Juniorka: Bohemians 1905 - Slavia 0:3

O hráče A týmu posílená juniorka porazila Bohemians 3:0. Mešanovič si připsal 2+1.

Hned v úvodu utkání řešil trenér Řehák nepříjemnost, kdy se zranil Petrák a musel být vystřídán. Po čtvrt hodině si šanci připsala Bohemka. Přes kombinaci na středu hřiště se do úniku dostal nabíhající Begič, ale Vantruba skvěle zasáhl. O chvíli později se oklepali také slávisté.  Po přihrávce Mešanoviče se ve vápně k zakončení dostal Vejvar. Jeho střela nicméně mířila mimo. Hned vzápětí se do šance dostali také domácí. Na pravé straně hřiště se objevil úplně osamocený Hlinák, který však nedůrazným zakončením dal slávistickému brankáři šanci k vyražení střely. O deset minut později prchl přes pravou stranu Vejvar, předložil míč ve vápně pod sebe na nabíhajícího Mešanoviče, který ale nedokázal ani napodruhé protlačit balon za Koubova záda a stav tak zůstal i nadále nezměněn. Následně špatnou Vantrubovu rozehrávku zachytil Hlinák, přihrál Maškovi, jenž však vysoko minul. Před koncem první půle ještě zaútočili sešívaní. Po přihrávce Zeleného pálil zpoza vápna Vaněk a nepříjemnou střelu musel Kouba s potíži vyrazit.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji sešívaní a jako první otevřeli skóre. Zaváhání domácí obrany dokázal přesně využít Mešanovič, který z úhlu vymetl roh branky. Slavia nadále tlačila. V další akci pálil mimo Havránek. Po více než čtvrt hodině hry druhé půle začali útočit také domácí, ale v další šanci se opět ocitli slávisté. Olayinka v samostatném úniku ale neuspěl. Následně se výborně na levé straně uvolnil Mešanovič, poslal balon před branku a ve skluzu zakončující Vejvar zvýšil na rozdíl dvou branek. V 66. minutě se do brejku na straně hřiště dostal Olayinka. Navedl si míč do vápna, domácí obránce stačil nigerijského snajpra ve službách Slavie zastavit, ovšem jen za cenu faulu. K penaltě se postavil Mešanovič a ranou k tyči nedal brankáři šanci. O něco později špatně rozehrál Zelený a k míči se tak lacino dostal Buneš. Jeho pokusu nicméně chyběla potřebná dávka razance. V 83. minutě se do velké příležitosti ve vápně sešívaných dostal Vrána, který se snažil o akrobatické zakončení. Výborně se s ním ale vrátil Vejvar, v zakončení střelce vyrušil a šance tak skončila pouze rohovým kopem. Do konce zápasu už žádná větší šance nepřišla. Za zmínku možná stojí Olayinkův pokus nůžkami, nicméně ani ten Koubu neohrozil.

Slávisté tak porazili ve venkovním zápase Bohemians 3:0, připsali si tři body a posunuli se na 10. místo tabulky Juniorské ligy. K dalšímu utkání odcestují sešívaní do Plzně. Zápas je na programu 22. 10.

11. - Pondělí 08. 10. 2018 15:00