Slávistky si zahrají Ligu mistryň!

Slávistky zvládly nástrahy kvalifikace a postoupily do hlavní fáze. V závěrečném zápase skupiny porazily MTK Hungária 4:1 po brankách Szewieczkové, Kamily Dubcové, Divišové a Svitkové.

Trenér Medynský udělal v sestavě několik změn oproti předchozím zápasům. Slavii k postupu z prvního místa stačila remíza, ale cílem bylo opět vyhrát. A úvod se dařil, holky měly více ze hry a dostávaly se ke střelám. Do vedení Slavii dostala Szewieczková v 18. minutě, když vyslala na bránu křižnou střelu a nedala domácí brankářce šanci. Jenže domácí MTK se rozehrálo a začalo také hrozit. A trest přišel ve 39. minutě, po autovém vhazování vyslala krásnou střelu do šibenice Cappuzzo.

Do druhého poločase vstoupily aktivně slávistky, ale dva pokusy nebyly moc nebezpečné. Pak zahrozila Cappuzzo, dostala se z úhlu až k brance, ale Votíková byla pozorná. Hra pak byla opět v režii sešívaných děvčat. Z dálky to zkoušela Svitková, po rohu zahrozila Kožárová. Do velké šance se dostala Szewieczková, jenže její prudkou střelu vyrazila reflexivně domácí brankářka. V 63. minutě využila mezery v obraně Kamila Dubcová a sama před brankářkou zamířila přesně k tyči.

Domácí Cappuzzo zahrozila v 69. minutě, ale zamířila nad branku. Po třech minutách přidala třetí branku Divišová, když se krásně opřela do míče a gólmanka ani nedokázala reagovat. Hned poté mohla přidat i další branku, ale přízemní centr Szewieczkové nedokázala usměrnit mezi tyče. Zápas se již dohrával, když v 88. minutě předvedla individuální akci Michaela Dubcová, její střelu nakonec brankářka vyrazila a pohotová Svitková dorazila do prázdné branky.

Postup zhodnotila střelkyně Tereza Szewieczková. "Důležitý postup, to jsme chtěly. Je to úspěch, všechny tři zápasy byly kvalitní, dobře jsme se s tím popraly. Všechny stránky soupeře jsme dokázaly eliminovat a využily naše silné stránky, daly jsme hodně branek. Hodnotím to pozitivně. Mám z postupu radost," řekla k zápasu. Po zranění se vrátila do základní sestavy. "Cítím se dobře, zranění se již neozývá a jsem ráda, že jsem dostala šanci v základní sestavě. Letěl do vápna dlouhý míč, pravý bek zaváhal, já si to zpracovala a druhou nohou dala k tyči," popsala gólovou situaci.

"Na psychiku to nebyl jednoduchý zápas, i když nám stačila remíza, na to se nedá hrát a ani to neumíme. Do zápasu jsme šli vyhrát, odmakat utkání. První půlku poločasu se nám to dařilo, vstřelili jsme branku, takže jsem očekával, že nás to více uklidní, ale naopak holky znervózněly, ztratily několik míčů a nechali jsme soupeři půdu pod nohama a koledovali jsme si o gól, který jsme také dostali. O poločase se holky uklidnily, něco jsme si řekli a vstup do druhé půle byl velmi dobrý, měli jsmě několik gólových situací, které jsme neproměnili, byli jsme hodně na míči a pak to vyústilo druhou brankou, která nás uklidnila. Po třetí brance jsme měli utkání plně pod kontrolou, soupeř pouze nakopával a to jsme zvládali," zhodnotil utkání trenér Pavel Medynský.

Trenér se ohlédl i za celým turnajem. "První dva zápasy jsme zvládli výsledkově i herně a vše směřovalo k tomuto zápasu, soupeř byl na domácím stadionu, hrál tu všechny zápasy, my tu měli pouze jeden trénink, ale je vidět, že tým už má něco za sebou, holky do zvládly, na krev to odjezdily, tak to má být."