Ženský fotbal

Ženský tým hlásí čtyři posily!

Slavia hlásí čtyři nové posily! Minulý týden jsme zveřejnili příchod Ashley Herndon, nyní přichází Američanka Morgan Proffitt a Kanaďanka Kylla Sjoman, a dále ze Slovácka talentovaná dvojčata Kamila a Michaela Dubcovy.

Všechny posily již dnes trénovaly s týmem, pouze Kylla Sjoman se připojí zítra. Slavia tak získala již sedm posil, z toho dvě jsou talentované mladé hráčky, které mohou naskočit v dorostenkách.

Trenér Pavel Medynský se vyjádřil ke všem třem cizinkám v kádru. "Všechny cizinky by měly zkvalitnit náš kádr i naší hru, s tím že jsme si vyhlédli jednu útočnici (Ashley Herndon), která je gólová, koncová hráčka, má zkušenosti s nejvyšší ligou v USA. Druhá je defenzivní střední záložnice (Morgan Proffitt), velmi dobrá v osobních soubojích, důrazná, takže by nám měla ve středu pole posbírat všechny míče, měla by tedy podpořit obranný štít. Kanaďanka (Kylla Sjoman) je bek s cílem zvýšení konkurence a očekáváme od ní důraz, který nám schází v zápasech, ať už v Lize mistryň či v naší lize s lepšími týmy."

Do kádru také přichází talenti ze Slovácka. "Obě holky hrají již delší dobu za ženy ve Slovácku, patřily k nejlepším hráčkám z jejich týmu, byly v kádru reprezentační devatenáctky i sedmnáctky. I ony by měly zvýšit konkurenci v kádru. Záleží na nich, jak se prosadí, jak si poradí se změnou prostředí a ukážou se svým výkonem," doplnil Medynský.

Morgan Proffitt (22. 8. 1994) pochází z USA a naposledy hrála za Washington Spirit, předtím působila v Chicago Red Stars, kde v době studia vysoké školy hrála za jejich rezervu a v roce 2015 byla též u titulu ve WPSL. Hraje na pozici záložnice. Do Evropy se nyní dostává poprvé.

Kylla Sjoman (18. 8. 1987) pochází z Kanady, ale posledních sedm let působí v Evropě. Nejdříve hrála v Anglii za Doncaster Belles. Následoval přestup do Německa do klubu Herforder hrající druhou ligu. Po roce odešla do Celticu. Od roku 2016 působila v nejvyšší anglické lize v týmu Sunderland.

Michaela Dubcová (17. 1. 1999) prošla reprezentací U17 a U19, v roce 2015 byla na třetím místě v talentu roku. Patří do základní sestavy Slovácka.

Kamila Dubcová (17. 1. 1999) stejně jako sestra působila v reprezentaci U17 a U19 a nově naskočila i do A týmu. V roce 2015 a 2016 získala prvenství v talentu roku. I ona patří do základní sestavy Slovácka.

Foto: Morgan Proffitt během tréninku!

Komentáře (4)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Ženský tým hlásí čtyři posily!

  Sokrates55 (přítel SN)     před 8 měsíci 17.07.2018 06:44 |  
  5 0

  Výborné posílení, které má logiku. Věřím holkám, že nám zase titul vrátí do Edenu.
  Sokrates55

 2. Re: Ženský tým hlásí čtyři posily!

  Solimken     před 8 měsíci 17.07.2018 07:33 |  
  4 0

  Souhlasím, velmi dobrý výběr posil a dobře složený tým pro novou sezónu, Za mě spokojenost veliká :-).

 3. Re: Ženský tým hlásí čtyři posily!

  A.Lima     před 8 měsíci 17.07.2018 09:04 |  
  2 0

  Zvýšená konkurence, holky jiné národnosti, jiné herní prvky do toho přinesou, za mě velké PLUS a navíc dvě "juniorky" ze Slovácka... SUPER všem Slavistkám přeji, aby si mohli po roce vzít zpět titul !!

  Per sempre ragazze Slavia !

 4. Re: Ženský tým hlásí čtyři posily!

  fleder     před 8 měsíci 19.07.2018 19:23 |  
  0 0

  No obávám se, že bude nejspíš i jedno oslabení a jeden...odchod do hooodně zajímavého klubu..

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen