Ženský fotbal

Slávistky proti Gintra Universitetas

Fotbalistky Slavie se v Lize mistryň střetnou s litevským týmem Gintra Universitetas. První zápas se hraje venku. Přečtěte si ohlasy trenéra Medynského a hráček Bartoňové s Votíkovou.

Gintra dominuje v domácí soutěži, vyhrává každoročně titul. Hrají systémem jaro - podzim. V sezoně 2017 vyhrála ligu pouze s jednou prohrou, na druhé místo měla náskok 11 bodů a vstřelila neuvěřitelných 175 branek. Tuto sezonu mají po osmi kolech zatím 100% bodovou úspěšnost.

V Lize mistryň letos Gintra postoupila z kvalifikace, jediná bodová ztráta byla proti týmu Honka. Loni zažila úspěšnou sezonu, kvalifikaci prošla bez ztráty bodu. V prvním kole dokázala porazit FC Zürich, když o všem rozhodla jejich venkovní výhra 2:1. V osmifinále však nestačila na Barcelonu a prohrála 0:3 a 0:6. Další účast v prvním kole se datuje na rok 2014, když dokázala postoupit přes Spartu po dvou remízách 1:1 a následných úspěšných pokutových kopech.

První zápas odehrají ženy venku 12. nebo 13. září, odveta se hraje o 14 dní později v Praze. Spartu čeká nizozemský Ajax.

"Není to top tým, bude na naší úrovni, takže se s tím popereme. Nejedná se o outsidera, očekávám vyrovnané zápasy. Bude hrát roli každý detail, každá maličkost v naší hře a hodně napoví výsledek z prvního zápasu venku. Tyto týmy hrají obecně náročný, hodně technický fotbal," řekl k soupeři trenér Pavel Medynský. Už měl možnost se podívat na soupisku. "Mají tam zahraniční hráčky, Srbka, Ukrajinka, Američanka, Brazilka. Bude to mix, takže musíme získat informace o soupeři a dobře se připravíme," dodal trenér.

Moc nadšená nebyla Eva Bartoňová. "S losem spokojená nejsem, protože to není atraktivní soupeř. Budou docela silní, mají třetí nejvyšší koeficient z nenasazených, takže nás nečeká nic lehkého. Ale myslím že to zvládneme, protože máme dostatečně kvalitní tým," uvedla. Původním přáním bylo Atletico. Eva má již s Gintrou zkušenosti, před čtyřmi lety hrála právě za Spartu a souboj skončil neúspěšně. "Je těžké porovnávat, hodně obměnili kádr. Tehdy jsme byly lepší, neproměnily jsme však několik šancí a nakonec prohrály na penalty," doplnila.

Se svým typickým humorem youtuberky začala hodnocení Barbora Votíková. "Chtěla bych, aby se tam napsalo ..." a pak ve svém projevu pokračovala. "Když jsem si přečetla soupeře, tak moje intiuci mi říkala, že to bude Sarajevo, ale vůbec jsem netušila, že by to mohla být Gintra," uvedla s vážným výrazem. "Ale máme štěstí v tomto losu a věřím, že to úspěšně zvládneme do dalšího kola mezi nejúspěšnější šestnáctku," uzavřela a rozesmála naší redaktorku.

Komentáře (1)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

  1. Re: Slávistky proti Gintra Universitetas

    Kornovo     před 8 měsíci 26.08.2018 13:51 |  
    0 0

    Bara Votikova ole!

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen