Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 29. kolo

Slavii se domácí rozlučka s fanoušky nepovedla, když v Edenu podlehla Jablonci 1:3. Poslední kolo tak sešívaní v Teplicích musí získat alespoň bod, pokud chtějí mít jistotu předkola Ligy mistrů.

Sobotní zápas bohužel tak nějak zapadl do velmi nepříjemného týdne všech slávistů. Ač se problémy ve vedení mužstva týkat neměly, tak utkání s Jabloncem odpovídalo nejisté atmosféře v Edenu. Domácí porážka je při kvalitě současné Slavie vždy trpkým zklamáním. Nutno ale dodat, že výkon až tak katastrofální, jak by mohl napovídat konečný výsledek, nebyl. Opět se ale potvrdilo, že když se červenobílým zápas výsledkově nepovede, tak v tom bude nejistý výkon vlastního brankáře a naopak na druhé straně spousta zahozených šancí. Stejné to bylo s Jabloncem, u něhož je však třeba také uznat, že podal dobrý výkon a jen jím potvrdil svou skvělou jarní jízdu. Ač Peltův protežovaný tým bez fanoušků (když pomineme ty dva s řehtačkami) jako každý normální člověk rád nemám, tak před jarními výkony Jablonce je třeba smeknout.

Co se týče zápasu, tak Slavia do něj vstoupila dobře, dvě šance ale zůstaly nevyužity. A tak přišla rána na druhé straně, konkrétně rána Považance z hodně uctivé vzdálenosti. Brankáře Koláře ale zastihla v nedbalkách a nedobrém postavení a laciná inkasovaná branka byla na světě. Sešívaní se snažili okamžitě srovnat, ale z precizně provedeného rychlého brejku lovili míč ze sítě podruhé. Zmar byl dokonán po půlhodině hry, kdy další rychlý brejk vyústil ve standardku, kterou s přehledem zakroutil do branky Trávník. A ač Slavia nebyla opticky horší, tak po kiksu brankáře a dvou rychlých brejcích zaváněl zápas debaklem. Do druhé půle provedl trenér Trpišovský dvě změny, což mělo na naši hru pozitivní dopad. Slavia hrála dobře, vytvořila si celou řadu šancí a kdyby proměnila jen polovinu z nich, tak mohla zápas dotáhnout do remízy stejně jako v derby se Spartou. Využita byla ale jen jediná tutovka, a tak zápas skončil nepříjemnou porážkou.

I v posledním kole tak je o co hrát a sešívaní nemají nic jisté. Pokud Jablonec doma vyhraje se Slováckem, což je velmi pravděpodobné, tak potřebujeme v Teplicích neprohrát. To je jednoznačně v silách našeho týmu a byla by velká blamáž, kdybychom si nechali kvalifikaci o Ligu mistrů takto proklouznout mezi prsty. A nakonec, pokud zápas na severu Čech zvládneme, tak se na hořkou domácí rozlučku s Jabloncem zapomene docela snadno. My bychom si tím zajistili kýžené 2. místo a naopak náš největší rival ze Sparty by při výhře Jablonce musel do kvalifikace o Evropskou ligu, což by ve finále byla ta nejlepší varianta pro každého slávistu. Tak hurá do Teplic!

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Ondřej Kolář - 2 - Po Spartě druhý hodně nepovedený zápas Koláře na jaře. První branka jde jednoznačně na jeho vrub, když byl příliš vysunutý a Považanec vystřelil zrovna v momentu, kdy couval a nedokázal se tak dost rychle dostat k tyči. Druhou tečovanou branku chytat nemohl, u třetí těžko říci. Trávník standardku z téměř ideální pozice kopl dobře, ale Kolář si před střelou udělal úkrok na špatnou stranu a pak už samozřejmě neměl šanci. Těžko soudit, jestli mohl zasáhnout, kdyby špatně netipl stranu. V první půli ještě jednou chyboval, když mu vypadl centr, ale hráč Jablonce byl naštěstí v ofsajdu. Ve druhé půli si pak připsal pár zákroků, ale v celkovém kontextu zápasu je to od něj hodně málo.

Michal Frydrych - 4 - Měl první gólovku zápasu. Tu bohužel neproměnil, i když se nedá říct, že by levačkou zakončoval špatně. Spíše bych v tomto směru vyzdvihl zákrok Hrubého. Nachomýtl se ke druhé brance, když si se Součkem nepředali skórujícího Chramostu, ale ani tady to neměl Frydrych snadné, protože za zády měl ještě Jovoviče.

Jakub Jugas - 4 - Má za sebou dobré období, kdy stabilně podával velmi kvalitní výkony, zápas s Jabloncem se ale Kubovi příliš nepovedl. Brejk při druhé brance začal po jeho přihrávce, která prošla Stochovi. Zpracovat se asi dala, ale rozhodně nebyla ideální a byla do nebezpečného prostoru po zemi přes šíři hřiště. Takže tam si tu chybu při založení brejku rozdělili podle mě půl na půl. Jugas pak fauloval ještě před třetí brankou, ale tam to měl těžké a jen hasil nebezpečný brejk. Ve druhé půli pak prováhal dva momenty v útočné fázi. Jednou nesmyslně přihrával místo střely a byl z toho další brejk, podruhé nedokázal pohotově zakončit odražený míč před malým vápnem. Horší čtyřka.

Michael Ngadeu Ngadjui - 4 - Byl o něco jistější než kolega ze stoperské dvojice Jugas, i tak ale obrana v sobotu nepracovala úplně dobře a měla velké problémy s rychlými kontry Jablonce.

Jan Bořil - 4 - Byl méně nápadným hráčem v zápase, nepřipsal si větší šanci jako Frydrych, ani více nechyboval u inkasované branky. Platí ale co u Ngadea - obrany tentokrát nikterak jistě nepůsobila. Bořil nebyl ani příliš výrazný směrem dopředu, kde ho brzdí jeho tradiční nedostatek v podobě špatných centrů.

Miroslav Stoch - 5 - Hned v úvodu skvělým diagonálním pasem na dlouhou vzdálenost našel Zmrhala, který přiťukl míč do dobré šance Frydrychovi. Stinnějším momentem bylo nezpracování Jugasovy přihrávky před druhou inkasovanou brankou, ale Miňo to tam neměl lehké. Ve druhé půli se snažil a krásnou ranou z velké vzdálenosti provětral rukavice Hrubého.

Tomáš Souček - 3 - Nepovedený zápas od Součka. U druhé branky si nestihl včas přebrat Chramostu, ale tam to bylo v rychlosti těžké na vyhodnocení. Ta třetí jde ale hlavně na jeho vrub, když v útočném vápně soupeře nesmyslnou a nepřesnou přihrávkou rozjel brejk soupeře. Ten vyústil v nebezpečnou standardku a následně ke gólu z ní. Právě Souček coby defenzivní záložník měl pomáhat v zastavení soupeřových rychlých kontrů. To se ale vůbec nedařilo.

Josef Hušbauer - 5 - V první půli zkoušel dobrou dalekonosnou přihrávkou najít Tecla, který ale na míč těsně nedosáhl. Ještě předtím Hušbauer dobře pálil, ale vyražený míč nedokázal do odkryté branky dostat Sýkora. Ve druhé půli pak Pepovi nepřálo štěstí, když pěknou ranou orazítkoval jen tyč. Soupeř, který byl velmi silný v rychlých protiútocích, ale také více poodkryl Hušbauerovu slabší stránku, kterou je malá rychlost.

Jan Sýkora - 5 - Byl jedním z našich nejaktivnějších hráčů, neustále se nabízel a dral se do šancí. Kvalita finálního provedení ale byla většinou velmi slabá. Nejdříve minul odkrytou branku, pak v další dobré pozici pálil vedle a nakonec si i při průniku do vápna šlápl na míč. Taktéž jeho centry neměly v sobotu potřebnou kvalitu a několikrát přeletěly celé vápno. Za poctivou práci ale nakonec byl Sýkora odměněn brankou, kdy si dobře navedl míč a se šťastnou tečí rozvlnil síť.

Jaromír Zmrhal - 4 - V úvodu dobře přiťukl míč hlavou do šance Frydrychovi. Pak už více výrazný nebyl a nakonec byl v poločase střídán. Nepřišlo mi, že by se jeho výkon v negativním slova smyslu vymykal ostatním, na druhou stranu je jistě pravda, že v první půli nijak zvlášť vidět nebyl a střídání bylo jistě možné.

Stanislav Tecl - 4 - Poslední dva zápasy mu nevyšly. Proti Jablonci měl v první půli dvě možnosti. Při té první nedosáhl na Hušbauerův dlouhý míč, možná měl zkusit zakončovat levou nohou. Při druhé byl máván ofsajd, ale Tecl stejně jen v nájezdu trefil brankáře. Jeho střídání po půli bylo pochopitelné.

Danny - 6 - Odehrál druhou (a vítěznou) půli a byl naším nejkreativnějším hráčem na hřišti. Byl často na míči a podařilo se mu několik velice povedených kolmic. Jeho dobrý výkon má ale dvě kaňky, které se opakují a kvůli kterým se nedá říci, že by hrál výborně. První je malá produktivita - z mírného úhlu šel sám na brankáře a neuspěl. Druhou je malá ochota zabrat dozadu. Je logické, že při jeho riskantních přihrávkách, které ale mají opodstatnění, občas dojde ke ztrátě míče. To se i stalo zhruba po deseti minutách Dannyho pobytu na hřišti. Jablonec z toho založil rychlý brejk, přičemž čerstvý Danny dozadu jen v klidu vyklusával. To prostě není možné a je to u něj celkem standardem. Nechci ho ale po sobotě více hanit, protože celkově hrál dobře a jeho kreativita našemu tlaku ve druhé půli pomohla.

Milan Škoda - 5 - Náš kapitán za sebou nemá úplně nejlepší poslední týdny. Trápilo ho zranění a stále trápí i ztráta formy. Proti Jablonci byl ale na hřišti cítit rozhodně víc než Tecl a poctivě se rval. Probojovat se dokázal do tří šancí. Při první v těžké pozici hlavičkoval nad, při druhé pálil pohotově ve skluzu jen těsně vedle. Největší byla ta třetí, kdy po standardce v jasné pozici hlavičkoval jen těsně vedle šibenice.

Jakub Hromada není hodnocený, protože hrál příliš krátce.

29. kolo - Sobota 19. 05. 2018 16:00

HET liga, 2017/2018
1 - 3
0 - 3
SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

83. Jan Sýkora

FK Jablonec
FK Jablonec

13. Považanec
19. Chramosta
30. Trávník

Komentáře (282)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  Travinho     před rokem 21.05.2018 17:09 |  
  8 15

  Možná to některým přijde až zarážející, ale já bych Hušbauerovi dal známku osm. Byl neúnavným motorem našich útočných akcí, měl podíl na většině gólových šancí a sám měl dvě krásné střely. Podle mého to od něj byl velmi dobrý výkon. Přeci jen, aby byl hráč podepsán pod čtyři gólovky, to už je velmi dobré číslo.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   utrzeny_ze_retezu     před rokem 21.05.2018 17:36 |  
   0 1

   Nechodíš náhodou občas do CČM?

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Travinho     před rokem 21.05.2018 17:41 |  
    0 0

    Co to je za zkratku?

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 12:03 |  
     0 0

     Podle mě Centrum Černý Most... :-)

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   belmis (přítel SN)     před rokem 21.05.2018 17:47 |  
   7 4

   Vůbec se s tím nemaž, dej mu rovnou desítku a Dannymu trojku. Vždyť ten rozdíl byl markatní :-)

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Travinho     před rokem 22.05.2018 09:47 |  
    2 0

    Netuším, proč zde taháš Dannyho? I ten podle mého odehrál tentokrát dobré utkání.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Boss82     před rokem 22.05.2018 04:23 |  
   4 9

   Máš samozřejmě pravdu. Ale vysvětlovat toto určité skupince Hušbyho antifanklubu v čele s extrémně neobjektivním brebtalem Belmisem je boj s větrnými mlýny.

   Básní tu o Dannym a kritizují Hušbauera, jakoby neviděli, kolik gólových šancí nám Hušbauer svou hrou vytvořil, zatímco Danny pro spoluhráče nevytvořil šanci v podstatě ani jednu a místo aby v 62. minutě nahrál před prázdnou bránu Škodovi, tak akorát napálil brankáře, což je úplně stejná chyba, jako když obránce zaviní gól.

   Ale Belmis s Tolsimirem a několika dalšími Ti vysvětlí, že za svou slabou produktivitu si nemůže Danny sám, ale mohou za ní jeho hloupí spoluhráči, kteří nechápou jeho geniální myšlenky. Co je geniálního na tom nepřihrát před prázdnou bránu sice nevím, ale on už Belmis s nějakým vysvětlením přijde, uvidíš.

 2. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  TSeguinTS     před rokem 21.05.2018 17:15 |  
  9 1

  Kolář tak nějak na tu známku 2 zachytal, snad se bude zlepšovat v konkurenci mladého Vantruby.

  V poli z mého pohledu s přehledem nejhorší Souček, který vyrobil mnoho chyb s míčem. A když už dá nahrávku adresátovi, tak stejně nějak do špatného prostoru nebo do souboje a ten je zbytečně pod tlakem.

  Velmi slabí také byli Jugas, Zmrhal a Tecl. Průměrnou (5) známku Sýkorovi, který toho tolik spálil, bych asi nedal, za mě 4 u něj. Celkový projev mužstva však byl ofenzivně pohledný, otázkou nakolik to bylo způsobeno tím, že Jablonec už jenom bránil a nechával nás držet míč.

  Jinak díky za hodnocení, snad po zápase v Teplicích nebude hodnocení na SN svítit tolik červeně jako dnes.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Travinho     před rokem 21.05.2018 17:27 |  
   1 5

   Tak já hlavně doufám, že pokud budou oba v týmu, tak se Kolář zlepšovat nebude, protože bude sedět na lavičce. Aby seděl dvacetiletý velmi talentovaný golman. To by přineslo více škody než užitku.

   Držet míč nás nechává téměř každý. A většinou z toho plyne dost velká kmásanice. Tentokrát jsme se dokázali i do zatažené obrany Jablonce prosazovat velmi dobře, což nám dělalo předchozí zápasy velké potíže. Může to být tím, že na toto není Jablonec úplně zvyklý.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    sicilianbrno     před rokem 21.05.2018 17:58 |  
    3 1

    To jako 20ti letý talentovaný golman má automaticky předepsaný místo jedničky v lize? Navíc ho tu většina viděla max v sestřihách slovenske ligy kde v mnoha zápasech neměl do čeho píchnout a byl bez práce.
    Naopak doufám, že se vystřidají oba, bude náročný podzim na třech frontách, potřebujeme dva kvalitní golmany, Kovář holt jako trojka..nebo hostovačka...

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     Travinho     před rokem 22.05.2018 09:49 |  
     0 0

     Myslel jsem to tak, že pokud zůstane, tak by měl chytat, protože pro jeho vývoj by byl nesmysl, aby seděl na lavce a raději bych volil hostování.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    TSeguinTS     před rokem 21.05.2018 18:00 |  
    10 0

    Budu jen příjemně překvapen, pokud 20 letý frajer ze slovenský ligy posadí Koláře.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Boss82     před rokem 22.05.2018 04:31 |  
    1 2

    Dej tomu čas. Tohle odepisování jakéhokoliv hráče po 2 nepovedených zápasech nemám rád.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     Travinho     před rokem 22.05.2018 09:50 |  
     0 2

     Já ho určitě neodepisuju. Myslel jsem to tak, že Vantruba nemá na lavici co dělat a pokud si nevybojuje post jedničky, tak by měl podzim strávit jinde.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Boss82     před rokem 22.05.2018 11:56 |  
      1 1

      Aha. No on ten Tvůj příspěvek vyzněl totiž tak, že už bys Koláře nejraději v bráně vůbec neviděl. A s tím zásadně nesouhlasím. Vantrubu zatím vůbec neznám, jsem na něj zvědav.

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       Travinho     před rokem 22.05.2018 13:44 |  
       2 1

       Byl bych rád, kdyby v Teplicích chytal Kovář. Kolář je taky mladý a potenciál jistě má, ale musí se naučit pracovat s tlakem, který zde na něj je. Nikdo neříká, že jej však bude Vantruba zvládat. Každopádně těch chyb od Koláře je strašně moc. Nejde jen o obdržené góly, ale vypadnutí míče v Brně, chybné vyběhnutí v Jihlavě, trefení soupeře s Plzní. Je toho už zkrátka moc, ale určitě jej neodepisuji. Jen jsem přesvědčen, že buď zůstane on nebo Vantruba a druhý by měl odejít hostovat.

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        Boss82     před rokem 22.05.2018 18:54 |  
        0 0

        Jojo, s tímto se dá souhlasit.

 3. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  kjandourek (admin)     před rokem 21.05.2018 17:20 |  
  10 4

  Ten třetí gól bych taky připsal na konto Koláře... Ono to tak možná z hlavní tribuny nevypadalo, ale on neudělal úkrok za zeď, on se tam postavil rovnou..... Na férovku stál uprostřed branky a přes zeď nemohl nic vidět... I ve třetí třídě se rozčilujeme na brankáře, když se při trestném kopu postaví za zeď... Teď jsem ze svého postavení v sektoru 111 nevěřil vlastím očím, že takovouhle chybu může udělat i gólman v první lize...

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Travinho     před rokem 21.05.2018 17:28 |  
   1 3

   Taky jsem na to koukal, že tu zeď měl postavenou nějak prapodivně. Možná chtěl vidět nějak skrz ni. Hráči ani moc nestáli u sebe. Bylo to takové divné.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Chali     před rokem 21.05.2018 17:46 |  
    5 3

    Když máš přímák z pozice jako byla tahle, kdy může stejně kopat levák i pravák, je to pro golmana to úplně nejtěžší. Věřím, že se na tu situaci Ondra s trenéry pořádně podívá a v budoucnu to třeba vyřeší líp, ani bych mu to nevyčítal :)

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     sicilianbrno     před rokem 21.05.2018 18:07 |  
     3 1

     Jak vidim tak třetí branka tu bude mít hodne zastánců i odpurců Koláře. Já se přikláním k neutrálu, Přímák v prostředku tudíž ideálně pro kopajícího, hodně početná zed, tudíš brankář nic nevidí a skvěle kopnutý. Ale jak tu jeden píše když byl míč na Kolářve urovni tak to neměl u země pod tělem (což je pro golmana nejtežší) ale pres pul metr vysoko, tudíž idealní na vyražení...
     Hlavně, že se tu nikdo nepře o druhý gol, v tom máme všichni jasno , :-)

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Chali     před rokem 21.05.2018 19:32 |  
      1 0

      Tak já neříkám, že to Kolář udělal dokonale, ale vyloženě bych mu to nevyčítal. Jsem taky neutrální :)

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 09:27 |  
       5 2

       Já si tedy stojím za tím, že gól na stranu, kterou má krýt gólman je primárně chyba brankáře...

       Ono by to více vyniklo, kdyby ten trestný kop kopal levák a prostě by jenom utáhl by placírku na nekrytou zadní tyč.... Podobně jako třeba Luboš Kubík ve Wembley těsně před MS 1990... Takhle když to hrál zleva (z pohledu gólmana) pravák, tak ten balón jakoby stejně šel přes zeď a až za ní se stočil na stranu gólmana....

       Jak říkám, pokud při trestném kopu střelec dostane balón s důkladnou razancí do té části branky, kterou kryje zeď, zatleskám střelci... ovšem pokud jde rána na stranu gólmana, je gól jeho chybou....

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        Chali     před rokem 22.05.2018 17:41 |  
        0 0

        No a já neříkám, že to chyba nebyla, jen že je to pro golmana extrémně těžká situace a že bych mu to moc nevyčítal.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   utrzeny_ze_retezu     před rokem 21.05.2018 17:38 |  
   1 1

   Ale i tak to asi měl chytit, sice šla rána k tyči, ale žádná dělovka a navíc, pro něj, v ideální výšce...

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Travinho     před rokem 21.05.2018 17:43 |  
    2 2

    Ono se to těžko chytá, když balón nevidíš, ale vzhledem k postavení Koláře, bych se stejně jako Karel, přikláněl k tomu, že to byla hlavně Kolářova chyba.

 4. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  w8888     před rokem 21.05.2018 17:23 |  
  7 12

  Sobota mě utvrdila v tom, že v současnosti máme nejhoršího brankáře v lize. Slibovaný Neuer to není, jeho hra nohama má spoustu nedostatků. A k tomu se přidává podprůměrný gólman. Vše řeší divně, umí jen vytrčit nohy před sebe a čekat. Na Slavii zatím nemá, měl by ještě dva roky sbírat zkušenosti v méně exponovaném celku. První gól prochrápal a i Trávníkova střela se dala zlikvidovat. Bohužel na lavičce Koláře jistí Kovář, který je jistě fajn chlap a fanoušci ho milují, ale jako brankář taky nic moc.
  Všichni velebí Stocha, ale málokdo zaregistroval, že se nachomýtl nejen ke druhé jablonecké brance, ale hlavně k první, kdy naprosto nesmyslně přihrávkou naslepo uprostřed hřiště přišel o míč. Ubral bych mu bod. Ten bych naopak přidal Sýkorovi, který po dlouhé době hrál dobře. I čtyřka pro mimořádně nejistého Jugase je dost vysoká.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Chali     před rokem 21.05.2018 17:58 |  
   4 2

   To chce klid. Doporučoval bych podívat se třeba na Rakovana. Nebo co vyrobil Hrubý ve finále poháru. Ondra je na golmana pořád ještě mladej, snaží se hrát dost specifickym stylem a řekl bych, že se mu to poměrně daří. Jen s tím ostatní hráči zatím neumí moc pracovat. Proti Jablonci třeba jednou Ondra odehrával balon ve zdánlivé nouzi někde od brankové čáry přímo na nohu našeho hráče. Tou přihrávkou překonal asi 3 presující Jablonečáky. Jenže ten hráč (myslim že Pepa) místo aby využil otevřenýho středu přihrával na jistotu dozadu. Ta riskantní hra je proti kompaktnímu týmu jako Jablonec potřeba, jen se s tím naučit pracovat. Myslim, že v průběhu příští sezony si to sedne a bude to velká paráda.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   sicilianbrno     před rokem 21.05.2018 18:09 |  
   4 1

   :-) myslím, že v tomto připadě je jakýkoliv proti argument uplně zbytečný, tvuj názor na Koláře by to nezměnilo, aspon, že nejsi trenér brankářů, jinak by si Kolář už v lize nikde neškrtl .....

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Boss82     před rokem 22.05.2018 04:33 |  
   2 1

   Nejhorší brankář v lize? Dobrej vtip...

 5. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  TSeguinTS     před rokem 21.05.2018 17:47 |  
  8 1

  Lehký OT směrem k evropským pohárům.

  Úvod:
  Momentálně máme koeficient 7,5 (6,0 letos + 1,5 za předkola rok předtím).

  Cíl:
  K tomu, abychom v budoucnu mohli uvažovat o nasazení v předkolech LM bychom se měli dostat alespoň na hodnotu 50. Týmy letos nasazené mají totiž 80b, 71b, 62b a 53b. Koeficient se počítá za posledních 5 let, takže v následujících 3 letech musíme nahrát co nejvíc a teprve čtvrtý rok můžeme uvažovat o šanci na nasazení v předkolech LM.

  Kronika:
  Postup do jarní fáze EL (1/16 finále) je většinou v závislosti na výsledcích pochopitelně.. hodnocen 8 (Celtic), 9 (Braga), 10 (Neapol, Ostersunds), 11 (Spartak Moskva) body.
  Postup do osmifinále EL znamenal 10 (Bilbao, Dortmund), 12 (Kyjev, AC Milán, Loko), 13 (Plzeň) 14 (Zenit, Lyon) bodů do koef.
  Postup do čtvrtfinále EL znamenal vždy 17 (Lipsko, Lazio, CSKA, Sporting) bodů do koef.
  Postup do semifinále EL znamenal 21 bodů pro Salzburg a Arsenal do koef.
  Marseille pak postupem do finále EL udělali ale ''jen'' 19b do koef.
  Naši družební přátelé z Madridu triumfem v EL získali 26 bodů do koeficientu.

  Shrnutí:
  Z toho plyne, že i kdybychom se v následujících 3 letech vždy dostali do osmifinále EL (jako Plzeň letos),stále nebudeme mít koeficient dostatečně vysoký na nasazení v předkolech LM.

  Závěr a doporučení výzkumné instituce:
  Pro přiblížení se skupině LM a vyzrání nad koeficientem by bylo vhodné vyhrát Evropskou ligu.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   jufoun (přítel SN)     před rokem 21.05.2018 21:28 |  
   5 0

   Pokud by Slavia vyhrála EL, šla by snad automaticky do LM. Nebo je to jinak?

 6. Druhý gól

  Chali     před rokem 21.05.2018 17:51 |  
  4 0

  No vinu za druhej gól bych taky dílem dal trávníkáři, protože těsně před Stochem balon skočil na drnu :) Kdo hrál fotbal ví, že s tim už člověk nic moc neudělá. Přihrávka to od Jugase byla naprosto precizní, přesná ukázka toho, jak se zlepšuje v rozehrávce. Drzá, kondtruktivní, přesná. Akorát tam byl ten drn.

 7. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  sicilianbrno     před rokem 21.05.2018 17:55 |  
  2 13

  Když Danny 6 tak Stoch jen pět? Zápas se nám nepovedl co se týká proměnování šancí a co se týká skore, jinak ale ten vysledek neodpovida pruběhu hry, kdy Jablonec až na tři střely toho (hl. v druhe puli) herně moc nepředvedl, tudíž např. Stocha si umím představit vyšší znamkou.
  A dvojku Kolářovi bych taky nedal, kdyby mohl za všechny tři goly, nevychazely mu vyhozy nákopy tak ano, ale on chyboval hlavě u první branky, třetí jak si napsal byla dobře kopla přess početnou zeď, za mě dvojka vypadá jinak, u mě lepší trojka.

 8. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  tolsimir (admin)     před rokem 21.05.2018 18:42 |  
  32 8

  Neuznávám tenhle názor, že bychom měli kritizovat hráče typu Danny za to, že nelítají po hřišti a nervou se o každý míč. Namísto toho, abychom přemýšleli, jak co nejlépe využít jeho přednosti, které nikdo v lize nemá, a snažit se ho tak brát, budeme ho standardizovat a kritizovat ho za něco, co ostatní třeba zvládnou, ale již nemají žádnou přidanou hodnotu. V Neapoli třeba vůbec nebrání hned tři hráči a tak nějak to ničemu nevadí. Nehledě na to, že třeba takový Zmrhal souboje vypouští zcela pravidelně, ale to se tak nějak přehlíží, ač je to u něj oproti Dannymu o dost méně pochopitelné a pro mě i přijatelné

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   belmis (přítel SN)     před rokem 21.05.2018 18:58 |  
   13 5

   mluvíš mi z duše tolsimire

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Crispo     před rokem 21.05.2018 20:10 |  
   2 7

   Na božského Jardu Zmrhala se nesmí moc sahat :)
   U Dannyho mě ty jeho zbytečné ztráty a vypouštění soubojů taky dost štve, ale musí se uznat, že on prostě přemýšlí jinak a dokáže ostatní během pár minut kreativitou strčit do kapsy. V lize se ale obecně na kreativitu docela kašle, hlavní je atletický fotbal.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    tolsimir (admin)     před rokem 21.05.2018 20:14 |  
    13 6

    souhlas, prave mysleni jako predvadi Alanor posleze vede k tomu, ze nase liga je akorat plna souboju, atletu a dricu, protoze kreativita (resp. neuspesny pokus o ni) se tresta

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     TSeguinTS     před rokem 21.05.2018 23:11 |  
     2 0

     Tak Alanor dal Dannymu nejvyšší známku z celého týmu.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      belmis (přítel SN)     před rokem 21.05.2018 23:29 |  
      6 5

      Jenže kdyby takhle zahrál Hušbauer, tak bude mít od Alanora minimálně osmičku. A kdyby tak, jako zahrál Hušbauer, zahrál Danny, měl by maximálně čtyřku.

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       Travinho     před rokem 22.05.2018 09:54 |  
       3 4

       Možná proto ji Hušbauer nemá, protože hrál lépe. Kdyby předvedl Danny, to co Hušbauer, tak by ses tu slovně uonanoval k smrti.

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        tolsimir (admin)     před rokem 22.05.2018 10:09 |  
        3 3

        a co předvedl Hušbauer oproti Dannymu tak zázračného?

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         Boss82     před rokem 22.05.2018 12:09 |  
         1 6

         Byl jsi vůbec na tom zápase?

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         Travinho     před rokem 22.05.2018 13:39 |  
         5 1

         Dvě krásné střely, z nichž jedna skončila na tyči. Ve většině nebzpečných akcí měl prsty buď rozjetím předfinální nebo přímo finální přihrávkou.

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         Travinho     před rokem 22.05.2018 13:40 |  
         3 2

         Ale dopředu byl velmi nebezpečný i Danny, ale Hušbauer k tomu ještě odmakal spoustu dozadu a nepředvedl tolik nebezpečných ztrát.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     Boss82     před rokem 22.05.2018 04:02 |  
     11 6

     Danny letos: 1096 minut, 1 gól, 2 asistence, 21 přihrávek do gólové šance.

     Hušbauer letos: 2044 minut, 3 góly, 7 asistencí, 46 přihrávek do gólové šance (2. v celé lize).

     Hušbauer má na počet minut na hřišti téměř 3x lepší čísla (a to čísla nezohledňují třeba to, že letos trefil v lize už 5x tyč, což je poměrně zajímavý údaj), takže asi tolik k té kreativitě.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Horis     před rokem 22.05.2018 07:38 |  
      8 5

      Hušbauer je pro mě našim klíčovým hráčem. Jeho čísla to podle mého potvrzují a to ještě hraje oproti Dannymu víc vzadu.

      Dannyho přihrávky jsou občas geniální, bohužel ale často k ničemu nevedou. A když už se dostane do šance, čekal bych od něj, že se častěji gólově prosadí. Očekávám, že Danny v létě odejde a to když ne kvůli něčemu jinému tak určitě kvůli vysokému platu. Tak hlavně abychom na podzim vůbec ještě něco hráli, taky by se mohlo stát, že nedostaneme licenci.

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       Boss82     před rokem 22.05.2018 12:12 |  
       2 4

       Já myslím, že ten místní Hušbyho antifanklub docení jeho přínos až ve chvíli, až od nás odejde a jeho přínos nám začne na hřišti okamžitě chybět.

       S tou licencí nestraš, čeká nás zase pěkně horké léto:-(.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      tolsimir (admin)     před rokem 22.05.2018 09:36 |  
      4 10

      ukazatel asistencí je velmi nevyzpytatelný statistický údaj, neboť do značné míry závisí na štěstí. Danny mohl mít asistencí mnohem více, kdyby spoluhráči byli co k čemu. Z hlavy si teď vybavím jako nejflagrantnější případ Součka proti Liberci v poháru, kdy mu Danny přihrál před prázdnou bránu, ale Suk si nedokázal vůbec zpracovat míč, tak mu utekl k brankáři. A takových příkladů by se našlo více. Přihrávek do gólové šance mají v zásadě stejně, gólovou bilanci mají špatní oba. A tvoje statistiky tak nějak nezohledňují to, že s Dannym roste výkon ostatních, právě proto, co jsem psal, že je neustále ve hře a ostatní si o něj mohou narazit či si s ním vypomoc. Už jen díky jeho kvalitě zpracování

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Travinho     před rokem 22.05.2018 09:55 |  
      4 5

      A to jsi raději nepřidal statistiku ztracených míčů...

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       Boss82     před rokem 22.05.2018 11:52 |  
       3 3

       Nevím, jestli Ti teď rozumím správně. Myslíš to tak, že Danny má MNOHEM více ztracených míčů než Hušby? Protože to určitě má, jen nevím, jestli jsi to tak myslel.

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        Travinho     před rokem 22.05.2018 13:45 |  
        4 2

        Myslel jsem to přesně tak. Obrovské množství ztrát v nebezpečných prostorech je právě to, co Dannymu nejvíc vyčítám.

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         Boss82     před rokem 22.05.2018 18:54 |  
         1 2

         Tak to si rozumíme, souhlas.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 12:25 |  
      3 2

      Bossi, až budeme moci vyčíst tyto statistiky bez kopaných standardek (rohů, přímých a nepřímých kopů) můžeme se o těchto číslech bavit.

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 12:42 |  
       4 3

       A proč? To jako roh, nebo přímý kop nejsou součástí zápasu? A to tedy nemluvím o tom, že i Danny se dostává k jejich rozehrávání....

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 14:06 |  
        3 5

        To jako pánové nechápete, že když bude někdo kope za sezónu třeba 90 % standardek, že má daleko větší počet přihrávek do vápna a do gólových šancí. A když je bude skoro všechny v sezńě kopat například Sýkora a Hušbauer jen náhodile, tak se ty chance indexy úplně obrátí?

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         Boss82     před rokem 22.05.2018 15:00 |  
         6 2

         Ale vždyť už jsem ti před chvíli psal, že to není pravda. U nás kope nejvíce standardek M. Stoch, přesto má o 20 přihrávek do gólové šance méně než Hušbuaer. Tady to máš černé na bílém:
         http://www.hetliga.cz/statistiky?unit=1&status=0¶meter=3&season=2018&game_limit=0&nationality=&age=0&order=17&order_dir=2&list_number=0&club=5#stats

         V rámci celé ligy kopalo více standardek než Hušbauer hned 14 hráčů a všichni (kromě Kopice) mají méně přihrávek do gólové šance, než má Hušby:
         http://www.hetliga.cz/statistiky?unit=1&status=0¶meter=3&season=2018&game_limit=0&nationality=&age=0&order=17&order_dir=2&list_number=0&club=0#stats

         Já už fakt nevím, jak ti to mám vysvětlit. Vždyť ty ignoruješ jednoduše dohledatelná fakta.

         Navíc pořád nevíme jistě, jestli jsou standardky do Chance indexu a přihrávek do gólové šance vůbec započítávány.

         • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

          belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 16:24 |  
          1 1

          Viz dole

         • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

          dupy77     před rokem 22.05.2018 17:10 |  
          4 2

          To prostě některým lidem, kteří nechtějí vidět fakta že Pepa je super hráč nevysvětlíš

          • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

           Boss82     před rokem 22.05.2018 18:58 |  
           3 5

           Jojo, s některými místními zaslepenci fakt nemá diskuze smysl.

           • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

            dupy77     před 12 měsíci 23.05.2018 16:10 |  
            4 0

            Nejlepší hráč sezony Hušbauer a dva hráči Plzně, já myslím že tento argument je pro zaslepené dostačující Pepa ole

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 15:04 |  
         4 1

         Ten hráč je přece nekope za nějaké zásluhy... Kope je proto, že je zahrává dobře...
         a o tom, že má kopací techniku na takovéhle kopy musí přesvědčovat trenéra na každém tréninku...

         Žádný trenér nenechá zahrávat standardky někoho, komu nejdou... Třeba Mick van Buren, Jakub Hromada, nebo Michal Frydrych nezahrávali letos ani jednu... Bořil a Mingazov jednu...

         Když je v zápase bude zahrávat špatně, tak s tím rychle přestane...

         jenom tak mimochodem Stoch kopal 93 Stand.sit., Hušbauer 73; Sýkora 26; Danny 22; Zmrhal 17.... Rotaň 11; Altintop 8

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       Boss82     před rokem 22.05.2018 13:14 |  
       1 5

       A standardky nejsou součástí hry nebo co? Navíc si myslím, že standardky se do počtu vytvořených šancí nezapočítávají, ale bohužel to nejde s jistotou nikde ověřit.

       A Danny také standardky rozehrává, byť méně než Hušby.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     Jachym     před rokem 22.05.2018 09:18 |  
     3 3

     Nevím jak Alanor může za to, že se v české lize neuplatní tvořiví hráči... Nevěděl jsem, že redaktor SN má takovou moc, že stojí nad trenéry a sportovními manažery prvoligových klubů...:-) A nebo se v tomto případě jedná jen o "mocenský boj" v rámci SN?:-D

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      tolsimir (admin)     před rokem 22.05.2018 09:33 |  
      4 2

      samozřejmě to bylo myšleno tak, že toto myšlení v českém fotbale převládá, ne narážka na alanora jako takovýho :-)

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   VanDel     před rokem 21.05.2018 21:27 |  
   2 3

   Zlatá slova !

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   bramburek (přítel SN)     před rokem 21.05.2018 21:31 |  
   7 7

   Naprostej souhlas... už taky přestávám chápat, jak čím dál víc lidí začíná přebírat nesmyslnou mantru, jak všech 10 hráčů (krom brankáře, nebo ten taky?) má celej zápas lítat jak šílenec utrženej ze řetězu od ničeho k ničemu... a když to náhodou nedělá, tak je všechno špatně...

   Jsou snad proboha různý typy hráčů, a to je na tom fotbale přece to krásný... jsou jak technický kreativní hráči s nadprůměrným fotbalovým myšlením a kopací technikou, tak zarputilý buldoci co zas do všeho jdou po hlavě... a je do mančaftu zapotřebí oba typy hráčů, z níž každej má nějakou svojí úlohu a přednosti...

   Vás by opravdu někoho bavilo chodit se koukat na 11 atletů, kterým překáží balon... to bysme mohli chodit na atletiku, a ne na fotbal...

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Kmotr (přítel SN)     před rokem 21.05.2018 22:24 |  
    7 2

    Nedavno byl Guardiola nekde ve studiu a rikal zhruba toto: “Dnesni fotbal je o behani. Kdo nebeha,ten si u me nezahraje”
    Tak ja nevim jak je to s tou nesmyslnou mantrou ;)

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     belmis (přítel SN)     před rokem 21.05.2018 22:38 |  
     5 4

     To říká správně. Vždyť Danny, když hrál na jaře v základu, tak patřil k nejběhavějším hráčům celého kola.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Kmotr (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 00:46 |  
      0 0

      Viz odpoved pro Bramburka.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Boss82     před rokem 22.05.2018 04:08 |  
      7 5

      To ano. Ale také bohužel platí nevyvratitelný fakt, že s Dannym na hřišti máme (především na jaře) otřesný poměr vstřelených a inkasovaných branek. To, že sám Danny má velmi nízkou produktivitu, zmiňovat ani nemusím.

      Marná sláva - ať se na to podíváš z jakéhokoliv úhlu pohledu, tak Dannyho přínos je přinejmenším diskutabilní. Což je při nákladech na něj prostě neakceptovatelné.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     bramburek (přítel SN)     před rokem 21.05.2018 22:38 |  
     6 2

     A on neběhá? Třeba proti Slovácku, kdy odehrál konečně celých 90 minut (jen kvůli zranění spoluhráčů, jinak by ho vyndal samozřejmě dřív) byl v celým kole šestým nejběhavějším hráčem ze všech týmů... to je na línýho hráče, co neběhá, a co prý nevydrží celej zápas, docela slušný... jen tam asi nelítá jak splašenej od ničeho k ničemu, tím ty pocity některých asi budou...

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      tolsimir (admin)     před rokem 21.05.2018 22:45 |  
      13 8

      bylo to videt i s Jabloncem, ze Danny chce furt hrat, furt se nabizi, prakticky neustale mu tak muze nekdo z nasich prihrat.. na to se musi behat opravdu hodne.. spolu se Stochem (a obcas Sykorou) jsou to jedini hraci, co se neschovavaji... Husbauer se nabizi leda kdyz si zabehne na praveho beka...

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       iwanowicz     před rokem 22.05.2018 11:10 |  
       2 0

       Jablonec mel luxusni naskok a nechal nas v druhe pulce hrat. Kdyby byl Danny vic nebezpecnej a produktivni, tak na nej postavi souperi taktiku, nekdo ho zacne dojizdet a okopavat a bude polovicni.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Kmotr (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 00:43 |  
      5 1

      Ale panove,ja tim prispevkem reagoval na tu “mantru” o behani. Nikde netvrdim,ze Danny nebeha. On toho spis moc neodbrani. Souboje podstupuje max. na 50% nebo se jim uplne vyhyba. Protoze se snazi vzdy vymyslet neco prekvapiveho,drzi mic dost na noze a tak ma i dost nebezpecnych ztrat. Muj nazor na Dannyho jsem zde daval minule. Ve zkratce: dal by se kolem nej postavit tym,jako se postavil kolem Horvata. Jestli je to dost nebo malo necht zhodnoti jini. Stejne tak jako Dannyho prinos pro celkovou hru naseho tymu..

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Faris (přítel SN)     před rokem 21.05.2018 21:53 |  
   5 5

   Ja za sebe prominu laxnost při bránění, pokud bude mít jednoznačně ofenzivní hráč body v produktivitě. Má je Danny? Nemá. Pak buď mužem vyměnit Dannyho, nebo trenéra, že to tým nenaučil a nebo spoluhráče, že ho nechápou. Anebo to nechat tak jak to je, mít tam hráče na podhrotu, který nepřinese góly. Já jsem pro variantu A

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Hektor     před rokem 21.05.2018 22:05 |  
   13 3

   Možná by okolo Dannyho šel postavit tým, jako kdysi v Plzni okolo Horváta, s tím, že Danny je podle mě kvalitnější
   hráč. Potřeboval by k sobě ale dva běhavé a kvalitní střední záložníky, což splňuje asi jenom Hromada u něhož očekávám, vzhledem k jeho věku, ještě další zlepšení.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    tolsimir (admin)     před rokem 21.05.2018 22:17 |  
    14 18

    souhlas, kdyz uz jsme takoveho hrace privedli, meli jsme kolem nej postavit mancaft.. i za cenu toho, ze bychom se rozloucili s Husbauerem, ktery jiz v minulosti ukazal, ze na lepsi evropskou uroven kvalitu nema

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     Boss82     před rokem 22.05.2018 03:42 |  
     8 10

     Hušbauer nic takového neukázal, to je jen výplod tvojí mysli. Zato Danny, jakkoliv mám hráče, jako jen on, rád, bohužel v mnoha zápasech ukázal, že momentálně není rozdílovým hráčem hráčem ani v naší lize, natož na nějaké lepší evropské úrovni, o které tu hovoříš.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      tolsimir (admin)     před rokem 22.05.2018 09:33 |  
      5 8

      výplod mojí mysli? To se v té Itálii neprosadil nějaký jiný Hušbauer?

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 09:41 |  
       9 3

       Neprosazení se v Itálii je jedna věc, která měla více příčin....

       Ovšem Evropa jsou i Evropské poháry....
       Bilbao, Lyon, Neapol, Rio Ave, Maccabi Tel Aviv.... proti těmhle klubům se Pepa v Evropských pohárech dokázal střelecky prosadit.... To není tak špatná bilance...

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       Jachym     před rokem 22.05.2018 09:48 |  
       4 3

       Ano, Danny se v Evropě prosadil daleko výrazněji, ale to bylo v předchozích sezónách. Nyní s přibývajícím věkem ta výkonnost už není bohužel zdaleka jako dřív, a proto u nás neplní tu rozdílovou roli jakou měl dlouhá léta v Petrohradě. Pokud dovedu tvůj přístup ad absurdum, měli bychom hru postavit na Šmicerovi nebo dokonce na Kukovi, kteří si v zahraničí udělali velké jméno...:-)

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 14:18 |  
        3 5

        Tak kjandourek tam zmiňuje nějaký Lion nebo Neapol......A nejlepší fotbal v pohárech jsme hráli na Villarealu s Dannym bez Hušbauera

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         Jachym     před rokem 22.05.2018 14:38 |  
         3 1

         Lyon a Neapol, to bylo ještě u letenské konkurence... Já jsem jmenoval Rio Ave a Maccabi Tel Aviv. Ano, i já jsem psal, že na Villarealu zahrál Danny jako kapitán výtečně. Ale vyvozovat z toho, že to bylo díky tomu, že Hušbauer nebyl na hřišti, je nesmysl. Tenkrát to sedlo celému týmu, Frydrych předvedl při gólu Dannyho přihrávku jako od Marcella a Laštůvka si také konečně odvedl nějaký standard. To já bych mohl naopak jízlivě reagovat, že v lize proti Olomouci jsme nastartovali obrat až tehdy, co Danny šel z placu...:-)

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       Boss82     před rokem 22.05.2018 12:08 |  
       1 1

       To mohlo mít X různých příčin, o kterých toho moc nevíme. Ne vždy je výkonnost jediným důvodem, proč hráč hraje nebo nehraje.

       A v evropských pohárech se jak za Spartu, tak za nás prosazoval proti velmi kvalitním soupeřům, jak ti zde již napsali Jáchym a Kjandourek.

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        iwanowicz     před rokem 22.05.2018 15:48 |  
        5 2

        Kdyz se stal loni kralem fotbalovych travniku, byl ve sportu velky rozhovor, kde popisoval jak to v italii probehlo. Prisel a hned ho nasadili do zapasu. Byl neaklimatizovanej, neznal spoluhrace, moc mu to neslo, trener mu rekl, ze mu da cas se dostat do formy. Jenze trenera, co si ho privedl hned vyhodili, novej kouc ho nechtel, nebavil se s nim a uz nikdy ho nepostavil. Chtel zustat klidne v druhy italsky lize, ale proste nabidka nebyla, tak se vratil, bo chtel hrat a ne sedet na tribune.. Ja jednoduse nechapu, proc ho tu porad nekdo "vyhazuje", kdyz nam velkou merou pomohl k titulu, prikladne bojuje, v zaloze ma nejlepsi cisla, ma poharovy zkusenosti a v tom druhym klubu dokazal dat jako zaloznik 18! branek za sezonu.

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         Boss82     před rokem 22.05.2018 18:56 |  
         2 2

         Díky za info, tenhle rozhovor mi unikl. Tím se to vysvětluje.

         Vyhazuje ho jenom pár bláznů, kteří hře zvané fotbal příliš nerozumí. Dříve mě rozčilovali, teď už se jim spíše směju:-).

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     Jachym     před rokem 22.05.2018 09:42 |  
     10 1

     On je problém v tom, že na lepší evropskou úroveň má málokterý hráč Slavie, a to přitom Hušbauer patří ve Slavii k tomu úplně nejlepšímu. Ve Slavii nám i v evropských pohárech trhal několikrát trn z paty, např. jeho postupový gól s Rio Ave nebo dvě krásné trefy v Izraeli. V EL ho ale na podzim Šilhavý většinou vynechával, a možná proto nás to stálo postup. Ano, od Dannyho jsem čekal, že bude rozdílovým hráčem, což ale v rozhodujících okamžicích nepotvrdil (v kvalifikaci LM s Apoelem ani v posledním zápase skupiny EL s Astanou).

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Boss82     před rokem 22.05.2018 12:01 |  
      4 3

      +1000!

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     iwanowicz     před rokem 22.05.2018 10:45 |  
     9 4

     Jen blazen by vyhodil lepsiho a produktivnejsiho hrace v idealnim fotbalovem veku a postavil to na Dannym, ktery je neproduktivni, je to uz starsi hrac, ma problemy s koleny a problemy se prosadit i v ceske lize.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Boss82     před rokem 22.05.2018 12:01 |  
      3 2

      Přesně tak.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    celtix     před rokem 22.05.2018 00:04 |  
    0 1

    Hromada, Sýkora ? Možná Bucha...

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Travinho     před rokem 22.05.2018 09:58 |  
    5 2

    Horváth je typologicky úplně jiný hráč než Danny. Téměř neztrácel míče a docela dost toho i odbránil. Navíc ty jeho rohy. Danny se pohybuje výše, je lepší jeden na jednoho, ale Horváthovu jistotu v noze prostě nemá.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     VanDel     před rokem 22.05.2018 10:52 |  
     3 4

     Horváth toho dost odbránil ?? Sorry, ale tohle myslíš jako ironii, že jo ? To ten Danny ve srovnání s Horváthem je defenzivní štít první kategorie :)......zde jenom malá ukázka Horváthovo stylu bránění v posledních pár letech jeho aktivní kariéry (gol 03, čas 3:30) : https://www.youtube.com/watch?v=5BLcKcK9sFs&list=PL0678118AECDB6BB3&index=64&t=17s

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Travinho     před rokem 22.05.2018 13:47 |  
      2 3

      To je opravdu velký vzorek. Navíc situace, kterou Horváth zjevně podcenil, protože tam měl ještě spoluhráče. Nicméně Horváth hrál mnohem hlouběji a ve svých prostorech, ač se to nezdálo, dokázal i díky své postavě vyhrávat docela slušné množství soubojů.

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       VanDel     před rokem 22.05.2018 14:25 |  
       1 1

       Ale to je názorný příklad toho, jak on bránil v 90% případů. Souhlasím s tím, že se Horváth pohyboval hlouběji, takže tam občas nějaký míč ukořistil, ale rozhodně to nebylo proto, že by někoho nějak víc atakoval a tím ho o míč obral. Spíš jenom tím, že si ten míč díky své robustnější postavě pokryl, ale o nějakém atakování soupeřů nemůže být řeč.

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        Travinho     před rokem 22.05.2018 18:04 |  
        4 2

        Horváth měl problém s rychlostí, to víme všichni, ale patřil také nejčastěji skluzujícím hráčům v dresu Plzně a nemálo míčů odebral. Navíc na rozdíl od Dannyho míče takřka neztrácel v nebezpečných prostorách.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Martin 58     před rokem 22.05.2018 11:29 |  
   3 1

   Teda ne, že bych se specielně na Neapol zaměřoval, ale nevěřím, že by hrála se třemi nebránícími hráči. Pro ty v moderním fotbale není místo. To, že mají na soupisce 3 útočníky, neznamená, že by neměli defenzivní úkoly, to je naprosto nepředstavitelné.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Martin 58     před rokem 22.05.2018 11:35 |  
    1 0

    Nějak to mělo reagovat na "dřívějšího" Tolsimira, ale aktuální je tento můj názor pořád.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   M@rvin     před rokem 22.05.2018 13:54 |  
   8 0

   Velmi oceňuji, že i přes neklidnou dobu, ve které se nacházíme, nezapomínáme na důležité věci...Hádka o Hušbauerovi neodmyslitelně patří ke každému kolu a je chvályhodné, že ač zmítáni nejistotou, tradici stále ctíme:-)

 9. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  Dennis     před rokem 21.05.2018 19:55 |  
  16 0

  Hodnotí se podle výsledku nebo předvedené hry? Já myslel, že za hru. Hráli jsme s týmem, který za Jaro získal nejvíce bodů. Nechali jsme si dát tři hloupé góly - první chyba Koláře, druhý chyba Součka (koho jako hlídal a proč nebyl u Chramosty?) a napůl Koláře (jak staví zeď?) a Jugase - řešil ten brejk hloupým faulem na ještě hloupějším místě... U všech tří bych to odrazil na hodnocení - Kolářovi zápas nevyšel, Součkovi jakbysmet, Jugas také umí hrát lépe. Ale jinak se mi ten výkon nezdál tak zlý. Vytvořili jsme si 3 vyložené šance za první poločas (Frydrych, Sýkora po střele Hušbauera, Tecl), plus dvě dobré šance (Sýkorova střela nad a Součkova hlavička tamtéž), ve druhém poločase pak dalších minimálně 5 vyložených šancí (Frydrychova hlavička, Danny sám před brankářem, Jugas netrefil prázdnou bránu, Souček hlavičkoval z hranice malého vápna, Škoda byl 4x ve slibném zakončení, netrefil ani jednou bránu, z toho byly 2 vyložené šance), k tomu ještě Hušbauerova tyč nebo Sýkorova šance z levé strany. Napočítal jsem 8 vyložených šancí a dalších minimálně 7 slibných příležitostí. No nevím, kdy jsme za zápas měli tolik šancí. Mít trochu větší produktivitu, mohlo to i při těch našich chybách skončit klidně 6:3. Hodnocení odpovídá výsledku, ale hře podle mě ne.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Horis     před rokem 22.05.2018 07:28 |  
   2 0

   Přesně jak píšeš... Jen dodám, že pokud bychom za stavu 0:0 alespoň jednu šanci proměnili, mohl zápas a potom i výsledek vypadat jinak. Nicméně i při vývoji, jaký zápas měl, se ten zápas dal překvapivě zvládnout do vítězného konce. Musím přiznat, že mě mile překvapilo, kolik jsme si byli nejlepšímu jarnímu týmu schopni vytvořit šancí. Naše hra se spoustou šancí mě v sobotu bavila... Vím, že některé šance vznikaly opět po dlouhých nákopech, ale takový je holt někdy fotbal. Nechci jmenovat jednotlivce, ale kdo mohl za naše góly, to vidím také stejně jako ty. Osobně proti Kolářovi nic nemám, ale za celé jaro předvedl možná 3 nebo 4 excelentní zákroky. Celkově si myslím, že nás ale zdaleka nepodržel tak, jak by měl.

   Celkově jsme dali zatím o 18 gólů méně než minulou sezonu, to je poměrně významný propad v produktivitě... Je to škoda, ty góly by nám přinesly body navíc.

   Teď nám stejně nezbývá než doufat, že vůbec bude nějaký podzim, protože tým máme podle mě velmi dobrý a až se nám uzdraví marodi, mohli bychom zase bojovat o příčky nejvyšší...

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   iwanowicz     před rokem 22.05.2018 09:26 |  
   2 0

   Zapas jsme nezvladli, byl to přímej souboj o pohary, teoreticky jeste i boj o titul. Prvni pule totalni debakl 0:3, druhou puli se Jablonec nikam uz nehnal a nechal nas hrat. Navic nas ted ohrozuje na druhem miste. Podle me je nizke hodnoceni odpovidajici, nezvladnutej dulezitej zapas a nepromeneny tutovky jsou taky chyby.

 10. Hodnocení

  DF007     před rokem 21.05.2018 20:21 |  
  5 0

  Další šílený zápas na hodnocení. Mně se ten výkon nezdál nijak hrozný, to bychom neměli téměř 30 střel, ale domácí prohra se třemi inkasovanými góly je prostě špatná. Plus, mínus jsem měl stejné známky.

 11. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  Sedrousek     před rokem 22.05.2018 06:31 |  
  3 9

  Trochu z jineho soudku.
  Doufam ze ta uchylarna s vratnejma kelimkama byla akce ojedinela a ze uz se nebude opakovat!
  Kdo si chce poridit suvenyr ma moznost si ho vybrat ve fanshopu.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   smely (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 09:04 |  
   3 3

   Dokud se budou hazet kelimky na hriste tak to bude takhle, na festivalech to funguje, spousta lidi si rozmysli hodit po nekom pade....

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    sicilianbrno     před rokem 22.05.2018 09:12 |  
    1 5

    Festival není stadion, tam si doplnuješ piti opakovaně na x ruzných místech, na stadionu je to akce pouze na 2h a naplníš si to většinou jen jednou na začátku a už vidim, jak se ti po zápase chce stát ta veliká fronta na vracení kelímku, to te spíš nasere a nebo si ho necháš a pujdeš sním hezky domů...

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     smely (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 09:14 |  
     1 1

     ale to muze tobe bejt celkem jedno, ne ? :-))) p.s. ja mam fronty rad....

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Jachym     před rokem 22.05.2018 09:24 |  
      0 2

      To já tedy ne, ani národní, válečnou ani Mladou...:-)

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       smely (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 09:28 |  
       2 1

       a co Front Line Assembly ? ( to sem mel na mysli... ) :-))))

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        Jachym     před rokem 22.05.2018 09:59 |  
        0 0

        Četl jsem, že by tady měli být někdy v létě. Frontu ale na ně stát nebudu, a to ani s Afrem na Agnostic Front...:-) Naopak si ji vystojím za dva týdny v Ostravě na hardrockovou legendu z Německa...

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         smely (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 10:25 |  
         1 1

         jj 30.8. v LMB....chapu, vitr zmen je ted dost aktualni...

 12. hodnocení

  Gino     před rokem 22.05.2018 09:10 |  
  2 1

  Hodnocení se mi nelíbí. Hodnocení by mělo IMHO odrážet úroveň hry hráčů, případně jejich přímý podíl na výsledku (snížená zmánka Koláře ano)....

 13. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  Fačín     před rokem 22.05.2018 10:38 |  
  2 18

  Zápas prokoučovaný panem Trpišovským, nesmyslné cpaní Tecla do základu si vybralo další oběť. Měl by pochopit, že naším kapitánem a ikonou je Milan Škoda a v základní sestavě může chybět jen v případě zranění, eventuelně kvůli nějakému strašnému výkonu v posledním zápase. Standa Tecl je dobrý maximálně jako střídající žolík. V sobotu byl opravdu strašný.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 10:41 |  
   3 5

   jestli pak sis všiml nejlepšího hráče na hřišti?

   napovím, že měl na sobě zelený dres, číslo 10 a jmenovku Trávník... ;-)

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Fačín     před rokem 22.05.2018 10:56 |  
    5 4

    Popravdě moc jsem si ho nevšiml, akorát když nám dal gól. Který mimochodem nekopl nijak zázračně, ale jak jsi tady správně zmiňoval, tak Kolář mu to dost usnadnil tím, jak hloupě si postavil zeď a pak ještě reagoval na střelu dost špatně.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 11:17 |  
     3 3

     To je zvláštní, že sis nevšiml hráče, který byl vyhlášen mužem zápasu...a následně mužem kola...

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      DF007     před rokem 22.05.2018 14:02 |  
      5 1

      V deníku sport. To není žádný ukazatel kvality. Mně se Trávnkík v zápase tedy zrovna nelíbil. Rád bych si nechal připomenout nějakou jeho situaci kromě trestňáku. V našem dresu někteří předvedli lepší výkon než Trávník. Podle mého je Trávník dost mediálně protěžovaný hráč. Má sice slušnou kopací techniku, ale rozhodně nemá rychlost a hraje poměrně pomalu. Jde-li do Plzně, tak já nejsem zklamaný.

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 14:53 |  
       1 2

       Kdo nechce vidět, nevidí... podle mě držel střed hřiště a byl u každé druhé akce Jablonce...

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        DF007     před rokem 22.05.2018 19:23 |  
        0 1

        To asi byl u každé druhé akce, ale kolik jich Jablonec kloudných předvedl? Kromě těch tří golovek měl asi další tři za celý zápas. Tentokrát to bylo o naší neschopností v koncovce, ne o výborné hře Jablonce, že by nás přejel a jeho střed zálohy by byl dominantní.
        Já jsem přesvědčený, že moc posil nepotřebujeme. Už letos,když se nám zápas povedl, tak jsme byli lepší, ať jsme hráli s Plzní, Spartou nebo kýmkoliv jiným. Náš kádr je kvalitní.
        Bohužel na podzim ho ovlivnila nesmyslná rotace v zápasech a na jaře několik nesmyslných tahů Trpiše, zejména v úvodu jara a asi i zranění.

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 20:21 |  
         1 0

         To je dost otázka, co si představuješ pod pojmem "kloudná akce".... Já viděl, že jakmile měl možnost získat balón, tak ho získal a předával ho dál... To že jej vzápětí někdo jiný ztratil a tím pádem to na první pohled nevypadalo jako "kloudná akce" je už věc jiná.. Ale prostě on a Jovovič, nám zvláště v první půli dělali obrovské problémy... a po odchodu Baráka, pořád hledáme druhého ofenzivního záložníka vedle Hušbyho... Šilhavý na podzim na tohle místo stavěl Rotaně, Trpiš na jaře zkoušel Hromadu (podle mě ideální DZ), Dannyho... teď na konci soutěže Sýkoru, ale to jsou jenom pokusy... stabilního druhého ofenzivního tvůrce hry nemáme - nebo tedy já ho nevidím

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Fačín     před rokem 22.05.2018 14:58 |  
      3 2

      Ano v deníku sport, na který tu kolektivně dlouhodobě kydáme hnůj. A zaslouženě. Já když si přečetl, že byl Trávník hráčem zápasu, tak nebýt prohry, tak jsem se smíchy za břicho popadal.

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 15:15 |  
       3 5

       Na deník Sport kydáme hnůj, protože na objednávku píše proti nám a nenechá si ujít jedinou příležitost, aby si do nás kopnul.... Ovšem po stránce odborné tomu ti novináři prostě rozumí...

       Já se zase za břicho popadám, kdykoliv si přečtu Tvé soudy...

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 11:20 |  
     3 0

     Ještě bych dodal: Kolář si zeď postavil dobře, sám si stoupl špatně... a Trávník právě naopak správně zhodnotil situaci a místo toho, aby kroutil balón přes zeď, tak trefil přesně tak, jak si situace žádala...

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Edenjejenjeden     před rokem 22.05.2018 15:32 |  
   1 0

   Trochu objektivity by to Fačíne od tebe chtělo,v neděli byl v prvním poločase opravdu Tecl špatný,ale to byl špatný celý mančaft.Ve druhém poločase se hra výrazně zvedla a tím se zvedla i hra střeního útočníka Milana Skody,působil opravdu lepším dojmem než Tecl,ale to celý tým.A od útočníka se očekávají goly,a nevšiml jsem si,že by Milan vůbec trefil branku.Takže už asi podesátý,v posledním zápase byl Tecl opravdu špatný,ale jinak na mě v poslední době působí mnohem lépe než Milan.

 14. Danny

  Alanor (admin)     před rokem 22.05.2018 11:11 |  
  14 13

  Reakce na tolsiho, k Dannymu.

  Předně si ujasněme situaci, kterou jsem mu vyčítal. Je na hřišti čerstvý, ztratí míč na půlce a do otevřené obrany se řítí nebezpečný brejk. V takové situaci je povinností KAŽDÉHO hráče (zvlášť toho co ztrátu zavinil) se vrátit a mužstvu pomoci, ne se na to vysrat. Nikdo nemluví o situacích, jako byla před koncem zápasu, kdy Danny pokazil přihrávku (což se stává, když chce být hráč kreativní a nikdo mu to nevyčítá, když je to v rozumném poměru k povedeným) na kraji vápna, ale za ním bylo 8 našich hráčů a žádné bezprostřední nebezpečí nehrozilo. V takové situaci po něm nikdo nechce, aby hned sprintoval k vlastní bráně.

  Co se týče dnešního fotbalu, tak světový trend jednoznačně spěje k běhavosti v podstatě všech hráčů na hřišti. Útočníci musí napadat, stopeři naopak musí být konstruktivní, musí umět hrát s míčem a nestačí, aby jen odkopávali míč nazdařbůh. Ano, jsou největší hvězdy (Messi, Ronaldo, Neymar, Suárez), které opravdu v podstatě nebrání. Ale mají natolik skvělá čísla, že jsou pro tým klíčoví i přes tento "handicap".

  Jak je na tom Danny? Za cca 30 zápasů (počítáno s Evropou) má asi 2+3. Přitom se dozadu nijak zvlášť nepřetrhne a hraje víceméně jen dopředu, jak jsi ty říkal, že je pro něj vhodné. A je zjevné, že ta bilance je prostě na hráče, který hraje vyloženě dopředu, je tristní. Taková čísla má i Souček. A neberu, že je to jen spoluhráči. Hušbauer má spoluhráče stejné a čísla má víc než 2x lepší. Danny se v šancích chová jak janek a zahazuje je stejně jako ostatní naši hráči. Přitom jsme ho brali, aby právě v těchto klíčových chvílích byl rozdílovým hráčem a díky zkušenostem je řešil s přehledem. Těžko tak můžeš jásat nad hráčem, který sem byl brán jako naprosto klíčová hvězda (čemuž odpovídají i náklady), ale jeho čísla jsou sotva průměrná a navíc skoro nebrání. Na pohled sice jeho hra vypadá hezky, ale reálný přínos pro výsledky mužstva je mnohem nižší.

  Navíc úplně neberu argument, že zapojením do obranné fáze by měla nějak trpět ta útočná. Stačí se podívat na Stocha, který na jaře pracuje mnohem svědomitě směrem dozadu a nijak mu to nebrání v tom, aby byl klíčovým hráčem i směrem dopředu. Naopak si myslím, že tou náročností z něj Trpišovský na jaře udělal mnohem platnějšího hráče a jsem přesvědčen, že i mužstvo ho vnímá úplně jinak a jako lídra, když vidí, že je top směrem dopředu a zároveň se neštítí ani černé práce směrem dozadu.

  Idea toho, že bychom kolem Dannyho měli stavět mužstvo "na míru", mi přijde vyloženě zcestná. Dannymu je 34 let a má za sebou vážné zdravotní problémy. Fakt si myslíte, že bychom měli přeskládávat mužstvo (což včetně sehrávání znamená velmi pravděpodobný rok slabších výsledků) kolem hráče na sklonku kariéry, na něhož kvůli zdraví nemůže být spolehnutí? Navíc kolem hráče, který nebrání a jehož přínos směrem dopředu je velmi sporný? Nehledě na to, že vývoj fotbalu jde úplně jiným směrem, viz výše. Srovnání s Horváthem taky neberu. Danny je úplně jiný typ hráče a nikdy nehrál chodícího rozehrávače zezadu, který by tvořil hru geniálními dlouhými pasy. To už spíš Horváthovi více odpovídá to, co u nás hraje Hušbauer. Naopak Danny byl vždy rychlým hráčem, který zvládl výborně kombinovat po zemi a byl nebezpečný pro pokutové území soupeře. S věkem se ale rychlost viditelně vytratila a o koncovce už byla řeč.

  Zakončil bych to tak, že Danny je geniální hráč (což už jsem tu před pár měsíci psal) a byl evropskou extratřídou. Ale už má věk i zdravotní trable a rozdílový hráč na naší ligu už prostě očividně není.

  • Re: Danny

   Boss82     před rokem 22.05.2018 12:42 |  
   6 11

   +1 a podpis!

  • Re: Danny

   Travinho     před rokem 22.05.2018 13:52 |  
   6 6

   I já podepisuji v plném znění.

  • Re: Danny

   Fulham     před rokem 22.05.2018 14:17 |  
   7 0

   trocha tam hapruje, že nejlepší výkon v SKS předvedl proti tomu nejtěžšímu soupeři ( Ponorka) ... já bych byl pri té zmiňované ztrátě nasranej taky - abych měl balon, kolem tři Peltonci a jedinej spoluhráč co mi chce pomoct couva k lajně se čtvrtým na hrbu...jestli se bavime o tom samym..záznam jsem neviděl , pamatuju ze stadionu.

 15. OT: Superpohár

  pethead (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 11:46 |  
  1 0

  Tomáš Syrovátka
  ‏ @tomassyrovatka

  Prave jsem se dozvedel, ze superpohar odehraje @slaviaofficial v patek 29.6. od 16:30 na stadionu @SKSlovan #pasienky #retro

  • Re: OT: Superpohár

   pethead (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 11:48 |  
   3 0

   Čas a místo, jako opravdu? A já myslel, že už jsem se v životě nadivil dost... :(

   • Re: OT: Superpohár

    kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 12:01 |  
    3 2

    Co je na tom k divení? Že se bude hrát na Slovensku bylo jasné - loni se hrálo v Čechách...

    29.6. je volný den mezi skupinovou fází a osmifinále na MS - jinak by to sotva mohlo být v TV... takže snad jenom ten čas ...

    • Re: OT: Superpohár

     pethead (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 12:06 |  
     6 0

     Jak jsem psal, k divení je čas a místo. Všední den v 16:30 a stadion, který byl zastaralý pomalu už ve chvíli, kdy jsem se narodil... skutečné lákadlo pro fanoušky.

     A teď si k divení k času a místu přičítám i fakt, že to někomu k divení nepřipadá... ;)

     • Re: OT: Superpohár

      kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 12:09 |  
      2 4

      No tak všední den - pátek je malá sobota... nota bene poslední den školy.. :-)

      Co já vím, jaké jsou na Slovensku stadiony - že je něco zastaralé, ještě neznamená, že to není to nejlepší, co tam mají k dispozici :-)

       • Re: OT: Superpohár

        kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 12:48 |  
        3 4

        Ale já vím, jak vypadají Pasienky... Spíše jde o to, jestli znáš ostatní stadiony na Slovensku... jestli tam vůbec mají něco lepšího... a to nemluvím o tom, že někdo mohl zavelet, že se musí hrát v Bratislavě, protože Slovan všude jinde nenávidí a nikde jinde by domácí prostředí neměl... Ale to jenom spekuluji....

        • Re: OT: Superpohár

         warhammer (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 13:03 |  
         2 0

         Moderní fotbalový stadion má určitě Žilina a Trnava. Letos by měl být také dokončen národní stadion na Tehelnom poli za min. 2 miliardy Kč.

         • Re: OT: Superpohár

          kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 13:10 |  
          2 0

          Na tu Trnavu jsem ze zvědavosti taky koukal.... Hezký stadion...
          Tak zřejmě byl požadavek hrát v Bratislavě...

        • Re: OT: Superpohár

         Travinho     před rokem 22.05.2018 13:51 |  
         0 0

         Tak to pozor. On je krásný stadion třeba v Senici nebo i Senci. Jsou sice malé, ale kolik tam přijde lidí? Víc než 3 tisíce ani náhodou.

         • Re: OT: Superpohár

          kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 14:47 |  
          0 0

          Pokud máš takový přehled, tak super - já si právě vůbec nebyl jistý, jestli to se stadiony na Slovensku nevypadá podobně jako na Pasienkach... nebo tam, kde hrála své zápasy Artmedia... :-)

          • Re: OT: Superpohár

           Travinho     před rokem 22.05.2018 18:06 |  
           1 0

           Poslední roky tam hodně investovali do stadionů, které nyní nejsou vůbec špatné, ale většinou maličké. Hezké stánky jsou i v Popradu, Zlatých Moravcích nebo Michalovcích.

        • Re: OT: Superpohár

         Fačín     před rokem 22.05.2018 15:01 |  
         2 1

         Například v Popradu mají krásný moderní stadionek, který využívají slovenské reprezentace různých věkových kategorií.

        • Re: OT: Superpohár

         bongor     před rokem 22.05.2018 17:23 |  
         2 1

         To máš pravdu,Slovan Slováci milují,jako Češi chátru

      • Re: OT: Superpohár

       utrzeny_ze_retezu     před rokem 22.05.2018 13:02 |  
       3 0

       tvl, malá sobota ... :-)))

       • Re: OT: Superpohár

        Jachym     před rokem 22.05.2018 13:06 |  
        2 0

        Ano, protože Velký pátek mají jako "ochrannou známku" zapsaný křesťané...:-)

        • Re: OT: Superpohár

         smely (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 13:12 |  
         0 1

         hele a nevis do kdy maj podepsanou smlouvu s tou pekarnou ? "...chleb nas ve zdejsi....."

         • Re: OT: Superpohár

          Jachym     před rokem 22.05.2018 13:24 |  
          0 0

          To nevím, ale chtějí tady změnit ve svůj prospěch státní uspořádání na monarchii: Přijď království tvé...

          • Re: OT: Superpohár

           smely (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 13:26 |  
           0 2

           tak to bude peklo....

           • Re: OT: Superpohár

            afro     před rokem 22.05.2018 13:46 |  
            0 0

            Ale prd, my jsme jako národ docela tvárnej... ;-)

 16. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 14:49 |  
  4 4

  Pro Bosse, kjandourka a další

  Tak tedy podle Chance indexu: 1. sloupec počet standardek, 2. sloupec chance index
  1) Kopic 98 316
  2) Coufal (obránce) 0 261
  3) Krob (obránce) 156 240
  4) Hašek 48 221
  5) "neproduktivní" Stoch 93 221 - a to je tam dost standardek, kdy kope ze 30 metrů na bránu
  6) "produktivní" Hušbauer" 73 218

  Takže tento neodfiltrovaný chance index je značně neobjektivní, protože jinak bych si podle něj moc přál mít v týmu obránce Kroba :-)
  A víte, proč byl minulou sezónu Hušbauer králem v Chance indexu? Protože těch standardek kopal víc a ještě jsme z nich dávali víc gólů.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 15:12 |  
   3 1

   Nezlob se na mě, ale zdá se, že jsi výpočet Chance Indexu tak úplně nepochopil... :

   Z pětašedesáti procent je tvořený počtem přihrávek do gólových šancí, díky nimž se spoluhráč ocitne v brankové příležitosti. Z třiceti procent jde o předfinální přihrávky, po kterých se spoluhráč v útočné fázi dostane do volného prostoru. A z pěti procent se na výpočtu podílí přihrávky do pokutového území.


   Chápeš, co tím chci říci? Pouhých pět procent je dáno přihrávce, která jde do pokutového území a za níž by se dal považovat rohový kop, či centr ze standardní situace....

   tzn, aby měl někdo postavený Chance Index jenom na tom, že zahrává standardky a tudíž sbírá "přihrávky do pokutového území"... musel by jich zahrávat okolo dvou tisíc, aby se dostal na číslo 100....

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 15:18 |  
    3 2

    Myslím, že jsi ten chance index tak úplně nepochopil ty. Chceš říct, že Krob, který kopal tolik standardek, je vlastně super hráč - lepší než všichni naši hráči od obránců po útočníky nebo se zřejmě počítají do chance indexu i jiné přihrávky ze standardek než do pokutového území? Myslím, že ano.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 15:32 |  
     3 1

     1. Chance index ukazuje, kteří fotbalisté vytvářejí pro své spoluhráče nejvíc šancí a příležitostí ke vstřelení gólu. Naopak není vůbec důležité, jestli akce opravdu brankou skončí.
     2. No jestli ti centr z rohu přijde jako předfinální přihrávka, po které se spoluhráč v útočné fázi dostane do volného prostoru
     3. Případ Kroba může být o tom, kdo hraje před ním (na podzim nejlepší hráč Teplic Filo, který si uměl naběhnout tak, že každá přihrávka na něj byla přihrávkou do šance)... nebo herním stylem (Pokud hraju zanďoura, tak nákop za obranu je v podstatě předfinální přihrávka do volného prostoru).... a nebo je prostě totálně fanoušky podceňovaný....

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 15:37 |  
     2 0

     4. Co ten Coufal, ten do toho pasuje jak? Žádná standardka... A taky mi nepřijde, že by to byl kdovíjak divácky oblíbený a kreativní hráč.... pro něj dle mého názoru platí to samé, co pro Kroba.... herní styl Liberce vyhovuje tomu, že nejvíce průnikových přihrávek má pravý bek...

     Já bych tedy spíše řekl, že Chance Index nejvíce nabíhá hráčům s nejlepší kopací technikou a ti logicky zahrávají i standardky... s jednou výjimkou...

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 15:50 |  
      1 2

      Coufal má čísla výborná. Ale pokud je nákop prakticky přihrávka do volného prostoru, tak je to jedna z dalších věcí, která mi do indexu pasuje :-)
      Krob je možná trochu nedoceněný, ale aby takto předčil jako obránce Teplic všechny naše hráče, tak takto nastavený chance index říká především to, kolik kdo (a jak samozřejmě) kope standardek a kolik udělá nákopů za zápas. To je pak těžké z tohoto indexu něco vyčíst.

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 17:23 |  
       2 1

       To o tom výpočtu chance indexu jsem si nevycucal z prstu.... Podívejme se zde:

       http://www.fkdukla.cz/clanek.asp?id=1786

       Vytáhl bych následující: Odkud se čerpají data pro Chance index? Data vstupující do Chance indexu jsou přebírány od společnosti InStat, která tato data generuje prostřednictvím speciálních kamer rozmístěných kolem hřiště.

       Takže to není žádný statistik sedící u Tv s papírem a tužkou v ruce, jde o program - podobně jako když Dobiáš analyzuje data hráčů, kteří přicházejí v úvah na přestup...

       Samozřejmě, že ten program může mít nějakou chybovost, ale ta je pro všechny stejná...

       Dle čísel Kroba a Coufala se může zdát, že ta chybovost preferuje defenzivní hráče bránících celků... Může s to zdát, netvrdím, že to tak je...

       Každopádně my hrajeme spíše proti zaparkovaným autobusům, takže porovnání Hušbauer - Danny (nebo víceméně kdokoliv od nás) by mělo být zcela relevantní.

       Každopádně, když se podívám na jednotlivá čísla hráčů a dosadím je do vzorečku, který je součástí přiloženého článku, tak mi vypočítaný Chance Index nevyjde.... Vyjde mi daleko vyšší... Z toho jsme už loni usoudili, že do statistik na www.hetliga.cz se sice standardky jako přihrávka do pokutového území započítají, ale do výpočtu Chance Indexu ne...

       Dle tohoto:
       http://www.hetliga.cz/statistiky?unit=1&status=0¶meter=3&season=2018&game_limit=0&nationality=&age=0&order=17&order_dir=2&list_number=0&club=5#stats

       Když dosadím Hušbauerova čísla, tak mi vychází (46*0,65+32*0,3+69*0,05)*10=429,5 ... a Hušby má index 218... Z toho jsme už loni usoudili, že všechny přihrávky ze standardek se do Chance Indexu nezapočítávají...

       • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

        belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 18:11 |  
        2 2

        Já si nemyslím, že by měla být ve výpočtu nějaká významná chybovost. Jde o to, že nikdo neví, podle jakého klíče program řeší přihrávky do šance, zda chance index tolik ovlivňují nákopy a jaké vůbec přihrávky se počítají ze standardek.

        Protože jistě Krob ani Coufal nejsou nejkreativnějšími hráči ligy, kteří by přihrávali ze hry (ne ze standardek) do gólové šance či by šikovně někoho uvolnili v předfinální fázi.

        Proto je pro mě chance index velmi, ale velmi neobjektivní z pohledu přínosu hráče pro tým a celkově počtu vytvořených šancí. Potom je jediný relevantní ukazatel statistik "góly". Ale zase...Budu mít stopera, který dá 6 gólů z penalt za sezónu. A záložníka, který dá 6 gólů ze hry. Netvrdím, že góly z penalt nejsou důležité, ale kdo z těch dvou je pro útočnou hru týmu důležitější?
        Teď nemám čas se dívat znovu na celý zápas s Jabloncem. Hušbauer má v tomto zápase uvedené dvě přihrávky do gólové šance, Danny ani jednu. Úspěšnost přihrávek má Danny přes 93%, Hušbauer přes 76 %. Je tomu opravdu tak?

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 18:13 |  
         0 1

         .....kteří by přihrávali ze hry jak na běžícím pásu...

         • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

          Dennis     před rokem 22.05.2018 18:56 |  
          4 0

          Ta úspěšnost 93 % u Dannyho celkem sedí, viz můj rozbor jeho hry. Ale přihrávku do gólové šance měl mít minimálně jednu, protože to byl on,kdo posadil míč centrem z levé strany na hlavu Frydrychovi, který hlavou překonal i Hrubého, ale na brankové čáře míč zastavil hráč Jablonce. Tohle byla vyložená šance, Frydrych hlavičkoval z malého vápna a skoro dal gól, co jiného by se tam už mělo počítat?

          • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

           kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 09:44 |  
           2 0

           Tam je otázka, jak je definována "přihrávka do gólové šance".... Tohle byl centr do vápna plného lidí, je klidně možné, že program Chance Indexu to bere jenom jako přihrávku do pokutového území - i když našla přesně hlavu zakončujícího hráče...

        • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

         kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 20:00 |  
         2 1

         jinak řečeno: zadáme počítači, aby nám zpracoval statistiky.... Zadáváme mu záměrně takové statistiky, které nejdou snadno postřehnout pouhým okem... a když nám počítač tu statistiku zpracuje, tak jí budeme zpochybňovat, protože se nám ty závěry nehodí do krámu?

         Právě naopak je daleko relevantnější, než pouhé sčítání gólů, nebo asistencí na góly, protože zohledňuje čistě činnost jednoho hráče a už neklade důraz na to, jestli to adresát přihrávky zvládl, nebo ne...

         Všechny statistiky, které se zadávají počítači jsou o tom, že nejsou tak snadno pouhým okem postřehnutelné... Podobně jako Jakub Dobiáš dokáže zaměřit počítačový program na konkrétního hráče a ve finále mu vypadne, jestli by pro tým byl posilou, nebo nebyl (a že se docela trefuje), tak i tady jsou měřené momenty, kterých si divák normálně nevšimne....

         Ruku na srdce: ve hře si daleko víc všimneš frajera, který si jednou za zápas vezme míč a posadí si na zadek tři protihráče, než borce, který se zapojí do deseti akcí a všechny je řeší přihrávkou z první... ale počítačového programu ti to vypadne přesně...

         Tak třeba Krob a Coufal jsou kreativní, jenom běžnému fanouškovi to nepřijde... Tuhle soutěž v minulosti vyhrávali Horváth, či Dočkal... Byla primárně vytvořena, aby ohodnotila kreativní hráče, tak proč jí najednou zpochybňovat?

         • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

          belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 20:43 |  
          2 3

          Vážně jsi ochoten věřit tomu, že chance index zpracovává pouze přihrávky do šance a předfinální přihrávky (bez standardek)? A ještě k tomu oba obránce Kroba s Coufalem v nejkreativnější trojci ligy?? Jasně, pokud každý nákop (jak ji sám řekl) znamená přihrávku do volného prostoru, pak možná. Ale kreativita?? Ne. Četl jsi vůbec příspěvek Radka97? A to že vyhrál Horváth s Dočkalem bylo proto, protože těch přihrávek zrovna oni dva měli za prvé dost a za druhé také zahrávali většinu standardek týmu.

          • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

           kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 20:56 |  
           3 1

           Jistě, že tomu věřím...

           Nebo Ty si myslíš, že si vedení soutěže zadalo vytvoření nějakého programu a ono to nedává k dispozici relevantní čísla? Jenom proto, že se ti ta čísla nehodí k potvrzení Tvých teorií? No proto se to zadává počítači, aby to nebylo zpochybnitelné...

           To s těmi standardkami snad už opravdu nemyslíš vážně....

           • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

            belmis (přítel SN)     před rokem 23.05.2018 00:22 |  
            2 2

            Do programu zadali nějaké algoritmy, ale jak to ten program vyhodnocuje, nikdo nevíme. Sám jsi řekl, že může vyhodnotit nákop (jako přihrávku do volného prostoru)... možná i odkop :-) Předfinální přihrávku může vyhodnotit jako normální přihrávku na půlce hráči, který centruje do vápna....

            Jestli tedy věříš tomu, že je obránce Krob jeden z nejkreativnějších hráčů v lize, má nejvíce přihrávek do gólových šancí a předfinálních přihrávek (bez standardek), , tak toho radši necháme :-)

            Mimochodem jenom dnes jsem se podíval na statistiky het ligy, kde má Danny v zápase s Jabloncem 0 přihrávek do gólových šancí a Hušbauer dvě. A teď koukám na naše penalty. Kopali jsme jich 5 a gólů z penalt taky 5. To jsme všechny proměnili nebo to zřejmě kamery nezaznamenaly.....

            • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

             kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 09:42 |  
             2 1

             Takže jako mám věřit tomu, že vedení ligy ve snaze zjistit,který hráč je nejkreativnější, si nechalo vyvinout program, na jehož základě vyhlašuje nejkreativnějšího hráče ligy a nemá vyzkoušené, že to funguje správně?
             Že jako dává cenu na základě totálně zmršeného programu, který splácal patnáctiletý Venca z Horní-dolní v podkroví rodinného domku svých rodičů?

             A že to celé dělá jenom proto, aby se do první pětky dostali dva krajní obránci, u nichž to diváci nečekali?

             A nebo mám spíše věřit tomu, že počítačovému programu se to zadává právě proto, že se snaží postihnout něco, co běžný divák normálně nepostřehne... a proto z toho mohou lézt čísla, které se na první pohled mohou zdát neuvěřitelná...

             Ano, na statistikách HET ligy, ledacos nesedí - Škoda tam má tři kopané a tři proměněné penalty, Stoch podle statistik nekopal ani jednu... vždyť taky, když zadám údaje z této tabulky do vzorečku pro výpočet Chance Indexu, dostanu úplně jiné číslo.... Je možné, že statistiky pro tuhle tabulku dělá někdo a Chance index někdo úplně jiný...

             Ale to jsou všechno naše spekulace... Můžeme zkusit někam poslat dotaz, ale fakt netuším kam.... Ovšem nevěřím tomu, že by se na pořadí Chance Indexu něco výrazně změnilo...

             • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

              Radek097 (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 10:56 |  
              1 1

              Včera jsem si udělal 2 rovnice o 2 neznámých, našel jsem si hráče, kteří měli v kolonce 'počet přihrávek do vápna' 0 (mohl bych taky 3 rovnice o 3 neznámých, ale chtěl jsem si to usnadnit a urychlit). Došel jsem k závěru, že jedna neznámá mi vyšla záporná, i přesto že jsem měl vše správně. Pak jsem více do toho více pustil a zjistil jsem, že i když mají dva hráči stejné čísla, tak Chance index mají odlišný, což jsem tady včera napsal. Ty jsi odvětil, že by tam mohly být zakomponované autové vhazování, což by dávalo na jednu stranu smysl. Našel jsem si tedy dva stopery, kteří měli podobné čísla a auty zpravidla nehází, ale i přesto jejich Chance index byl velmi odlišný. Teď dokonce potvrzujete, že těch chyb tam je mnohem víc(proměňování penalt) a netýká se to jen tohoto indexu, což je ostuda.
              Máme nový web, já jsem tedy od ''nového webu'' (myslím slavia.cz) čekal něco víc než jen změnu designu. Vzhled stránek není pro mne důvod, abych tam chodil častěji. Očekával jsem přidanou hodnotu a ta je pouze v sekci 'historické okénko'. Doufal jsem, že se tam vyskytne něco podobného jako má Liverpool: https://www.liverpoolfc.com/team/first-team/player/roberto-firmino , kde se dostaneš ke statistickým údajům hráčů. Od počtu střel zpoza vápna, přes počet získaných míčů, po počet střídání.

              • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

               kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 11:10 |  
               1 0

               Statistická data dodává firma Instat...

               http://www.hetliga.cz/photo/redactor/64f47cbddd28a74425e85f7a30df9ac5.jpg

               Zkus jí kontaktovat a vysvětlit jim, jak to dělají špatně....

               Myslíš, že by nový web Slavia.cz mohl dělat něco jiného, než že by přetahoval informace z webu Hetligy....

               Jsi přesvědčen o tom, že Liverpool nevyužívá kompletních statistik Premier League, ale vytváří si své vlastní?

               • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                Radek097 (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 11:26 |  
                0 0

                Od InStatu čerpá i samotná Slavia.
                Co se týká Liverpoolu, tak to je dobrá otázka, ale u jiných celků Premier League, to nebylo. Díval jsem se ještě na stránky dalších pěti, šesti klubů.

                • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                 kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 12:41 |  
                 0 0

                 Samozřejmě netuším, jak to je, ale předpokládám, že Premier League taková čísla má k dispozici a tak si je Liverpool přenáší na svoje stránky, zatímco ostatní to nepovažují za nutné... ale to opět jenom spekuluji... :-)

                  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                   kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 20:49 |  
                   0 0

                   Upřímně na to nemám vůbec žádný názor.... někomu by to zase mohlo připadat přeplácané, kdyby tam u každého hráče byly všechny dostupné statistiky.... zvláště když víme, kde je v případě potřeby najít...

                   každopádně pod statistikami je poznámka: Pokud budete mít ke statistikám jakékoliv připomínky nebo otázky, kontaktujte nás prosím na emailu: weby@esports.cz

                   takže i s tím můžeš něco dělat :-)

               • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 11:33 |  
                1 1

                Jako fakt je ten, že některá data jsou tam divná. Třeba Coufal má 0! přihrávek do pokutového území, což je u krajního beka s tak dobrými čísly úplný nesmysl. I bez těchto přihrávek by však měl mít Chance index na základě PG a PP mnohem vyšší, než jaký ve skutečnosti má.

                Podlě me z toho vyplývá to, že Chance index je vypočítáván na základě zcela jiných dat, než která jsou zveřejňována na stránkách HET ligy. Myslím to tak, že data z programu, který Chance index počítá (tedy přihrávka do gólové šance, předfinální přihrávka nebo přihrávka do pokutového území), nejsou zveřejňována, případně ne všechny tyto typy přihrávek (z celkového počtu, který je pak zveřejněn ve statistikách) bere program jako relevantní k započítání do indexu.

                • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                 kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 12:39 |  
                 1 0

                 Jako jsou tam ta data divná, to je fakt.... a nečekal bych to...
                 čísla CHi by měla být podle zveřejněných dat daleko vyšší...

                 Když se podívám do minulosti a hodím data vítězů, uvedená v tabulce do vzorečku, zjistím následující:

                 2013/14 - Dočkal měl by mít CHi 537, měl CHi 530 - celkem malý rozdíl
                 2014/15 - Zeman 407 - 340 ... to už je větší rozdíl
                 2015/16 - Dočkal 784 - 544 .... ještě větší rozdíl
                 2016/17 - Krob 335 - 336 - překvapivě CHi větší a to pouze o jednu, než vycházel dle dat... a jako zajímavost: na druhém místě Hušbauer 527 - 368... Čili Hušby by dle čísel měl mít větší CHi, než Krob, ale měl ho o dva body menší...
                 2017/18 - Kopic 491 - 316... opět velký rozdíl...

                 Je tedy třeba si přiznat, že v Chance Indexu jsou nejasnosti... to je fakt...

                 • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                  Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 13:03 |  
                  1 0

                  Hmmm, to porovnání CHi dle vzorečku z dostupných dat a skutečného CHi v minulých sezonách je velmi zajímavé. Čím to, že v případě Dočkala to skoro vychází, zatímco u jiných hráčů jsou tak markantní rozdíly?

                  Podle mě to je tak, jak jsem psal - program, který CHi vypočítává, nebere všechny PG, PP a PPÚ jako relevantní pro zápočet do indexu (posuzuje jejich kvalitu na základě dalších proměnných), což by znamenalo, že je velmi objektivní a je to opravdu skvělé posouzení skutečné kreativity hráčů.

                  Druhá možnost by byla jedině to, že v tom mají bordel, což by naopak znamenalo, že výpovědní hodnota CHi je minimální. Ale tomu se mi nechce věřit, InStat jsou profesionálové, jejichž služby si objednávají za těžké peníze renomované sportovní kluby, trenéři, sportovní asociace nebo skauti po celém světě. Tak věřme, že platí ta první možnost. Každopádně pro jistotu jsem jim tam dnes napsal dotazy k věcem, o kterých se tu bavíme:-), tak uvidíme, jestli přijde nějaká odpověď. Dám když tak vědět.

                  PS: U toho CHi Hušby vs. Krob máš asi chybku, Hušby nakonec vyhrál, což vlastně potvrzuje i Tvůj výpočet.

                  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                   kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 13:09 |  
                   1 1

                   Máš pravdu, já nešika to měl seřazené podle asistencí na góly...
                   Jenom tak mimochodem - Krob 12 gólových asistencí - ani to některé nevěřící nepřesvědčí o tom, že ten hráč přeci jenom trochu kreativní bude?

                   A jako třešnička na dortu: http://www.hetliga.cz/clanek/15019-husbauer-kopic-nebo-krmencik-kdo-se-stane-hracem-sezony

                   Takže zatímco tady se neustále zdůrazňují jeho slabiny, vedení ligy zařadilo Hušbyho mezi tři nejlepší hráče sezóny.... tipnul bych si, že vyhraje Kopic, ale i tak ...

                   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                    Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 13:43 |  
                    1 1

                    O Krobovi se vyjadřoval Dobiáš z Full Report skauting, že z dat jim vycházel už dříve výborně, a že kdyby po něm před 4 roky někdo z naší špičky sáhnul, tak by rozhodně nelitoval a z Kroba mohl být jeden z nejlepších beků ligy a reprezentant. Takhle strávil nejlepší roky v Teplicích, což není maximum, čeho mohl dosáhnout.

                    Jojo, také jsem ten článek už viděl:-). Ale Belmis by nám určitě vysvětlil, že vedení ligy tomu nerozumí, a že Hušbyho nominovali jenom proto, že dobře kope rohy:-).

                    Mimochodem - zde je zajímavý rozpor mezi dvěma velkými kritiky Hušbyho - Robinatorem a Belmisem. Belmis tvrdí, že Hušby neumí nic kromě standardek, Robinator tu zase asi rok psal, že standardky kope Hušby otřesně. Mají v tom chlapci nějaký zmatek, měli by ve svém tažení proti Hušbymu nějak lépe koordinovat postup a sjednotit argumentaci:-).

                    Jinak asi vyhraje opravdu Kopic, jednak letos hraje fakt dobře a navíc je tu významný faktor zisku plzeňského titulu.

                    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                     kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 13:50 |  
                     1 0

                     Já hlavně vnímám, že už byly vyhlášeny vedlejší ceny a Kopic byl vyhlášen záložníkem sezóny... bylo by tedy hodně s podivem, kdyby mu titul hráče sezóny sebral jiný záložník :-)

                     S Belmisem jsem se potkal, vím, že je to inteligentní a rozumný kluk, proto mě tu celkem překvapuje, jak tady kličkuje a obrací fakta... zřejmě je to osobní směrem k Hušbauerovi :-)

                     je pravdou, že loni tu byl argument, že po Hušbyho standardce jsme snad rok nedali gól a já pracně hledal a vypisoval těch pět, nebo kolik jich bylo v mistrovské sezóně... a najednou se tu dozvím, že Chance Index vyhrál jenom proto, že kope standardky a my z nich dáváme góly... :-)

                     Kdo chce psa bít, vždycky nějakou tu hůl... no nenajde, vymyslí klišé a na něm se otáčí :-)

                     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                      Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 14:06 |  
                      0 4

                      Já bych se s Belmisem rád potkal také. Když tu čtu některé jeho příspěvky, tak na jejich základě bych ho za rozumného a inteligentního označit nemohl. Nicméně třeba by mě při osobním kontaktu příjemně překvapil a lépe vysvětlil své postoje, než to lze na diskuzním fóru. No a pak bychom společně jukli na zápas a já bych ho velmi snadno přesvědčil, že se v názorech na Hušbyho mýlí:-).

                      Jojo, přesně tak to s těmi standardkami bylo. Je fakt úsměvné, jak někteří hledají za každou cenu jakýkoliv pseudoargument (většinou slaboučký a někdy úplně lživý), jen aby si kopli do neoblíbeného hráče:-). A to jsou ještě Belmis s Robinatorem úplní žabaři proti "expertům" Droptovi (ten má pravdu alespoň někdy a v něčem) a JS (u toho je vždy 100% jistota, že je úplně mimo):-).

                  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                   Radek097 (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 15:05 |  
                   0 0

                   Pokud by to nebraly všechny PG, PP a PPÚ, pak by Krob nemohl mít větší Chance index než to číslo, ke kterému se dopočítal kjandourek.

                   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

                    Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 15:31 |  
                    0 0

                    Jo, to je nějaká anomálie. Možná to naopak započítalo nějakou přihrávku, která se v celkových statistikách neobjevila. Těžko říct.

 17. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  zeleznik2     před rokem 22.05.2018 17:16 |  
  0 4

  S hodnocením nemám problém, jen mne zaráží, že Danny má 6!možná nebo opravdu byl nejkreativnějším hráčem v druhé půli, ale co dokázal zahodit, je trestuhodné, to samé Milan Škoda, útočníci jejich kvalit, tohle prostě musí proměňovat...Frydrych určitě nejlepší z celé obrany, snažil se dopředu i dozadu, takže za mne 5. Souček pokračuje v posledních tragických výkonech, Jakub Hromada daleko lepší, i za těch pár minut..velké zklamání u Kováře, jak se mi zpočátku líbil, tak v poslední době kiks za kiksem, přitom zrovna v bráně bychom jistotu potřebovali!!na druhou stranu v 13 zápasech 7 vychytaných nul...

 18. Hušbauer

  Veta (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 18:03 |  
  5 6

  Při prvním gólu se nechal udělat jak žáček a vykašlal se na dohraní situace a dal Považancovi prostor.

  Při Chramostově gólu ho měl navázat nebo se do toho prostoru stáhnout také on (ne tak jasně, ale rozhodně ne Souček, který suploval levého stopera). Možná Frydrych, ale z jeho gestikulace je jasné, že vyzývá Hušbauera, který se nestahuje a kašle na to.

  • Re: Hušbauer

   belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 18:23 |  
   9 6

   Jenže když někdo nechce vidět, tak prostě nevidí.......A co, že se Slavia takhle nikam dál neposune...Prostě máme (nebo jsme měli) krále chance indexu (i když nikdo neví, jestli se počítají nákopy, přihrávky ze standardek atd.) On nám pak Hušby udělá nějaký ten skluz (pak tu čtu, že bojoval jak lev), dá nějaké ty nákopy a kopne standardky (chance index splněn), dvakrát vystřelí na bránu a Travinho s Bossem mu dají minimálně devítku.

   Co na tom, že jsme s ním hráli první poločas jak hráli, že ho skoro každý lehce obešel, protože je neobratný a pomalý, co na tom, že hra byla směrem dopředu špatná, protože se často motal mezi stopery a na beku.

   Tohle mě fakt štve, když vidím, jak proti běhavým a napadajícím týmům prostě hraje špatně a my se prostě dál nepohneme.

   • Re: Hušbauer

    Radek097 (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 18:34 |  
    6 3

    Počítají se tam i standardní situace. Chance Index nesedí již několik sezón, a právě protože se do toho započítávají i standardní situace, tak to tento ukazatel značně omezuje, abychom z toho mohli dělat širší závěry. Podívejte se na tento odkaz: http://www.hetliga.cz/statistiky?unit=1&status=0¶meter=3&season=2017&club=5&game_limit=0&nationality=&age=0&list_number=0&order=16&order_dir=2#stats . Je zde zcela evidentní, že ''přihrávky do pokutového území'' jsou pomalu stejné jako ''rozehrané standardní situace''. Opravdu vám ze hry přišlo, že Hušbauer dal do pokutového území pomalu dvakrát více přihrávek jako celý zbytek týmu?

    • Re: Hušbauer

     belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 18:36 |  
     3 4

     Díky Radku, tím pádem je to jasné.

    • Re: Hušbauer

     Boss82     před rokem 22.05.2018 19:25 |  
     3 4

     Určitě ne všechny, protože pak výsledný Chance index nevychází - viz komentář Kjandourka.

     • Re: Hušbauer

      Radek097 (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 20:06 |  
      3 1

      Ano, nevychází to z důvodu, protože se změnily hodnoty. Zkus si to propočítat u Coufala, který nerozehrál ani jednu ze standardních situací. Vychází ti to?

      • Re: Hušbauer

       kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 20:12 |  
       1 2

       Tak fajn: (40*0,65+30*0,3)*10=350 ... kolik je Chance index Coufala? 261...

       http://www.hetliga.cz/statistiky?unit=1&status=0¶meter=3&club=0&game_limit=0&nationality=&age=0&order=12&order_dir=2&list_number=0&season=2018#stats

       Takže nevychází - prostě statistiky uvedené na webu www.hetliga.cz neodpovídají výpočtu Chance Indexu... a je otázkou, je-li to odečtem nějakých situací (třeba standardek), nebo tím, že každé statistiky dělá jiný počítač...

       • Re: Hušbauer

        Radek097 (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 20:24 |  
        4 1

        Vždyť Coufal nerozehrál ani jednu standardku, dle této statistiky. Dokonce ani jednu přihrávku do pokutového území, i tak je druhým nejlépe ''bodovaným'' hráčem v lize dle Chance index. ''Počítač'' v tom rovněž nebude, když zadáš do své kalkulačky to, co já, tak výsledek budeme mít přece totožný.

        • Re: Hušbauer

         kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 20:33 |  
         2 2

         Když zásad do kalkulačky zo, co Já, vyjde ti to co mě..tzn.ze by měl mít CHI vyšší.... treba některá z předfinálních přihrávek, které má uvedené na stránkách Hetligy, byla autové vhazování (To má jako krajní obránce v popisu práce), ale do CHI se také nezapočítává

         • Re: Hušbauer

          Radek097 (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 20:45 |  
          2 2

          Další ukázka toho, zda Chance Index má nějakou vypovídající hodnotu: (jedná se o letošní sezónu a všichni mají v kolonce ''rozehrané standardní situace'' 0)
          Košťál - 2 přihrávky do gólové šance, 2 předfinální přihrávky, 0 přihrávek do pokutového území -> 26 Chance Index
          Hubník - 1, 2, 0 -> 10
          další dvojice:
          Rosa - 1, 0, 0 -> 8
          Švento - 1, 0, 0 -> 1
          poslední dvojice:
          Mišůn - 0, 2, 0 -> 5
          Vyhnal - 0, 1, 0 -> 7

          • Re: Hušbauer

           kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 20:53 |  
           2 2

           A co z toho jako vyplývá?

           že nedokážeme přesně určit, jak se to počítá, tak to šmahem zpochybníme?

    • Re: Hušbauer

     kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 20:08 |  
     2 5

     Bože můj, to je jak rozprávka.... Když si tahle čísla dosadíš do vzorečku výpočtu Chance indexu (48*0,65+45*0,3+161*0,05)*10 ... vyjde ti, že by musel mít Chance index 527,5 .. a vzhledem k tomu, že má číslo o 200 bodů menší, je evidentní, že se při výpočtu CHI nevycházelo přesně z těchto statistik.. zřejmě jsou omezeny právě standardní situace

     • Re: Hušbauer

      Radek097 (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 20:33 |  
      3 3

      Jak mi tedy vysvětlíš, že nevychází Coufal, který nerozehrál ani jednu standardní situaci.

      • Re: Hušbauer

       kjandourek (admin)     před rokem 22.05.2018 20:46 |  
       2 2

       Co třeba autová vhazování?

   • Re: Hušbauer

    Boss82     před rokem 22.05.2018 19:24 |  
    6 6

    Zdá se, že si přišel o poslední zbytky soudnosti.

    -> Chance indexu očividně nerozumíš, jinak bys nemohl snižovat jeho výpovědní hodnotu.
    -> Plácáš tu něco o Hušbyho neobratnosti a pomalosti (z čehož podle tebe vyplývá jeho špatné bránění), ale uniká ti, že dle analytických dat Full Report scouting (a už jsem to tu také uváděl) je naopak Hušbyho přínos směrem dozadu vynikající. Nezlob se, že věřím více analytickým datům a svým vlastním očím, než tvému neobjektivnímu úsudku.
    -> Těmi řečmi o nákopech se sám odkopáváš už definitivně - takže dobré dlouhé míče do správného prostoru, které vedou k vytvoření gólové šance, už je taky herní prvek, za který budeme Hušbauera kritizovat?

    Takže abychom si to ujasnili:

    - Kritizuješ Hušbauera za to, že dobře kope standardky.
    - Kritizuješ Hušbauera za přesné dlouhé míče za obranu.
    - Kritizuješ Hušbauera za to, že si dovolil vyhrát Chance index, tedy vytvářet spoustu gólových příležitostí pro své spoluhráče.
    - Kritizuješ Hušbauera, že jezdí po zadku - tedy chodí do skluzů.
    - Kritizuješ Hušbauera za to, že si chodí pro míče ke stoperům, což je mimochodem přesně to, co má na své pozici dělat a dělají to tak všichni hráči na světě včetně těch nejlepších.
    - Pamatuju si, jak si ho tu kritizoval za to, že v Jihlavě nevstřelil gól poté, co mu brankář vytáhl střelu z 18 metrů konečky prstů z šibenice - napsal si: "Skutečně kvalitní hráč by to dal!" ... No ty vole, to už je fakt moc!

    Mohl bych pokračovat, protože těch perel si tu za poslední dobu pronesl více než dost, ale nemělo by to smysl.

    Když se tak podíváš na ten výčet, vážně máš pocit, že argumentuješ objektivně, racionálně a rozumíš věci, kterou zde řešíme, tedy fotbalu?

    K tomu posouvání se někam dále - tobě se jako ten fotbal proti Plzni nebo Jablonci v poháru nelíbil? Nemáš pocit, že právě tohle je ten styl hry, ke kterému se posouvat snažíme a očividně to jde! I s Hušbym v sestavě.

    A k té tvé výtce, že proti běhavým a napadajícím soupeřům hraje špatně - máš pocit, že Jablonec ve finále poháru nenapadal a neběhal? Přesto byl Hušby jedním z nejlepších hráčů na hřišti.

    Ty se mi fakt zdáš, Belmisi...

    • Re: Hušbauer

     belmis (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 23:24 |  
     3 3

     Bossi, Chance indexu nerozumím stejně jako ty :-) Víme o něm jen to, že jak je popsán a kjandourek ho prezentoval, tak že žádná čísla nevycházejí. Víme také to, že statistiky het ligy mají také trhliny, jelikož Danny má v kolonce přihrávky do gólových šancí v zápase s Jabloncem 0, ač přihrál Frydrychovi do velké šance a Hušbauer 2? Teď si nevzpomenu, které to zrovna byly - je možné, že si vzpomeneš.
     Na to, abych viděl, že byl vůči jabloneckým hráčům neobratný a pomalý, a že ho v tomto zápase většinou snadno obcházeli, vážně nepotřebuji Full report....(maximálně brýle, ale ty jsem měl :-))

     - Hušbauera nekritizuju za to, že kope dobře standardky - už v minulosti jsem psal, že je kope možná nejlíp z celého týmu - kritizuju zadání do chance index - pokud nejde odfiltrovat přihrávky ze standardek a tady se posuzuje jako měřítko kreativity
     - za přesné míče za obranu samozřejmě ne. Nákopy používá Hušbauer možná nejvíce v lize. Kopy má sice nadstandardně přesné na naší ligu, ale třeba tento zápas s Jabloncem mu také moc nevycházely - o podstatě problému nákopy nejsou, pokud jsou přesné a zdaleka ne tak často do soubojů - viz níže.
     - tady zřejmě tvůj omyl, protože žiješ v představě, že Hušbauer vytváří spoustu brankových příležitostí ze hry.
     - skluzy rozhodně nekritizuju, kritizuju ty, kterým stačí, že někdo většinu zápasu poklusává po hřišti jak v sedmdesátých letech, pak udělá tři skluzy a píší, že bojoval jak lev.
     - Ke stoperům si ti nejlepší sbíhají, ale nejsou tam tak často a míče tak často nenakopávají do soubojů (a to už jsme i u těch nákopů) - Hušbauer bohužel je tak moc stažený právě proti běhavějším a napadajícím týmům. Sbíhá si tam proto, jelikož ve středu moc šancí nemá. Proti takovým hráčům je prostě neohrabaný a pomalý, navíc to není hráč jako Danny, který si pro přihrávku jde a je mu mnohem snažší nahrát než Hušb. Tomu v tu chvíli zbývá stahovat se na beka nebo ke stoperům a odtud dát dlouhý pas. Někdy přesný, někdy do souboje. Ale s tímto my budeme mít problémy vždycky, pokud budeme hrát proti běhavým týmům. Dvojice Hušbauer-Souček pro to nemá předpoklady (toho sis musel všimnout i ty). Oni zahrají nějaký západ dobře, pak jsou ale tři zápasy, kdy to není ono.
     Zápas s Plzní se mi moc líbil. Neskutečně Trpišovský překvapil Sýkorou a Teclem. Ale zase. Proti Plzni se mi líbili všichni naši hráči, ale kdybych musel říct jednoho našeho nejhoršího, i když bych ho v tomto zápase jinak nehledal, tak by to byl Hušbauer. Když nastoupil Danny, už jsme jim míč snad nepůjčili.
     V poháru to už nebyl takový zápas jako proti Plzni, ale velmi dobrý z naší strany určitě byl. Pak byl zápas na Dukle, kde byl Hušbauer podprůměr a teď s Jabloncem znovu.

     Závěrem bych dodal dvě věci. Hušbauer kope dobře standardky, ale těch negativních věcí v jeho hře s přihlédnutím ke hře Slavie je tolik, že za mě tvořivý záložník, který má Slavii posunout dál určitě ne.
     Druhá věc je ta, že chci, aby Hušbauera nahradil lepší hráč proto, že fandím především Slavii a chtěl bych aby se posunula. Z tvých příspěvků mám pocit, že je na prvním místě u tebe Hušbauer a potom teprve Slavia.


     • Re: Hušbauer

      Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 10:27 |  
      5 2

      Už se mi moc nechce se rozepisovat, protože si jak kolovrátek, jsi zaujatý, neobjektivní, ignoruješ jasná fakta a většina tvých argumentů jsou obyčejné lži. Takže to zkusím co nejstručněji.

      Pokud jde o Chance index, tak z dostupných dat vyplývá, že standardky v něm hrají poměrně malou roli, jak ti tu opakovaně vysvětloval Kjandourek. Nevíme úplně přesně, jak se počítá, ale to snad ještě není důvod, abys data z něj zpochybňoval jen proto, že se ti nehodí do krámu.

      Že používá Hušbauer nákopy nejvíce v lize je neuvěřitelná lež.

      Já nežiju v představě, že Hušbauer vytváří nejvíce šancí ze hry, on je totiž skutečně vytváří - mám pro toto tvrzení oporu v datech (InStat a Full Report scouting) a také vlastní oči (každý zápas Slavie vidím dvakrát plus sestřihy důležitých akcí vícekrát).

      Že Hušbauer vyklusává po hřišti jak v 70. letech je další tvá lež - opět viz fitness data a mé vlastní oči.

      Pro míče se ke stoperům stahuje úplně stejně často, jako třeba Kroos. Je to jedna z povinností CM a pokyn od trenéra. A rozhodně to z této pozice jenom bezmyšlenkovitě nenakopává, tedy další tvá lež.

      To, že má problémy proti běhavějším týmům, neříká si o balony, nejde mu přihrát, je pomalý a neohrabaný, že ve středu hřiště nemá moc šancí, že byl proti Plzni nebo Dukle nejhorší, s Jabloncem podprůměr atd., to je už taková snůška nesmyslů, že tě začínám podezřívat, že tu schválně lžeš, abys vyvolával hádky.

      Propůjčím si citát od Jakuba Dobiáše z Full Report scouting: „Pokud jde o Hušbauera, tak jeho přednosti jsou možná jinde, než se říkalo. Konkrétně k němu mohu říct jen to, že tým s ním daleko líp kombinuje, drží míč. A na to, že je střední záložník a není rychlý, je výborný dozadu. Patří mezi top 3 hráče Slavie minulé sezony.“

      To tak nějak popírá všechno to, cos tu o Hušbym nakecal, co? Tak a teď mi řekni, že ty se svými brýlemi toho vidíš více, než počítač, který má k dispozici mraky kamer a mraky dat!

      Mimochodem - Full Report scouting před sezonou také hrozně chválili i Dannyho (to jen, abys viděl, že jsem na rozdíl od tebe objektivní), docela by mě zajímala jeho komplexní analýza za tuhle sezonu.

      Takže abych to tak nějak shrnul - všechna objektivní fakta a data jdou úplně proti tomu, co tu píšeš. Dle těch je totiž Hušbauer jedním z našich nejlepších hráčů za poslední 2 roky, ovšem dle tebe je to podprůměrný chodec, který akorát kope dobře standardky.

      Teď už jen čekám, že mi vysvětlíš, že všechny ty počítače a analytické programy (které mají k dispozici desítky kamer a tisíce vstupních dat, které člověk nemá šanci postřehnout) se mýlí, že se mýlili i Uhrin (Cituji: „Pepa je naším klíčovým hráčem.“), Šilhavý (Cituji: „Pepa je naším lídrem a tvoří naši hru.“) a Trpišovský (Cituji: „Hráč jako Hušbauer se v českých podmínkách hrozně špatně nahrazuje.“), když na Hušbauerovi stavěli/staví, že se mýlí sportovní novináři, dle kterých byl loni králem ligových trávníků, a že naše výsledky, kterých jsme za poslední 2 roky dosáhli, (titul, pohár) byly jen náhoda.

      Ti všichni se mýlí, pravdu má BELMIS - je tomu tak???????????????????????

      PS: Právě proto, že mi jde o Slavii, tak v diskuzích hájím hráče, jako je Hušbauer, proti zaujatým rýpalům, jako jsi ty.

      • Re: Hušbauer

       belmis (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 14:32 |  
       2 5

       Tak Bossi, pokud jsem řekl, že Hušbauer neumí nic kromě standardek, tak zřejmě vůbec nečteš a jako kolovrátek tady mluvíš ty. Co se týče Kroba, tak je podle dat stále snad nejlepší obránce ligy směrem dopředu a možná ještě lepší než před čtyřmi lety. To znamená, že by se teď o něj měly přetahovat Slavia, sparta i Plzeň, ne? A jistě už by měl nakouknout i do repre :-)) Nebo je někde ve tvém uvažování chyba? A Hušbauer by měl mít nabídky z nejlepších lig Evropy, měl by být tahounem reprezentace podle tvých vyjádření? Proč tomu tak není?? Proč Barák, který za Hušbauera střídal, je teď někde jinde než Hušbauer? Proč, když je o nějaké hráče Slavie v zahraničí zájem, proč jsou to hlavně jiní hráči a Hušbauer nám tu zůstane?
       Zamysli se nad tím a věz, že chance index asi ve výběru dobrých hráčů v lepších zahraničních klubech a pro reprezentaci není moc důležitý. Je to jen malá pomoc při celkovém hodnocení hráče.
       Tak jak se zastáváš Hušbauera do krve a nejsi schopen otevřít oči nad jeho hrou nebo se nad ní aspoň zamyslet mě vede k tomu, že jsi třeba Hušbauera příbuzný. Pokud tomu tak opravdu je, už proti němu nebudu psát úplně to, jak jeho hru vidím. To myslím vážně. Někdy jsem přemýšlel, že by třeba můj kluk hrál za Slavii a já tady musel číst nelichotivé věci na jeho hru.
       A ty naopak nepodceňuj například Vetu, dropta atd. Zrovna oni dva podle mě mají větší cit pro to, zhodnotit výkony i sestavy, větší než ty.

       • Re: Hušbauer

        kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 14:55 |  
        4 1

        Tobě snad Hušbauer musel někdy přebrat holku, to snad ani jinak není možné.... :-)

        1. V minulé sezóně měl Krob 12 gólových asistencí.... nejvíc z celé ligy.... To už je snad dohledatelné a přesné číslo, které by mělo svědčit o tom, že ten hráč v sobě určitou kreativitu skrývá, ne? Přihrál na více gólů než všichni záložníci....

        2.Zahraničí a Hušby: Nedělejme si iluze, že je naše liga pod drobnohledem zahraničních skautů, kteří hltají každou statistickou informaci... V zahraničí je zájem o hráče, kteří se prosadili v pohárech, v repre a jsou mladí (tudíž tvární a perspektivní)... primárně jdou po hráčích, kteří věkově spadají do U21 a už hrají za reprezentační Áčko... proto šli zahraniční skauti po Barákovi a to na podzim 2016...... Udine ho angažovalo po jednom dobrém podzimu, kde zaujal v jedenadvacítce a následně začal hrát v áčku, kde se hned po svém debutu střelecky prosadil.... Tohle zaujalo skauty, nikdo nejezdil na naše zápasy, aby tam viděl jestli tvoří hru lépe, či hůře, než starší spoluhráč... Barák byl ve věku, kdy byl perspektivní...
        Když byl v podobném věku Hušbauer, tak ho chátra nepustila.... pustila ho až potom a na to nejhorší možné místo (tým v italské lize na sestup, právě vyměnil trenéra) ...
        Teď v sedmadvaceti letech už o něj v TOP ligách zájem nebude, protože tam už není perspektiva dalšího růstu.

        A vůbec to nemusí znamenat, že by pro náš tým měl menší přínos, než třeba Souček... který je teď tak na hraně - loni po ME U21 o něj zájem byl, v repre hraje pravidelně.... ale jestli neodejde teď, tak už to taky nebude na přestup do TOP ligy

        • Re: Hušbauer

         belmis (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 21:48 |  
         1 2

         Ne, s Hušbauerem společnou přítelkyni nemáme :-) Jde jen o to, že když se tu zkritizujete například Danny, diskuze většinou po pár příspěvcích končí, ale jak někdo zkritizuje Hušbauera, je oheň na střeše :-)

         Hušbauer už u nás dva roky hraje. Bylo mu 26 let, po jeho nejlepší sezóně 27. Jak je možné, že je zájem v zahraničních ligách o Deliho, MNN, Bořila - 26-27 let? Jak to, že oni asi tak neperspektivní nejsou? A v reprezentaci by měl být podle vašich slov jednoznačně číslo jedna. Jak to, že je spíš náhradníkem?

         A co se týče čísla Kroba...Jsme tam, kde jsme byli. Byly to přihrávky na gól ze hry nebo ze standardek? :-)

         • Re: Hušbauer

          kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 22:16 |  
          2 0

          Deli, MNN i Bořil jaksi zatím nikam od nás nepřestoupili... nota bene předpokládám, že se pořád bavíme o TOP ligách, ne o Turecku, nebo Rusku....

          Oprostíme se od Slavie, podpořím své argumenty pohledem za řeku: Snad se shodneme na tom, že chátra měla v pohárech skvostnou sezónu 2015/16, kdy došla až do čtvrtfinále, vyřadila Krasnodar, Lazio a odehrála slušný dvojzápas s Villarealem... kdo od nich po sezoně přestoupil ven? Brabec do Genku (ne TOP liga, ale přece jenom západ) - 24 let, Krejčí do Bologni také 24 let... Oba se určitě nedostali do hledáčku zahraničních klubů za své vystoupení v lize, protože tam bídy zaostaly za Plzní, ale za EL a reprezentaci...
          Jako bonbónek odešel ještě Patrik Schick, který byl celý rok na hostování v Bohemce... asi si nikdo nemyslí, že by skauty zaujal osmi góly za Klokany.... v jeho případě skauti slyšeli na to, že byl nejlepším střelcem kvalifikace ME U21 a na konci sezóny ho Pavel Vrba nominoval do širší nominace na Euro, byť se na šampionát nakonec nepodíval, v přípravě vstřelil svůj první repre gól.... To skauty zajímá, ne liga..

          proč to všechno zdůrazňuji? Protože se všichni shodli na tom, že nejlepším hráčem Rudochů v celé sezóně nebyl nikdo z výše jmenovaných. Byl jím tvůrce hry, který posbíral spoustu cen a mimo jiné s velkým náskokem vyhrál Chance Index... ovšem bylo mu už 28 let... a z toho důvodu o něj nebyl zájem... nakonec ho za další půl rok vykoupili Číňané a pak odtamtud utekl do USA...

          A věčné téma Krob.... když už neuznáš ani argument nejvíce asistencí v lize... opravdu si myslíš, že Teplice vstřelili 12 gólů ze standardních situací?... tedy z první, ne potom, co se tam balón třikrát poodráží, protože v té chvíli už má asistenci někdo jiný... Já se snad vážně podívám na sestřihy zápasů Teplic z minulé sezóny....

          • Re: Hušbauer

           belmis (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 22:36 |  
           1 2

           Tři mnou jmenovaní sice nikam nepřestoupili, ale zájem o ně byl. Bořil nikam nechtěl, Deli a jeho zdraví a MNN jsme před tím nejspíš nepustili. Chápu MNN (africký pohár). Ale Deli, Bořil? Jedině, že hráli za repre, ale to Hušbauer je v repre taky.
           A Dočkal? Abych ti řekl pravdu, tak jsem ho do Slavie nechtěl ani v té poslední sezóně, kdy suverénně vyhrál Ch index. A hlavně ne proto, že je rudej a měl blbý kecy (i když to mě jistě taky ovlivnilo. Ale hlavně proto, že se mi s ním hra sparty proti běhavým týmům nelíbila - úplně stejný důvod jako u Hušbauera. Ani jsem nebyl překvapen, když ke konci ligy byla uvedena statistika, že s ním v sestavě sparta uhrála 76 % bodů a bez něj 93 % bodů.
           Nemyslím si, že všechny přihrávky do gólů ze standardek, je to číslo, takže to může být 20%, ale i 80%.
           Ale věřím, že jsi dobrý "blázen" (v tom dobrém), že si sestřihy všech zápasů Teplic pustíš a výsledek, ať už by byl jakýkoliv (i kdyby jich nakonec bylo ve skutečnosti jen šest a z toho 5 ze standardek:-) ), tak mi ho napíšeš :-) Ale jen a jen čisté gólové přihrávky.

           • Re: Hušbauer

            kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 23:38 |  
            2 0

            Zájem přece byl o všechny naše hráče...

            Takže se snad nakonec dopracujeme k tomu, že nemáš rád tvořivé hráče, špílmachry... No proč ne, proti gustu žádný dišputát...

            • Re: Hušbauer

             belmis (přítel SN)     před 12 měsíci 24.05.2018 00:11 |  
             2 4

             Líbil se mi Barák, líbí se mi Danny nebo například se mi moc líbil Matějovský, když hrál ještě za Boleslav, Mimochodem odešel do Anglie z Mladé Boleslavi ve 27 :-) Takže se nakonec dopracujeme k tomu, že se mi líbí, ale průměr mi nestačí...

             • Re: Hušbauer

              kjandourek (admin)     před 12 měsíci 24.05.2018 09:34 |  
              4 0

              Průměr nestačí.... krásné heslo, které se dá tak krásně zneužít....

              Bavíme se o hráči, který je mezi třemi nominovanými na hráče sezóny.... hráče, který byl v již zveřejněné anketě vyhlášen druhým nejlepším záložníkem sezóny.... a vzhledem k tomu, že první byl typický krajní záložník, tak byl vlastně tímto vyhlášen nejlepším středním záložníkem ligy .... ale ne, všichni odborníci jsou slepí, všechna data jsou zfalšovaná, on je to vlastně průměr.... bereme-li, že v lize je 16 celků, každý má 20 hráčů... a průměr je z matematického hlediska prostředek... docela bych chtěl vidět napsaná jména těch 100-160 lepších hráčů....

              Barák byl fajn... kolik mu u nás vyšlo zápasů? na jaře 2016 tři (Slovácko, Příbram, Plzeň).... na podzim dejme tomu druhá půlka pod Jardou Šilhavým... všimni si jeho nejzajímavějším momentů:

              Hradec: pas Hušbauera pravda, do souboje, Barák míč vybojuje, dává gól...
              Brno: Hušbauer posílá pas za obranu, Švento centruje, Barák dává gól..
              Brno: Hušbauer posílá míč do vápna, Škoda hlavou vrací na vápno, Barák skóruje
              Zlín: Hušbauer posílá po zemi kolmici, barák od postranní čáry centruje, gól dává Mešanovič

              Víš, co tím chci říct? barák byl dobrý mimo jiné i proto, že měl za sebou svého Hušbauera - ti dva si sedli.. a více byl vidět Tonda, protože ten akce zakončoval, zatímco Hušby je rozjížděl... To samozřejmě neznamená, že se Barák bez Hušbauera neobejde... v Itálii to zvládá krásně... ale potřebuje k sobě hráče podobného ražení...

              Danny se líbí i mě... jeho herní styl je velice zajímavý, řekl bych až neotřelý... hloupé je, že na naší ligu se moc nehodí. Ale nezatracuji ho, třeba si ještě zvykne na to, že v české lize se brání daleko urputněji a nečistěji než v Evropě, (navíc často bez hvizdu rozhodčího) a člověk nemůže držet balón do poslední chvíle... zvláště když už ztratil ty první tři rychlé kroky... ty jsou totiž o dost důležitější, než kilometry naběhané bez potřebného zrychlení...

              A Matějovský.. k němu snad dvě věci: bavíme se o současné době, ne jak se odcházelo před deseti lety, kdy měl Český fotbal ve světě ještě Brücknerovský zvuk... To bys za chvíli mohl argumentovat tím, že Pepa Chovanec šel do Eindovenu po třicítce a Tonda panenka do Rapidu taky...
              Marka do Anglie poslal nečekaně perfektní výkon v kvalifikačním zápase v Německu, kde zastoupil Rosického... potom už nikdy takhle nezahrál a v Readingu toho potom taky moc nepředvedl...

              A jenom tak mimochodem: Já vím 2008-1981=27, odečítání je fajn..... Ale ono nestačí koukat na ročník narození.... když se někdo narodí v prosinci 1981 (20.12.)... tak mu v lednu 2008 (první zápas v Anglii odehrál 19.1.) není 27, ale čerstvě 26.... a to pořád mluvíme o tom, že skauti se o něj začali zajímat na podzim, kdy mu bylo ještě 25, což je tak akorát na hraně... taky nešel do žádného TOP celku, ale do týmu, který na jaře žuchnul o ligu níže... Marek si tak v Anglii zahrál 14 zápasů v PL...

              • Re: Hušbauer

               Boss82     před 12 měsíci 24.05.2018 09:47 |  
               2 1

               Klobouk dolů za kvalitní argumentaci a také za trpělivost. Mně už s přítelem Belmisem trpělivost pomalu dochází:-).

               • Re: Hušbauer

                kjandourek (admin)     před 12 měsíci 24.05.2018 09:52 |  
                4 0

                Tak je to věcná argumentace, žádné urážky..... a mě bavit se o fotbale prostě baví - je to lepší než se babrat v problémech majitele, do čehož houby vidím :-)

                • Re: Hušbauer

                 belmis (přítel SN)     před 12 měsíci 24.05.2018 10:14 |  
                 1 2

                 Přesně, jak říkáš Karle. Je to povídání, každý máme trochu jiný názor a mohli bychom pokračovat do nekonečna :) Například tím, že Barák je vyhlášen vlastně po brankáři nejlepším hráčem Česka ve chvíli, kdy nemá svého Hušbauera, že skautovat mohli Hušbauera ve 26 tak jako Matějovského ve 25, že Danny už třeba mohl být velkou oporou Slavie, kdyby dostával více příležitostí, jelikož konec podzimu byl možná naším nejlepším hráčem (možná je spíš problém v tom, že je Danny drahý, je mu tolik kolik mu je a na delší koncepční práci s ním to asi nebude) atd. atd. Každopádně díky za fajn diskuzi ;-)

                 • Re: Hušbauer

                  kjandourek (admin)     před 12 měsíci 24.05.2018 10:58 |  
                  2 1

                  Ale no tak.... Barák i v Udine bude mít hráče, který mu kryje záda, tak jako měl ve Slavii Hušbauera... Pokud se nepletu, tak pořadí fotbalisty roku bylo: 1.Darida; 2.Čech; 3. Krmenčík (No fuj); 4. Barák..... 13.Hušbauer - z ligových hráčů byl před ním pouze Milan Škoda na 11. místě.... a tak je vlastně Pepa nejenom nejlepší český střední záložník v české lize ... ale i třetí nejlepší český střední záložník vůbec - po Daridovi a Barákovi...

                  Znovu poukážu na to, že Matějovský odcházel do zahraničí před deseti lety... čtyři roky potom, co jiný český hráč získal Zlatý míč! Odlesk Eura 2004 už pomalu hasl, ale přesto měla Česká republika ve fotbalovém světě takový zvuk, že každý hráč, který dostal pozvánku do repre, měl předem nějaký kredit.... I když mu tedy bylo už 25... protože se vědělo, že hráč české repre musí umět hrát fotbal a tudíž na TOp ligu má.... vždyť to byl spoluhráč Nevěda a celé té party okolo něj...
                  Ale Teď? Teď právě v zahraničí chtějí jenom mladé kluky, u nichž je pravděpodobnost, že po rychlém přesazením do fotbalově náročnější soutěže jejich výkonnost poroste, protože samotná nominace do reprezentace (která je v tabulce v nějaké třetí desítce) už o výkonnosti toho hráče nic nevypovídá ... proto teď odcházejí jenom hráči mladší 25 let...

                  Mimochodem ještě jsem měl v záloze poučku o tom, že skutečnou kvalitu hráče poznáš, až když o něj přijdeš....
                  Sparta loni během zimní přestávky byla reálně v boji o titul... kolik ztrácela bodů na první místo? Pět, šest? Po odchodu Dočkala šla totálně do háje a skončila třetí s beznadějnou dvanácti bodovou ztrátou na první místo...

                  Podobný hráč, jako Hušbauer a Dočkal je například Pavel Zavadil.... a všimni si, že v létě odešel z Brna... a Brno padá z ligy, zatímco Opava, do které přestoupil najednou postupuje...

                  • Re: Hušbauer

                   belmis (přítel SN)     před 12 měsíci 24.05.2018 11:16 |  
                   1 3

                   Takže to bude asi do nekonečna :-)) Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu za sezonu 2017/18 z 22.5. 2018
                   1.Čech 2.Barák .....14. Hušbauer. Kolem každého hráče v týmu je snad deset dalších. To potom i Hušbauer má svého Baráka :-)
                   Ano, ukáže se, když ten hráč odejde, ale už jsem ti přece psal, že tu půlku sezóny, když Byl Dočkal v kádru, s ním na hřišti sparta uhrála 76% bodů a bez něj 93% bodů. Ty mě normálně nečteš :-) Další půlsezóna přece nemůže být tak relevantní jako ta, ve které právě hraje.
                   Co se týče Zavadila, tak tam samozřejmě souhlasím. A to je další tvořivý záložník, který kdyby měl o x roků míň, tak bych ho hned bral.

                   • Re: Hušbauer

                    kjandourek (admin)     před 12 měsíci 24.05.2018 11:51 |  
                    3 0

                    Právě, že díru po Barákovi jsme zacelit nedokázali... Nezvládli jsme přivést hráče, který by akce, které Hušbauer rozjel rozvíjel a dotáhl.... Všimni si, kdo u nás vedle Hušbyho hrál: Na podzim primárně Rotaň, což je defenzivní hráč... na jaře Hromada (podle mě ideální DZ), Bucha... a teď Sýkora, kterému to tam jde nejlépe, ale zase nám chybí na kraji...

                    Já k nelibosti některých doufám, že tenhle post obsadí Barák...

                    Ale čtu, jak házíš procentama... jak jsi k takovým hausnumerům přišel? Vzal jsi počet zápasů, co Sparta odehrála s Bořkem a bez vydělil podle toho kolik bodů z možných získala?

                    Dočkal v sezóně 2015/16 odehrál:
                    29 ligových zápasů (všechny v základu, střídán vždy maximálně v poslední desetiminutovce, až na poslední kolo - 57.min)... bez něj Sparta porazila doma Brno 2:1.... (takže by demagog mohl říci, že v lize bez něj uhrála 100% bodů.... 3 body ze tří možných ..... a s ním 65% - 54 bodů z 87 možných...)
                    16 zápasů v Evropských pohárech - všechny, které Sparta odehrála a všechny v základu...

                    Takže fakt marně přemýšlím, kde se vzalo těch 93% "bodů", které Sparta získala, když Bořek nenastoupil... protože v Mol cupu nehrál v duelu s Dvorem Králové (plichta postoupili na penalty!), v prohraný duel v Pardubicích (v odvetě nastoupil a pomohl k postupu).... o první duel s Libercem (optě prohra a Bořek v odvetě nastoupil) .. a o duely s Jabloncem, kde Sparta prohrála oba zápasy a v odvetě nastoupili dorostenci...

                    Takže fakt by mě ten Tvůj výpočet zajímal :D


                    Zavadil... zvláštní - nikdy se nedostal na Pepovu úroveň, ale Ty bys ho bral.... nezlob se na mě, ale to prostě musí být osobní...                    • Re: Hušbauer

                     belmis (přítel SN)     před 12 měsíci 24.05.2018 22:51 |  
                     1 3

                     Procenta jsem nepočítal, byly uvedeny v televizi, když Dočkal odcházel. Nemyslím si, že Zavadil nedosáhl úrovně Hušbauera, jen zůstal stále ve Zbrojovce. Kdyby kývl a odešel do lepšího klubu, byl by někde jinde. Ale jak on hrál i na ten věk a jak byl ještě běhavej...a ještě s takovými spoluhráči......až poslední sezónu nebo dvě v lize už bylo vidět, že už mu to tolik neběhá - v posledních dvou sezónách už bych ho v sestavě nechtěl stejně jako Hušbauera, takže nic osobního :-)

                     • Re: Hušbauer

                      belmis (přítel SN)     před 12 měsíci 24.05.2018 23:59 |  
                      1 0

                      Tedy ve Zbrojovce....hrál snad i s Rosickým a Jarošikem ve spartě, kde toho moc nenahrál a možná nejlepší léta na jeho pozici strávil ve Švedsku..

                      • Re: Hušbauer

                       kjandourek (admin)     před 12 měsíci 25.05.2018 09:05 |  
                       1 0

                       Ano... se neprosadil ve Spartě... nejlepší fotbalový věk strávil ve DRUHÉ švédské lize....a do české ligy se vracel v 34 letech dohrát kariéru... To, že ve Zbrojovce na stará kolena chytil slinu, odehrál tu ještě šest let a ve čtyřiceti dostal cenu pro osobnost ligy, nic nemění na tom, že nikdy nedosáhl Pepovy úrovně... Nikdy nedal víc, než pět gólů za sezónu, nikdy nebyl ani nominován do repre a to ani do jedenadvacítky, nikdy nehrál ani jeden zápas Evropských pohárů, natož aby v něm dal gól....

                       Už vidím, jak ho místo Zbrojovky bereme my... a fanoušci jásají - přichází hráč, co čtyři roky hrál ve Švédsku druhou ligu.. a pak jeden rok první... to bude bomba!

                   • Re: Hušbauer

                    kjandourek (admin)     před 12 měsíci 24.05.2018 11:52 |  
                    2 0

                    Já k nelibosti některých doufám, že díru po Barákovi zacelí Trávník - tam jsem se opravdu roztomile překlepl...

               • Re: Hušbauer

                belmis (přítel SN)     před 12 měsíci 24.05.2018 10:30 |  
                1 1

                Sice už jsem měl s tebou taky namále, ale vydržel jsem to i bez "plácání, že je někdo mimo atd." Toho by ses měl možná Bossi vyvarovat, jelikož v tu chvíli vidím, že si nestojíš tak pevně v kramflecích, musíš si pomávat invektivy a přitom na mě mají opačný efekt :-) Také díky za diskuzi ;-)

                • Re: Hušbauer

                 Boss82     před 12 měsíci 25.05.2018 10:05 |  
                 0 1

                 Co se týče mých připomínek o "plácání" nebo že "jsi mimo". Vážně si divíš, když tu nenecháš nit suchou na Hušbauerovi, oháníš se argumentem, že průměr ti nestačí (což zní v případě nejlepšího středního záložníka v lize opravdu úsměvně), a pak z tebe vypadne, že bys místo něj bral do týmu P. Zavadila, který to v nejlepších letech dotáhl maximálně do 2. švédské ligy?

                 Také bych ti rád poděkoval za diskuzi, ale nějak mi to nejde přes pusu, protože z tvých argumentů cítím zášť vůči našemu hráči, která jednoznačně vítězí nad racionalitou.

       • Re: Hušbauer

        Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 15:53 |  
        1 3

        Koukám, že argumenty došly, tak tu taháme z paty už kde co.

        a) Krobovi je 31, to už se o něj nikdo moc přetahovat nebude. Proto jsem psal, že po něm měl sáhnout někdo z české špičky před 4 lety.

        b) Hušbymu je čerstvých 28, hráče v tomto věku už zahraniční kluby z nejlepších lig příliš neskautují, zajímají je hráči okolo 20 let.

        c) Hušby za repre pravidelně hraje, jestli sis nevšiml.

        d) Barák si určitě polepšil finančně a kvalitou soutěže jako celku, ovšem sportovně zrovna ne. Nebo si vážně myslíš, že klub, který hraje v Itálii o záchranu, je lepší, než klub, který u nás hraje o titul? Jsem přesvědčen, že sportovní výkonnost Slavie je vyšší než výkonnost Udinese.

        e) Tu větu, že nejsem ochoten se nad hrou Hušbauera zamyslet, nemyslíš, po té veškeré argumentaci, kterou jsem zde na toto téma přednesl, vážně, že ne?!

        f) Pokud jde o Chance index, který vychází z InStat indexu, tak co kdyby sis o tom nejprve něco zjistil, než se zase znemožníš argumentem, že pro výběr hráčů nejsou analytická data důležitá: http://instatsport.com/en/
        Ve skutečnosti nabývají analytická data na takové důležitosti, že na ně postupně přecházejí nejlepší kluby světa.

        g) Vetovi názory zatím nemám zcela zmapované, ale pro zajímavost si přečti, co zde píše pod tímto článkem o přínosu Hušbyho. A při vší úctě k Droptovi, tak jeho „cit pro fotbal“ se s mým nemůže rovnat. Fotbalu sice rozumí, ale ještě se má hodně co učit:-).

        h) Nejsem Hušbyho příbuzný, ani s ním nesdílím dvojdomek.

  • Re: Hušbauer

   Boss82     před rokem 22.05.2018 19:00 |  
   7 6

   Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Hlavní chyby, kvůli kterým jsme ty góly dostali, udělali úplně jiní hráči.

   • Re: Hušbauer

    Veta (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 19:06 |  
    6 3

    To máš pravdu. Ale já to komentuju směrem k jeho individuálnímu hodnocení, kde tyto dvě věci absolutně chybí. Především ta flákačka na Považance byla šílená.

    Jinak poslední týdny se na něj víc soustředím a rozhodne nehraje špatně. Jen je prostě strašně pomalej. (A asi flink.)

    • Re: Hušbauer

     Boss82     před rokem 22.05.2018 19:34 |  
     5 6

     Jaká flákačka? Když už prohrál ten první souboj (což snad uznáš, že se stává i mnohem lepším hráčům), tak měl příliš velkou ztrátu, aby mohl Považancovi ve střele zabránit. Přesto se pokusil ho znova dostoupit, ale prostě to nestihl. Ale hlavně takovouhle střelu musí ligový gólman mít, to ať se na mě (byť můj oblíbenec) Kolář nezlobí.

     Jsem rád, že vidíš a uznáváš, že Hušby nehraje špatně. Flink ale opravdu není. Rychlost má na pozici pro střed hřiště dostatečnou, na krajní zálohu by to nestačilo.

     • Re: Hušbauer

      Veta (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 20:06 |  
      6 3

      On v souboji ani pořádně nebyl, to za prvé. Za druhé po té "otočce" na moment přestane hrát poklusne a až pak zabere a to je pozdě. Tomu momentu poklusu říkám "flákačka", ale může to být již zažitý reflex. Nebo samozřejmě výsledek extrémní pomalosti (rozhodnutí, motorika).

      • Re: Hušbauer

       Boss82     před rokem 22.05.2018 21:35 |  
       2 7

       Ale byl v souboji. Jenže prostě Považancovi zbaštil to naznačení pohybu jedním směrem a nečekal otočku na stranu druhou. Stane se. I tak se ho znova snažil dostoupit, ale už se to stihnout nedalo. To nemělo s flákáním ani pomalostí nic společného, tak nazývejme věci pravými jmény.

       • Re: Hušbauer

        Veta (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 22:00 |  
        8 4

        Ty fakt nevidíš ten lehký poklus před tím, než zabere a udělá par rychlejších kroků? Už mi přijde, že mě trollis.

        • Re: Hušbauer

         Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 09:32 |  
         1 1

         Ten lehký poklus byl přesně krok a půl než se znova zorientoval a vyhodnotil situaci. Fajn, možná mohl zabrat naplno asi o půl vteřiny dříve, ale stejně by střele už nezabránil, tak nevím, co tady řešíme, když primární chyba je na straně Koláře.

     • Re: Hušbauer

      japoko     před 12 měsíci 23.05.2018 08:28 |  
      4 6

      Husby - zpomalovac hry, ale to BOSSak nikdy neprizna!

      • Re: Hušbauer

       Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 09:24 |  
       4 2

       Data hovoří přesně o opaku - zjisti si to!

       • Re: Hušbauer

        Veta (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 11:59 |  
        2 0

        Hele tady se míchají dvě témata a ty k nim přistupuješ stejně.
        1) Vaše hádka o přínosu Hušbauera - kde to obhajuješ daty, s kterými třeba zrovna já souhlasím, i když pocitově zastávám názor, že bychom mohli na té pozici mít někoho lepšího, tak jeho přínos nezpochybňuji.

        2ú Mou poznámku, že má spoluúčast na dvou obdržených brankách, což ani není označení "viník", ale poznámka k tomu, že v jeho hodnocení toto není zmíněno.

        • Re: Hušbauer

         Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 12:15 |  
         3 1

         Však já o jeho spoluvině na obdržených brankách nepolemizuji. Jen se snažím poukázat na to, že ani v jednom případě nebyl tím hlavním viníkem, proč jsme gól dostali. A Alanor také nemůže ve svém hodnocení popsat úplně všechno, tak se spíše zaměřil na hlavní viníky inkasovaných branek.

 19. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  Lord_Edmund     před rokem 22.05.2018 18:42 |  
  2 0

  trochu OT, ale na ofiko stránkách Slavie zmizelo diskuzní fórum. Nevíte někdo co se déje? Náhoda, nemyslím si.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Dennis     před rokem 22.05.2018 18:59 |  
   4 5

   Tak to je myslím spíše dobrá zpráva... :-)

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    vlk30 (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 19:39 |  
    5 1

    Nechápu proč,je fakt,že některé dny to tam nebyla žádná univerzita,ale už tam jistá tradice byla.Každý fanda nemusí chtít přispívat třeba sem na SN.Navíc máme původ v řečnickém spolku a vůbec stačí si vzpomenout na dřevěnku a diskuze za ní po utkáních.Mám spíše obavu .že se to zrušilo pod obavou z věcí budoucích,třeba aby se nemusela zavést cenzůra,tak radši dřív než později,ale to spekuluji.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     asanin     před rokem 22.05.2018 20:54 |  
     5 1

     Zrušení diskuzního fóra na slavia.cz mě pěkně naštvalo... Chodil jsem tam také přispívat pod přezdívkou sskorpil... Je pravdou, že těch diskuzí o ničem jsem se neúčastnil, ale bylo tam několik lidí s kterými jsem rád o Slavii diskutoval... Za mě tedy velké mínus pro toho, kdo o tom rozhodl...

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Lord_Edmund     před rokem 22.05.2018 21:27 |  
      5 3

      Je mi z toho smutno.. Já tam už delší dobu nepříspíval, ale chodil jsem tam každý den. Když mi nějaká diskuze přerůstala přes hlavu, tak jsem prostě nečetl, ale patřilo to tak něják ke Slavii , demokratickým hodnotám a bylo to něco dalšího , co nás odlišovalo od většiny klubů, které měli diskuze zrušené již delší dobu.Nechci být paranoidní, ale možná je to vážně přezvěst něčeho velice nepříjemného co nebude připouštět žádnou diskuzi..

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     Dennis     před rokem 22.05.2018 23:32 |  
     1 5

     Protože to nebyla diskuze, ale žumpa... Také jsem tam dříve přispíval, ale pak už to fakt nešlo. Právě proto, že máme původ v řečnickém spolku, byla ta diskuze fakt ostuda.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      vlk30 (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 06:12 |  
      5 0

      Nevím možná je ostuda tvůj názor, protože i když to tam nebylo hodněkrat nic pěkného,tak to přece není důvod rušit,bulvár například taky nikdo neruší, vše prostě patří k demokracii.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      dubas     před 12 měsíci 23.05.2018 12:22 |  
      4 1

      Úplně na prvním webu, se dalo diskutovat pod každým článkem a tam to byla všeobecná diskuse. Takže kdo chtěl, debatoval o fotbale a kdo ne, šel do všeobecné diskuse. Každou nová verze webu, byl krok k horšímu a ta všeobecná diskuse, je stejná, už od začátku. Mně se taky rosí čelo, když tu ČTÚ, že můžeme být sponzorované z peněz, z nelegálního obchodu s orgány a neplivu po SN.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    iwanowicz     před 12 měsíci 23.05.2018 16:00 |  
    2 2

    Ja mam zase obavy, ze se z oficialek presunou tamni diskuteri zavislaci sem. :) Taky jsem tam driv chodil, ale tam si proste o fotbale nepokecas..

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   warhammer (přítel SN)     před rokem 22.05.2018 22:20 |  
   5 0

   Tohle jsem tam našel:

   Diskuzní fórum je v tuto chvíli kvůli nové směrnici GDPR uzavřené. Během letních měsíců plánujeme jeho přestavbu a následně opětovné spuštění tak, aby vyhovovalo nejen nové směrnici, ale i všem slávistům.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   VaSsa     před 12 měsíci 23.05.2018 09:12 |  
   4 0

   Forum v angličtině funguje. Nějak na něj úplně zapomněli :D.

 20. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 14:05 |  
  22 0

  Dobré odpoledne přeji Vám všem a mám Slávii rád..
  Předně jsem ve světle všeho, co se se Slávií dělo a děje, chtěl Vám všem povědět, že Slávie je věčná! :-).
  Pokud mám mít víru ve svůj klub, tak jí prostě mám a nikdy ji nezpochybním! Ničím!
  Pokud Vám zde něco povídám a disputuji o tom, vždycky je to pouze s poctivým úmyslem!
  Pokud tu něco popletu či uvedu nějakou blbost, vždycky se za ní omluvím!
  Jsem moc rád, že zde převážně vedeme takovou disputaci, která nás všechny o něco obohatí, pokud vnímáme slova ostatních. Nenechme si toto vše nějak pokazit, prosím!.-).
  Také mě mrzel výsledek a prohra s Jabloncem, ale na naší hře toho bylo víc pozitivního, než třeba při prohře se Zlínem. A navíc pod dojmem jiných událostí ve Slávii jsem byl tak trochu, jak po ráně palicí a velice mě mrzel ten transparent na TS.
  S hodnocením Alanora nemám problém.
  Asi jako zásadní disputace se tu objevuje porovnávání Pepy Hušbauera a Dannyho.
  Argumentů zaznělo mnoho, ale i po přečtení všech těchto hodnocení a názorů okolo obou hráčů, a třeba schytám mínusy, se zastávám Bosse88 a jsem na jeho straně v jeho obraně Hušbauera.
  Já mám asi ještě jeden argument. Tím je Hušbauerova motivace a zaujatost pro hru. Když ho vidím, jak je nabuzený např. do derby a nebo i u jiných prestižních zápasů, tak právě to Danny trochu chybí. Ta rivalita, která pobízí k maximálnímu nasazení, to u Hušbaeuera vidím prostě trochu víc.
  S napětím čekám na situaci okolo naší Slávie a věřím, že už po dnešku či zítřku to bude zase o kousek lepší.
  Ta víra je asi teď velmi potřebná hlavně pro Ty, kteří teď za Slávii jednají a také pro Ty, kteří vyběhnou k poslednímu zápasu sezóny. Věřím, že si druhé místo uhrajeme sami. A vlastně, že si uhrajeme i to ostatní a to s příznivým skóre pro nás.
  S úctou k Vám
  Sokrates55

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   kjandourek (admin)     před 12 měsíci 23.05.2018 14:09 |  
   7 0

   Příteli Sokrate, minimálně dva palce nahoru dostaneš - od mě a od Bosse ;-)

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Edenjejenjeden     před 12 měsíci 23.05.2018 14:30 |  
    7 0

    Ode mě taky:)

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     mabr     před 12 měsíci 23.05.2018 14:39 |  
     7 0

     Já jako Hušbyho fanoušek tam taky jeden přihodil :)

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      iwanowicz     před 12 měsíci 23.05.2018 15:55 |  
      6 0

      Vsem davam palec nahoru :D.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 14:37 |  
   8 0

   Díky za Váš příspěvek, Sokrate, jsem rád, že je nás více, kteří dokáží ocenit přínos Hušbyho pro náš tým, a vážím si zejména toho, že jste šel s kůží na trh a takto veřejně jste se za mé názory postavil.

   A vůbec mi nevadí ani to, že jste mě o 6 let omladil, naopak;-).

   A co se týče naší Slavie jako celku - dle posledních informací to vypadá, že vše by mohlo dobře dopadnout (ťukyťuk), tak držme palce a věřme tomu, že se potvrdí rčení, které jste správně připomněl, tedy že Slavia je věčná!

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 14:51 |  
    11 0

    Dobrý den Bossi.
    Pokud bych měl tu možnost, omladil bych nás tady všechny :-)).
    Vím, že v analogii toho, že Slávie je věčná, to zas tak do sebe nezapadá, ale prostě to tak někdy je :)).
    Já pevně věřím, že Slávie je velmi cenná značka. Všechno ostatní půjde tak, jak se budou odbourávat jednotlivé překážky a jedna z nich už je odbourána. Myslím, že časem vyplave na povrch i něco z toho hnoje a poznáme jako slávisti, že nikdy nemáme věřit sparťanovi ani nos mezi očima. A nebojte se, neslyším žádnou trávu růst.....
    S úctou k Vám Bossi82
    Sokrates55

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     Boss82     před 12 měsíci 23.05.2018 16:01 |  
     4 0

     Doufejme, že se všechny ty nešťastné události okolo Slavie uklidní a až se tak stane, tak nás snad J. Tvrdík nechá trochu nahlédnout pod pokličku, proč k tomu všemu vlastně došlo.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   jufoun (přítel SN)     před 12 měsíci 23.05.2018 21:59 |  
   3 0

   Vidím to podobně, ještě že Vás máme Sokrate.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Horis     před 12 měsíci 24.05.2018 08:30 |  
   1 0

   Skvělý příspěvek Sokrate! Vidím to podobně a věřím, že vše pro Slavii dobře dopadne.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Martin Platil     před 12 měsíci 24.05.2018 08:57 |  
   2 2

   Hušbauer a Jugas jsou dlouhodobě nejlepší hráči Slavie. Bojovníci a naštěstí se jim vyhýbají zranění.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Sokrates55 (přítel SN)     před 12 měsíci 24.05.2018 14:54 |  
    1 0

    Dobré odpoledne přeji Vám všem.
    Tak snad je učiněno dostatek kroků k tomu, abychom mohli vydechnout a opět se cítit normálně - myšleno CEFC a ostatní. Snad se to v příštím týdnu urovná i de iure. Tak, jak jsem zde už včera naznačil a je to nyní potvrzováno i z jiných pramenů, - "Kdosi je za dverami". Padělané trestní oznámení je jedním z řady "kroků", jak moc velkou někdo měl chuť.......
    Delegace rozhodčích a i to, že se náš zápas vysílá v televizi, to není náhoda. Dušanovi a Milanovi někdo blbě leze do zelí.....
    A mezi Jabloncem a RB teď je velice studeno. Čáp nemůže jinak a tak se ukáže, komu vleze "Klokan do pr..... ". Alespoň budeme vědět, kam až to dokáže dojít.
    V Teplicích si to uhrajeme, tomu pevně věřím.
    Jen by bylo dobře, abychom tady drželi spolu. Rozumím tomu, že názory jsou různé. Ale rozdělovat by nás to stejně nemělo. V konečném důsledku je to s námi fandy jako s muzikanty. Pokud celá tribuna fandí stejným skandováním "Slávie do toho", kdo rozezná Tvrdíkobijce od Tvrdíkomilce....? :-).
    Tak asi tak.
    S úctou k Vám
    Sokrates55

 21. Specielně for Belmis

  kjandourek (admin)     před 12 měsíci 24.05.2018 15:18 |  
  8 0

  Omlouvám se všem, které nezajímá naše níže vzrušená debata o Hušbauerovi a jeho číslech vyjádřených Chance Indexem...

  Pro ty ostatní nejprve rychlý souhrn: Argumentace Chance Indexem byla zpochybňována poukázáním na to, že skvělá čísla má i obránce Teplic Jan Krob, který vůbec kreativní není. Já jsem argumentoval tím, že za celou loňskou sezónu měl tento hráč 12 přímých gólových asistencí, což bylo nejvíc z celé ligy, tak přece nějak kreativní být musí... Tento argument byl smeten ze stolu s tím, že Krob zahrává v Teplicích všechny standardní situace a tak tím pádem to budou samé rohové kopy....

  jak asi tušíte, jsem v tomto směru trochu "šílenec" a tak jsem se podíval na všech 12 asistencí Jana Kroba ze sezóny 2016/17 a udělal komplexní popis včetně odkazů na sestřihy:

  Jihlava – Teplice 0:2 http://www.hetliga.cz/zapas/5595-jih-tep
  86.min. Únik po levém křídle a přihrávka po zemi před prázdnou branku alá Krajčík

  Teplice Slavia – 2:2 http://www.hetliga.cz/zapas/5600-tep-sla
  87.min. Krobovu střelu z voleje tečuje Vaněček

  Příbram – teplice 3:2 http://www.hetliga.cz/zapas/5612-pri-tep
  14.min. roh

  Karviná – Teplice 1:4 http://www.hetliga.cz/zapas/5639-kar-tep
  30.min. centr z plného běhu, na malém vápně hlavičkuje Vaněček
  55.min. přízemní centr na přední tyči míjí Vaněček, na zadní uklízí Fillo

  Sparta – Teplice http://www.hetliga.cz/zapas/5679-spa-tep
  89.min. Únik po levém křídle a přihrávka po zemi před prázdnou branku alá Krajčík

  Slavia - Teplice 2:1 http://www.hetliga.cz/zapas/5718-sla-tep
  30.min. centr po zpětné přihrávce, rybička Filla

  Plzeň – Teplice 2:2 http://www.hetliga.cz/zapas/5732-plz-tep
  50.min. brejk po nešikovně zahraném rohu soupeře, Krobův přízemní centr si na malém vápně zpracován Červenka a pálí pod břevno
  82.min. Dokonalý náběh po levém křídle, přihrávka po zemi před prázdnou branku alá Krajčík

  Teplice – Liberec 3:1 http://www.hetliga.cz/zapas/5736-tep-lib
  52.min. únik po levé straně, zasekávačka, přesný centr na Horu nabíhajícího z druhé vlny a ten pálí z voleje

  Zlín - Teplice 0:2 http://www.hetliga.cz/zapas/5746-zln-tep
  74.min. roh

  Teplice – Bohemians http://www.hetliga.cz/zapas/5776-tep-boh
  41.min roh  Suma sumárum: 3x rohový kop; 1x nepovedená střela; 3x centr do vápna ze hry (2x vzduchem, jednou při zemi) s tím, že si balón musel najít nabíhající střelec... To jsou ty normální asistence, které má dle mínění některých každý druhý krajní bek...

  ovšem:
  3x parádní náběh a přihrávka na malé vápno, kterou střelec nemohl neproměnit - tady jsem opravdu viděl Matěje Krajčíka v jeho nejlepších letech, jenom v obráceném gardu.
  1x obrovský přehled a neuvěřitelná kopací technika když posadil míč na volej Horovi v Liberci
  A jako bonbónek první asistence v Plzni, kdy po hloupě (ne)rozehraném rohu soupeře přesprintoval celé hřiště a našel na malém vápně Červenku

  Fakt mi chce někdo tvrdit, že tenhle hráč není kreativní a jeho umístění v první pětce Chance Indexu je důkazem, že CHI není relevantní?

  • Re: Specielně for Belmis

   Jachym     před 12 měsíci 24.05.2018 15:34 |  
   2 0

   Je to předzvěst toho, že budeme mít ve Slavii od nové sezóny Kroby dva?:-) Dneska by Jan Hus řekl, že jsi chlapík, Karle. Tím jak urputně bojuješ za pravdu...:-)

   • Re: Specielně for Belmis

    kjandourek (admin)     před 12 měsíci 24.05.2018 16:04 |  
    1 0

    To asi ne, nejlepší sezónu měl 2016/17, když si ho někdo nevšiml tehdy, tak tahle už je slabší...

    Mě šlo spíše o to předvést, že když je v Chance indexu, který měří kreativitu hráče, nahoře, tak to není náhoda....

    • Re: Specielně for Belmis

     Jachym     před 12 měsíci 24.05.2018 16:23 |  
     0 0

     I pro mě byla ta čísla překvapením. S přestupem k nám to bylo myšleno spíše z legrace ve světle toho jak tady pořád frfňáme nad našimi krajními beky.

    • Re: Specielně for Belmis

     Travinho     před 12 měsíci 25.05.2018 09:02 |  
     0 0

     Krob je velmi podceňovaný, ale velmi kvalitní hráč. Má však jednu vadu. Je to kovaný Sparťan.

     • Re: Specielně for Belmis

      kjandourek (admin)     před 12 měsíci 25.05.2018 09:09 |  
      0 0

      Taky jsem si říkal, že coby odchovanec Sparty to může mít nastavené tak, že když ho nebudou chtít na Letné, tak dohraje kariéru v Teplicích...

      • Re: Specielně for Belmis

       Travinho     před 12 měsíci 25.05.2018 09:51 |  
       1 0

       Já četl některé rozhovory s ním a je tím nakažen tak, že bych jej u nás nechtěl.

       • Re: Specielně for Belmis

        kjandourek (admin)     před 12 měsíci 25.05.2018 10:02 |  
        3 0

        Já také nikterak nehoruji za jeho nákup - celé to bylo o tom, že mi bylo řečeno, že Hušbauerův vysoký Chance Index o jeho kreativitě nic neukazuje, protože ten má vysoký i levý bek Teplic... a ten prý rozhodně kreativní není.... Tak taky ukazuji, že on kreativní docela je... :-)

  • Re: Specielně for Belmis

   Boss82     před 12 měsíci 25.05.2018 09:52 |  
   2 1

   Normálně mi musíš říct, co děláš za práci, že máš tolik času si dohledávat takovou spoustu informací a dat:-).

   Nicméně ta fakta, která si dohledal, jasně svědčí o tom, že Full Report scouting se nemýlili, když tvrdili, že Krob je u nás nedoceněný, a že měl na to hrát v ČR ve Slavii, Plzni nebo Spartě.

   A dále to svědčí o tom, že Chance index výpovědní hodnotu jednoznačně má, a že "nahonit" ho jenom standardkami dost dobře nejde. Protože kdyby to šlo, tak by musel mít Chance index suverénně největší Trávník, který rozehrával nejvíce standardek v lize - 176 (Hušby 73), ale v Chance indexu ja "až" 7. a v podstatě všichni hráči před ním kopali MNOHEM méně standardek než on.
   http://www.hetliga.cz/statistiky?unit=1&status=0¶meter=3&season=2018&club=0&game_limit=0&nationality=&age=0&list_number=0&order=12&order_dir=2#stats

   Myslím, že do CHi nejsou standardky započítávány buď vůbec nebo maximálně jako přihrávka do pokutového území, jejichž celková váha je ale pouhých 5 %. Klíčové hodnoty PG a PP nejsou ze standardek brány nejspíš vůbec.

   Mimochodem - psal jsem na InStat, z jejichž dat se Chance index vypočítává, tento dotaz (překládám rovnou do češtiny):

   "Dobrý den, měl bych dotaz, jak vypočítáváte Chance index, která posuzuje kreativitu jednotlivých hráčů v české fotbalové lize (HET liga)? Jsou do indexu započítávány standardní situace? Děkuji."

   No a odpověděli mi toto:

   "Zdravíme, Petře,

   index je vypočívánán na základě striktního algoritmu, který bere v potaz hráčovu pozici, akce, obtížnost zápasu atd... Více si o tom můžeš zjistit na zde http://instatsport.com/en/football-3/instat-index-en/. Přesný vzorec pro každou pozici ale nemůžeme vyzradit, sorry."

   No, já myslím, že jsme se úplně nepochopili a oni mi spíše vysvětlili, jak se vypočítává jejich InStat index. Nicméně Chance index z něj zcela jistě vychází, protože se vypočítává ze stejných dat, jen nejsou brána v potaz všechna. A zcela jistě to mají ošetřeno tak, aby nebyli zvýhodněni hráči, kteří rozehrávají standardky, oproti hráčům, kteří je nerozehrávají, protože pak by to nemělo žádnou výpovídající hodnotu.

   A jeden dotaz pro Belmise. Jak hrál podle tebe téměř vždy podprůměrný Hušby v posledním derby na Letné?

   Odpověď InStatu je toto:
   https://twitter.com/jakub_konecny/status/975681243118489601

   Tak to jen tak na okraj:-)!

   • Re: Specielně for Belmis

    Boss82     před 12 měsíci 25.05.2018 10:10 |  
    1 0

    Ještě bych snad dodal, že Krob má sice rozehraných standardek také hodně, ale právě z analýzy jeho asistencí, kterou si udělal, vyplývá, že je velmi kreativní i ze hry a to je hlavním důvodem jeho vysokého CHi.

    • Re: Specielně for Belmis

     kjandourek (admin)     před 12 měsíci 25.05.2018 10:17 |  
     1 0

     Podle mě je to tím, že normální běžný fanoušek má nakoukané hlavně zápasy svého týmu... z ostatních vidí sestřihy, někdy ani ty ne...

     A tak leckomu najednou přijde, že v dresu soupeře hrají buď samí lepší hráči, než v tom jeho ... protože v sestřihu vidí jenom povedené akce, což taky mohou být dvě za zápas... a nebo proto, že se ve vzájemném zápase zrovna tenhle hráč vytáhl...

     A nebo naopak má pocit, že hráč průměrného celku vlastně nic neumí - už jenom pro ten argument, že kdyby uměl, tak si ho dávno vytáhne někdo z velké trojky...

     Záleží na nátuře fanouška :-)

     • Re: Specielně for Belmis

      Boss82     před 12 měsíci 25.05.2018 14:20 |  
      1 0

      Jojo, on je obecně "fanouškovský" pohled jak na vlastní, tak na ostatní hráče natolik neobjektivní a zkreslený mnoha různými faktory, že z něj ve výsledku nelze vyvozovat žádné relevantní závěry. Fanoušků, jako jsi Ty (a troufnu si tvrdit, že i já), kteří se snaží alespoň o nějakou míru objektivity a dohledávají si informace v maximální možné míře, je bohužel naprostá menšina.

      Tady na SN mají diskuze a jejich "odbornost" ještě poměrně solidní úroveň oproti tomu, co se dočteš jinde po internetu. Ale i tak tu denně narazím na spoustu scestných názorů, nad kterými zůstává rozum stát - na některé najdu sílu reagovat a snažím se je vyvracet, na některé nikoliv. A celkem zamrzí, když tu některé scestné názory zaznívaji i od jinak inteligentních slávistů, jako je třeba Belmis.

   • Re: Specielně for Belmis

    kjandourek (admin)     před 12 měsíci 25.05.2018 10:14 |  
    2 0

    Řekněme, že tenhle týden jsem měl poněkud volnější.... a taky v tom začínám bejt dobrej - už vím kam jít a co tam hledat ;-)

 22. Pokračování diskuse - kjandourek - Belmis

  kjandourek (admin)     před 12 měsíci 25.05.2018 09:08 |  
  3 1

  Opět omluva, ale jako pokračování naší diskuze už to není čitelné, tak to loupneme jako nové vlákno:

  teď už jde o to, jestli by lepší než Hušbauer nebyl Pavel Zavadil - samozřejmě v mladém věku:

  Ano... se neprosadil ve Spartě... nejlepší fotbalový věk strávil ve DRUHÉ švédské lize....a do české ligy se vracel v 34 letech dohrát kariéru... To, že ve Zbrojovce na stará kolena chytil slinu, odehrál tu ještě šest let a ve čtyřiceti dostal cenu pro osobnost ligy, nic nemění na tom, že nikdy nedosáhl Pepovy úrovně... Nikdy nedal víc, než pět gólů za sezónu, nikdy nebyl ani nominován do repre a to ani do jedenadvacítky, nikdy nehrál ani jeden zápas Evropských pohárů, natož aby v něm dal gól....

  Už vidím, jak ho místo Zbrojovky bereme my... a fanoušci jásají - přichází hráč, co čtyři roky hrál ve Švédsku druhou ligu.. a pak jeden rok první... to bude bomba!

  • Re: Pokračování diskuse - kjandourek - Belmis

   Boss82     před 12 měsíci 25.05.2018 09:57 |  
   3 2

   Jako tímhle argumentem se Belmis odkopal už definitivně. Průměr mu nestačí, na Hušbym nenechá nit suchou, no a místo něj by do týmu bral P. Zavadila! WTF???

   A pak se ještě rozčiluje, když mu napíšu, že je argumentačně úplně mimo. Ach jo...

   • Re: Pokračování diskuse - kjandourek - Belmis

    sicilianbrno     před 12 měsíci 25.05.2018 14:08 |  
    2 1

    každý má svý oblibence a odpůrce..někdo vyloženě nesnáší Škodu a Zmrhala, jinýmu zase nepříjde ničím vyjímečný Hušbauer a představil by si tam někoho jiného. Nikdy se nezavděčíš všem, ale když někomu napišeš, že je argumentačně mimo, tak je mimo z TVÉHO pohledu, což ještě neznamená, že tomu tak musí být , on si myslí to samé o tobě. Dokud tu někdo nebude psát že 1+1= 4, tak se nikdy všichni neshodnou...

    • Re: Pokračování diskuse - kjandourek - Belmis

     kjandourek (admin)     před 12 měsíci 25.05.2018 14:11 |  
     1 1

     No... Když si přečteš celou diskutační anabázi a porovnáš argumenty obou stran... Možná dospěješ k názoru, že tam občas něco podobného jako 1+1=4 zaznělo....

     Ale nenutím Tě k tomu, je to dlouhé.... ;-)

     • Re: Pokračování diskuse - kjandourek - Belmis

      sicilianbrno     před 12 měsíci 25.05.2018 14:13 |  
      0 0

      To máš pravdu nečetl jsem, a asi bych třeba napsal to samé co Boss82, ale reagoval jsem pouze na ten jeho koment v obecným měřítku, když jeden napiše že druhej je napřiklad "idiot" ješte neznamená, že jím skutečně u všech je a není jím sám v očích druhých :-)

      • Re: Pokračování diskuse - kjandourek - Belmis

       kjandourek (admin)     před 12 měsíci 25.05.2018 14:20 |  
       1 0

       O tom krásně hovoří Jaroslav Dušek v představení "Čtyři dohody"...

       Pokud se nepletu, je to dohoda druhá: Nebrat si nic osobně....
       v kostce: Pokud o Vás někdo něco řekne (třeba právě že jste idiot), neznamená to, že takoví opravdu jste... znamená to, že Vás tak vidí on ... a tudíž to vůbec nevypovídá o Vás, ale o něm...

     • Re: Pokračování diskuse - kjandourek - Belmis

      pethead (přítel SN)     před 12 měsíci 25.05.2018 14:23 |  
      2 0

      No, faktem je, že se tu v několika vláknech občas vyskytují i argumenty typu "1 (půlka jablka) + 1 (půlka jablka) = 4 (čtvrtky jablka)", ale už bych se v tom neráchal. :) Někdo má prostě potřebu za každou cenu sdělit všem okolo nějakou svou "pravdu" a už mu je úplně jedno, že vypovídací hodnota tohoto sdělení bývá nezřídka rovna nule... ;)

    • Re: Pokračování diskuse - kjandourek - Belmis

     Boss82     před 12 měsíci 25.05.2018 14:31 |  
     1 1

     Když se dva neshodnou, tak obvykle jeden mimo opravdu je (případně mohou být mimo oba, ale to je zase jiný případ). A diskuze je o tom, přednést dostatek relevantních argumentů, kterými bys svůj názor podpořil. Takových argumentů jsem snad přednesl dostatek. Projdi si tu diskuzi a dost možná dojdeš k závěru, že argumenty na úrovni 1+1=4 tam od Belmise zaznívaly v míře vrchovaté. Proto si dovolím tvrdit, že v této diskuzi byl argumentačně mimo nejen z mého pohledu, ale z pohledu pravdy jako takové.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen