deliho zdravotní recidívě je jisté, že toho těžko kdo rozumný koupí. Taktéž zdraví Sýkory, je , zdá se, skleněné.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 21:28 |  
    6 1

    Zdravím Tě Alanore a odpovídám Ti alespoň za sebe.
    Předně chci říci, že jsem ani jednou Tvá hodnocení nebagatelizoval a ani nebyl vůči Tobě agresivní a protože z Tvého projevu teď cítím trochu zmaru, podávám Ti ruku přítele.
    Naopak jsem vždy zastával názor, že Tvá hodnocení nejsou lehká, protože s tím přicházíš jako první a to není nic jednoduchého, natož když se prohraje tak blbě jako se Zlínem.
    Proto si Tvé práce budu vážit dál a nikdy si nedovolím nějaké dehonestování Tvé osoby i směrem k urážkám typu, které popisuješ. Také jsem se Tě zastal.
    Urážky přichází ve chvíli, kdy dochází věcné argumenty.
    Já jsem Ti svůj názor na hodnocení hráčů ve vší slušnosti napsal, no a u některých známek věcně polemizuji. Přitom je to můj názor a třeba jsem k hráčům i ktrenérovi více kritický.
    Proto si myslím, že určitě není důvod k tomu, aby Tě to otrávilo a znechutilo při Tvé práci pro SN.
    Držím Ti palce dál, a pokud spolu někdy nesouhlasíme, je to jen proto, že se oba učíme.
    S úctou k Tobě
    Sokrates55

   • Děkuji za dovysvětlení.

    Oberyn_7     před 12 měsíci 03.04.2018 22:06 |  
    0 3

    Alanore, byl jsem jeden z těch který tvůj článek kritizovali a stále si stojím za tím, že informační hodnota toho článku se blíží 0, ale také dokáži uznat, že tento příspěvek má hlavu a patu a již nějaké zajímavé informace jsou zděleny.

    Tudíž jednoduše děkuji za tyto informace.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    edenian     před 12 měsíci 03.04.2018 22:08 |  
    5 0

    Me to teda bylo s Pokornym a Kudelou jasny hned, Deli se vyjadroval jasne a u MNN se to dalo predpokladat i kdyz jsem si myslel, ze pujde az v lete. Tak mi to tady ted Alanor trochu upresnil a obohatil, to jsem snad jedinej ?

    Vlastne jsem chtel jen napsat, ze ocenuji Alanora za ten uvod. Mam pro to pochopeni. Pak jsem cetl dal a cumim jakou dostava cocku. Ja bych to teda nedokazal, sel jsem z Edenu pesky, ani do tramvaje jsem nevlez, jak jsem byl bezsebe. Dneska bych rekl, ze nejlepsi hrac utkani byl Necid, protoze nemuze byt hodnocen :-) Porad je to ve me jako nejakej hnus. Kluci si teda pockaj, nez na to zapomenu.

    Jo a taky mne zaujalo, jak pises o svem "kadrovem profilu". To si jako vazne nekdo takhle do tebe stouchnul?

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     bongor     před 12 měsíci 03.04.2018 23:23 |  
     3 2

     Koukám,že ve sraltě už řešej špatný výkony pokutama,hlavně tam kritizují nedostatečné nasazení některých hráčů,hlavně posily z Bělehradu.Myslíte si někdo,že i někteří naši hráči se v neděli taky právě nepřetrhli?

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   bramburek (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 21:20 |  
   11 7

   Alanore, napíšu ti k tomu jen pár věcí...

   jestli chcete bejt skutečně solidní objektivní redakce, tak musíte umět nejen psát ódy a oslavy, ale i věcně pojmenovat a detailněji zkritizovat výkony, který si to po právu zaslouží... bohužel je tam je pár obecných nicneříkajících větiček, a spíše jen omluvy a výmluvy

   je opravdu hodně okatý, jak se za každou cenu snažíš Trpiše držet a všechno omlouvat, a jakejkoliv záblesk vynášet do nebes... mně je tohle patolízalství dost protivný

   fakta hovořej jasně - vyhozenej Šilhavý měl lepší výsledky i na podzim, nemluvě o začátku a první sezoně... trochu objektivity a věcný kritiky, nic víc nechci...

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Alanor (admin)     před 12 měsíci 03.04.2018 21:24 |  
    7 3

    Kritiky je akorát a nevyhýbám se jí (nejnižší známky i jasně negativně pojmenovaný výkon). Kdo ji ale nechce vidět, tak ji nevidí. Jinak se snažím přinést objektivní pohled na věc. Kdyby trenéři říkali, že hrajeme výborně a vše je ok, tak bych ukázal tu druhou stranu, že máme spoustu problémů. Když ale mezi slávisty propuká apokalyptická panika, tak spíš poukážu na důležitá pozitivní fakta, která jsou přehlížena.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     bramburek (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 22:07 |  
     12 3

     ne, přečti si to ještě jednou... a máš tam jen obecný nicneříkající floskule, a pak omluvy a výmluvy... o opravdu příšerný hře, žádný kombinaci, nakopávaných balonech, špatně zvolený defenzivní sestavě, atd. atd. ani slovo

     další věc - Jugas - opravdu prakticky jedinej světlej okamžik z toho zápasu, hrál výborně, držel tu jinak zoufalou defenzivu, rval se, bojoval, vyhrával souboje... a ty třičtvtiny svýho hodnocení ho sepsuješ za hlavičku, že jí z toho úhlu nezkoušel přímo na bránu, ale naopak přemýšlivě a konstruktivně jí chtěl dát na líp postavenýho spoluhráče

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     smely (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 09:42 |  
     3 5

     zajimavy pristup, skoda, ze se na ta pozitivni fakta nepoukazovalo i v pripade predchoziho trenera...ale to se zrejme nehodilo do totalni "koncepce"....

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Veta (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 22:38 |  
   18 7

   Napsal jsi toho věru dost, takže reakce bude složitá, ale zkusím to.

   K setkání snad jen tolik, že každý má právo si svou elitu určit jakkoliv mu přijde vhodné, ale měřítka "aktivity" nebo tu dříve bylo populární "větší slávista" jsou divná a neměřitelná. Znam spoustu v mém měřítku aktivních lidi, kteří jsou aktivními členy OP a rozhodne zváni nejsou. Bylo by naivní si nemyslet, že zváni jsou hosté tak, jak se to hodí hostiteli (je to logické a legitimní), ale dehonestování nepozvaných nebo vydávání to setkání za transparentní komunikaci s fanoušky je faul.

   K odvolání Silhaveho, věř tomu, že zde v diskuzi jsou lidé, kteří mají ještě kompletnější informace, než je prezentováno na setkáních a dalších podobných zdrojích informaci. Například, jak to přesně bylo s přestupy například Dannyho, nebo kteří hráči a kdy volali klubovému vedení atd atd. Neříkám, že situaci se dalo ustát, to s tebou souhlasím. Ale jsem přesvědčen, že JŠ je v této akci ten slušný člověk a zaslouží si naši úctu a proto budu neustále vystupovat proti ohýbání reality.

   K dnešnímu hodnocení a tvé reakci: Samotné hodnocení je subjektivní s nijak ti Jo nehodnotim. Co mě rozčiluje, to je ten rádoby novinářský a objektivní text. Dobře ti to níže popisuje bramburek, tak jen lehce doplním. Podle mě prezentuješ některé věci za fakta a ty nejsou pravda.

   Plníme cíle - neplníme, cíl byl jarní mistr, stejně tak, jako na podzim byl cíl skupina poháru a na to se zapomíná.

   Obrana - změny jsou nucené. Není pravda, nejsou a zde v obhajobě se tomuto tématu vyhýbáš.

   Trpišovský měl méně prostoru - neměl, měl celou zimní přípravu a ještě mu nebyl přiveden nikdo tak komplikovaný, jako to bylo v létě. A ještě nepřišly výrazně posily až v sezóně (jako v létě Stoch, Necid).

   Významně horší to není - je. Dostáváme mraky gólů, neumíme založit útok jinak než represinkem nebo nákupem, kombinace nikde, možná bodový zisk není výrazně horší, ale při zvážení všeho, co i sám říkáš a te podpory, kterou teď JiT má, to tedy výrazně horší je. Mimochodem po stejně těžké sérii na podzim jsme měli 2 obdržené branky (a to v tom byly zapasy navíc s Baníkem a Teplicema)

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Nascimento     před 12 měsíci 03.04.2018 23:45 |  
    5 1

    Tak nám napiš jak to bylo s přestupem Dannyho. Kteří hráči a proč volali klubovému vedení. Jsem zvědavý. :)

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Veta (přítel SN)     před 12 měsíci 03.04.2018 23:58 |  
     8 4

     Detaily nejsou důležité. Já si vážím Alanora a jeho práce a věřím, že se dokáže chytit za nos. Snažil jsem se mu pouze naznačit, že to není tak černobílý. Už takhle jsem řekl / naznačil víc, než je slušné, ale fakt mě to neustálé vytahování "špíny" bez kontextu a objektivity rozčiluje. Samozřejmě celé slávistické obci by prospělo, kdybychom toho všichni nechali. Bohužel to poslední setkání a jak se účastníci setkání chovají / vystupují po něm je trochu proti duchu námi snad všemi poptávané slavistické jednoty.

     Vždyť k posledním zápasu stačí jen napadat, že to je děsný a hrozny a že se snad vedení a trenér poučí a už příští týden v Brně začneme hrát fotbal. Kecy o zraněných a nucených absencích a nevidění reality toho, co se děje na hřišti (nakopy, děravá obrana, honeni míče atd) jsou zbytečně kontraproduktivní.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Alanor (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 08:00 |  
    7 6

    Setkání - asi si pleteš akci s reakcí. Nepozvané přeci nezačal nikdo dehonestovat, naopak byli dehonestováni pozvaní. Stačí se podívat na diskusi pod ten článek.

    Cíle - od vedení jsou tři - 2. místo a výhra v poháru. A zejména přebudovat herní styl, aby byl konkurenceschopnější v Evropě. Tak to prezentoval Nezmar, tak to bylo potvrzeno i na setkání s vedením. Jarní mistr, o kterém sám mluvil Trpišovský, není cílem vedení. Ale trenér si tu sám naběhl na vidle, to je pravda.

    Obrana - ideální obrana je pro trenéra ve složení Bořil, Kúdela, Deli, Sýkora. Kolikrát takto mohla nastoupit? Ani jednou. Bořil měl karty, neustále vypadává Sýkora a podruhé je zraněný Deli. Teď když se chtělo sázet na dvojici Jugas - Deli, tak to také bohužel nešlo a muselo se do toho sahat víc. Ale samozřejmě pokud to bereš, že Frydrych byl stále zdravý a tak mohl hrát pořád na svém místě apod., tak by se určitě dala sestavit stejná obrana opakovaně. Ale rozhodně ne ta, kterou trenér chce.

    Čísla mluví jinak, ty ale budeš tvrdit, že to výrazně horší je na základě svých subjektivních pocitů. Aha. Hlavně že se oháníš objektivitou a sám si vytáhl jen, co se ti hodilo. Obrana výrazně horší je, což tu opakovaně píšu. Kombinace je taky minimum, což je opět zmíněno ve článku. Na druhou stranu taky hrajeme s větším nasazením a ve větším počtu chodíme do vápna.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Veta (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 11:23 |  
     2 3

     Setkání - pozvánka, setkání, report, komentáře zúčastněných - tp jsou čtyři akce, než přišla nějaká reakce ;) každopádně ok, já vycházel z debat na Twitteru, komentáře pod tím tvým článkem jsem asi ani nečetl komplet a nejsem schopnen o tom diskutovat

     Cíle - já myslel, že tu mluvíme o cílech obecně, ale ok. Když tedy je cíl daný vedením přebudovat herní styl na konkurenceschopný v Evropě (protože v Astaně, Izraeli či Villarealu jsme byli úplně nekonkurenceschopní), tak to mi teda řekni, jak zatím plníme tenhle cíl? Jasně, pravda se ukáže až v létě, ale s touhle defenzivní činností by nám Astana dala 8.

     Obrana - moje reakce je na prohlášení trenéra na tiskovce, že pořád musí dělat velké změny v obraně a ta špatně komunikuje atd.. Dokonce zmiňoval něco ve smyslu, že Sýkora musel nasoutpit po pauze a další podobné věci. Pak ty papouškuješ nebo deklaruješ v článku. Cituji " k tomu jistě přispívá i časté točení hráčů v našich zadních řadách. Jde ale o změny vynucené," a na to reaguji.
     1) v lize Jugas, Deli nenastoupili
     2) jak jsem zmiňoval, změn mohlo být méně, kdyby hrál Frydrych
     3) řešení s Kůdelou na DZ je tragédie, kterou viděli všichni, včetně trenéra (opět se netrefil do sestavy a řekl bych, že to i nepřímo uznal) - ale do článku se nám to nedostalo ;)
     A teď pojďme po stopách skládání obrany a jak a co je vynucené v průběhu jara:
     Jihlava - Frydrych, Kúdela, Deli, Sýkora (lav Jugas, Sobol mimo nominaci, Pokorný tuším nemoc, Bořil trest)
     Bohemka - Jugas, Kúdela, Pokorný, Sýkora (lav Sobol, Frydrych mimo nominaci, Bořil trest, Deli nemoc)
     Boleslav - Bořil, Kúdela, Pokorný, Sobol (lav Frydrych,deli mimo nominaci, nepmatuju si co bylo s Jugasem)
     Sigma - Frydrych, Jugas, Deli, Bořil (lav Flo :D, Pokorný, Kúdela zraněníé/nemoc)
     RB - Frydrych, Jugas, Deli, Bořil (lav Kúdela, Pokorný)
     Zlín - Bořil, Jugas, Pokorný, Sýkora (lav Frydrych, Sobol, Deli out)

     Teda dává se to dohromady dost blbě a možná tam jsou chyby. Každopádně nejvíce gólů jsme dostali, když jedinkrát hrála obrana po druhé za sebou ve stejném složení. Ve většině zápasů, kdy se obrana měnila došlo k jedné změně vynucené a jedné dobrovolné. Tedy důvod je 50-50 rozhodnutí trenéra a absence. Ale na tiskovce i tady se to tváří jako 100% důvod vynucené a na ot jsem poukazoval. A nijak netvrdím v jakém má hrát obrana složení a co je lepší a co horší obrana, jen poukazuji na ta tvrzení.

     Jak jinak mluví čísla? Máme méně bodů a dostali jsme více gólů. Dali jsme o 3 góly víc, abychom byli objektivní, ale rozdíl skóre tedy pořád ve prospěch podzimu. Nevidím žádné číslo, které by ukazovalo zlepšení. Obejktivně vnímám to vytvoření tlaku v závěru, ale zjevně to není věc systému a pravidla, když se podivám na zápas se Zlínem či Bohemkou. Nemám nic porti JiT osobně, strašně mu fandím a strašně mu budu fandit, až bude trénovat třeba v Karviné. Ale nemyslím si, že fotbal s míčem ve vzduchu a bránění level pralesní liga je něco, co nás udělá konkurenceschopné v Evropě.

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      dropt     před 12 měsíci 04.04.2018 12:07 |  
      5 1

      Mám pocit, že v celé téhle diskusi o trenérovi se ve velkém zapomíná také na faktor hráči. Jsou to totiž hráči, kteří musí naplňovat představy trenéra a pokud to oni neudělají, může chtít trenér cokoli a stejně to tak nebude vypadat.

      Ponechejme stranou, že byla možnost v zimě s kádrem něco udělat a podívejme se na to, jakou mají formu, jak hrají, jak jsou na hřišti úspěšní apod.

      Já osobně vnímám, že od léta když se pod Šilhavým měnil styl, si hráči osvojili jeden velmi špatný zlozvyk a to je hraní vzad při sebemenším problému. Jakmile jsou trochu pod tlakem volí hru na jistotu místo toho, aby se o něco pokusili. Právě v těchto momentech dobré týmy rozhodují zápasy. Je potřeba udělat něco navíc, tj. vyhrát souboj, obejít hráče, vytvořit přečíslení, přihrávkou či pohybem získat pro spoluhráče výhodnější postavení. Ono to souvisí samozřejmě s nabídkou druhých, ale ta naše rozvážnost je děsivá. Čekáme, že nám soupeř udělá uličku až k bráně, ale tak to není. Pochybuji o tom, že je pokynem trenéra: „Házejte auty pomalu a rozvážně, aby se soupeř stačil připravit a srovnat.” Vždyť překvapení je přeci to nejúčinnější, co ve fotbale funguje. Stereotyp se strašně snadno brání a je taky na hráčích, aby do toho dali kus sebe sama a svou kreativitu. Tu ovšem od naprosté většiny zcela postrádám.

      Při pohledu na statistiky máme také meziročně mnohem horší čísla úspěšnosti v soubojích v záložní řadě. To by nemusel být takový problém, kdybychom dokázali míč držet na zemi a měli ho pod kontrolou, ale právě proto, že to honíme vzduchem a nejsme silní v soubojích, míč pod kontrolou moc nemáme. Velmi málo získáváme odražené míče v prostorech mezi soupeřovou obranou a zálohou, nebo ve vápně. Právě tak rozhodoval nebo obracel v minulé sezóně zápasy Mešanovič. Když už takový míč získáme, velmi rychle ho vracíme do bezpečí a veškerou herní výhodu, jenž máme ztrácíme. Toto ovšem není jen o trenérovi, je to o rozhodování hráčů na hřišti a to se významně zhoršilo.

      Tenhle tým nikdy neuměl hrát moc po zemi. Ani letos, ani loni. Navíc hráči, kteří dokázali dát míč na zem a v naprosté většině případů se drželi hry po zemi už tu převážně nejsou (Barák, Rotaň, Mihalík). Přitom na hru vzduchem nemáme hráče. Stoch, Danny, Hušbauer, Zmrhal, Sýkora, ti všichni nejsou v soubojích a ve vzduchu moc silní a stejně je pořád do takových pozic dostáváme, místo aby míč dostali do nohy.

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       edenian     před 12 měsíci 04.04.2018 20:36 |  
       0 0

       Ono se porad nejak zapomina, ze mame malo fotbalistu. Pokud bych / zjednodusene / nazval Silhaveho hru klasickou ceskou strategii a Trpisovo pojeti fotbalem, tak na to proste hrace nemame. Jenze strategie k smrti nudi, tak porad radsi verim, ze to pujde. Ale je to nejiste. Neda se nic delat.

 19. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  VanDel     před 12 měsíci 03.04.2018 20:44 |  
  5 2

  S hodnocením celkem souhlas, jenom Bořilovi a hlavně Pokornýmu, bych srazil hodnocení o bod níž. Prakticky všichni hráli prdlačku, ale nad výkonem Pokorného kroutim nechápavě hlavou ještě teď. Přišel mi dokonce i horší než Mingazov.
  Já osobně jsem byl zastáncem vyhození JŠ a příchod JT jsem si přál. Ač mu stále věřím, tak mi ale nasazuje stále více a více brouků do hlavy. Ten největší je totální odstavení MNN (ať mi nikdo netvrdí, že je na tréninku tak tragickej, že si nezaslouží šanci v zápase) a s tím související totální rozbourání naší nejsilnější zbraně pod JŠ-dá se říct té jediné, na kterou byl téměř pravidelně spoleh->pevná a spolehlivá obrana. Ofenzíva se pod Trpišákem zlepšila, jsme vepředu mnohem více nebezpeční než pod Šilhavým, ale ta obrana je tragická. Snad si JT pořádně uvědomuje, že mu sázka na "jeho defenzivní koně" nevyšla a co nejdříve se vrátí k osvědčeným lidem z minula.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Travinho     před 12 měsíci 03.04.2018 21:40 |  
   5 15

   Pokorný třeba směrem dozadu odvedl vcelku slušnou práci a dávat za dva stoperovi jen proto, že nakopával balony je nesmysl.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    VanDel     před 12 měsíci 03.04.2018 21:51 |  
    18 4

    Ty opravdu vidíš u Pokorného slušnou defenzivní práci ?? V tom případě jsi hodně nenáročný. A za další, Pokorného si přeci JT přivedl hlavně z toho důvodu, že mu vyhovuje na pozici "konstruktivního stopera s dobrou rozehrávkou po zemi". Takže vyčítat mu nesmyslné nakopávání míčů, které z drtivé většiny skončí u soupeře, opravdu nesmysl není.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Alanor (admin)     před 12 měsíci 03.04.2018 21:51 |  
    7 7

    Přesně tak, ale lidi prostě chtějí vidět krev... Zvlášť u neoblíbeného hráče. Objektivně je prostě ta stupnice nějak odstupňovaná a trojka sedí na Pokorného, kterému to v neděli fotbalově vůbec nešlo, ale snažil se a dozadu si své odvedl. Jednička je pak pro flinky, kteří se klidně na bránění vykašlou a kvůli tomu pak tým dostane dva góly. Třeba svého času Nitrianský. Ten rozdíl mezi oběma popsanými výkony je snad zjevný a stupnice je dost široká na to, abychom je od sebe odlišili.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     p!erreCORE     před 12 měsíci 03.04.2018 23:01 |  
     0 3

     V první řadě ti děkuji za snahu dělat svou práci poctivě,i když s tebou spíše nesouhlasím a naopak chápu názory slušných oponentů.. Je mi jasný,že balancuješ na hraně..a to není nikdy snadný..

     Nebylo by lepší udělat stupnici jen do 5 ? Ano manévrovací prostor by se zmenšil,na druhou stranu by odpadly diskuze jestli měl někdo dostat dva nebo tři bodíky..a každý by možná víc přemýšlel,než by to odkliknul..

     Ale já dávám po výhře všem desítky...

 20. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  japhy     před 12 měsíci 03.04.2018 21:59 |  
  4 1

  Njn, jsme dřevácí a zkazili jste mi Velikonoce.
  Útěchou může být, že proti nám stála řada objektivních příčin - 4 hráči mimo, 2 těsně po vyléčení, další 2 pravděpodobně ještě nedoléčeni, plus repre přestávka. Jestli to je ale stejné lhaní si do kapsy jako předváděli sparťani po derby ukáží nejbližší zápasy. A navíc si za nedostatek krajních hráčů můžeme sami. Stopery jsme mohli přehazovat vidlemi, zkusili jsme si 3-5-2, dostali nařezáno, vrátili se ke klasice a tu nějak není s kým hrát.
  I přes to všechno mi ale hra přišla dost šílená. Z těch zběsilých odkopl se mi dělalalo fyzicky nevolno. No, chtělo se mi blejt :) Půjdu ale trochu proti proudu a ocením alespoň bojovnost. Viděl jsem v tomto kole Plzeň i Spartu a naše nasazení v osobních soubojích bylo v porovnání s našimi rivaly až enormní. Plzeň se teda vzepjala alespoň v závěru, ne tak Sparta, ta si jela svoje neměnné netempíčko hezky od začátku do konce. Je vidět, že výkonem nebylo na co navazovat (derby).

 21. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  edenian     před 12 měsíci 03.04.2018 22:19 |  
  2 0

  trochu OT

  Ted jak to tam CR7 podelal a nesmyslne vystrelil a pak si hned uvedomil, ze to mel dat za sebe Marcelovi.... za minutu to cely odpracoval a poslal tam Marcela jakoby mu to chtel vynahradit, treba jsem moc velkej romantik, ale je to podivana :-)

 22. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Ragnarok     před 12 měsíci 04.04.2018 06:32 |  
  7 13

  To, co tady naprostá většina "slávistů" předvádí je zoufalost. Hlavně, že po výhře, po prohře, že ano... Léčíte si svoje komplexy, za všechno může Trpišovský... Opravdu nechutné. Když tu čtu, že nám Trpišovský prohrál titul, tak už nevím, jestli se smát, nebo brečet. Který trenér měl ztrátu 14 bodů? Když čtu, že si sem přitáhl špatné hráče (taky s nimi nesouhlasím, ale respektuji), tak kdo si sem natáhl Přému Kováře, Altintopa, Rotaňě, Dannyho, kteří stáli násobně více. Kdo hrál fotbal, který neměl dlouhodobě šanci na úspěch, zatáhl obranu, byl zde pochválen a hle, za 10 minut na Kypru 2:0 a ahoj. Pokorný je podle vás nejhorší hráč ligy, ale že Kuba Jugas není schopen pořádně zpracovat balon a vždy si ho zpracuje na dlouhou nohu a potom přihraje dozadu nevidíte. Souček hrozný, ale že vyhraje všechny hlavy nevidíte. Také je mi líto, že nehraje Ngadeu, ale netuším důvody, tak jsem nucen to respektovat.
  Nekriticky obdivujete tweety pana Tvrdíka a urážíte všechny, kteří vyslovují pochybnosti o CEFC, hospodaření klubu. Nekriticky k sobě odporně plivete na trenéra a vlastní hráče. Ti samí lidé. Máte naprosto selektivní vnímání reality a léčíte si svoji frustraci. Máte na to právo, buďte frustráti dál. Ale současná nekrize ukazuje podlost a neschopnost být fér od těch největších mravokárců zde. Uhrinovi, který se choval nepěkně k hráčům, hrál hnusný fotbal byste dávali ještě rok, rok a půl a teď, když se někdo snaží to rozběhat vytahuje někdo z odboru přátel nějaký pamflet ze šuplíku a 90% lidí tu píše naprosto odpornou agitaci, snad jako kdyby to tu ovládli zhrzení trollové časů minulých.
  Závěrem znovu poukazuji na to, že krásná slova vždycky jsme s váma, po výhře po prohře, nebo alespoň to, že vždy jdu na Slavii, přeji jí a jsem rád, že na to fotbalu můžu být jsou pro většinu přispěvatelů zde prázdná slova a svými nechutnostmi a urážením hráčů a trenéra zde dokazují svou malost. Zamyslete se nad sebou.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 07:00 |  
   15 0

   Zdravím a přeji pěkné ráno.
   Příteli Ragnaraku,
   pokud mohu něco napsat k Tvému příspěvku, tak jen toto.
   Pokud vidím takový výkon mužstva včetně práce trenéra, jako byl ten proti Zlínu, podrobím ho dle mého názoru odpovídající a slušné kritice, tak si neléčím žádný komplex. Vše ostatní, co jsi tu napsal, vnímám. Mravokárcem se však necítím a trollem už vůbec ne.
   Naopak, Alanorovi jsem tady v této disputaci napsal svůj názor a podal mu ruku jako příteli. Zatím bez odezvy.
   Slávie pro mě znamená moc, ale urážet tu nikoho nikdy nebudu jen kvůli tomu, že má jiný názor a navíc, jde přeci jen o fotbal. Jsou hodnoty, které jsou ještě daleko výš.
   S úctou
   Sokrates55

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   smely (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 09:37 |  
   4 3

   dobrovolne se priznavam, ze jsem zoufaly , frustrovany a mam komplex....presto si dovoluji tvrdit, ze mam stejne pravo na vyjadreni sveho nazoru jako ty, bratre...takze #diky

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Travinho     před 12 měsíci 04.04.2018 12:32 |  
   2 0

   Podepisuji, to co se rozpoutalo po zápase se Zlínem opravdu nepamatuji... Dejme prosím trenérům čas.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Fačín     před 12 měsíci 04.04.2018 15:22 |  
    1 4

    Dejte jim čas, dejte jim čas.. Jak dlouho? Až budeme šestí jako rudá bída? Mně přijdou prohry s Jihlavou a Zlínem (dokonce doma!!) jako ostudy nejtěžšího kalibru a už předem se obávám dalších zápasů, protože takovéhle tragikomedie nechci vídat dál. Za mě bylo přivedení Nezmara s Trpišovským špatným krokem, zatím se to potvrzuje a čím déle tu budou, tím horší to bude. Takže můj názor je jednoznačný a stálý, oba by měli skončit a čím dřív tím líp, ať už je tu budete bránit jak chcete. Jen papouškujete jejich slova a tím je chcete změnit v pravdu.

    Kdyby byly aspoň výsledky, tak bych byl ochoten skousnout i nepohlednou hru. Ale výsledky nejsou.

 23. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Philliip     před 12 měsíci 04.04.2018 06:52 |  
  10 4

  Alanor v teto diskuzi popsal situaci ohledne MNN. Hrac mel (pravdepodobne stale ma) zajem o prestup do zahranici. Z toho duvodu neni pro trenera Trpisovskeho perspektivnim a prednost dostavaji jini. Hrac svym stylem hry ani nezapada do systemu, ktery trener chce hrat.

  Nechci tu rozjizdet nejakou negativni diskuzi, ale tohle me skutecne malinko desi. Myslim si, ze nejsme klubem, ktery muze budovat kadr vyhledove 3-4 roky dopredu. To muzeme, pokud budeme mit v sestave hrace z juniorky a nebo budeme Real Madrid. Slavia je a pravdepodobne dlouho stale bude pro hrace prestupni stanici. Kvalitni hraci proste maji kam jit za lepsim. Jak financne, tak fotbalove. Proto nesouhlasim s tim, aby lepsi hrac nehral jen z duvodu, ze ma zajem odejit. Pro me je v takove situaci postatne, jaky ma hrac pristup. Pokud stoprocentni, tak at hraje. Tim ze nehraje, snizuje se jeho hodnota (ktera nebyla mala), oslabujeme kadr (nastupuji slabsi hraci) a take riskujeme problemy v kabine. Tohle se nemusi nekterym hracum libit.

  Jak jsem psal, Slavia je pro hrace prestupni stanici. Pokud bychom meli odstavovat vsechny hrace, kteri touzi po prestupu do zahranici, s kym bychom to hrali? Odstavil by takhle JiT i Skodu, Deliho, Baraka, Zmrhala, Pavlenku, apod.? Kdyz ted projevi v Italii zajem o Husbauera, mel by se hrac bat verejne priznat, ze o prestup stoji? A kdyz to udela, stane se take pro trenera neperspektivnim a uprednostni v sestave Buchu? Do doby, nez i on zacne premyslet nad moznosti prestupu. Verite treba tomu, ze Pokorny je ten hrac, na kterem by se to melo v budoucnu stavet? A pokud by snad potvrdil ocekavani trenera, verite tomu, ze by nebyl jeho cilem prestup do zahranici? Byl. Stejne tak, jako kdyz odesel z Liberce do Francie.

  Muzeme tu jeste polemizovat o tom, jestli je skutecne MNN lepsi nez Pokorny nebo jiny hrac sestavy. Muzeme rozebirat jestli se MNN hodi do systemu JiT a zda je jeho misto na stoperu nebo ve stredu zalohy. O tom se tu ted nechci rozepisovat. Kazdy na to ma svuj nazor. Za me je MNN nadstandartni hrac naseho klubu. Prokazoval to svymi vykony v predeslem angazma, u nas i v reprezentaci. Pri absenci Deliho ho vidim jako idealni alternaci na stopera. Trener Trpisovky navic oproti ocekavani stale hraje v rozestaveni 4-5-1 a ve hre jsou videt prilis casto propady defenzivy. Nabizi se otazka, jestli by MNN jako defenzivni (presto pomerne produktivni) zaloznik nebyl prinosem pro muzstvo.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Akuls     před 12 měsíci 04.04.2018 07:03 |  
   10 3

   Navíc, pokud je mi známo, tak loni v létě MNN prodloužil smlouvu ve Slavii tuším až do 30.6.2020, a to rozhodně nesvědčí o jeho zájmu někam odcházet. Nevím proč nás tady Alanor a někteří další přesvědčují, že přece všichni víme o zájmu MNN odejít ze Slavie.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Philliip     před 12 měsíci 04.04.2018 07:36 |  
    8 1

    Ja bych i veril, ze jeho zajem je Francie ci podobna destinace. Ale to je zajmem snad vsech ambicioznich fotbalistu z nasi ligy. Podobne to bylo se Skodou a Delim. S obema hraci se muselo mluvit, jednat, ale porad je tu mame a na hristi pracuji na 100%. Treba by nakonec i MNN zustal u nas. Ale odstavenim hrace na lavicku nepomuzeme nikomu a nicemu.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    smely (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 09:32 |  
    1 1

    je to prachsprosta propaganda a chabe snazeni za navraceni langustovneho...

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    bongor     před 12 měsíci 04.04.2018 11:02 |  
    1 1

    Jenže tenhle podle mě naprosto nemožný přístup k MNN jej určitě nepřesvědčí,aby zůstal,právě naopak.Určitě nemá o zájemce nouzi.Odejde stejně jako pár zbylých nadstandardních hráčů,odejde i Trpiš a po něm nám zůstane kádr na úrovni doby řebíčkovské a začneme znovu.Blbý vyhlídky.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   TSeguinTS     před 12 měsíci 04.04.2018 09:02 |  
   8 0

   Ngadeu se prostě nehodí trenérovi do zálohy a v obraně zatím dostal přednost Pokorný, což z mého pohledu je nepochopitelné, já bych Ngadea využil na stoperu téměř jako volbu číslo jedna. Je třeba ale říct, že jak v Kamerunské repre, tak v Botosani hrál Ngadeu pouze a jenom stopera.(!) Až u nás začal hrát bořiče na pozici DZ.
   Mělo to vliv na komplet celý projev mužstva, snad každý musel vidět, že s Ngadém v záloze jsme dominovali v obranné činnosti - ještě aby ne, když byli na hřišti kolikrát až 4 stopeři (2 + Frýďa na kraji + Ngadeu v záloze). A každý viděl, jakou to mělo cenu - menší schopnost dominovat při hře dopředu. Je to jednoduchá rovnice.

   Míša měl v záloze snad 98% úspěšnost soubojů, čistil to a budil respekt, ale kombinační schopnosti nikdy nebude mít takové, aby mohl obstarat rozehrávku. Vždy se k němu stahoval Hušbauer, který pak ale chyběl vepředu. To mělo za příčinu, že jsme byli spokojení, že hrají oba africké klenoty, ale zase jsme nadávali, proč trenér stahuje Pepu na pozici beků a proč nemáme ve vápně víc hráčů.

   Navíc zde bylo řečeno, že již byla přijata nabídka na přestup Ngadea do zahraničí, avšak on se nedohodl na výši platu. To zase zapříčinilo příchod našich nových stoperů :-) Uvidíme, jak to dopadne, ale já jsem přesvědčen, že Ngadeu v dalších angažmá bude nastupovat pouze jako stoper.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    donford     před 12 měsíci 04.04.2018 10:16 |  
    6 4

    Vážení, víte, co je na tom nejhorší, ba úděsné? Že my, totální amatéři, bychom i se znalostí kabiny, postavili základní sestavu předem jinak a věřím bohužel, že tentokrát lépe, než zkušený profesionální trenér. U většiny z nás by v ní nefiguroval Pokorný, Kúdela v záloze, ani Mingazov. I tak bychom se úplně nestrefili, protože asi málokdo z nás by počítal s nedobrými výkony Součka (po slušném výkonu v Číně) a Sýkory (ale ten by třeba hrál lépe vepředu, na křídle). Spíše by se tedy v ní objevili Frýďa, Ngadeu, Tecl. Případně i Kúdela, ale v obraně. A to je právě to špatné, co mě otravuje - že se Trpiš, který je s hráči denně, tak neskonale zoufale nestrefil.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 10:23 |  
     6 2

     A nebo by ta sestava, kterou by postavili ti totální amatéři, taky mohla hrát ještě hůř....

     Tady si kdekdo myslí, co všechno o tom ví.... ale zodpovědnost nemá nikdo žádnou... Napíše si sestavu a sebevědomě prohlásí: a tahle moje sestava by všechny zválcovala... a dokažte mi, že ne....

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      dropt     před 12 měsíci 04.04.2018 11:19 |  
      2 3

      Domnívám se, že většina diskutujících akceptuje, že trenér má jako odborník a člověk, jenž je s týmem každý den a měl by tak znát rozpoložení jednotlivých hráčů a to jak herní, zdravotní, tak soukromé, největší předpoklady pro to, aby sestavu postavil ze všech nejlépe. Ovšem nelíbí se mi, že někteří zde jako ty nebo Boss82 z nich děláte neomylné, vševědoucí a bezchybné lidi. Tak tomu ani zdaleka není. Člověk, který se aktivně o fotbal zajímá, rozumí mu, protože ho např. hrál, pravidelně ho sleduje, pálí mu to a třeba na Slavii kouká každý zápas bude mít pravděpodobnost úspěchu max. o 15% nižší než trenér (pořád se bavíme, že on ji bude mít třeba 60% a trenér 75%), rozdíl je dán především neznalostí aktuálních poměrů v týmu (cca 10%) a zbytek bude rozdíl v edukaci a jiném.

      Laik zvenčí má ovšem oproti trenérovi i jednu obrovskou výhody. Když je mysl a pozornost člověka příliš dlouho zaměřena monotónně, otupuje mu to smysly, kritické myšlení a schopnost vidět alternativy. Ženy na mateřské o tom vědí své, většina z nich říká, že po letech doma s dětmi se cítí úplně vygumované. Laikovi, který chodí do práce, většinu dne myslí na úplně jiné věci (inspirací může být cokoli), může být schopen paradoxně mnohem větší kreativity a nezaujetého kritického myšlení než ten, kdo má ten fotbal v hlavě furt, v minulosti došel k nějakým závěrům a nemá tolik inspirace, aby se dokázal na věc podívat jinak.

      Příklady odbornosti, která ještě neznamená úspěšnost najdeme i jinde. Podívejme se např. na ekonomii a finanční trhy.

      ČNB v předchozích letech pravidelně dělala odborné prognózy ohledně inflace a jejího budoucího vývoje, jenž se totálně míjeli s realitou. Měli by to být ti nejpovolanější ve svém oboru a přesto jen hádali a velmi špatně.

      Na finančních trzích se denně objevují tisíce investičních doporučení od všech brokerů, makléřů, ekonomů a lidí často velmi vzdělaných ve svém oboru i s dlouholetou praxí a přece naprostá většina z nich je nepřesná. Bylo i spočítáno, že jejich úspěšnost je dokonce menší než 50%, což by měla být úspěšnost náhodného házení mincí (při velkém množství opakování).

      Poslední příklad. Značná část portfolio manažerů fondů se snaží překonávat trh. Ve skutečnosti se to daří asi jen 20% z nich, možná i méně. A opět by to měli být odborníci.

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 11:49 |  
       4 1

       Nikdo z nich nedělá vševědoucí a neomylné.... Ano je možné, že by sestava, kterou bychom dali dohromady hlasováním na fóru zahrála lépe... ale to se nedozvíme, protože taková sestava nikdy nenastoupí...

       Ta větší kreativita je spojena s tím, že nevidíme hráče přes týden. Máme v hlavě jejich výkony v předchozích zápasech... Nikdo z nás netuší, kdo si v týdnu podvrtl kotník a dva dny netrénoval, kdo se dvě noci nevyspal, protože má nemocného potomka, kdo se jak srovnal s časovým posunem po návratu z repre akce na druhé straně světa... kdo má problémy s holkou a je totálně mimo...
       Netušíme ani jak se hráči dávají do kupy po zranění... prostě máme v hlavě, že jeden je nejrychlejší a druhý má nejlepší centry ... a nevidíme, jak se po dvou a více týdenním výpadku dávají dohromady...

       Tohle všechno jsou věci, které divák netuší

       A poukazuji mimo jiné na to, že každý, kdo si sem napíše svou sestavu, nenese žádnou zodpovědnost...

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        dropt     před 12 měsíci 04.04.2018 12:12 |  
        1 2

        Ano, netuší. A přece nastoupí Souček, kterému evidentně časový posun nedělá dobře (bylo to patrné už v Číně) a Sýkora, s komentářem, že musí někdy začít hrát, aby se zase do toho dostal. No já nevím, ale nejdřív musím být v pohodě na tréninku a pak si mohu troufnout na zápas, i když to třeba hned nebude ono, ale i v jeho případě je to už poněkolikáté, co zranění = ztráta formy a docela mu trvá, než se do ní vrátí.

        Takže ono to vypadá, že trenéři na tom nejsou o moc lépe a občas více doufají, než že by jejich rozhodování bylo založeno na racionální úvaze a objektivním hodnocení situace.

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 12:33 |  
         2 0

         No a nebo jsou na tom ostatní hráči ještě hůře... Kdyby nastoupil Sobol a zahrál špatně.. nebo třeba Flo... nebo kdyby hrál nalevo Bořil a napravo Frydrych... a hořelo to jako na Letné, kde Frýďu větral běhavý Plavšič...

         naším největším oříškem letos na jaře je, že sestavu pro různá zranění lepíme daleko více, než by trenér chtěl ....

         Budu se opakovat, ale podobně jako před zápasem s Bohemkou měla redakce Sn k dispozici sestavu v neděli dopoledne... a nebyli v ní ani Pokorný, ani Kúdela.... měnila se ve dvě odpoledne...

         • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

          dropt     před 12 měsíci 04.04.2018 12:42 |  
          2 2

          Možná. V některých případech jsem o tom rovněž přesvědčen. Tím se ovšem vracím k tomu, co jsem tu psal a to, že náš kádr není zdaleka tak kvalitní a naši "klíčoví" hráči nejsou zdaleka tak klíčoví jak se domnívá řada fanoušků a jak se zdá se domnívalo sportovní vedení Slavie a bude muset doznat významných změn.

          • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

           kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 12:45 |  
           1 0

           Skládání kádru je vždycky "oříšek"... Trenér deklaroval, že než udělá nějaké větší změny, tak chce poznat stávající kádr...

           • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

            dropt     před 12 měsíci 04.04.2018 13:03 |  
            1 1

            Ano, jsem si toho vědom. Když to poprvé zaznělo, byl jsem z toho nemile překvapen. Má omezená znalost hráčů a kádru mi uvnitř spustila varovný signál, že to nemůže vyjít. Zároveň jsem byl překvapený jak málo trenér zná tým, jenž jde trénovat a kolik času promrhá tím, že ho bude poznávat (pokud to totiž nebylo správné rozhodnutí a zatím náznaky ukazují, že ne, 1/2 roku bude pryč a bude se začínat od nuly).

            Stejný pocit jsem měl už za Šilhavého, ale tam byla výhoda, že ty hráče měl a jen stačilo udělat pár změn v sestavě, aby to přineslo výrazné zlepšení výsledků. I tak na to potřeboval na můj vkus až moc času.

            Z toho mi vyplývá, že nemít koncepci a často měnit trenéra může být velký problém, když každému novému trenérovi zabere tolik času pouhé poznávání mužstva.

            Možná proto je Holoubek v Liberci úspěšný. Podařilo se mu nezměnit co fungovalo (ani k tomu nebyl donucen) a doplnil do toho své svěřence z dorostu Sparty, které už velmi dobře zná.

            • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

             kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 13:20 |  
             4 0

             Já vnímám, že Šilhavý je jiný typ trenéra... praktik, který umí přesně to, co jsme loni potřebovali: vezme hráče a udělá taktiku podle toho, co má k dispozici... vychází ze zabezpečené obrany, což je nejjednodušší a dá se to aplikovat na jakýkoliv kádr...
             proto se v létě přiváděli hráči relativně bez ladu a skladu - prostě zase vzal co měl k dispozici a snažil se z toho ušít funkční systém...

             Úskalí tohoto systému tkví v tom, že ne pokaždé se to povede... zvláště v okamžiku, kdy musíš dobývat a nestačí zalézt dozadu a hrát na brejky. V té chvíli už totiž spoléháš hlavně na individuální kvality...

             Takže fandí Trpišovi s Nezmarem, kteří na to jdou jinak: hledají hráče přímo do konkrétního stylu... samozřejmě to s sebou nese i to, že když toho hráče netrefíš, tak je průser... a co teprve, když zdědíš tým, který sis nevybral... takže ano, půl roku bude pryč a náš trenér bude vědět, s kým počítat může a s kým ne.. a začne z půlky nanovo...

             Holoubek může být úspěšný právě proto, že přebral po Trpišovském tým, který je na něco naučený a to "jenom" rozvíjí..

             My teď musíme mít trpělivost a hlavně neměnit trenéra proto, že jsme na začátku cesty rupli v Jihlavě a se Zlínem...

             • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

              dropt     před 12 měsíci 04.04.2018 13:29 |  
              0 1

              Kdyby to nebylo jasné, tak já jsem rovněž velkým fandou Trpišovského s Nezmarem. Pokud znovu "neonemocní" ztrátou sebereflexe jako jejich předchůdci, věřím, že zde budou úspěšní, akorát si bohužel budeme muset počkat až na léto, kdy snad konečně začnou tvořit to, co mají v hlavě. Do té doby to s tímto kádrem dle mého názoru půjde těžko a bude to chtít pevné brnění ušité ze značné trpělivosti.

              Fandil jsem samozřejmě i Šilhavému, stejně jako Uhrinovi před ním, ale zahnal sám sebe do kouta a neviděl jsem u něj vůli změnit své myšlení.

              • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

               kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 15:56 |  
               1 0

               Já samozřejmě fandím taky každému, kdo Slavii vede a dlouho jsem tu na podzim JŠ hájil... ale teď tam prostě ten systém nějak vidím... i když právě vnímám, že stávající hráči mají nějaké návyky a nevím, jestli to s nimi půjde

               • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                edenian     před 12 měsíci 04.04.2018 20:57 |  
                0 0

                Tentokrat ten system takty nejak vidim :-)

                Jak jsem psal vyse Droptovi, mam uplne stejny nazor. Nelze hrat Silhaveho ceskou strategii a Trpisuv fotbal stejne uspesne se stejnymi hraci.

                Jo a ten Sykora, ze nekdy musi zacit hrat, tak konecne bude zase Becko, tak snad to bude v principu k necemu.

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        Akuls     před 12 měsíci 04.04.2018 12:24 |  
        0 1

        Ano to je pravda, to je výhoda trenéra proti nám, laické veřejnosti, ale proč se potom JiT, i podle vlastního vyjádření, netrefuje do sestavy a proč, lepší hráče nechává na lavičce náhradníků, či dokonce na tribuně. Vždy se totiž nepovede, aby mu náhradnici vytrhli trn z paty jako třeba s Olomoucí.

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 12:36 |  
         1 0

         Přece právě proto, že ne vždy je náhradník lepší, než ten, co je na hřišti... i když se zrovna tomu na hřišti nedaří...

         Druhá věc je, že někdy není od věci nechat si na lavičce někoho, kdo by dokázal zápasem pohnout a něco v něm změnit...

         Svého času takhle Cipro stavěl na levou zálohu Skálu a na lavičce si nechával daleko kreativnějšího Kuchaře... a vysvětloval to právě tím, že kdybychom prohrávali a nedařilo se nám, tak může něco změnit....

         • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

          Akuls     před 12 měsíci 04.04.2018 13:09 |  
          0 1

          No já mám spíš pocit, že JiT rád riskuje, rád si něco zkouší a experimentuje. Přitom by mělo být jeho eminentním zájmem získat si od začátku slávistické fanoušky když ne hned hrou, tak alespoň výsledky. Když rychle poznal, že s revolučním rozestavením 3-5-2 to hned tak nepůjde, tak měl jít evoluční cestou a stavět na tom, co za JŠ fungovalo a hlavně stavět nejsilnější sestavu. I podle Dropta to mužstvo za JŠ celkem zvládalo až na těch posledních 20 m před brankou soupeře. JiT však hned rozbil obranu, začal experimentovat se sestavou, odstavil některé osvědčené hráče a přechod do útoku a produktivitu stejně nijak nezlepšil. Finiše proti Olomouci a Spartě byly zcela mimořádné záchvěvy. Občas se to naštěstí všechno sejde. Příznačná pro nás ale zatím za JiT je spíš děravá obrana a útočná impotence, tak jako proti Jihlavě a Zlínu po celý zápas a proti ACS a Olomouci do 70. minuty. Jsem přesvědčen, že pokud by zůstal JŠ, tak jsme díky výpadkům Plzně po Zlínu za ní "jen" s odstupem 6 bodů.

          • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

           kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 13:27 |  
           2 0

           Já zopakuji to, co jsem psal již několikrát... Ač mám JŠ velice rád, tak na podzim jsme ani jednou nedokázali závěrečným tlakem změnit rozdělení bodů... a stejně tak jsme takřka nedokázali zareagovat na inkasovaný gól... prostě když jsme vedli 1:0 a soupeř vyrovnal, tak to skončilo plichtou (Olomouc, Jablonec, ale i Astana, Villareal).... jakmile jsme inkasovali jako první, tak prohrou (Borisov - tam jsme alespoň vyrovnali a postoupili; Apoel, Plzeň Liberec, doma Villaraeal a Astana)... jedinou výjimkou byla doma Ostrava...

           Takže já vůbec nejsem přesvědčen, že bychom měli více bodů, kdyby u kormidla zůstal Jarda...

           • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

            Akuls     před 12 měsíci 04.04.2018 14:46 |  
            0 2

            Ano, ale měnil se od léta také styl naší hry po mistrovské sezóně, koupili se noví hráči, přestalo se hrát na brejky, hrálo se více kombinačně, Mešanovič neměl formu a každý se také chtěl na mistra vytáhnout. Prostě si to sedalo. Jak to třeba vypadalo loni na podzim v ManUn, když si Mourinho vybral posílily za stovky miliónů, nebo Cipro po takové personální obměně vypadl s kobylkamii z Curychu po výsledcích 0:5 a 0:1 a také jsme byli tehdy nadšení po přípravé proti Laziu 3:0, tak jako nyní v létě proti OGC Nice 4:1. JŠ ale na jedné věci bazíruje, a to sice že hráje vzadu na nulu. Díky tomu věřím, že kdyby JŠ dostal ještě 1/2 roku šanci, tak by se to zlepšilo avtěch bodů by bylo nyní na jaře víc než za JiT. Výsledky by totiž nebylo třeba otáčet. Ono totiž třeba na té Spartě nechybělo moc a mohlo to být už v poločase 0:5 a to už by se otáčelo těžko. To by tu byl teprve pláč a skřípění zubů. Přitom jsme nebyli herně horší, jen jsme díky bídné organizaci hry a chaosu v obraně dali vyniknout kopací technice Stancia, který přitom jinak nic extra nehrál. JiT přece nepřišel do nějaké spálené země, přišel k úřadujícímu mistrovi a bylo na čem stavět. Tým je plný reprezentantů, kteří ukázali třeba ve venkovních zápasech v E.L., nebo v domácím derby se Spartou, že ten potenciál v nich je. Čekal jsem, že JiT zapracuje na tom, aby tým takové výkony podával vždy. On ale začne rozbitím obrany, odstavením osvědčených borců, "posílením týmu" na místech kde to není potřeba. Na rozdíl od Alanora si myslím, že zatím správnou cestou nejdem.

            • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

             kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 16:18 |  
             1 0

             Ale taky jsme mohli mít za sebou šest remíz 0:0... To jsou prostě spekulace, které nemají moc smysl....

             Jardův styl je hodně o tom, že drží obranu a útok je založen na individuálních kvalitách... sám jste mi na podzim říkal, že jste se ocitl na tréninku, kde trenér říkal, že dřív chytí rýmu, než dá někdo gól...

             Trpišovského bonus vidím v tom, že při přivedení správných hráčů a jejich sehrání ten tým bude výš, než by kdy mohl být se stylem, který razí JŠ.... Ale samozřejmě, je to jenom teorie, je možné, že po dvou letech se JiT bude pakovat se dvěma třetími místy v lize...

             • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

              Akuls     před 12 měsíci 04.04.2018 17:17 |  
              1 1

              Ale jistě i to je možné. V závěru sezóny se podle mne na týmu ale projevila jednak délka sezóny a hlavně začínající turbulence kolem dalšího působení JŠ na pozici trenéra. Po zimní přípravě, dobití baterek a posílení ofenzívy by se to třeba zlepšilo. Ve všech zápasech jsme śance měli, ale produktivita vázla. Fotbal nemá logiku jak říkával Tomáš Pospíchal. Nicméně nějak se mi zdá, že JiT pravou nohou ve Slavii právě nevykročil a moc proto aby se to zlepšilo zatím nedělá.
              Ano JŠ a asistent Chytrý pracovali na tréninku hlavně na ofenzivně a Chytrý tu průpovídku používal rád. Třeba jak jsme dali ten druhý gól na Villarrealu, tak to byla nacvičená kombinace. Na tréninku jsem nikdy neviděl, že by se to podařilo dotáhnout do konce, v zápasu se to ku podivu povedlo. JŠ by určitě chtěl v zimě posily do útoku. JiT a JN, kteří jistě také znali přednosti a nedostatky Slavie, místo aby koupily pořádného rozdílového hráće na post č. 10 a rychlého, technického útočníka, tak přivedli stopéry?!

              • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

               kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 20:26 |  
               0 0

               No protože polovinu podzimu se mluvilo o tom, že Jugase chce Newcastle, ze Deli a MNn chtějí do ciziny... To by bylo řečí, kdyby opravdu odešli a my neměli náhradu, nebo bychom jí sháněli na poslední chvíli za větší peníze... Třeba jako když pár dní před koncem prestižního termínu odešel Tavares a my za celkem velké peníze přivádějí Trappa

               • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

                Akuls     před 12 měsíci 04.04.2018 20:49 |  
                0 0

                Co jsem slyśel, tak to byla jen zbožná přání agentů či samotných hráčů. Žádná konkrétní nabídka na Slavii ale nedoputovala. Hráčům se od nás evidentně odcházet ani moc nechce. Flo pokud vím dostal nabídku z Molde, aby se vrátil, ale raději si zbytek smlouvy odkroutí v juniorce. Má tady větší plat než by měl v Norsku, Praha je celkem příjemné most k žití, jeho manželka jak jsem slyšel tu je velmi spokojená a hlavně životní náklady zde poroti Norsku nejsou ani poloviční. Podle mne stačilo koupit jednoho stopera za končícího Bílka. Vždyť i ten Deli do toho loňského zápasu s Jihlavou neměl snad jediné zranění. A když už chtěli mít pozice stopérů víc než dublované, tak proč hned Liberečaky zapracovali do základní sestavy a rozbili co fungovalo. Připomíná mi to jako když Babiš přišel na MF a okamžitě tam nezůstal kámen na kameni. Personální a organizační změny se dělají nejsnadnější a hlavně je vidět, že se něco děje. To že je pak úrad na rok paralyzován bylo jedno, hlavně že všude byli kluci z Agrofertu nebo alespoň kamarádi kluků s Agrofertu.

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        donford     před 12 měsíci 04.04.2018 14:27 |  
        0 1

        Nemáš úplnou ravdu, protože FRYDRYCH, NGADEU, TECL a BUCHA byli na lavičce, jako náhradníci. Čili byli zdraví, schopní hry. A jsem si téměř jist, že ty bys jim (jak se říká z voleje) dal přednost před Pokorným, Mingazovem, Kúdelou v záloze atd.

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         donford     před 12 měsíci 04.04.2018 14:29 |  
         0 1

         Bylo myšleno jako odpověď Jandourkovi na jeho připomínku v 11.49.

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         Radek097 (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 14:31 |  
         1 0

         To, že jsou na lavici náhradníků nemusí značit, že jsou schopni odehrát 90 minut. Můžou být po chřipce a tak se s nimi počítá maximálně na závěrečných pár minut anebo dostali trenéři radu od doktorů, že při delším pobytu na hřišti(celý zápas) si může hráč znovu obnovit zranění.

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 16:10 |  
         1 0

         Snad neprozradím moc, když řeknu, že SN měli k dispozici uvažovanou sestavu .... a v ní nebyli ani Kúdela, ani Pokorný a naopak v ní byl deli a jeden z těch, které jsi teď jmenoval na lavičce... a ta sestava se krátce po poledni měnila... čili zase tak zdraví a schopní hry ti lavičce na celých devadasát minut nebyli...

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 12:39 |  
       1 0

       Nejdříve jsem se pobavil, když ses neopomněl nenápadně vychválit jako "člověk, který se aktivně o fotbal zajímá, rozumí mu, protože ho např. hrál, pravidelně ho sleduje, pálí mu to a třeba na Slavii kouká každý zápas..." Jinak ale souhlasím s tím, že každý pohled zvenčí je cenný a obohacující. Nemám rád takové ty řeči typu "trenér je s týmem celý den, tak raději nemudruj" nebo "Hrál jsi někdy fotbal, alespoň na úrovni jako já?"...:-) Paradoxně zajímavé postřehy ke konkrétnímu dění na hřišti má kolikrát i moje žena, která pochopitelně nic neutší o učených disputacích 3-5-2... Koneckonců, od toho tady ten diskusní Hyde Park máme, abychom ventilovali svoje expertní moudra.

       Když jsi odbočil k ekonomickým expertům (ale mohli bychom přidat i politology a agentury veřejného mínění), tak je zarážející jejich v podstatě nulová zodpovědnost. Když jejich prognózy nevyjdou, tak se jede dál jako by se nechumelilo a finančně na tom netratí. Kdyby takovou chybu ale udělal třeba dopravní dispečer...

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 12:42 |  
        0 0

        Zapomněl jsem doplnit postřeh k trenérům. Nic nenahradí zdravý selský rozum, a to ani použití moderních technologií a počítačových analýz, pokud jsou tyto používány skoro jako základ a nikoli cenný doplněk...

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        dropt     před 12 měsíci 04.04.2018 12:48 |  
        0 1

        K té sebechvále. Takhle možná uvažuješ ty, ale já ne...Takových lidí jaké jsem popsal (bez té Slavie) je na světě spousty. A věřím, že i mezi Slávisty se jich najde hodně.

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 13:08 |  
         1 2

         Podle tvé nezvykle úsečné reakce usuzuji, že jsem se příliš nemýlil...:-) Dobře si pamatuji jak jsi údajně nabízel služby Jardovi Šilhavému. Těžko bys to dělal, pokud by sis nebyl jist, že splňuješ onu výše uvedenou charakteristiku, není-liž pravda? Takže konec falešné skromnosti a neber sebe ani tuto diskusi tak vážně:-)

         • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

          dropt     před 12 měsíci 04.04.2018 13:23 |  
          0 1

          :-) mezi sebevědomím a sebechválou je dle mého názoru značný rozdíl. Ano, věřím, že vetšinu z toho, co jsem psal splňuji, i když už méně než dříve, protože si např. už nepouštím zápasy ze záznamu a když mi nějaká část unikne, nevracím se k ní. Nicméně nepsal jsem to kvůli sobě a v tom vidím ten zásadní rozdíl mezi tvým uvažováním a domněnkami, které si vytváříš a skutečností.

          Tvá připomínka se Šilhavým výborně navazuje na diskusi s Kjandourkem. Bylo to tak a vzniklo to jeho prohlášením, že nejprve potřebuje poznat hráče a sbírá informace kde může, tak jsem mu je asi dva dny po jeho příchodu (oznámen byl tuším v pondělí v druhém týdnu repre přestávky a ve středu se hrál ten přátelák se Žižkovem, po kterém jsme spolu mluvili) nabídl, protože jsem věřil, že jsem tehdy skutečně znal hráče a jejich herní schopnosti velmi dobře.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     TSeguinTS     před 12 měsíci 04.04.2018 10:50 |  
     1 4

     Tak to tedy velmi nesouhlasím, Donforde. My jsme tady amatéři po bitvě profesionály. Máme tak desetinu znalostí fotbalu co jakýkoliv trenér (nebo mám alespoň já) a zhruba tak pětinu informací o hráčích. Prostě do toho nevidíme a po neúspěchu vyjmenováváme chyby.

     Kdybys byl trenér, možná bys to postavil jinak. Třeba bys dal Sobola místo Mingiho a Ngadea místo Pokorného. Dopadlo by to stejně a ostatní uživatelé zde by ti vytýkali proč stavíš Sobola, kterej je už 3. zápas po sobě marnej a propadá dozadu, proč to jako nevidíš.

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      donford     před 12 měsíci 04.04.2018 14:48 |  
      0 2

      Jedno ale vím. Že bych určitě nestavěl Mingazova, naopak na křídla dal Sýkoru a Stocha. Do obrany Frýďu, Jugase, Kúdelu, Bořila (nikoliv tedy Sobola) a Ngadeua jako defenzivního do zálohy. Vedle něj Hušbyho a ke Škodovi od začátku Tecla. Píši o hráčích, kteří byli zdraví a a byli na lávce. Ano Frydrych je pomalejší, ale i když rychlostně nestačil na Plavčiče, na křídlo Zlína Holzera by myslím stačil. Právě proto, že Sýkora nebyl rozehraný, zkusil bych ho rychlostně dopředu a netlačil do obrany. A rozhodně bych hrál zejména doma a zejména proti marnému Zlínu, který od začátku bránil, na 2 útočníky. Ale to jsou jen úvahy, které se samozřejmě neuskuteční a nikdo z nás nebude sahat trenérovi do sestavy, ani ji nebude bohudík určovat. Ale jsem toho názoru a ten mi nikdo nevezme, že ještě před začátkem hry byla tahle sestava a doufám výjimečně, velmi špatně postavená a podceněná, právě vzhledem k docela nicotnému soupeři. Ty 3 body nevyhrál Zlín, ty jsme mu dali, nabídli, věnovali, dali darem jen my sami.

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       vršek     před 12 měsíci 04.04.2018 17:49 |  
       0 1

       Nesouhlasil bych se zařazením Kúdeli - na stopera Ngadeu a na DZ Souček. Jinak souhlasím s tím jak byste to postavil a vděčně oceňuji toho Frydrycha.
       Jen ještě jednu poznámku - poslední řádek ve vztahu k předchozím dvěma by šel upravit na: Ten 1 bod nezískala Sparta, ten jsme jí dali, nabídli, věnovali, dali darem jen naší základní sestavou a taktickou přípravou na zápas.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   vršek     před 12 měsíci 04.04.2018 11:01 |  
   6 2

   To, že v situaci, ve které byl tým v zápase se Zlínem nenastoupí Ngadeu v základu na pozici stopera a není využit ani při zoufalém tlaku v závěru je zcela nepochopitelné a trestuhodné - což se v zápase potvrdilo.
   I kdyby Ngadeu byl na odchodu, je stále naším hráčem a ve chvílích kdy se rozhoduje o možnosti dotáhnout se na Plzeň či lépe - odskočit ostatním týmům v bojích o poháry a druhé místo, musí nastoupit to nejlepší co je k dispozici a ne spoléhat na nerozehrané hráče a čekat, jestli se zrovna nechytí. To že se nechytil ani jeden z tria Pokorný, Kúdela, Sýkora jsme viděli všichni - sakra ti tři musí v tréninku naprosto dominovat..Pokorného s Kúdelou nelze ke Ngadeuovi přirovnat ani v záchvatu šílenství! Jaké jsou přednosti Pokorného na stoperu - čistota v osobních soubojích, z který ale možná polovinu prohraje...
   Nejvíc mně fascinuje neustálé omílání toho, jak chceme hrát s hráči, kteří umí "kopat" - ani v tomto ohledu nejsou tihle dva lepší než Ngadeu! Jaké jsou kvality Pokorného či Kúdeli v rozehrávce - jeden podařený centr za celý zápas a to z pozice pravého beka a jinak...
   Už základní sestava na Spartě a výkon týmu v první půli zápasů se Spartou a Olomoucí ukázal, že trenér Trpišovský má problém s tím, jak tým sestavit a připravit k zápasu, tomu odpovídají i výkony týmu v úvodech prakticky všech odehraných zápasů.

   Doufal jsem, že by Trpišovský s Nezmarem mohli být těmi, kdo se ukáží jako "trenérská kometa" a "správný sportovní šéf", že budou úspěšní i v týmu jakým je v současnosti Slavia, že dokáží své "fotbalové vize" realizovat. Zatím však dokázali jediné co ukazují odehrané zápasy - rozložit to základní co bylo vytvořeno před nimi - z nejlépe bránícího týmu s dominujícími hráčskými individualitami (Deli, Škoda, Ngadeu, Hušbauer, Stoch) vytvořit nesourodý soubor jednotlivců bez sebevědomí, herní koncepce a v posledním zápase i bez " "nasazení".   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 11:37 |  
    4 2

    Upozorním na jednu neúprosnou statistiku: v lize jsme na podzim pouze jednou dokázali dát gól potom, co jsme inkasovali... Ten tým byl na podzim tak "sebevědomý", že pouze v zápase s Ostravou dokázal na inkasovanou branku zareagovat a skóre otočit. Pak ještě s Libercem, kdy Necid snižoval na 1:2 a v poháru Jihlava, Třinec... Jinak jsme mohli hrát sebelíp a vést po první půli, ale jakmile soupeř skóroval, byli jsme v koncovce doslova paralyzováni.... v Evropě to bylo úplně to samé.. Pouze v Borisově jsme dokázali vyrovnat na 1:1 a zajistit si postup.... jinak inkasovaná branka znamenala, že my už gól nedáme: Na Apoelu, s Astanou i Villarealem hned dvakrát... a to jsme na hřištích soupeřů vždy vedli...
    Fakt to byl tak nejlépe bránící tým s dominujícími hráčskými typy?
    A nebo ten "nejlépe bránící tým" bránil dobře právě proto, že zapojoval do bránění více lidí, než do útočení....
    Vzhledem k tomu, že do koncovky nikoho nového nemáme, tak jediný způsob jak to změnit je hrát tak, aby se do závěrečné fáze zapojovalo více lidí...

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     vršek     před 12 měsíci 04.04.2018 14:10 |  
     1 1

     Nejlépe bránícím týmem byla Slavia od příchodu trenéra Šilhavého k týmu. I v době nesmyslného "rotování" sestavou (právě ve vztahu k pohárovým zápasům, které však vzhledem k úrovni naší ligy nelze zcela relevantně srovnávat) došlo k poklesu gólové efektivity týmu, která však podle mého nebyla dána obrannou taktikou týmu, ale nesmyslným narušením celé ofenzivní činnosti týmu onou "rotací" - obrana v čele s dominujícími Delim a Ngadeum pracovala nadále výborně, a to při i horší kvalitě brankáře.
     Nemluvil jsem o dominanci Týmu, o které píšete Vy. Právě proto jsem jmenoval opory týmu, které v případě správného využití, při správné taktice a při správném herním vytížení byly a budou v české lize hráči dominujícími.
     Je hezké poslouchat krásné představy o "totálním fotbalu", ale docela by mně zajímalo jak dlouho bude trvat a kolik bude stát to správné posílení týmu (a zda se hráčský kádr za pochodu jaksi opět nepromění) a jeho dokonalá souhra tak, aby ten "totální fotbal" byl opravdu úspěšný, a to alespoň v naší lize - myslím si, že hráči Kúdela či Pokorný toho zárukou nejsou). Doufal jsem, že Nezmar s Trpišovským jsou odborníci, kteří budou schopni efektivně pracovat v podmínkách a s kádrem, které mají k dispozici, a to při vědomí toho, že Slavia musí být zároveň úspěšná. Že své jistě dobře promyšlené vize budou schopni korigovat dle stávajícího stavu věcí. Bohužel, zareagovali tak, že tým hraje opět systémem 4 5 1, avšak s podivnými zásahy do sestavy (myslím si i s některými nevynucenými a neuváženými), že poslední tři zápasy jsou dokladem postupného rozkladu už i defenzivní kvality týmu.
     K Vámi zmiňované závěrečné části hry - jistě, trochu to přeženu - všichni se zapojte do útočení a vzadu to nějak dopadne - asi tak jako v sobotu! Možná jen, jestli by nestačilo lépe využít schopnosti Škody s Teclem, a zda by ten "totální fotbal" nešel hrát třeba právě na dva tak produktivní útočníky, kteří jsou nyní k dispozici (no, v podstatě jsem po něčem podobném toužil i v případě zdravého Mešanoviče). Bohužel, třetí trenér po sobě ( s tak kvalitními koncovými hráči v týmu) hru na dva útočníky používá jen v případě dohánění ztráty...
     Stal jsem se alergickým na slovní obrat "hráčská rotace" a vida je tu další "totální fotbal"....ono jistě nejde ani tak o ten slovní obrat, ale podstatné je jeho správný výklad a reálné provedení.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Steve2924 (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 13:20 |  
   3 1

   Jsou to neověřené informace.
   Ale čistě hypoteticky, jestli trenér nestaví nadprůměrného hráče, protože ten chce v létě odejít ale zatím nemá kam. Tak to ukazuje jen jeho malost a absolutní debilitu. Proč? Protože je to proti zájmu klubu.
   Když nehraje klesá jeho cena a okruh možných zájemců, stejně tak klesá šance, že dostane nabídku se kterou bude spokojen.
   Když nehraje hraje místo něj někdo horší, trpí tím klub. Horší výsledky.
   Když takový hráč nehraje tak si určitě uvědomuje bod č 1 a rozhodně to neprospěje atmosféře v kabině.
   Nevidí to jen hráči v klubu ale i hráči mimo klub. Pak se budeme divit, že k nám moc nadějných hráčů nechce.

   Takovéhle chování stojí klub tedy nemalé peníze a horší pověst. A měl by někdo ze sportovního vedení trenérovi vysvětlit jak se chová trenér ve velkém klubu.

 24. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Divizni (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 09:12 |  
  10 3

  Alanore, tak tohle je snad poprvé, kdy se v názorech rozcházíme. Prohráli jsme s tehdy poslední Jihlavou. Ostuda. Ale celou druhou půli jsme je mleli, možná ten sníh, těžko říci. Tam se na to dalo jakž, takž koukat. Co si ale mám myslet o tom, že doma v ideálním počasí, super atmosféra a my prohrajeme po prach bídném výkonu s nejhorším mužstvem jara? Nezlob se ale vůbec nejsem přesvědčenej, že jsme na dobré cestě. Víš co prohlašují odborníci přes fotbal? Pokud mužstvo branky dává, má dobré hráče, pokud je dostává, má špatného trenéra. Tohle podtrhuji. A my těch gólů dostáváme sakra hodně. Přeji všem hezký den.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   rak (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 09:26 |  
   6 3

   Všichni pořád dokola omílají, že Zlín je nejhorším mužstvo jara. To bylo, ale nemyslím, že bude. Petržela je nabudil a nabudí ještě více. Velmi jim pomohla repre přestávka jako nám uškodila (až na doléčení některých hráčů). Sami to říkali, jak se věnovali kondici atd. A bylo to vidět i na hřišti. Hráli na nás lépe než Olomouc a jiná mužstva. Hráli jsme na jaře určitě nejhůř, ale je třeba také vidět soupeře. Není to omluva, ale nedělal bych z nich nazdárky. Pro nás už po několikáté je nevýhodou výměna trenéra soupeře. Pak se na něj hůře připravuje, protože trenér úplně neví, co čekat. Naopak, oni nám hru dokonale rozbili. Trochu se bojím i Brna. Podle všech předpokladů bychom měli snadno vyhrát. To mužstvo není v dobré formě, ale uvidíme na hřišti. Další ztráta by byla hodně špatná. Čeká nás ještě třeba Liberec, Jablonec, Plzeň.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 10:08 |  
    1 1

    Jenže tak to prostě je. A Zlín (nejhorší tým jara) jsme nabudili my stejně jako Jihlavu (nejhorší tým podzimu), která shodou okolností také měla nového trenéra. Ale na to se snad nebudeme vymlouvat stejně jako na reprezentační přestávku. Selhali hráči, kteří reprezenotvali i ti ostatní. Takže pokud nemáme dělat ze Zlína nazdárky, tak nedělejme ani ze sebe alibisty.

    A bát se Brna, které je v útlumu? A nebo se bát Jablonce, který je naopak v laufu?

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     rak (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 11:53 |  
     1 0

     Já si nemyslím, že jsme Jihlavu a Zlín nabudili my, ale především noví trenéři a my měli trochu smůlu, že jsme na ně narazili v tento moment. Velmi často noví trenéři přinášejí mocný impuls. To je prostě také fakt a je to skoro pravidlo. Pak je jen otázka, jak dlouho to vydrží. Opakuji, že to samozřejmě nemůže být omluva. Na druhou stranu si zase nedělejme iluze, že náš kádr je o dvě třídy lepší než ostatních ligových mužstev. Liga je relativně vyrovnaná a lepší domácí hráči už jsou také dost drazí. Na Jablonec dlouhodobě neumíme. Už památný první zápas v Edenu, kde jsme vyhráli titul nebyl žádná sláva. Ta remíza tenkrát ale stačila, navíc nám pomohl Liberec se Spartou. Loni na jaře doma to také byla od nás velká bída a o zápasech v Jablonci ani nemluvě. Tam si ale teď kupodivu myslím, že bychom to právě už mohli konečně zlomit. Horší to může být v Liberci, i když pohár s nimi nevypadal tak zle.

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 12:04 |  
      0 0

      Ani já nemám žádné iluze o hvězdnosti našeho kádru, ale s našimi možnostmi musíme to druhé místo a vítězství v poháru vyválčit. I proto se dělala změna na postu trenéra...

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   bongor     před 12 měsíci 04.04.2018 11:10 |  
   6 1

   Dívám se na italskou,francouzskou,anglickou ligu i na LM a vždycky se těším,až od někoho uvidím ten "totální" fotbal a ono nic.Všichni mají vždycky dostatek hráčů,schopných zabránit i případným brejkům.Asi tomu nerozumím.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    smely (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 14:48 |  
    0 1

    asi tak, je rozdil hrat utocne vs bezhlave....

 25. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Robinator     před 12 měsíci 04.04.2018 09:18 |  
  0 15

  S hodnocením souhlasím, jen Milanovi bych dal 2..Prostě udělal dvě obří hrubky, kdyby to byl stoper a šli by přes něho dva goly a prohráli jsme kvůli nim, taky by dostal tak 2-3..

  Celkově s fotbalem spokojený zatím nejsem, ale zas mi to přijde jako zbytečná histerie a to rikam ja :))
  Zatím je pod Trpisem odehráno 6 zapasu, takze za me mu davam cas do konce sezony, plus budu koukat na pripravu a co privede za hrace a pak si az udelam finalni nazor..

  Na Brno bych to zkusil plus mínus takhle:

  Kolář - Bořil, Jugas, Deli, ? - Van Buren(Zmrhal), Hušbauer, MNN Bucha, , Stoch - Tecl

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   smely (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 09:29 |  
   11 1

   tak jeste jednou a pomaleji . Van Buren ma zlomenou zanartni kustku a bude mimo do konce sezony...neni potreba ho tedy cpat do kazdy sestavy.... :-9

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Robinator     před 12 měsíci 04.04.2018 09:31 |  
    0 4

    nojo, proto píšu plus mínus :D

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 09:34 |  
    9 0

    On by to tak prostě zkusil.... respektujme to...

    ostatně, bylo by to zase něco nového - které mužstvo má na křídle frajera se sádrou a berlema? ;-)

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Robinator     před 12 měsíci 04.04.2018 09:35 |  
     0 4

     Něco v hlavě mi ale hlodalo, že s ním něco je :D

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     smely (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 11:18 |  
     0 0

     #takurcite, ale museli bychom hrat proti Belehraaaaadu :-)

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Robinator     před 12 měsíci 04.04.2018 12:46 |  
   1 5

   tady zase jedou minusový honimíři

 26. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  iwanowicz     před 12 měsíci 04.04.2018 09:57 |  
  2 1

  S hodnocenim celkem souhlas, akorat Kolarovi bych znamku snizil. No snad se trener a nas brankar divali vcera na LM a pochopili, ze kombinacni fotbal, ktery bavi se hraje po zemi.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 10:11 |  
   2 0

   A nebo se góly v takovém kombinačním fotbale střílejí dva metry nad zemí nůžkami jako včera...:-)

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   japhy     před 12 měsíci 04.04.2018 10:18 |  
   3 0

   Tak. Za nakopávanou může Kolář :) Možná sis nevšiml, ale když to Kolář rozehrál nakrátko, tak to stejně skončilo odkopem nebo se mu to vrátilo. A jelikož má nákopy kvalitnější, než obránci, je lepší nekvalitní článek vynechat a prát to tam sám. Alespoň tenhle zápas.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    iwanowicz     před 12 měsíci 04.04.2018 11:41 |  
    0 0

    Jo vsiml jsem si, ze Zlin proste zahustil stred hraci, tak jsme se snazili to prekonat nakopy, ale kdyz delas porad dokola to samy, je pro soupere jednoduchy tomu celit. V podstate jsme hrali presne to, co, zlinaci chteli. Zadny kratky rozehry jsem si ve druhy pulce nevsiml, ale je dost mozny, ze jak jsme byl nasranej pri pohledu na jeden nakop za druhym, tak jsem to uz nevidel, nebo ani videt nechtel..

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   bongor     před 12 měsíci 04.04.2018 11:13 |  
   1 0

   Měli tam i statistiku,99% úspěšných přihrávek.Po zemi je to i pro adresáta přihrávky daleko snadnější.Jen u nás se všeobecně musí hrát "kdo vejš".

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    iwanowicz     před 12 měsíci 04.04.2018 11:45 |  
    4 0

    Treba na Villarealu jsme hrali po zemi i pod velkym tlakem, Lastuvka v zaveru nevykopl jedinej mic, posilal to do nohy hracum, hrali jsme po zemi a sklidili jsme potlesk tribun.

 27. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Ravik     před 12 měsíci 04.04.2018 10:11 |  
  2 0

  OT: trávník, zejména kolem vápna, se zdá v katastrofálním stavu. Neví někdo důvod? Chápu, že to je pár procent k výkonu, ale proč to bránícímu soupeři zlehčovat tím, že si nepřipravím pořádně hřiště? Píšu to s vědomím, že v neděli by nám to stejně nepomohlo.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 10:14 |  
   1 5

   Situace by se mohla zlepšit od podzimu s příchodem Trávníka...

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    bongor     před 12 měsíci 04.04.2018 11:13 |  
    1 0

    Trávník se odstěhoval do Humpolce.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 11:25 |  
     2 1

     V tom případě tam budou mít trávník celý z hliníku...

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   kjandourek (admin)     před 12 měsíci 04.04.2018 10:15 |  
   0 0

   Okolo vápna a taky tam, kde stojí brankář to je prostě všude vyšlapané.... viděl jsi, na čem hráli v Plzni? Tam bylo oraniště, že když to Kovařík zkusil z první z hranice vápna, tak balón zastavili až na hranicích... naštěstí po něm už nechtěli pas... ;-)

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    bongor     před 12 měsíci 04.04.2018 14:49 |  
    0 0

    No to je těma šlapkama,samá šlapajzna a potom se nelze divit,že je trávník vyšlapanej.

 28. Přestupy do zahraničí

  Mike     před 12 měsíci 04.04.2018 11:22 |  
  5 1

  Vážení, výše v diskuzi se rozebírá, že cílem každého fotbalisty u nás- myslím ve všech týmech- je na sebe upozornit a přestoupit do zahraničí. Plně to chápu, díky ekonomické situaci u nás a ve vyspělých ligách by takhle uvažoval i každý z nás.
  Ale dokáže mi někdo vysvětlit, proč z Plzně fotbalisté v nejlepším věku nikam neodcházejí, prodlužují v Plzni a díky tomu je ten kádr víceméně stále pohromadě, je sehraný a sbírá úspěchy jeden za druhým jak v lize, tak v Evropě ?
  Proč netouží po zahraničí jako u nás po půl roce Pavlenka a Lüftner, nebo po roce a půl Barák ?
  Proč výborní a nadprůměrní ligoví hráči Řezník, Hejda, Hrošovský, Hořava, Kopic a Krmenčík stále prodlužují v Plzni ?
  V tom tkví příčina jejich úspěchů, protože pokud se nakoupí několik individualit jako u nás a ve Spartě, tak ať budou individuálně sebelepší, prostě za půl roku se nesehrají. Příklady u nás a na Spartě jsou v letošní sezoně přímo ukázkové. Pokud by třeba 3 z Plzně odešli, jistě by trvalo delší dobu, než by našli společnou řeč se zbytkem týmu.
  Co je vlastně drží v té Plzni ? Z těch, co to zkusili v zahraničí, se vlastně prosadil jen Darida, Petržela a Jiráček se vrátili do ligy, nepočítám Pilaře, tam za to mohla hlavně zranění.
  Děkuji za vaše názory.

  • Re: Přestupy do zahraničí

   smely (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 11:31 |  
   7 1

   venku nemuzou tak lejt...

  • Re: Přestupy do zahraničí

   japhy     před 12 měsíci 04.04.2018 11:33 |  
   1 0

   Nevím, proč tam pořád zůstávají, stejně tak ale nevím, proč se skoro nikdo z těch, co už to zkusili, v tom zahraničí neuchytil.
   A jen připomínám, že letos se tomu sehranému týmu ještě nepovedl ani jeden zápas. Podzim OK, ale bez rozhodčích by to nedali ani omylem.

   • Re: Přestupy do zahraničí

    Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 11:40 |  
    1 0

    S výjimkou odvety se Sportingem Lisabon, kde dokonce chvíli sahali po překvapivém postupu...

    • Re: Přestupy do zahraničí

     japhy     před 12 měsíci 04.04.2018 12:01 |  
     0 0

     Pravda, pravda, na to jsem úplně zapomněl.
     Myslím ale, že nějaké opory Sportingu zůstaly na lavici, ne? V Portugalsku to byla hra kočky s myší.

  • Re: Přestupy do zahraničí

   Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 11:38 |  
   4 0

   Samozřejmě u nás se jedná o nadprůměrné hráče, ale asi ne natolik, aby o ně projevili zájem byť i vysoce podprůměrné týmy z vyspělých soutěží. A do Turecka se jim třeba nechce. Na podzim budou hrát (s 99% pravděpodobností) Ligu mistrů, a to je velmi dobrá motivace a možnost jejich zhodnocení. Navíc v Plzni evidentně funguje parta složená téměř výlučně z českých hráčů doplněných několika Slováky. A nad vším trůní vynikající trenér Vrba a schopné vedení klubu. Hráči jako Kolář, Bakoš, Petržela nebo Hubník tady rádi dohrají kariéru a ani takový Řezník zřejmě nikam nespěchá. Snad jen ten odchod Krmenčíka v létě je nyní reálný. Potom ale čekám problémy, které se budou násobit s odchodem jejich "zlaté generace"...

   • Re: Přestupy do zahraničí

    Mike     před 12 měsíci 04.04.2018 11:47 |  
    5 1

    Tak my po loňském titulu měli 2 slušné šance na Ligu mistrů, věřím, že s Pavlenkou, Lüftnerem, Barákem a třeba 2 špičkovými posilami bychom buď přes APOEL proklouzli už letos do Ligy mistrů, , nebo díky výhře v lize bychom jí hráli v příští sezoně místo Plzně, protože věřím, že tým by byl sehraný a náskok Plzně by nebyl po podzimu tak veliký. Ale asi naše vedení nedokázalo hráče přesvědčit tak, aby zůstali, na rozdíl od Šádka.

  • Re: Přestupy do zahraničí

   Lord_Edmund     před 12 měsíci 04.04.2018 11:45 |  
   2 2

   Velice zajímavý postřeh a vlastně také nevím, proč to tak je. Podle mě vědí o co hrají, věří plzeňské cestě a Vrbovi. Proto , když byla možnost, tak se zbavili Pivarníka, klidně z prvního místa a vzali znovu Vrbu. Hráči se tam drží, protože LM je téměř jistá a zase takové hvězdy to nejsou, aby si mysleli, že se dostanou při přestupu do klubu hrajícího LM. Hráči jako Kopic, Řezník , Krmenčík klidně přestoupí až za rok a nic moc neztratí.
   Oproti tomu, nevím, jestli naši hráči věří naší cestě a jestli vlastně tuší, jaká ta cesta má být, když sami musí vidět, že se pod Trpišovským propadají do větší a větší beznaděje.

  • Re: Přestupy do zahraničí

   buri     před 12 měsíci 04.04.2018 12:01 |  
   3 0

   Ahoj. Já si myslím, že Tebou jmenovaní plzeňáci jsou na naši kaprligu dobří, ale na západě by seděli na lávce, nebo tribuně...Petržela jim to určitě vyprávěl jak dopadnul...A do Turecka nebo na východ se bojí... Peníze nemaj tady špatné a jsou za hvězdy...

  • Re: Přestupy do zahraničí

   Steve2924 (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 12:35 |  
   2 0

   Důvody, které jsou asi viditelné.
   nejsou tak dobří aby o ně měl zájem zahraniční klub z TOP ligy, který hraje LM. Zejména teď v zimě myslím, že zrovna u Krmenčíka asi rozhodlo, že tady má na 99% příští rok LM jisotou, je v repre má velkou šanci se víc ukázat a příští zimu přestoupit do lepšího týmu nebo alespoň s lepší výchozí pozicí.

   V Plzni mají celkem volnější režim. Vrba ví, že má v týmu hráče, jejichž kvalita stačí na naší ligu a když je bude držet v dobré náladě tak budou hrát. Takže nad nějakým tím večírkem a problémkem se dají zavřít oči. A Plzeň je přeci jen trochu stranou od bulvárních novinářů, takže se to lépe schová před medii. To tam bude držet právě hráče jako Petržela, Limberský a podobné typy.

   Takže pro kopálisty, který maj větší ego než ambice je mnohem pohodlnější zůstat v Plzni, být hvězda, vyhrávat trofeje a hrát evropské poháry. Než jít někam do podrůměrného týmu někam v Německu, Anglii a podobně, kde bude paběrkovat na lavičce, za chlast bude platit pokuty a bude to jen další průměrná kopačka. To zkusí na půl roku, rok aby si vidělal a pak hurá zpárky do Plzně dělat hvězdu.

   Pavlenka a Barák bohužel pro nás jsou spíš Ambiciozní typy takže radši pujde dokazovat kvalitu a bojovat o sestup v BL než zkusit vychytat ligu u nás. A myslím, že oběma se to zatím daří a myslím, že to pro ně asi byl správný krok.

   ------
   no a pak je tu ještě jeden spekulativní důvod pod čarou.
   Asi všichni tušíme, že Paclík se Šádkem nebudou uplně čistí obchodníci. Krom toho, že celkem slušně za pomoci Berbra a Chřestýše umí tlačit sudí a vedení FAČR tam kam potřebují, je dost možné, že prostě nenechají agenty aby si z jejich kádru dělali dojnu krávu. A ty metody moho být hodně podobné metodě zlato nebo olovo....
   Myslím, že z Plzně by Luftner do Kodaně takhle lehce neodešel. Naše vedení tohle prostě neumí. Ty styly vedení vidím
   Plzeň polomafiánské řízení klubu ve vztahu k ostatní subjetkům jako jsou funkcionáři, agenti, rozhodčí. (Dělal někdy Plzni nějaký klub tlaky jako to dělají kluby nám a občas spartě? Nesmyslné stupňování požadavků a podobně)...
   Sparta to jede na sílu v podobě Křetínského peněz.
   My zkoušíme, chvíli je to hodný strejda Tvrdík, který hráčům nechce bránit. Pak zkoušíme klauzule do smluv, sem tam to zkusíme na sílu peněz ale on ten měšec není tak velký jak se nejdřív zdálo... a Výsledek je takový jaký je....

  • Re: Přestupy do zahraničí

   bongor     před 12 měsíci 04.04.2018 14:54 |  
   1 0

   Já myslím,že je tam přesvědčili,že nejsou žádné hvězdy a jedině jako parta mají šanci si vydělat solidní prachy.
   Nevím o žádném plzeňákovi,který by se stal v zahraničí fotbalovou celebritou.Namátkou Kolář,tady celkem dobrej,venku nanic a tady zpět ,zase ucházející.A třeba má Paclík ještě tajnej fond a platí jim z něho prémie.Do toho nevidíme.

 29. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  bububu (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 12:21 |  
  9 2

  Diskuze mi přijde přehnaná. Nebudeme si nic nalhávat; se Zlínem to bylo herně naprosto otřesné. Nicméně to, co se po tomto zápase ve slávistické obci rozjelo, nemá snad obdoby. Nevzpomínám si, že by některý trenér (snad s výjimkou Franze) dostával od fanoušků od začátku takové kapky jako Trpišovský. Nepřijde mi to vůči němu fér! Trpišovský nemůže za to, že nastoupil po fanoušky velmi velmi oblíbeném Jaroslavu Šilhavém, který nadto udělal senzační titul. Chápu řadu výtek vůči trenérovi (nestavení MNN, překopání obrany, zatím nepříliš přesvědčivý herní projev), ale aby se tu hodnotil trenér s úplně novou filozofií po odehraných 7 zápasech, to mi přijde silně neadekvátní. Dejte Trpišovskému čas (podobně jako třeba Uhrinovi) alespoň do konce sezony a pak suďte. Oprostěte se od předsudků a nahlížejte věc pokud možno objektivně.

  Mě osobně nejvíc na Trpišovském mrzí to, že nikdy nehrajeme na dva útočníky (jak při svém příchodu avizoval). Se Zlínem se to přímo nabízelo a já jsem přesvědčen, že by byl Tecl na hrotu se Škodou násobně platnější než Kúdela v záloze. Ve vyspělých zemích je 4-4-2 už opět trend, hrají tak aktuálně třeba Barcelona, Real Madrid, Juventus, Atlético a spousta dalších týmů. Jenom my tady dumáme nad 3-5-2, že by se to snad jednou mohlo hrát, když už je to minimálně rok passé. V tomhle bych čekal od trenéra větší odvahu a pružnost.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   japhy     před 12 měsíci 04.04.2018 13:42 |  
   6 0

   Já mám jen obavu, že jakmile budou vepředu 2, tak se tendence překopávat střed ještě zvětší. I když teda poslední zápas nastavil v tomto směru laťku opravdu vysoko :((
   A zároveň si říkám, jestli má smysl vést debatu nad rozestavením, když hráči rezignují na fotbal a hrají překopávanou. Výše to nakousl dropt, souhlasím s ním a už dřív jsem o tom psal a platí to pořád. Na nás stačí zdálky zadupat a jsme podělaní až za ušima. Končí to hrou dozadu a následně odkopy. To je jasná pozvánka pro soupeř k dalšímu presinku. Z TV se těžko pozná, jestli velký díl viny nemá líná záloha a fakt to často není komu dát, ale některé situace jsou přehledné a stačila by jednoduchá přihrávka do středu, kde už se s tím dá pracovat. Ne, nic, zpátky Kolářovi nebo na beka, kterej už je ale pod tlakem, ještě než se k němu míč dostane. Specialistou v tomto oboru je Jugas. Přitom ale, když byl na podzim v pohodě, tak ukazoval, že je schopnej dávat kolmice dopředu.
   Vidím jistou paralelu s poslední zimní přípravou pod DUMLem. Koule v přípravě, o ty ale v lize přicházíme.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    bububu (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 14:27 |  
    2 0

    Samozřejmě, když budeme hrát tak jako proti Zlínu, tak můžeme hrát v libovolném rozestavení a furt to bude strašné. Já bych uvítal ale trošku přímočařejší herní projev - nervat to furt tolik středem (tolik technicky zdatné hráče tam nemáme, aby středem prokombinovali autobus - to se dostatečně ukázalo už na podzim), ale hrát po stranách (vím, hodně zranění) a cpát se víc do vápna. Ono se to možná nezdá, ale teď se třeba ukazuje, jak moc chybí Zmrhal.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   bongor     před 12 měsíci 04.04.2018 14:58 |  
   2 0

   Ale má to obdoby bubube,vzpomeň si na poslední tak dva měsíce JŠ a ten měl ještě výhodu v té jeho úspěšnosti v minulém ročníku a taky že přišel po nulovém Dumlovi.Kdežto Trpiš má smůlu,že přišel do relativně úspěšného mužstva a po velmi dobrém trenérovi.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    bububu (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 15:43 |  
    4 3

    Promiň, ale na JŠ se nikdy nenedávalo ani z 1/10 tolik, jako teď na Trpiše.

    Já chápu určité výtky, ale to, co se děje (nejenom) tady na SN poslední dny, je čisté šílenství zcela neadekvátní současné situaci.

    Buďte trpěliví a dopřejte JiT alespoň takový luxus, jaký jste dopřávali jeho předchůdcům - alespoň půl rok nerušené práce.

 30. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  mirecek1111     před 12 měsíci 04.04.2018 14:15 |  
  12 1

  Je to špatné no.. Ale je třeba být férový a říci, že to na podzim nebylo jiné. Hra na podzim pod Šilhavým jistě lepší nebyla a co se týká přestupů, tak stejně jako se bohužel teď jeví nákupy liberečáků jako výstřely do tmy, tak ani v létě to nebylo lepší.

  Musíme si hold přiznat, že poslední dvě přestupová období se absolutně nepovedla a tohle je výsledek. Nebýt několika hráčů, kteří tady jsou už x let (Hušbauer, Škoda, Souček, Deli), tak by ten dopad nezvládnutých přestupových období na ligovou tabulku byl ještě fatálnější.

  Pokud jsou pravdivé informace, co sem psal Alanor, tak nemá smysl stále hořekovat nad Šilhavým a je třeba si přiznat, že to asi fakt nemělo už žádný smysl. Ale to samozřejmě neznamená se slepě zastávat Trpišovského, protože si bohužel nevede lépe.

  Přijde mi, jako by si neuvědomil, do jakého klubu nastupuje a myslel si, že si může jen tak vzít půl roku na seznámení s kádrem a až potom se od něj bude něco čekat. Nechápu, jak můžeme pořád dokola dokolečka věřit, že to s některými hráči nakonec přeci jen půjde a pořád a pořád se poté v zápase pálit tím, že…světe div se… jsou na hřišti 90 minut neviditelní. Aktuálně je to Mingazov, časem to zase potká Van Burena, který je teď sice za hrdinu, protože se mu poslední střídání vyvedla, ale až na něj zase začneme spoléhat do základu, tak to zase skončí jako už x krát. A aby toho nebylo málo, poslední měsíce jsme si sami doslova vycucali z prstu nový problém….stopery…fakt šílené.

  Ale nemá cenu se tím nervovat. Všichni cítíme kde je problém. Já jen doufám, že ať už to jaro dohrajeme jakkoli, tak si zajistíme pohárovou účast pro příští sezonu a v letním přestupovém období se konečně Nezmar s Trpišovským ukážou. A konečně nám ukážou onu daleko lepší cestu, než spoléhat na hráče jako je Ngadeu.

  A rovnou pro některé rozumbrady k Ngadeuovi píšu, že je absolutně irelevantní, co se dělo v zimním přestupovém období a kde už si zkoušel kopačky... U tak kvalitního fotbalisty je naprosto stupidní jej nevyužívat, byť jen půl roku. Navíc, kdyby z něj Trpišovský místo těch stoperských přestupových kravin udělal stopera č.1 (když už je na tom Deli zdravotně tak jak je) a místo Kudely a Pokorného přivedl pořádné hráče do ofenzívy, tak mohl být průběh jara úplně jiný….zvlášť když se podíváte co předvádí v Plzni. A myslíte, že kdyby Ngadeu odehrál jaro jako vůdce defenzívy a my třeba ten titul a LM nakonec fakt vybojovali, že by Michael hned v červnu zase mrčel, že chce ven? Copak není jasné, že zrovna pro tento typ hráčů je extrémně důležitá důvěra v jejich schopnosti…? Místo toho s ním takhle zametáme a ještě to ospravedlňujeme tím, že on přece chce jít…tak co máme dělat..

  Nevím no…už jsem to tady jednou psal, nacházíme se ve finančně tak výjimečném období historie Slavie, a takto s tím nakládáme..

 31. trenéři

  Gino     před 12 měsíci 04.04.2018 14:57 |  
  9 9

  Já vím, že se na mě budete zlobit, ale mě se stýská po Šilhavém... a po MNN... a štve mě, že máme teď horší výsledky, než měla Sparta pod makarónem :-(

  • Re: trenéři

   smely (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 15:05 |  
   3 3

   ja se nezlobim Gino, me taky, a mrzi me, ze Misa uz ani neodpovida na zpravy na twtr, coz normalne delal, ten musi bejt votravenej jak haitskej sip, tvl...#JeSuisMichael :-)

   • Re: trenéři

    Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 15:21 |  
    1 0

    Nebo rozezlený jak kamerunský lev...:-)

   • Re: trenéři

    Ados     před 12 měsíci 04.04.2018 15:31 |  
    2 1

    Šilhavý byl jistota a udělal obrovskej úspěch, který se dost možná docení až později. To všechno bude záležet, jak se bude dařit JiT.

    Za sebe můžu říct, že mě odchod Šilhavýho mrzel a na druhou stranu bylo vidět, že je to "stará škola" a hra se nezlepšovala (ne že by teď byla lepší). K tomu prosákly ty informace, který mu CV rozhodně nevylepšily.

    Trpišovskýho vnímám jako mladýho, progresivního trenéra s hladem po úspěchu. Bohužel mám pocit, že si společně s Nezmarem neuvědomili, kde jsou. K tomu ty jejich nesmyslný přestupy. Argument, že se počítalo s odchody jiných hráčů mě zas tak neberou. Doufám, že je Slavia ve velmi dobré finanční kondici a není potřeba sem tahat podobný hráče.

    V některém příspěvku bylo zmíněno, že se poslední dvě přestupová období hrubě nepovedla. A nejde s tím nesouhlasit. Uvidíme teď v létě nakolik je Nezmar schopnej sportovní manažer a koho přivede.

    • Re: trenéři

     smely (přítel SN)     před 12 měsíci 04.04.2018 15:37 |  
     2 3

     Ja porad doufam, ze se zase vrati po tomhle "totalnim experimentu " jako Jupp Heynckes do Bayernu a jeste se budeme vsichni divit :-))

  • Re: trenéři

   Jachym     před 12 měsíci 04.04.2018 15:20 |  
   7 1

   Švancara kdysi o sobě fanfarónsky řekl, že jeho opomíjení v základní sestavě je jako nechávání Mercedesu v garáži. Tato hláška bohužel až paradoxně doslova platí o Ngadeuem, který byl vedením Slavie Mercedesem obdarován... http://www.slavia.cz/clanek.asp?id=14457

   A co se týče Jardy Šilhavého, tak ten si mé srdce získal navždy jako slávista elegán a mimořádně úspěšný trenér, navíc vždy pozitivně naladěný. Ale samozřejmě se nebudu vůbec zlobit, pokud Trpiš jeho úspěchy překoná. Budu ho hodnotit po sezóně a na základě splnění stanovených cílů. Zatím je to takové rozpačité.

   • Re: trenéři

    Gino     před 12 měsíci 04.04.2018 17:01 |  
    5 1

    Já myslím, že ty úspěchy pod Šilhavým můžeme docenit právě až nyní, když se nám pod JiT nedaří. Jsem zvědav, jak dlouho tu JiT vydrží... jak už jsem psal - makarón měl se Spartou lepší výsledky a taky se nakonec neudržel. Jako slávista doufám, že půjdeme nahoru, ale takhle špatný začátek mě nenechává klidným.

   • Re: trenéři

    vršek     před 12 měsíci 04.04.2018 17:01 |  
    9 2

    Jsou události, okamžiky, názory či činy, které alespoň u mně ovlivní nejvýraznější měrou názor na věc ve chvílích, kdy si opravdu nejsem jistý co je správně či kde je pravda. A že je to v současnosti a ve všech oborech věc nesmírně těžká ne-li nemožná jistě víme všichni.
    U trenéra "synáčka" Uhrina jsem měl výhrady už při jeho nástupu k týmu, nevěřil jsem mu, zvláště s ohledem na koučování týmu v zápasech už v Boleslavi, nezměrnému egu, neodpovídajícímu jeho schopnostem, jeho aroganci a neschopnosti sebereflexe. Vrcholem však pro mně byla chvíle, kdy prohlásil, že konečně poznal, kdo do týmu patří a kdo ne - a poslal hrát Baráka za juniorku...
    Jsem přesvědčen, že trenér Šilhavý byl hlavním strůjcem našeho titulu a je člověkem sebereflexe schopným a vysoce kvalifikovaným, ale zároveň jsem přesvědčen, že po neúspěšném "rotačním" podzimu jej bylo třeba od týmu odvolat.
    K trenéru Trpišovskému a řediteli Nezmarovi - byl jsem rád, a věřil jsem, že Slavia konečně bude mít sportovního ředitele, doufal jsem, že trenér Trpišovský by mohl být oním "českým Kloppem"....... prvním zklamáním pro mně bylo prohlášení pana Nezmara o tom, že oni potřebují obránce s výbornou rozehrávkou a až poté je zajímá jak brání - totální nesmysl! Druhým bodem bylo angažování dobrého ligového hráče Kúdeli a nerozehraného Pokorného na post stopera, který měla a má Slavia silný a zdvojený jako nikdo jiný v lize. Výkony týmu na jaře mají klesající tendenci (výmluvy na absentující hráče a potřebu času na sehrání týmu byly už argumenty obhájců Uhrina) a herní tvář týmu se mění v chaos, který doufám vyvrcholil v závěru sobotního "aprílového" zápasu.
    Co je však pro mne tím hlavním pro posouzení kvalifikovanosti obou pánů je neskutečná ignorance hráče Ngadeua, která vyvrcholila v sobotu - při absenci Deliho byla neúčast Ngadeua na hřišti na úkor slabého Pokorného a naprosto nevýrazného a zbytečného Kúdeli vrcholem fotbalové zaslepenosti a snad arogance!
    Vím, že odvolávání trenéra je naprostý nesmysl, a je třeba ligu dohrát a doufat, že u obou pánů zvítězí zdravý rozum a potřeba úspěchu - vítězství v poháru a umístění před Spartou, nad vizemi "totálního fotbalu".
    Avšak za sebe musím říct - po derby se Spartou a po Zlínu už jejich schopnostem nevěřím.

    • Re: trenéři

     Crispo     před 12 měsíci 04.04.2018 19:08 |  
     4 0

     S tvým příspěvkem se dá souhlasit, ale trochu bych krotil vášně ohledně posuzování schopností a charakteru dle ignorace někoho z hráčů. Není to nic vypovídajícího o kvalitě trenéra. Podívej se do historie fotbalu, i na současné trenérské špičky Evropy, všude najdeš frajery, kteří jsou sice výbornými trenéry (manažery), ale hodně z nich je schopno odstřelit hvězdu týmu, protože se jim na něm něco nelíbí a mohou to být kolikrát prkotiny (např. Costa vs. Conte, Zlatan vs. Guardiola). Neobhajuju Trpiše jakože mi ta ignorace nevadí, vadí, radši MNN než Pokorný, ale zase si o něm nemyslím že je hloupej, prostě to rozhodnutí respektuju a trpělivě čekám jestli se to mezi němi srovná, věřím že k té ignoraci má své důvody. Hodně z nás fanoušků si myslí, že to jsou asi úplný hovada (Nezmar a Trpišovský) když si dovolili MNN nedávat do sestavy, ale po tom co napsal Alanor, o setkání vedení a fans, by se snad už měla většina kritiků v případě MNN uklidnit.
     Pokud bychom stavěli sestavu jen my fanoušci podle našich představ o hráčích a dle výkonů v posledním zápase tak nejsme ani na tom druhém fleku. Trpiš sám je strůjcem svého štěstí a určitě je chytrý natolik by věděl, že špatným výběrem hráčů, kterým bude věřit, si to angažmá velmi zkrátí, zrovna Pokorný s Kúdelou mu do tý židle, na který sedí silně kopli. Ale jak píše Alanor, ještě chvíli před zápasem ani nebyli napsaní v sestavě takže na nich aktuálně asi úplně stavět nechceme...

     • Re: trenéři

      Gino     před 12 měsíci 05.04.2018 12:04 |  
      0 1

      Jako proč bychom se měli v případě MNN uklidnit? Protože jsme zjistili, že byl jednou nohou jinde? No a co? Přestup nedopadl, je pořád naším hráčem, tak proč ho nevyužívat? Necháváme ho lelkovat a sledujeme jak jeho cena klesá, zatímco v základní sestavě běhají borci, kteří teda rozhodně nevypadají, že by byli lepší?

      • Re: trenéři

       Crispo     před 12 měsíci 05.04.2018 14:43 |  
       1 0

       To se omlouvám pokud jsi můj text takto pochopil. Myslel jsem to tak, že nic není černobílé a možná MNN na začátku trenérovi nebo někomu v týmu něco řekl, nebo už od začátku neměl tak velkou motivaci když přestup nevyšel apod., čili nevíme co za tím přesně je, jestli je to vůbec jen jedna konkrétní věc nebo více aspektů dohromady. Alanor psal o jasném úmyslu odejít kdy přestup byl takřka hotov, takže bůhví jak v takovém prostředí probíhala následná komunikace na trase hráč-trenéři když přestup nevyšel.
       Uklidnit jsem tedy myslel v tom smyslu, že to není o čisté ignoraci jednoho hráče. Osobně si přeji a doufám, že i přes to všechno se MNN do sestavy vrátí, horší jak Pokorný být nemůže, ale do hlavy trenérovi ani Míšovi nevidíme takže bůhví jak to tam vypadá.
       Jinak takovým podivných zákulisních šachů a kalkulací se odehrálo hodně i v elitních fotbalových soutěžích, proto mi to nepřijde tak šokující. MNN je mi líto, ale nevíme jestli si za to nemůže sám, tak nechci horlivě vynášet soudy nad Trpišem a nesoudím ani MNN, do stylu který chceme hrát se opravdu nehodí, ale na stoperu ho uvidím radši než Pokornýho...

     • Re: trenéři

      vršek     před 12 měsíci 06.04.2018 11:56 |  
      0 2

      Nezařazení-ignorování Ngadeua v zápase se Zlínem, na úkor Pokorného a Kúdeli, a právě v situaci jak se vyvinula těsně před zápasem i v jeho průběhu, byla pro mne ta "poslední kapka", o kterých jsem ve svém příspěvku psal, a právě proto jsem v této chvíli ztratil důvěru ve schopnosti trenéra i sportovního ředitele vést úspěšně současný tým Slavie.
      Zde už nejde o pohled na jednoho hráče (Ngadeu je jen "vrcholem ledovce"se špatnými výkony týmu), ale opět o zde často používaném "čekání až si to na hřišti sedne"! Jak dlouho budou Nezmar s Trpišovský tým tvořit, s kterými hráči a za jakou cenu?
      Není pravdou, že každý tým potřebuje čas na sehrání a úspěch. O tom jsme se na Slavii přesvědčili v případech trenérů Jarabinského, Cipra a Šilhavého, - je jen na kvalitě trenéra, aby z vysoce kvalitního kádru, který má k dispozici i během měsíce vytvořil opravdu "šlapající" a bodující tým.
      Nezmar s Trpišovským určitě nebyli angažováni s tím, že je v podstatě jedno jak dopadne letošní, byť zdánlivě rozhodnutá "soutěž o ligu mistrů" ( a sakra, vyhrát nad Zlínem ztrácela by Slavia po středě na herně tápající Plzeň jen 7 bodů), že je jedno kolikátá Slavia skončí v tabulce (vyhrát nad Zlínem odskočila by Slavia svým pronásledovatelům v tabulce na druhém místě, a i ten jeden nesmyslně ztracený bod nás může v součtu hodně mrzet), jakým fotbalem se bude prezentovat (zatím vyjma zápasu s Boleslaví a poločasů se Spartou, Olomoucí a Bohemkou jen herní chaos) a že mají čas začít od základu přebudovávat tým k obrazu svému bez ohledu na stávající kádr, hráčské individuality, jejich herní vytížení a cenu.
      Ignorování Ngadeua na úkor jednoznačně horších hráčů je zcela nepochopitelné nejen po herní stránce, ale i po stránce ekonomické a je s podivem, že sportovní ředitel nemá problém s odstavením hráče a riskováním ztráty jeho ceny při jeho případném prodeji!
      Já si určitě nemyslím, že jsou Nezmar s Trpišovským hovada či hloupí, jen postupně nabývám přesvědčení, že na současnou Slavii nestačí (on totiž každý a ve všem má své limity, ať hloupí tak chytří), a že se bohužel potvrzuje to, že dílčí úspěchy v týmech průměrných nejsou adekvátním měřítkem vysoké kvality, pokud nejsou potvrzeny úspěšnou prací v týmech s ambicemi nejvyššími.

      Rozhodnutí o odstavení Ngadeua ze hry, což potvrdil zápas se Zlínem, nelze respektovat a ke klidu opravdu, opravdu nepřispělo!!!!!!!

      • Re: trenéři

       TSeguinTS     před 12 měsíci 06.04.2018 12:02 |  
       1 0

       Strašně se v ČR přeceňuje vliv trenérů. Na podzim jsme předváděly nějaké výkony, které suma sumárum odpovídaly kvalitě hráčů. A pokud se v přestupním období přivedli 2 hráči, kteří prostě sotva dosahují průměru týmu, tak těžko budeme na hřišti více dominovat nebo předvádět lepší výkony než na podzim.

      • Re: trenéři

       Crispo     před 12 měsíci 08.04.2018 00:42 |  
       1 0

       Ber v potaz to, že Šilhavý v mistrovské sezoně hru přízpůsobil stavu a kvalitě kádru, když chtěl hrát kombinaci po zemi tak na podzim pohořel i díky nesmyslné rotaci týmu. Kdežto Trpišovský bude kádr přizpůsobovat stylu hry jaký chceme hrát. To je podstatný rozdíl. Proto to po letní přípravě bude vypadat úplně jinak, dle mého odhadu bez Frydrychů, Sobolů, Necidů, Mingazovů atd., Trpiš teď jen doplácí na to, že za Sýkoru, a Zmrhala nemáme náhradu, proto musí v záloze hrát obránci a sestava se lepí jak může.
       Co se týká Ngadea tak jsem optimista a po dnešku už snad bude náhradním stoperem číslo 1.
       Každý vidíme práci trenéra jinak, mě ty jeho kroky přijdou logické a vysvětlitelné (o případu MNN už jsem se vyjádřil výše a proto to při hodnocení práce trenéra v potaz neberu neb se tohle prostě stává a děje i jinde bez veřejnosti známých důvodů)...

 32. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  TSeguinTS     před 12 měsíci 04.04.2018 19:54 |  
  8 0

  Díval jste se někdo na Ostravu s Plzní? Kdybychom my podali takový výkon jako Plzeň dnes, tak si fakt neumim představit tu álej tady :) Hosté pořád nalezí v 8 lidech ve vlastním vápnu, kombinace žádná, bojovnost tak 30% oproti nám a nasazení odpovídající tak akorát jejich vedení v tabulce. Baník mohl vyhrát vysokým rozdílem mít produktivní ofenzívu.

  10 bodů
  8 kol

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Novi.sks     před 12 měsíci 04.04.2018 20:06 |  
   13 0

   Ve stínu výsledků prádelníků ty naše ztráty bolej ještě víc... Nic není nemožné, ale neztratit s nýmandy jako jsou rudí a Zlín, tak jsme jen o 5 bodů. Padnout nám tam něco i v Jihlavě, tak jsme o 2. Ale to je jen co by kdyby, můžeme nadávat jedině sami sobě. Každopádně já věřil i v zimní přestávce a věřit v zázrak budu tak dlouho, jak dlouho to bude matematicky možný :)

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    iwanowicz     před 12 měsíci 04.04.2018 20:47 |  
    4 1

    Se tu nekdo divi fanouskovske hysterii, ale nemej nervy, kdyz vidis jak Plzen ztraci jeden bod za druhym a my misto aby jsme udelali vsechno pro maximalni zisk bodu, tak experimentujeme s novym hernim systemem, nase obrana v troskach a ztracime body s nejhorsima mancaftama z ligy. Tahle sezona s primym postupem do LM se uz asi nebude nikdy opakovat. Uz jsme jim mohli dychat na zada. No vypada to, ze Plzen je porad schopna jeste 3x prohrat. Jeste trochu verim a chci Slavii v LM.

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     Gino     před 12 měsíci 05.04.2018 12:05 |  
     0 0

     Já nechci hysterčit, ale Plíseň je sice schopná 3x prohrát, my ale bohužel klidně 4x.

 33. Hráči

  Crispo     před 12 měsíci 04.04.2018 20:06 |  
  7 0

  Zkusím nahodit téma a jsem zvědav na reakce, budou-li nějaké.
  Co mě na našich hráčích hodně trápí, a už to tady pár kolegů zmínilo, je mentalita "českého fotbalisty" v klidu si všechno nachystat a rozmyslet apod., kdy potom hra ztrácí moment překvapení a rychlost jako takovou.
  Bez ohledu na to kdo nás trénuje, když se odprostíme od toho srovnávání Šilhavý vs. Trpišovský, tak proč naši hráči nevhazují auty rychleji, proč rychlou rozehrávku přímých či nepřímych kopů zkouší jen dva hráči a to jen v některých zápasech, protože většinou od kolegů v týmu není poptávka (nabídka)? Proč hráč na malém vápně při útočení hlavičkuje od brány místo do brány, proč útočníci z první střílí do gólmana v těžké pozici když mohou v klidu míč druhým dotekem poslat do prázdné brány?
  Je úplně jedno kdo je trenérem, naši hráči tohle neumí a nemají to v sobě, možná proto Plzeň dominovala. Ač tyto hráče velmi nerad jmenuju tak musím uznat, že Petržela, Limberský, Horváth, Hubník, Pilař, Hořava, Bakoš a např. ještě Jiráček tuhle chytrost mají, vědí co v daný moment tým potřebuje a umí se dle toho na hřišti zachovat. V jednu dobu se tito hráči sešli v jednom týmu, a proto se jako tým dostali tam kam se chceme dostat i my. A to Plzeň nesnáším, takže bych byl nerad kdyby si někdo myslel že tyto hráče nějak extra protěžuji.
  My máme v týmu čtyři takové chytré hráče-Stoch, Hušby, MvB a Danny, možná ještě Syky, zbytek týmu na jejich myšlenky prakticky vůbec nedokáže správně reagovat nebo je napodobit. Vyjímka potrvzující pravidlo byla akce Stoch-Tecl a krásný pas za obranu zakončený padesátimetrovým lobem. Občas se blýskne Bořil nebo Souček chytrým přenesením hry, ale to je tak všechno.
  Proč s takovým úžasem sledujeme Micka jak si namaže na chleba kolikrát dva hráče chytrou a hbitou zasekávačkou nebo pokopnutím míče, když by to mělo být u útočníka v dnešním fotbale běžným umem? Jak chceme hrát náročný fotbal konkurenceschopný v Evropě, když se potom jen díváme jako kolem nás v těžkých zápasech létá míč a my se tomu divíme, protože na brejky z rychlých autů nejsme vůbec zvyklí?
  Dle mého skromného názoru se potřebujeme zbavit tohoto nešvaru abychom dosáhli na něco lepšího než třetí místo ve skupině EL. Jestli to bude tím, že se přivedou chytřejší hráči nebo tím, že se to současný tým naučí je mi jedno, ale nejen teď o víkendu bylo vidět, že i (pod)průměrný český tým (Zlín, Boleslav...) se umí vypořádat s mnohem kvalitnějšími fotbalisty i bez podání životního výkonu, stačí když jejich soupeř spoléhá na to, že se porazí sami a začne hrát profesorsky, což jsme u Slavie viděli hodněkrát i za Šilhavého.
  Vím, že momentálně je tématem dne Trpišovský a MNN s Pokorným či Kúdelou, ale chtěl jsem tímto reagovat na kritiku našich hráčů a podívat se do budoucna letní přestupové období. Nepotřebujem dalšího Hromadu nebo Škodu, potřebujem další (zdravé) Sýkory a Van Bureny...

 34. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  TSeguinTS     před 12 měsíci 04.04.2018 20:30 |  
  7 1

  4 citace z fóra týmu, který 8 kol před koncem vede ligu o 10 (!) bodů:

  Titul si nezasloužíme. Takovou holomajznu jsem dlouho neviděl. Hráči totálně bez zájmu. Nevím jestli mají zakázáno střílet.... Petrželu bych poslal do Domažlic. Hrošovský bídnej. Čermák nic

  Nemám slov, hnus a hrůza. Tohle jaro mě fakt nebaví...Na Bohemku nejedu, čekal jsem dneska zlepšení ale tohle mě fakt nasralo...

  No hlavně si chtějí odstřelit titul, ale tohle fakt není normálné, oni nechtějí ...

  Na to se fakt neda divat... to chteji odstrelit vrbu
  Až to vede k zamyšlení, co by tedy český fotbalový klubista potřeboval, aby nenadával :-)

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   Crispo     před 12 měsíci 04.04.2018 20:41 |  
   14 0

   Řekl bych že je to jednoduché, český klubista chce vidět dobrý fotbal. Plzeň dobrý fotbal nehraje a je jednookým králem mezi slepými, to bolí více než porážka asi u většiny fanoušků...
   Česká liga má opravdu svou kvalitu, ale pouze v běhání a soubojích. Potom přijede zahraniční tým, a pokud jeho hráči mají třeba dobrý jen první dotek s míčem tak už máme velké problémy a naše atletika jde do háje...

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 05.04.2018 07:19 |  
    7 1

    Dobré ráno přeji Vám všem.
    Po včerejším výsledku Plzně v Ostravě je jen škoda naší nedělní mrzuté prohry. Vím, a uznávám, že míč je kulatý a prostě to dopadlo tak, jak jsme nechtěli. Tady je vidět, že obě prohry (Jihlava a Zlín) byly dost klíčové v tom, jak jsme mohli atakovat Plzeň. Že před zahájením ligy měli pravdu někteří naši disputující, že zajíci se počítají až po honu. Teď jsme mohli být 4 body za Plzní........... Realita je jiná, bohužel.
    Tato disputace přinesla hodně názorů a pohledů a je velmi poučná.
    Jen si myslím a je to můj názor, že pokud vyslovím svou kritiku slušně a odpovídající tomu, co jsme se Zlínem předvedli, tak nemusím být hned šiřitelem hysterie, nebo dokonce frustrát.
    Náročnost na hráče a trenéra mohu snad vyjádřit a najděte mi v mých disputacích nějakou urážku na kohokoliv z Vás, nebo nějaký hysterický závěr o odvolání trenéra či urážku našeho nějakého hráče. Ano, kriticky jsem ohodnotil Mingazova, Pokorného a Kůdelu. V tomto zápase byli velmi špatní. Kritizoval jsem trenéra, protože jsem měl a pořád mám pocit, že podcenil přípravu a mužstvo si správně do zápasu nenabudil. A nikde v mé disputaci neřeším JŠ či JT. To není fér ani k jednomu z nich. Od první minuty jsem postrádal náš vysunutý press už na obranu soupeře, obsazování středu hřiště a natlačení soupeře k vlastní brance tak, abychom je donutili dělat chyby a těžit z toho. Prostě jsem to postrádal.
    Dobrá, teď je tu další soupeř ze dna tabulky. Je možnost napravit si reputaci a dobrým výkonem získat tři body.
    Pokud chci uvažovat pozitivně a věřit trenérovi a hráčům, tak věřím, že i oni chtějí ten Zlín zamáznout úplně jiným výkonem a ukázat, že na to mají. Takže já jim věřím a budu doufat ve vítězství.
    Sice jsem se odpovědi příteli Alanore nedočkal, ale ruku jsem Ti nabídl. Tvé práce si vážím a uznávám ji. Je to na rozdíl ode mne odborný pohled s tím, že čerpáš z poznatků, které mi třeba nejsou známy a o to více se na Tvá hodnocení těším. A budu se těšit pořád dál.
    A znovu se vrátím k této disputaci. Ač tu spolu někdy zarytě a zarputile nesouhlasíme, pořád je vidět, jak tu naší Slávii máme pod kůží. Jak nám není jedno, že jsme to zbabrali, či slavně vyhráli. To je důležité a posune nás to doufám dál. A chci poděkovat už předem panu Nezmarovi, že on bude ten, kdo zatroubí do boje. Možná jsme někdy nesoudní a neobjektivní, ale určitě poznáme, kdy se hráči perou jako buldoci za naše barvy.
    Ano může se prohrát, ale když to bude po pořádné bitvě, neceknu ani slovo. Bohužel jsem v neděli takovou bitvu z naší strany neviděl.
    Tak nám snad v Brně kluci ukážou ten boj a i přinesou i vítězství.
    S úctou k Vám všem
    Sokrates55

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     bongor     před 12 měsíci 05.04.2018 11:06 |  
     4 0

     Ahoj Sokrate,pořád je lepší frustrát než kastrát a teď na jaře budeme potřebovat substrát,kytičky už se probouzejí.
     Nevím,jestli se mi to jen nezdá,ale myslím,že před nějakou dobou ty diskuse,nebo jak Ty říkáš disputace byly o něco přátelštější a s nostalgií vzpomínám na Barru,Podola,Borrise,ale i na Jiřího a další co už sem přestali přispívat,nebo už mezi námi nejsou/ahoj do nebíčka příteli Barro/.Já se taky jako Ty snažím nikoho neurážet,ale někdy se mi to tak úplně nepovede.Teď mám největší obavy z toho,že se nám velmi úspěšná sestava pomalu rozprchne a zůstanou nám tady ti,o kterých jsme unizono tvrdili"průměr nestačí". Slavia je věčná a přežila už i horší chvíle,ale to se nedá tvrdit o nás starších fanoušcích,sice mi vloni umřel strýček Slávista ve 102 letech,ale pochybuju,že se dožiji podobného věku,i když bych rád zažil ještě nějaký ten úspěch.

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 05.04.2018 14:51 |  
      0 0

      Ahojky Bongore.
      Klobouk dolů před věkem Tvého děda-slávisty.
      Mám úctu ke stáří, ale jak také říkám, věk není zásluha. A tak to beru i sám se sebou :-).
      Já si pamatuji, jak jsem se před mnoha lety (tehdy snad ani ještě na SN byla volná disputace bez registrace) přel s přítelem Markusem o nějakou sumu peněz. Bylo to ve vší úctě a mi se pak s Markusem domluvili, že máme i něco společného......... Létání, Británie atd.
      Na Barru, na pana ZZ, Tantala a další také vzpomínám rád. A jestli tady dostanu čočku, to se nedá nic dělat, to musím unést :-).
      Tak ahojky a všem přeji hezký den.
      Sokrates55

 35. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  sicilianbrno     před 12 měsíci 05.04.2018 09:22 |  
  3 1

  Včera jsem koukal na utkání Barca-Řím a libila se mě jedna věc. Římu je jedno kde hraje, nastoupil v ofenzivním stylu 4-3-3 i na půdě silné Barcelony, od které dostal sice 4 góly ale nebál se toho. Jaký kontrast oproti naší sestavě proti slaboučkýmu Zlínu s dvouma DZ. Když přišel Trpiš, tak sem si řikál, že konečně uvidim oproti Šilhavému ofenzivní sestavu, alespon na dva utočníky nebo na pětičlenou ofenzivní zálohu....a ono prd. I Barca přechází na systém 4-4-2, jen u nás to je jaksi problém...

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   bongor     před 12 měsíci 05.04.2018 11:07 |  
   0 0

   Doufám,že nehrál ten nekopa Šik,já to neviděl.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    sicilianbrno     před 12 měsíci 05.04.2018 12:34 |  
    0 0

    Nekopa? vždyt v naši kvalitní repre kam je velmi těžký se dostat dal proti Číně gol :-) ne nehrál

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     bongor     před 12 měsíci 05.04.2018 14:29 |  
     0 0

     Ty vado,že by i těm výbornejm Číňanům dal góla?To asi musel zakopnout o míč ne?

 36. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Jožin     před 12 měsíci 05.04.2018 11:21 |  
  5 12

  Něco málo bych chtěl napsat k Trpiš. on přišel v očekávání změny a jeho výroky a moudra společně s Nezmarem snad dávali naději na zlepšení situace,kterou někteří popisovali jako katastrofu.Já jsem o tom přesvědčen nebyl,ale naděje zde byla a co se stalo Hov.. velkohubý Trpiš a jeho dvjče neudělali ale vubec nic a to že vyšlo pár min s OL. a Sp. není žádná zásluha trpiše tak jsme hráli i za Jardy když jsme v posledních minutách otočili zápas .postrádám tady komentáře adminu Kandourka a spol jak to vše funguje a chce to čas atd.Je to stejné a bude hůř, když nás má zachránit miláček Hromada ,Pokorný ,Kolář, proč nedat Floa když není Sýkora ve formě ale to jsou už spekulace a do těch se nechci pouštět Jardovy zdar a Trpiše do koše at jde do haj... i se ZMAREM,takové hráče co jsou ve Slávii muže trenovat Tonda Blaník žadný rozdíl nebude vidět.

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 11:45 |  
   7 5

   Jeden rychlý dotaz: Kdy naposledy jsme pod Jardou v posledních minutách otočili zápas?

   Ostrava byla ještě v prvním poločase... a jinak? v poháru - tedy Mol cupu a ani tam to nebylo v posledních minutách... Já vím, lidem zůstaly v hlavě ty závěrečné nápory proti Plzni a Teplicím loni na jaře, kde jsme neotáčeli zápas, ale usilovali o vítězný gól...

   Asi nemá smysl poukazovat na to, že Floa odstavil už Jarda, kterému se nevešel na soupisku pro podzimní EL a on si tím pádem na podzim kopl jenom v Jihlavě Molcup

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Gino     před 12 měsíci 05.04.2018 12:10 |  
    3 2

    Jsem rád, že víš, co lidem zůstalo v hlavě, ale jsem nerad, že zřejmě ve snaze obhajovat Trpiše takhle slovíčkaříš zrovna Ty. Zkrátka jsme možná neotočili zápas, ale náporu jsme byli schopni též.

    Otázka na tebe: tobě fakt nevadí, že máme horší výsledky než Sparta pod zmrzlinářem?

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 12:45 |  
     6 11

     Právě že moc ne... celý podzim jsme měli druhé poločasy výrazně slabší, než druhé... což ostře kontrastovalo s jarem...

     Ty tam opravdu ten systém nevidíš? Nevidíš, jak vysoko napadáme? Jak, když má soupeř balón, se nezasouváme do obranného bloku a nečekáme na něj, ale jdeme po nich?... Obranná linie pět metrů za půlkou, za nimi gólman třicet metrů od branky...

     Výsledky jsou pořád o tom, že nedáváme góly... jasně, hrajeme blbě jeden na jednoho, získané balóny snadno ztratíme špatně vyřešenou přesilovou situací... to se nezměnilo a nezmění - vždyť to hrají pořád ti samí lidé jako na podzim... jenomže na podzim tam bylo těchto situací dvě tři, teď je jich deset... o tom ten systém je...

     Takže ne, nevadí mi to, protože vidím, že se ten systém opravdu aplikuje a vytváří...

     A jenom tak mimochodem Sparta na jaře ztratila stejně bodů jako my... takže zase o tolik horší výsledky nemáme

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      Pepino44     před 12 měsíci 05.04.2018 13:16 |  
      9 4

      Pro bůh, já jsem nevěděl, že se hrál zápas se Zlínem ještě v jiné dimenzi. Já jsem se koukal v Edenu a žádný systém, žádné vysoké napadání jsem neviděl. Prosím Tě, vzpamatuj se, tím, že jsi nyní admin, nemusíš obhajovat neobhajitelné

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 14:13 |  
       2 0

       Se Zlínem to opravdu nebylo... ten zápas byl všeobecně "na houby"...

       To se ovšem stává i větším týmům...

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        Pepino44     před 12 měsíci 05.04.2018 14:24 |  
        3 6

        Nebylo to poprvé a asi bohužel ne naposledy. Místo systému mi to připadá jaku hra mladší přípravky, kopnout do balonu a hurá za ním. Jsem stará garda a asi nerozumím tomu "totálnímu fotbalu". Trenérů Slávie jsem zažil mnoho, jedni byli lepší, jiní horší ale většinou to brali s pokorou a vědomím, jaké mužstvo budou trénovat. Málokterý si dovolil říci - budeme hrát totální fotbal, budeme nejlepším mužstvem jara a podobně. Nejdříve by měly být výsledky a až potom nabubřelé řeči. Dost se na Trpišovského nadává, ale nezasloužil si to svými řečmi sám?

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 14:59 |  
         11 0

         Mě nepřijde, že by měl nabuřelé řeči... prostě na otázky odpovídá přímo, co si myslí... mě je to na něm naopak sympatické.... lepší než takové to: "jdeme od zápasu k zápasu", "musíme do toho dát srdíčko", "Jdeme do zápasu s pokorou, stát se může všechno, uvidíme, na co to bude stačit", nebo "chceme dát víc gólů, než soupeř"...

         A to s tím "nejlepším mužstvem jara... on nikde neřekl "Budeme nejlepší tým jara"... on řekl, že "cílem je být nejlepší tým jara"... stejně jako Uhrin říkal, že chce skončit na příčce zaručující poháry a Šilhavý chtěl postoupit do ligy mistrů... vždycky je potřeba mít před sebou nějaký ten cíl, ne?

         Každý by chtěl, aby jeho mužstvo vyhrávalo tím, že si každý hráč jeho mužstva namaže svého protivníka na chleba, ale to samo o sobě tak jednoduché není... takže jsou dvě možnosti: i nadále držet vzadu nulu a doufat, že dva, tři hráči chytí formu a nějaký ten gól dají.... nebo tedy systémově začít alespoň do koncovky tlačit víc lidí..

         Technicky na to, abychom si dělali ze soupeřů kužely nebudeme mít nikdy... nikdo v naší lize na to nemá - málokdy v posledních letech někdo dominuje nátlakovou hrou po celý rok ... i ta sehraná Plzeň... takže podle mého názoru není od věci začít pilovat nějaký systém... Tím tedy myslím rozestavení a náběhy hráčů tak, abychom získávali balóny co nejblíže brance soupeře a útočili automaticky v co nejvíce lidech...

         Stejně v té poslední fázi to bude o individuálních schopnostech nahrávajícího a zakončujícího... a co si budeme povídat, kdyby proti Zlínu Tecl Zlámala v samostatném úniku obstřelil, nebo alespoň přehodil jemněji (podle mě stačil přehodit si gólmana a ještě za tím míčem jít - nemuselo to technicky být provedené tak, aby ten lob šel z jedničky do sítě), kdyby se po Teclově přihrávce prosadil Milan, kdyby Milan proměnil penaltu, nebo tu svou hlavičku nenarval do tyče... kdyby Souček nemířil hlavou vedle... a hlavně kdyby z té poslední standardky Jugas balón nevracel zpátky, ale koníčkem to trknul někam k bráně (Zlámal to chytit nemusel, někdo to mohl tečovat...)... tak se tady budeme bavit nad tím, jak jsme opět dokázali urvat zápas, který se nevyvíjel úplně ideálně...

         Ono podle mě není tak úplně náhoda, že tohle kolo se nepovedlo hlavně týmům, které měli někoho v reprezentaci... tady s výjimkou Jablonce...

         • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

          Pepino44     před 12 měsíci 06.04.2018 10:03 |  
          1 1

          To je tolik "kdyby", že by opravdu nemusely být rybníky.

          • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

           kjandourek (admin)     před 12 měsíci 06.04.2018 10:16 |  
           1 0

           Přesně tak... bylo tolik možností... a přitom nemusely být splněny všechny stačilo jediné z nich a hned bychom se na celý zápas koukali jinak....

           ta hranice mezi úspěchem a neúspěchem je tak tenká... ;-)

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         Crispo     před 12 měsíci 05.04.2018 15:03 |  
         6 0

         A kdyby řekl: "Po prvním půlroce to vidím na šesté místo, protože nechci hned v zimě v rozjeté sezoně přivést šest nových posil, jelikož současný kádr plný chronických marodů nemá technické schopnosti na to hrát rychle po zemi." tak bys byl spokojen?
         Prostě má jinou povahu než JŠ, proč by měl mít malé cíle? Ambiciózní trenér, to je jedině v pořádku.
         Nakopávanou jsme za JŠ hráli téměř každý zápas, měli jsme na to hráče a soupeři na to nebyli dobře připraveni, tak snad to Trpišovi někteří prominou před prvním posílením kádru, že občas tam ten nákop je (zápas se Zlínem opravdu nebyl jen o trenérovi, ale hrubě se nepovedl většině hráčů). V zimě na to posílení opravdu nebyl prostor, nechtěl ten tým úplně rozbít. Teď bude vědět s kým může počítat a bude to lepší. Stay calm...

         • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

          TSeguinTS     před 12 měsíci 05.04.2018 15:20 |  
          6 1

          Ono si mnoho fanoušků nechce připustit, že ta nakopávaná není způsobena neschopností či chybou trenéra (trenérů), ale vyplývá z nedostatečné technické vybavenosti hráčů. Trenér nás může naučit hrát po zemi, ale s kvalitou přihrávek a zpracování v naší lize by z toho byly jen ztráty míče ve středu pole.
          Proto Šilhavý přišel se systémem, kdy jsme střed hřiště kolikrát vyklidili a získávali zadarmo 40m pouhým nákopem bez rizika ztráty míče a protiútoku.
          Možná proto jsme proti Zlínu překopávali ten střed, ve kterém vše odražené sbírali Jiráček, Hronek a Traoré.

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 05.04.2018 14:54 |  
        0 0

        Zdravím Tě příteli Kjandourku.
        V návaznosti na to, co jsi teď napsal se jen zeptám. Byla tedy naše kritika k tomuto zápasu oprávněná?
        Máš pravdu, že lepším týmům se to stává také.
        Sokrates55

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 15:02 |  
         5 0

         Já jsem záměrně k tomuto zápasu moc příspěvků nepsal... dva dny jsem si dal pauzu... kousal jsem tenhle špatný výkon těžce...

         Takže kritika tohoto zápasu je určitě oprávněná... ale podle mého názoru jenom tohoto zápasu... ten hon, který se tu rozpoutal a pomáhají ho rozdmýchávat i přiložené články na efotbalu (nevím, co Procházkovi Trpišovský někdy v minulosti udělal), považuji za nepřiměřený...

         • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

          Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 05.04.2018 18:47 |  
          0 0

          Děkuji za odpověď.
          Všechny mé příspěvky v této disputaci jsou k tomuto nepovedenému zápasu :-).
          Sokrates55

          • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

           kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 19:42 |  
           0 0

           Já taky proti vašim komentářům nemám ani jediné křivé slovo :-)

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      Ados     před 12 měsíci 05.04.2018 13:18 |  
      10 7

      Celá redakce SN je zaslepená vírou v Trpiše a nechce si přiznat, že za 3 měsíc neudělal s týmem skoro nic. Asi jsme na tom líp fyzicky, to nepopírám, ale systém v tom rozhodně nevidím. Ty asi myslíš systém v rozestavení, ale já chci vidět systém hry (automatismy, hra po zemi, vyúžívání křídelní hry, apod.) a ne jen koukat na nakopávající míče na Škodu.

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       bongor     před 12 měsíci 05.04.2018 14:37 |  
       0 1

       Jak to neudělal,podařilo se mu ušetřit mnoho peněz,několik odchodů a několik budoucích odchodů.Hlavně ten MNN,to je drahej špás

     • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

      Gino     před 12 měsíci 05.04.2018 13:49 |  
      3 1

      Díky za upřímnou odpověď. Tvůj postoj pak vysvětluje i tvoje komentování. Jenom uvedu na pravou míru jednu věc - za prvních 6 zápasů pod trpišem máme méně bodů, než Sparta za prvních 6 západů pod zmrzlinářem. Tak jsem to myslel a měl jsem to lépe napsat.

      Góly jsme nedávali ani za JŠ a přesto jsme prohráli jen 2 zápasy ze 40. Takže jestli bych si mohl nyní vybrat, tak bych volil ten efektivnější systém z hlediska bodů. Toť vše.

      • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

       kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 14:24 |  
       7 1

       Já samozřejmě tuším, jak jsi to myslel.... mě jenom upřímně řečeno Sparta až tolik nezajímá.... mohu kontrovat tím, že za JŠ jsme na podzim v prvních šesti zápasech ztratili šest bodů za tři remízy... z toho dvě 0:0... zatímco tedy teď osm bodů... to zase takový rozdíl není... zvláště když si vzpomeneme, že tři výhry z těch prvních šest zápasů na podzim zahrnovaly 1:0 s Teplicemi a 2:0 s Jihlavou - oba ve druhé půli hodně utrápené... nějak se mi nezdálo, že bych z těch zápasů odcházel nadšený.... zatímco tedy po výhře nad Olomoucí tam bylo hodně pozitivních emocí...

       Celý podzim se tady táhlo hořekování fanoušků na téma: bezgólové remízy jsou na prd, protože to je stejně nudná ztráta dvou bodů, to radši přestřelku 3:3...
       Já jsem v té době také říkal, že přestřelky taky můžou skončit 3:4 a byl jsem umlčován, že raději tedy jednou 4:3 vyhrát a jednou 3:4 prohrát, než dvakrát plichtit 0:0...

       A Trpišovský nás upozorňoval, že přejít na to, co chce hrát on, bude bolet....

       jak už jsem tu psal kdysi - podobně nás bolel před dvaceti lety i Hřebíkův pokus o přechod na čtyřobráncový systém ... hodně lidí si myslelo, že to je slepá ulička, že na to nemáme hráče, po "neúspěšné sezóně" jsme se vrátili ke osvědčenému stylu s liberem... a nakonec se ukázalo, že ten systém měl budoucnost a ten kdo ho zvlád dříve měl potom výhodu....

       • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

        Crispo     před 12 měsíci 05.04.2018 14:49 |  
        3 0

        Marnej boj, krátká paměť je krátká paměť...

        • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

         kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 15:15 |  
         3 0

         Žádný boj není marný... dokud je to věcná diskuze bez osobních urážek, tak to má celkem smysl i úroveň...

    • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

     bongor     před 12 měsíci 05.04.2018 14:33 |  
     0 0

     Mně to třeba nevadí,vždyť zmrzlina je trenérská špice Evropy,to se hned tak nedá dohnat.Kdyby měl chotbalisty co chtěl,tak určitě vyhrál LM.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    bongor     před 12 měsíci 05.04.2018 14:30 |  
    0 1

    To je asi zatím jediná věc,která šla nahoru,kondice,to se musí uznat.

   • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

    Kenny     před 12 měsíci 05.04.2018 19:43 |  
    4 1

    Tak ono se hlavně pod Jardou moc neprohrávalo, tak nebylo co otáčet......

 37. Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

  Slawek     před 12 měsíci 05.04.2018 11:59 |  
  5 2

  Zajímavost: Bořil - slabý výkon - 4, Jugas, "jeden z lepších hráčů" - 4. Nic ve zlém, ale podle čeho Alanore známkujete? Podle výkonu v zápase nebo podle standardů?

  • Re: Hodnocení slávistů - 22. kolo

   ŽerykRWS     před 12 měsíci 05.04.2018 16:30 |  
   1 0

   Horší výkon Bořila = Lepší výkon Jugase

 38. Hodnocení slávistů

  Jožin     před 12 měsíci 05.04.2018 14:32 |  
  2 10

  Jestli to vidí Trpíš a Zmar jako Kjandourek tak se nedivím že jsme,tam kde jsme jenom omluvy ale přece to vidí každý že je něco špatně já jsem ten poslední který chce zázraky ,ale posun není naopak je to horší tak ze sebe nedělej slepce a pojmenuj to jak to je, to patří admin Kja.... já zažil horší roky tak jsem se tešil na palbu a ono to nějak vázne .

  • Re: Hodnocení slávistů

   bongor     před 12 měsíci 05.04.2018 14:38 |  
   8 0

   Ty jsi teď Jožine nahoře,když o Tobě zpívá i Metallica.

  • Re: Hodnocení slávistů

   Crispo     před 12 měsíci 05.04.2018 14:47 |  
   5 5

   Těšil ses na palbu po jedný přípravě prakticky bez posílení a po šesti zápasech ji pořád nevidíš tak jsi tak moc vytočenej? Jsi si jistý že fandíš tomu správnému týmu??? Tohle není FIFA nebo Football Manager...

   • Re: Hodnocení slávistů

    Jožin     před 12 měsíci 05.04.2018 14:54 |  
    0 8

    Nevím jak dlouho fandíš Slávce ale já skoro 60let tak nerad komu mám fandit .

    • Re: Hodnocení slávistů

     Crispo     před 12 měsíci 05.04.2018 15:13 |  
     4 1

     Já ti nic neradím, a to že někomu nebo něčemu fandíš deset nebo dvacet let ti při takových příspěvcích nezaručí, že všichni budou jen souhlasně kývat hlavou.
     Jinak jsem rád za každou rozumnou debatu tak klidně nahoď, který žijící trenér v ČR (ČSR) dokázal během těch šedesáti let některý tým naučit hrát moderní ofenzivní fotbal bez nákopů za tři čtyři měsíce prakticky bez vyhlédnutých posil, kdy půlka týmu má otřesné zpracování v rychlosti a hrozný první dotek s míčem při rychlejší přihrávce.

     • Re: Hodnocení slávistů

      Jožin     před 12 měsíci 05.04.2018 15:25 |  
      0 2

      Ty vidíš někde prvky moderního fotbalu?Já nemám šedý zákal nebo zelený ,ale ty bys měl jít na vyšetření ,nebo si děláš prde.. a já ti na to skáču .

      • Re: Hodnocení slávistů

       Crispo     před 12 měsíci 05.04.2018 17:34 |  
       1 0

       Vždyť nepíšu nic o tom, že ten fotbal hrajeme. Chceme ho hrát, a naznačuju, že to nejde hned a také potřebujeme posílit...

    • Re: Hodnocení slávistů

     bongor     před 12 měsíci 05.04.2018 17:54 |  
     2 2

     To já přes 70 a spíš to tajím.Ne abys to vykecal.

    • Re: Hodnocení slávistů

     rak (přítel SN)     před 12 měsíci 05.04.2018 20:12 |  
     4 0

     Já tedy jen padesát, do poslední chvíle jsem chtěl, aby Šilhavý zůstal, ale přesto tady nešílím proti Trpišovskému a moc s tebou nesouhlasím. Hodnotit více ho budu nejdříve po konci ligy, pokud to tedy vše nebude ve zbytku vypadat jako se Zlínem. Zatím mu tedy pořád docela věřím vůbec mně nepřipadá nějak nabubřelý.

  • Re: Hodnocení slávistů

   kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 15:09 |  
   9 1

   Já fandím jenom pětatřicet let (aby bylo jasno, začal jsem v deseti - do té doby jsem o fotbale nevěděl vůbec nic) a taky jsem tím pádem zažil jenom sezóny, kdy jsme na tom byli tak skvěle, že jsme bojovali o záchranu s Petržalkou a Duklou Banská Bystrica...

   Ale taky ten fotbal ještě hraju a při jeho sledování sleduji posuny hráčů, koukám, co dělají všichni na hřišti, nejenom ten s balónem.... a spíš než abych nadával na trenéra, snažím se pochopit, proč postavil jiného hráče, než bych postavil já.... a ten smysl často najít jde, jenom ho chtít najít...

   Ale to je můj postoj ... možná zbytečně optimistický, ale já už jsem takový.... nikomu ho nenutím, ale zkuste ho alespoň respektovat...

   • Re: Hodnocení slávistů

    Jožin     před 12 měsíci 05.04.2018 15:20 |  
    2 6

    Když se podíváš na moje komentáře tak zjistíš ,že nejsem žádný fanatik a zbytečně nenadávám jako někteří ,ale po 4 měsících u mužstva předvádět to co hrajeme je na mne moc kdyby jsme prohrávali a byl znát posun ve hře tak neřeknu ani slovo,už se k tomu nebudu vyjadřovat,pište si ty svoje omluvy já počkám na lepší časy,jestli se toho dožiju, ty máš ještě dost času

    • Re: Hodnocení slávistů

     kjandourek (admin)     před 12 měsíci 05.04.2018 15:40 |  
     1 0

     proč se nechceš vyjadřovat? Tohle jsou fanouškovské stránky a jejich diskuze... tak proč nediskutovat... Já se rád nechám nějakým názorem obohatit a můžu na oplátku poskytnout svůj...

     Ale těžko hledám nějaký konstruktivní podnět na prohlášení "nevidím posun ve hře, počkám na lepší časy"

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen