O Slavii

Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík včera na svém twitterovém účtu oznámil, že za své výroky po zápase v Kyjevě dostal od disciplinární komise UEFA pokutu 10 000 €. K naší redakci se dostal dopis, ve kterém se Tvrdík k celé záležitosti směrem k disciplinární komisi vyjádřil, a zveřejňujeme ho v plném znění.

Vážený pan

Amir Navon, Adv.

Head of Legal Affairs

The Israel Football Association

V Praze dne 29. srpna 2018

 Vážený pane řediteli,

 dovolte mi, abych se vyjádřil k zahájení šetření EDI Investigation, kterým jste byl pověřen UEFA ve věci incidentu dne 14.08.2018 při fotbalovém utkání SK Slavia Praha proti Dynamu Kyjev.

 Vyjádření, která jste mi zaslal v příloze svého e-mailu, jsou autentická a pocházejí z mého soukromého twitterového účtu ze dne 14.08.2018.

Obě dvě jsem na svůj soukromý twitterový účet umístil v průběhu a bezprostředně po fotbalovém zápase SK Slavia Praha s Dynamem Kyjev. Oba dva svoje tweety jsem smazal zhruba 2 hodiny po skončení fotbalového zápasu.

Jsem si plně vědom toho, že přestože se jedná o soukromý účet, nelze v podobném případě oddělit pozici předsedy představenstva klubu od pozice fanouška. V této souvislosti považuji svoje vyjádření vůči UEFA za nevhodné a jsem si nyní vědom toho, že se jedná o porušení pravidel a řádu UEFA.

Svého jednání jsem se dopustil v emocích, které si na pozici předsedy představenstva klubu a oficiálního reprezentanta fotbalu nemohu dovolit. Za toto své jednání jsem proto připraven nést osobní následky a budu respektovat udělení sankčního rozhodnutí příslušných orgánů UEFA. V případě, že se bude jednat o sankci finančního charakteru, ponesu její následky osobně a jejím plátcem nebude fotbalový klub SK Slavia Praha.

Prosím Vás, abyste případný sankční postih směřoval ke mně jako fyzické osobě, která se provinila proti předpisům UEFA, nikoliv proti fotbalovému klubu SK Slavia Praha.

 Je mi velice líto, že jsem se svými nevhodnými vyjádřeními dotkl jak samotné organizace UEFA, tak těch jejích představitelů, kteří se zasazují o rozvoj a propagaci fotbalu jako nejpopulárnějšího světového sportu a usilují o její profesionalitu, nestrannost a nezávislost.

 Zavazuji se, že se podobných veřejných mediálních vyjádření i na soukromém účtu do budoucna vyvaruji.

Vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych Vám v rámci Vašeho šetření alespoň krátce osvětlil souvislosti, za kterých došlo k Vámi vyšetřovanému incidentu.

 SK Slavia Praha je nejstarší český fotbalový klub založený v roce 1892 pozdějšími zakladateli samostatné Československé republiky (1918). První československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk stál u založení klubu, druhý československý prezident Edvard Beneš za náš fotbalový klub aktivně hrál.

Původní význam výrazu „Slavia“ je alegorie Slovanstva ve slovanské mytologii a pojmenování klubu je po bohyni našeho národa. Nejen název, ale i další symboly klubu jako jsou jeho tradiční barvy, červená a bílá, doplněné o červenou pěticípou hvězdu obrácenou cípem dolů, mají širší historické souvislosti.

Červená a bílá barva byly identické s barvami zemské vlajky. Bílá barva je čistota sportovní myšlenky a čestného boje, kdy protivník není nepřítel, ale uznávaný soupeř. Červená barva je symbolem srdce, které vkládáme do svých zápasů. Hvězda v bílém poli představuje stále novou naději, která povznáší mysl a sílí ducha i v chmurných chvílích nezdaru a neúspěchu.

Dvě odlišné sešívané poloviny ukazují, že žádný člověk, žádná věc, nemají jen jednu stránku a že je nutno nalézt soulad mezi vůlí a citem, mezi silou a technickou jemností, mezi nadšením a zklamáním, mezi sluncem a stínem. A veselá nápadnost tohoto spojení svědčí o tom, že se sport musí provozovat s upřímnou radostí a že musí všem na hřišti i za bariérami přinášet radost a uspokojení.

Možná si kladete otázku, proč Vám zmiňuji historii našeho klubu, která na první pohled jakkoliv nesouvisí s Vámi prováděným šetřením.

Jsem letitým fanouškem fotbalového klubu SK Slavia Praha. V roce 2015 se majitel klubu dostal do hluboké krize a nad klubem samotným měl 15. září 2015 soud vyhlásit konkurzní řízení. Vzhledem k rozsahu dluhu klubu hrozil jeho reálný zánik. Měl jsem tu čest vzhledem k pracovní pozici, ve které jsem se nacházel, do klubu svého srdce přivést strategického investora 10 dní před jeho zánikem a klubu zajistit jeho novou budoucnost. Od 16. června 2016 jsem v pozici předsedy představenstva, kterou vykonávám za minimální symbolickou odměnu 200 euro měsíčně.

Nový management klubu, který byl sestaven v roce 2016, je složen ze „slávistických srdcařů“, kteří kvůli možnosti pracovat v klubu opustili svá občanská povolání. Klub se jako tým snažíme rozvíjet právě na principech našich historických tradic, které pro nás nejsou jen frází, ale jsme opravdu hrdí na náš klub, jeho historii a hlásíme se plně k principům, na kterých byl klub založen.

Věříme v pokoru, pracovitost, týmovost a loajalitu. Mimořádnou důležitost v klubu klademe na výchovu mladých hráčů a naše mládežnické týmy ve svých kategoriích jsou absolutní špičkou České republiky. Vychováváme je s respektem k tradici klubu. Formujeme je jako osobnosti, které mají mít pevné místo ve společnosti, všeobecný rozhled, odpovídající vzdělání a silné morálně volní vlastnosti.

Naší prioritou je otevřenost a transparentnost. Snažíme se otevřeně komunikovat našim fanouškům naše vize a naši filozofii, včetně rozhodnutí a názorů, které doposud byly ve fotbalovém prostředí tabuizovanou oblastí. Za komunikaci s fanoušky jsme od roku 2016 byli opakovaně vyhlášeni jako nejlepší klub Ligové fotbalové asociace. Naše kroky vedou k tomu, že máme největší návštěvnost v české lize a počet fanoušků klubu neustále roste.

Součástí naší vize je i boj za transparentnost a čistotu fotbalu. Usilujeme o zlepšení fotbalu jako takového a nekompromisně jsme se rozešli po příchodu do klubu se všemi, kteří metodu ovlivňování zápasů nečestnými a neférovými metodami chápali jakou součást sportovního boje.

Je logické, že možností hrát vysněnou Ligu mistrů po mnoha letech sportovního půstu žil celý klub, jeho vedení, jeho hráči a jeho fanoušci.

V českých podmínkách navíc není možné provozovat klub bez ekonomické ztráty, jestliže nedokážete do příjmové stránky hospodaření klubu zapojit příjmy z mezinárodních soutěží UEFA.

Bylo pro nás velmi složité akceptovat atmosféru, ve které dynamika námi neovlivnitelného děje byla nastavena v neprospěch „malého klubu“ (na evropské poměry) z malé země. Dvojzápas, který máme za sebou, skončil 3:1 ve prospěch našeho soupeře. První zápas skončil remízou v situaci, kdy gól soupeře podle platných pravidel UEFA legitimně neměl platit (dva míče na hřišti). Padl v situaci, kdy hráči Slavie přestali hrát. Nejednalo se jen o sporné rozhodcovské rozhodnutí, ale i o sportovní morálku a fair play, ve které hluboce věříme. Další gól na hřišti našeho soupeře padl z jednoznačného ofsajdu. Našemu fotbalovému klubu nebyl uznán, podle názoru nezávislých odborníků, regulérní gól. Nebyla odpískána regulérní penalta.

Není naším cílem Vám v tomto doplňujícím vysvětlení představovat všechny naše pocity a argumenty, které nás vedly ke krátkodobým emocím bezprostředně po fotbalovém zápase. Z pohledu našeho klubu se jednalo o zápas roku, možná o zápas desetiletí. Byl to pro nás svátek fotbalu. Komentáře médií i expertů v televizních studiích na konci zápasu však byly jednoznačné – klubu se stala křivda.

Chci Vás ujistit o tom, že součástí našich emocí byla zejména odpovědnost k našim hráčům a k našim fanouškům, kteří si zastání, včetně veřejného, beze zbytku zaslouží.

Řády a předpisy UEFA platí pro všechny bez výjimky. Nebyli jsme připraveni na podobnou situaci a je to naše chyba. Pro mě osobně je to velká profesní a osobní zkušenost.

Vím, že jedinou správnou cestou pro budoucnost je posilovat sebevědomí klubu. Stále se zlepšovat, učit se od nejlepších a chtít být nejlepší. Být o třídu lepší než soupeř a eliminovat sportovní cestou jakékoliv neférové metody.

Současně jsem ale přesvědčen o tom, že naše historické tradice, na kterých klub stojí a které mu dodávají sílu, musíme prosazovat nejenom v klubu, ale i ve fotbalovém prostředí českém i mezinárodním. Považuji za svoji chybu nevhodnou formu komunikace, ale nikoliv boj za naše ideály. Budeme se i nadále snažit o jejich prosazovaní, ale formami a metodami, které jsou v souladu s předpisy a pravidly UEFA.

Jsme bytostně přesvědčeni, že rozhodovat sportovní klání má sportovní výkonnost a že není jedno, jakými metodami byla výhra dosažena. Principy respektu, fair play, cti a morálky při rozvoji našeho klubu a zejména při výchově naší mládeže budeme považovat za nejdůležitější hodnotu naší činnosti. Jsme také přesvědčeni o tom, že UEFA je i naše organizace, která hájí i naše zájmy a že v tomto fotbalovém společenství nemá být velkých a malých klubů, ale že to má být jeden velký fotbalový tým.

S úctou a respektem

Jaroslav Tvrdík

Předseda představenstva

SK Slavia Praha – fotbal a.s.

Komentáře (42)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  bramburek (přítel SN)     před 4 lety 03.10.2018 17:58 |  
  27 0

  Dobře Jarda :-) klobouček...

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   BANKROT     před 4 lety 03.10.2018 20:14 |  
   5 0

   Precizní.

 2. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  smely (přítel SN)     před 4 lety 03.10.2018 18:06 |  
  9 2

  Jako počin jistě bohulibé a bez dodatků podepsatelne, nicméně nedělám si iluze, že to někdo z těch zkorumpovanejch mafiánskejch bafunaru vůbec dočte dál než ke druhému odstavci...#uefamafia

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   johnynz     před 4 lety 03.10.2018 19:08 |  
   8 0

   Jen počkej Surkisi, zejtra ti dělník fotbalu ukáže, jak se cinká podzim. Březina se obětuje, šáhne Dáše na švába a pak uvidíš ten kolotoč, ti z toho bude řechtat v hlavě až do jara!

 3. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  vlk30 (přítel SN)     před 4 lety 03.10.2018 18:15 |  
  4 1

  Nasrat jo nasrat,ale to je pohled stareho rebela a fanouška bez nějaké odpovědnosti :-)

 4. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  Alcapone     před 4 lety 03.10.2018 19:28 |  
  1 2

  Je to pěkný čtení pane Tvrdíku, ale takto jsem si zhruba představoval oficiální protest SK SLAVIA PRAHA bohužel tato dodatečná omluva bude když moc tak max přečtena nějakým selektivním úředníčkem a poté stornována. Svět holt není spravedlivej aneb jak řekl nebožtík bafík IH silnější pes mr.á.

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   Jachym     před 4 lety 03.10.2018 20:30 |  
   0 0

   Počkej, Ivánek, doufám, ještě žije...:-)

   • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

    Alcapone     před 4 lety 04.10.2018 02:31 |  
    0 0

    Jj myšleno nebožtík v roli bafíka. ;-)

 5. Vyborne

  Merlinus (přítel SN)     před 4 lety 03.10.2018 19:44 |  
  18 0

  Profesionalne i lidsky moc hezky napsane...

 6. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  hamlo1 (přítel SN)     před 4 lety 03.10.2018 19:55 |  
  7 2

  S prominutím, UEFA MAFIA, nevím co k tomu napsat víc

 7. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  Borgetti     před 4 lety 03.10.2018 20:57 |  
  28 0

  Jak se říká, všechno zlé pro něco dobré, jelikož by tento dopis asi nevznikl. Neuvěřitelná práce, tohle si přečíst od bosse Slavie. Těžko představitelné, že by něco takového napsal Řebíček, Křetinský nebo Paclík. Vlastně po přečtení toho dopisu si člověk uvědomí ten obrovský pokrok Slavie za 3 roky a další nás rok od roku čeká :-)

 8. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  Wulfstan (přítel SN)     před 4 lety 03.10.2018 21:25 |  
  15 0

  Výborně, Jardo! Boj se zlem se vyhrát nedá, ale je třeba ho neustále vést.

 9. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  VanDel     před 4 lety 03.10.2018 21:41 |  
  6 2

  Cožpak o to, sepsané je to hezky, ale skřípu zubama při pomyšlení, jakým bastardům je to směřované.

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   JS (přítel SN)     před 4 lety 03.10.2018 22:52 |  
   11 8

   Směřované je to primárně samozřejmě nám, fanouškům. ;)

   • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

    VanDel     před 4 lety 04.10.2018 07:53 |  
    1 2

    Když myslíš.....:)

   • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

    edenian     před 4 lety 04.10.2018 09:47 |  
    2 1

    To se precenujes.

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   Jachym     před 4 lety 04.10.2018 09:13 |  
   2 0

   Na druhé straně, pokud by to skutečně četl ten Izraelita, tak by se třeba mohl chytit za rypák. ČR je velkým přítelem Izraele a zmínění Beneš a zejména Masaryk byli přáteli židů a po TGM jsou v Izraeli pojmenovány kibuc, ulice i náměstí. Ale spíše to skončí u nějakého úředníčka, který nebude tušit "vo co gou"...

 10. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  M@rvin     před 4 lety 04.10.2018 09:19 |  
  0 0

  Hezky napsané. Nyní si můžeme tipnout zda bude platit:

  A) nikdo si to neprečte
  B) někdo si to přečte a dá Jardovi další pokutu
  C) někdo si to přečte a bude dojatý silným příběhem a zamyslí se nad fungováním UEFA
  D) jiné

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   slamacek (přítel SN)     před 4 lety 04.10.2018 10:08 |  
   0 0

   ja si to cele precetl a volim za C, ale vzhledem ke svemu vyznamu a stope kterou zanechavam na teto planete, tedy, jen plyn, vytrusy atd... tak lze snadno odvodit cely dopad meho zamysleni ;)

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   BANKROT     před 4 lety 04.10.2018 17:52 |  
   0 0

   c) a d) - bude před Jardou klečet a prosit o odpuštění

 11. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  Pepino44     před 4 lety 04.10.2018 09:22 |  
  5 0

  Dobře napsané, nemá cenu jít hlavou proti zdi. Oproti některým pisatelům mám názor, že i takto slušně napsaný dopis zanechá u oficielních adresátů stopy, prostě se jim to vryje pod kůži. I když to nyní nepomůže, může to přinést výsledky do budoucna s tím, že nás nemohou stále takto řezat. J.Tvrdíku - díky.

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   Merlinus (přítel SN)     před 4 lety 04.10.2018 12:21 |  
   2 0

   Přesně. Zajímalo by mě, jestli tam někdo někdy poslal takto erudované a podrobné vyjádření. Pro ty lidi z UEFA to podle mého musl být (pozitivní) šok. Je to výborná reklama pro Slavii. Za 10 000 EUR výborná propagace našich dějin, idejí a myšlenek. Za tohle opravdu klobouk dolů a velký respekt. A řekl bych, že vzhledem ke spíše symbolické pokutě to udělalo dojem i na ty maníky z UEFA...

 12. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  o-cab     před 4 lety 04.10.2018 09:30 |  
  0 0

  JT

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   Jachym     před 4 lety 04.10.2018 10:02 |  
   3 0

   VCD

   • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

    o-cab     před 4 lety 04.10.2018 10:04 |  
    0 0

    system mi smazal < srdicko 3
    :(

 13. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  Makii     před 4 lety 04.10.2018 10:29 |  
  24 0

  Páni... Ať si každý říká, co chce. Ale za pana Tvrdíka ve Slavii jsem ohromně ráda. Klobouk dolů, výborně napsáno. Díky.

  • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

   Kenny     před 4 lety 04.10.2018 11:00 |  
   0 4

   Je to dobře napsaný, jen pořád listuju letošním vydáním PF a nikde nemohu najít, že rozhodčí musí přerušit hru, když je na hrací ploše druhý míč. On by to byl koneckonců nesmysl. Když půjde Teclík sám na kasu, někdo tam kopne další míč a sudí to přeruší. Nevím, jak by se mi to líbilo....

   • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

    Dennis     před 4 lety 04.10.2018 11:11 |  
    0 0

    Přemýšlím, jestli to není spíš tak, že když se v přerušené hře na hrací ploše vyskytují dva míče, neměl by rozhodčí umožnit znovu zahájit hru. To by dávalo větší smysl. Ale pravidla tak detailně nastudovaná nemám.

    • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

     jipeslav (přítel SN)     před 4 lety 04.10.2018 11:42 |  
     4 0

     Nevím, jak by se řešilo, kdybychom si při šanci Kyjeva vzali druhý míč a rychlým protútokem (nebo spíše paralelním útokem, souběžným útokem), také vstřelili branku. Je to samozřejmě nadsázka, ale mohl to být současně dobrý obraný zákrok, v té chvíli by rozhodčí musel hru přerušit. Jaký míč by se považoval za správný?

     • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

      Dennis     před 4 lety 04.10.2018 13:01 |  
      2 0

      No tak v případě Kyjeva ti to řeknu úplně jasně. Za správný by byl považovaný ten jejích a my bychom za to dostali pěkný flastr. :-))

     • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

      Edenjejenjeden     před 4 lety 05.10.2018 08:10 |  
      0 0

      Včera jsem se večer díval na Kyjev v jablonci,a ne,že by rozhodčí nějak zásadně ovlivnili zápas,to rozhodně ne,ale myslím,že pár žlutých kartiček Kyjevu odpustili.

   • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

    kjandourek (admin)     před 4 lety 04.10.2018 11:49 |  
    2 0

    Takhle: sotva tam někdo kopne další míč, když půjde někdo sám na kasu, protože okolo hřiště žádné další míče nejsou.... míče mají v rukách podavači míčů za bariérami z reklam, kteří mají za úkol každý míč za lajnou sebrat a posléze hodit hráči, který jde vhazovat...

    Tahle situace byla o tom, že hráč, který vhazoval, si vyžádal míč od podavače, ale ten původní, který skončil v autu ,se mezitím vrátil na plochu. Hráč Dynama jej chtěl odkopnout, ale napálil jenom reklamní panel, od kterého se míč vrátil zpátky do hřiště .... v té chvíli se nemělo vhazovat, ale počkat, až se ten míč odklidí definitivně - bylo to nejlogičtější řešení...

    Možná není v pravidlech výslovně řečeno, že někde na hřišti nesmí ležet další míč, ale rozhodně selský rozum velí, že by neměl být míč hned vedle hry, aby nemohlo dojít k záměně a bylo zcela jasné, kterým se hraje... hráčům Dynama by se asi taky nelíbilo, kdybychom najednou popadli ten druhý balón a vrhli se do útoku...

    • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

     Kenny     před 4 lety 04.10.2018 21:00 |  
     0 0

     Ono by se to nelíbilo hlavně rozhodčímu, protože hru navazovali přímým kopem kyjevští. Jinak ten náhradní míč tam může hodit i ten podavač, ne? Není to technicky možné? Ta nesoustředěnost byla hlavně naší chybou.

   • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

    Tarik     před 4 lety 04.10.2018 11:54 |  
    6 0

    Je to upraveno v části 5 (Rozhodčí / vnější zásah): "Pokud se náhradní míč, jiný předmět nebo zvíře se dostane na hrací plochu v průběhu hry, musí rozhodčí:
    a) přerušit hru (a navázat ji míčem rozhodčího) pokud byla hra ovlivněna (...); nebo
    b) uplatnit výhodu ve hře, pokud nedojde k ovlivnění hry a zajistí odstranění při nejbližší příležitosti"

    V našem případně podle mě k jasnému ovlivnění hry došlo a měla být přerušena hra, moc nechápu jak by si to rozhodčí mohl odůvodnit.

    • Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

     Kenny     před 4 lety 04.10.2018 21:05 |  
     0 1

     Bohužel, v tomto případě hra ovlivněna nebyla. Takže tady sedí ta část : uplatní výhodu ve hře, pokud nedojde k ovlivnění hry a zajistí odstranění při nejbližší příležitosti.

 14. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  Merlinus (přítel SN)     před 4 lety 04.10.2018 12:24 |  
  6 1

  Ještě bych chěl říct, že takové vyjádření je asi tak 1000x silnější a efektivnější, než hulákat "UEFA Mafia" na stadionu. Tak doufám, že to na dalším zápase EL zase někteří nezačnou řvát...

 15. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  sadlos (přítel SN)     před 4 lety 04.10.2018 14:00 |  
  4 0

  Mohu mít názor na pana Tvrdíka všelijak negativní názor (který už je ve mě hluboce zakořeněn z minulosti), ale že to napsal hezky, upřímně a od srdce se prostě musí nechat.

 16. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  Lunaris     před 4 lety 04.10.2018 14:12 |  
  0 5

  Což o to, dopis je to hezký, nicméně není to první a zřejmě ani poslední přešlap páně Tvrdíka při twitterové komunikaci. My jako fanoušci tady můžeme vyzvracet prakticky cokoliv a maximálně dostaneme mínusy nebo červenou kartu, on se ale nachází v jiné pozici, byť je . Rád bych věřil, že příště si zachová větší odstup a nadhled, jak píše, ale spíš si myslím, že u něj převládne jeho emotivní povaha a zase něco zajímavého napíše. Osobně mu to ale nevyčítám, jsme jen lidi a žijeme tím fotbalem.

 17. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  Eskaes     před 4 lety 04.10.2018 14:16 |  
  1 0

  Píárko za 1* :)

  S naším klubem je navždy spojeno jméno Pepi Bican.

  Napadlo mě, že by to nebyla špatná strategická vize snažit se vychovávat (ideálně) /přivádět budoucí Bicany tj. kanonýry a nekompromisní šutery. Prostě že Slavia, to je nebezpečný útok.

  Sice to zní triviálně, ale tým bez produktivního útoku není úplný a dřív nebo později na tuto slabost dojede i když góly dávají jiní.

 18. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  benny231     před 4 lety 04.10.2018 15:08 |  
  2 0

  Až moc pěkně napsáno, pro tu sebranku mafiánskou.

 19. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  Juventus turin     před 4 lety 04.10.2018 15:13 |  
  0 3

  Za chyby se platí, zaplať pánbůh, že to neodnesl klub.

 20. Re: Vyjádření J. Tvrdíka k šetření disciplinární komise UEFA

  A.Lima     před 4 lety 04.10.2018 15:33 |  
  10 0

  Nemá moc cenu rozebírat kdo to bude číst a kdo ne.. Ale toto vyjádření je prvotřídní a pokud to zde p.Tvrdík čte, tak se lze dá napsat jen toto

  Jardo super dopis na UEFA tohle nejednoho člověka musí chytit za srdíčko ! Jsem rád,že ty tady vedeš naší milovanou SLAVII a doufám,že ještě mnoho let budeš ! Nejlépe navždy! :)

  Omlouvám se za napsání Jardo, ale musel jsem :) Když to bude p.Tvrdík číst,tak se snad zlobit nebude :)

  Každopádně včera jsem viděl nějaké fotky z besedy s p.Tvrdíkem... Doufám,že bude někde nějaký článek k tomu o čem se diskutovalo a bavilo :)

  Forza SLAVIA