Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 5. kolo

Slavia padla na domácí půdě s Jabloncem a připsala si první letošní porážku. Mdlý výkon na výborně hrajícího soupeře nestačil.

Prokletí bohužel nadále trvá. Naše bilance s Jabloncem je tristní, což je při současné síle kádru Slavie až překvapivé. Stačí si připomenou tři poslední zápasy s tímto soupeřem z Edenu. Jaro 2017 - možná nejvíc tristní výkon ze všech tří zmíněných zápasů, přesto nejlepší výsledek v podobě remízy 1:1. Slavii spasil třikrát Pavlenka při samostatném nájezdu, v závěru trefil šťastný bod Mešanovič. Jaro 2018 - tentokrát Slavia nehrála až tak špatně, ale do čeho kopl Jablonec, to skončilo v brance. Po poločase tak na tabuli svítili hrozivé skóre 0:3. Ve druhé půi Slavia zahazovala šance a až v závěru snížila na 1:3.

A pak tu samozřejmě máme včerejší zápas. Vstup do utkání byl od Slavie mdlý a hrozil hlavně Jablonec. Výjimkou byl odražený míč při obranné standardce a úprk Stocha vstříc brankáři soupeře. Bohužel tragicky vyřešený. Stoch neměl ani rychlost, ani přehled, protože šlo o situaci tři na jednoho. V závěru půle pak Jablonec udeřil. Stoch lacině ztratil míč, následoval přesný centr, Doležal přeskočil Ngadeua a míč se už jen zatřepetal v síti. Do druhé půle nastoupila Slavia s mnohem větším odhodláním (které ale trestuhodně chybělo v prvním poločase) a vyrovnávací gól pod Tribunou Sever visel ve vzduchu. Sýkora ale bohužel potvrdil, že jeho finální fáze je zatím tragická a jen nechal vyniknout Hrubého. Poté ale přišla ještě větší šance v podobě odpískané penalty. Ta byla na první pohled možná přísněji odpískaná, opakované záběry ale daly rozhodčímu za pravdu. Trávník sice neměl ruku příliš od těla, ale jasně s ní šel proti míči. Buď jak buď, Škoda kopl penaltu mizerně a šanci zahodil. Tím se zápas zlomil. Jsem přesvědčen, že kdyby branka padla, tak by zápas dost možná nezůstal u remízy a pod vyhecovaným kotlem bychom zápas dotáhli i k vítězství. Takto zbyl jen zmar, který podtrhl brankou na 2:0 Holeš. Nezbývá než konstatovat, že Slavia podala mdlý výkon a s výborně hrajícím Jabloncem prohrála zaslouženě.

Porážku je třeba hodit za hlavu. Jablonec je náš vyloženě neoblíbený soupeř a liga bude ještě dlouhá. Poněkud alarmující je ale počet zraněných hráčů. Kvůli tomu máme velmi omezené možnosti pro střídání i pro tvorbu základní sestavy, kdy musí hrát i hráči, kteří jsou nemocní a vyloženě z formy (Stoch). Snad se marodka začne vyprazdňovat co nejdříve... Alibi pro včerejšek to ale rozhodně není. Pořád máme k dispozici dostatek kvalitních hráčů, kteří k zápasu měli přistoupit jinak.

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Ondřej Kolář - 4 - Pro mě opět těžké hodnocení. Kolářovi si netroufám vyčítat ani jednu inkasovanou branku, v závěru pak předvedl jeden dobrý zákrok. Už bychom od něj ale potřebovali podobný výkon, jako předvedl na druhé straně Hrubý.

Vladimír Coufal - 5 - Patřil mezi lepší hráče, směrem dopředu byl určitě lepší než na druhé straně Zelený. Dozadu měl s Jovovičem problémy, když ho ale bránil někdo jiný, tak to bylo ještě markantnější. Horší pětka.

Michael Ngadeu Ngadjui - 4 - Herně nepropadl a byl rozhodně lepší než Pokorný. Ale fakta jsou jasná, Ngadeu byl u obou inkasovaných branek. Ta první se brání hodně těžko, přesný centr a výborný náběh Doležala. Přesto tam byl Michael pozdě. U druhého gólu si s ním na hranici vápna pohrál Jovovič.

Simon Deli - nehodnocen - Kvůli brzkému zranění hrál jen krátce. Snad nepůjde o nic vážného, protože jeho absence by pro Slavii samozřejmě byla oslabením.

Jaroslav Zelený - 4 - Bohužel slabota. Zelený nenavázal na svůj postupně se zlepšující výkon z Boleslavi. Dopředu to od něj bylo pomalé a bez nápadu. Jako kdyby neměl sebevědomí, vždy volil řešení na jistotu. To ale na Slavii nestačí.

Miroslav Stoch - 3 - Jeho krize se bohužel prohlubuje, včera to byl zřejmě nejhorší výkon Stocha ve Slavii. Částečnou omluvou může být, že musel nastoupit s teplotou (viz zranění a nedostatek alternativ v úvodním textu). Buď jak buď, Mirovi se vůbec nedařilo. Byl u obou inkasovaných branek - při první ztratil míč, při druhé nezachytil náběh Holeše. Také zazdil gólovku v první půli, kdy nedokončil sólo vstříc brankáři a ani nepřihrál do tutovky spoluhráčům. Ve hře matný, nevýrazný.

Tomáš Souček - 5 - Patřil k pár našim hráčům, kteří snesli alespoň průměrné měřítko. Snažil se, z defenzivních hráčů byl asi nejpřesnější. Možná bych od něj čekal trochu více směrem dopředu, zvlášť když se nedařilo Stochovi s Hušbauerem. Ale to už by bylo asi až moc.

Josef Hušbauer - 4 - Ani Hušbauerovi zápas s Jabloncem nevyšel podle představ. Ve hře byl málo výrazný i příliš nepřisný, viz standardní situace na straně vápna kopnutá úplně mimo. Jeho nepovedený výkon ilustrovala situace ze samotného závěru zápasu, kdy mohl při rozehrávce nastartovat rozběhnutého Bořila, místo toho ale zaváhal a pak přihrával brankáři.

Jan Sýkora - 4 - Herně sice patřil mezi lepší, tentokrát ale o to více Slavia pocítila jeho mizernou koncovku, která je průvodním jevem všech dosavadních zápasů Sýkory v této sezóně. V první půli si ještě dobře převzal míč a střílel na zadní tyč. Bohužel mimo. Ve druhé půli ale zazdil vyloženou šanci. A jak jsem psal, za těch pár odehraných zápasů v tomto ročníku zdaleka ne poprvé. To prostě měl být gól.

Alexandru Baluta - 6 - Náš jediný hráč, který podal vyloženě nadstandardní výkon. Baluta byl aktivní, rozuměl si s míčem i byl nebezpečný pro soupeře. Dobrým centrem našel v tutovce Sýkoru, v závěru nádhernou střelou trefil břevno. Hodně slibný výkon, tohle si od Alexe přesně slibujeme! Proč jen šestka? V posledních vteřinách nedal šanci z malého vápna, když dorážel po zaváhání Škody. A v první půli ho jednou při bránění nehezky vykoupal Jovovič, který pak ze strany postupoval sám do vápna. Celkově ale od Baluty velmi dobré a lepší šestka.

Milan Škoda - 3 - Škoda a Stoch by měli být naši tahouni, včera tomu bylo bohužel přesně naopak. Milan byl po velkou většinu času úplně mimo hru, nedokázal ani podržet příliš mnoho míčů. Bohužel také zcela vyhořel v koncovce. Zahozená penalta mluví sama za sebe. Byla samozřejmě špatně kopnutá a myslím si, že Milan už je zahrávat nebude. Na začátku se nebál míč napálit pod břevno, v poslední době už to tak ale není a spíš doufá, že brankář skočí jinam. Což je samozřejmě špatně. Nepovedený výkon jen podtrhl v posledních vteřinách, když dostal ideální míč mezi malé vápno a penaltu. Ač už by to nic neřešilo, tak jen stačilo poslat balon do branky. Místo toho se Škodovi míč zapletl mezi nohama... Přesto bych Škodu neodepisoval, Slavii má stále co dát (i když vyložený zabiják do vápna Slavii chybí).

Lukáš Pokorný - 4 - Pro mě velké zklamání. Vstoupit do zápasu nečekaně je sice těžké, ale Pokorný byl rozehraný z minulého týdne a jeho slabý výkon se tak nedá omlouvat. Neudělal sice žádnou fatální hrubku, celkově ale působil jako vyloženě průměrný ligový stoper, který navíc zrovna nemá den. Jak jsem minule ocenil jeho lepší rozehrávku, tak tentokrát to byl Pokorný z jara. Několik nákopů úplně mimo a samá přihrávka brankáři dozadu. Nejistý byl i při bránění, viz úplně zbytečná žlutá karta. Hájil jsem ho, věřil jsem, že po nepovedeném jaru se oklepe a bude zase dobrý jako v Liberci. Výkon v Boleslavi byl slibný, včera ale zase jako kdyby u něj nebylo světlo na konci tunelu. A těch šancí nedostane nekonečně. Snad na Plzeň bude v pořádku Deli nebo se uzdraví Jugas (i když v jaké bude formě po zranění?), představa, jak Pokorný brání Kopice nebo Krmenčíka, mě děsí. Hodně slabá čtyřka (Stoch a Škoda byli ještě horší).

Stanislav Tecl a Jan Bořil nejsou hodnoceni, protože hráli příliš krátce.

5. - Sobota 18. 08. 2018 19:00

Fortuna liga, 2018/2019
0 - 2
0 - 1
SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

FK Jablonec
FK Jablonec

44. Doležal
77. Holeš

Komentáře (326)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

Komentáře v tomto článku mohou číst pouze přihlášení uživatelé