Kanonáda slávistek do sítě Plzně

V nedělním utkání si fotbalistky Slavie zastřílely na hřišti Plzně a vyhrály vysoko 17:0. Hned šest branek vstřelila Tereza Kožárová, o další branky se postaralo sedm hráček.

Zápas se odehrál v jednoznačné režii sešívaných fotbalistek, od prvních minut bylo jasné, kdo na hřišti vládne. První poločas se zastavil na neuvěřitelném čísle 12, kdy navíc řada branek byla velice pohledných. Slávistky hrály aktivně, nevypouštěly žádné souboje a postupně skórovaly. Celkem šest branek vstřelila Tereza Kožárová, tři branky padly dokonce během šesti minut. Za zmínku stojí také hattrick Kamily Dubcové.

Naposledy se podobný výsledek podařil před více jak deseti lety. Tehdy 29. 3. 2008 Slavia v domácím prostředí přestřílela Ivančice vysoko 18:0. V sestavě tehdy hrála Petra Divišová, autorka čtyř branek. Dnes se prosadila dvakrát. Pět branek dala Blanka Pěničková, která dnes byla pouze na lavičce.

Již ve čtvrtek ale hrají slávistky osmifinále Ligy mistryň na hřišti švédského Rosengardu. Zápas se hraje od 19 hodin. Cílem bude přivést co nejlepší výsledek pro domácí odvetu v Edenu, která je na programu ve čtvrtek 1. listopadu od 18:30.