Hráči Slavie

Júsuf další posilou Slavie

Spekulace posledních týdnů jsou u konce. Útočník Bohemians Praha 1905 Júsuf podepsal ve čtvrtek ve Slavii smlouvu do června 2022. Na základě dohody obou klubů stráví jarní část Fortuna ligy v Ďolíčku.

Abdalláh Júsuf Hilál (ročník 1993) je bahrajnský hrotový útočník. Pozorným divákům českého fotbalu nicméně nemohlo ujít, že již půlrok se prezentuje velmi kvalitními výkony v zelenobílém dresu klokanů z Vršovic. Rodák z hlavního města Bahrajnu Manáma prošel mládežnickými výběry klubu East Riffa SCC, kde následně dostal příležitost k nakouknutí do tamní nejvyšší dospělé soutěže. Před sezonou 2017/18 projevil o jeho služby zájem bahrajnský gigant Al-Muharraq SC, kam odešel na hostování a kterému následně pomohl získat 34. titul v klubové historii. Český příběh 194 centimetrů vysokého forwarda začíná u trenéra Miroslava Soukupa, jež od roku 2016 vede právě reprezentaci Bahrajnu v jejímž dresu Júsuf už šestým rokem nastupuje. Skrze Soukupovo doporučení se vytáhlý hrotový útočník objevil den před začátkem probíhající sezony v Ďolíčku u příležitosti podepsání profesionální smlouvy a stal se tak vůbec prvním bahrajnským fotbalistou, jež působí v Evropě.

Poprvé v české lize na sebe výrazněji upozornil hned při svém debutu v Bohemians na konci srpna proti Příbrami. Přestože naskočil pouze na 35 minut, dokázal svou šikovností obranu soupeře nebezpečně větrat, připsal si gól, asistenci a výraznou měrou tak pomohl alespoň korigovat porážku svého týmu na konečných 2:4. Postupem času se vypracoval v základní stavební kámen zelenobílé ofenzivy. Během podzimu naskočil do 15 utkání, vstřelil pět branek a na tři asistoval.

V současnosti kroutí bahrajnský střelec již pátou desítku reprezentačních startů. V nich si připsal i několik branek.

K přestupu Júsufa se vyjádřil i skrze Twitter předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík: „Bahrajnský fotbalista Júsuf Hilál se stává poslední zimní posilou SK Slavia Praha. Jarní část ligy zůstane na hostování v současném klubu Bohemians Praha 1905. SKS naplnila klíčové body své přestupové strategie a hráčský kádr pro jarní část ligy považuje za uzavřený.

Přestup okomentoval pro oficiální web i sportovní ředitel Jan Nezmar. "Júsuf nás velmi zaujal svými výkony v podzimní části ligy. Vidíme v něm komplexního útočníka s výbornými dispozicemi. Navíc může udělat ještě velký progres, neboť do nedávna nefungoval v profesionálním prostředí. Teprve v momentě, kdy bude v delším horizontu trénovat náročnějším způsobem, může ukázat, co v něm doopravdy je. Momentálně je Júsuf na mistrovství Asie a vrátí se až na konci zimní přípravy. Byla by tak pro něj velmi složitá adaptace v týmu, navíc s konkurencí, která tu je. Pro jeho další vývoj bude jedině dobře, když bude mít možnost pokračovat v tom, co začal v Bohemce, tedy v adaptaci na české prostředí a českou ligu. Získá tam více prostoru, než by měl u nás."

Ze Spojených arabských emirátů okomentoval svůj přesun i samotný hráč. "Ahoj slávisti, je pro mě ctí, že s vámi mohu mluvit jako hráč SK Slavia Praha. Posledních několik měsíců pro mě bylo snových. Rád bych poděkoval Bohemce, za šanci, kterou jsem dostal, stejně jako mé agentuře Sport Invest za její péči a Slavii za tuto velkou příležitost. Oceňuji, že budu součástí historie takového klubu, jakým Slavia je. Zdravím všechny z Asia Cupu a nemůžu se dočkat, až se uvidíme v Praze. Udělám, co bude v mých silách, abych pomohl Bohemce za všechno, co pro mě udělali. A v létě už budu bojovat za slavnou Slavii Praha. Spolu jsme silnější!"

Komentáře (249)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Edenjejenjeden     před 5 měsíci 04.01.2019 09:30 |  
  13 2

  Když nastoupil do Bohemky,měl jsem ohledně Jusufa s někým polemiku,já jsem ho na základě jednoho rozhovoru a pár zápasů považoval,za nepříliš týmového hráče,na něhož musí pracovat celé mužstvo.V průběhu podzimu,jsem ho pozoroval pozorněji a musím říct ,že jsem se mýlil.Rozhodně to je týmový hráč,a hlavně to má evidentně srovnané v hlavě.Jsem rád,že je u nás,a to ,že jaro odehraje v dolíčku,je podle mě ideální řešení...

 2. Re: Júsuf další posilou Slavie

  smichov_2     před 5 měsíci 04.01.2019 09:34 |  
  6 4

  Doufám, že máme klauzuli, že nenastoupí proti nám. Toto je sice nefér postup, ale my to nezavedli. Předtím Sparta a dnes Plzeň to zhusta využívají. Na co být blbej Mirek Dušín ligy.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 04.01.2019 10:03 |  
   9 3

   to není nefer, je nesmysl si myslet, že hráč který je na hostování podá proti svému tým super výkon. to se radši hodí marod. tohle to je transparentní dohoda.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    PetCC     před 5 měsíci 04.01.2019 11:35 |  
    1 0

    Přesně tak, ono by to spíš mohlo rohodit toho hráče. Ne každý je schopen s čistou hlavou hrát proti vlastnímu týmu.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   uru100     před 5 měsíci 04.01.2019 12:21 |  
   1 0

   Mě se tohle nikdy moc nelíbilo, ale je to asi lepší, aby hráči na hostování nenastupovali proti svým týmům. Tedy pokud nikomu o nic nejde, tak proč ne. Ale pokud ještě není něco rozhodnuto tak pro hráče je to lepší. Náhodou udělá chybu, nedá gól, nebo nepřihraje do jasné příležitosti. Hned budou spekulace atd. Je to fakt dobré pravidlo. Jen nevím jak běžné je to v zahraničí.

 3. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Aloha     před 5 měsíci 04.01.2019 09:40 |  
  6 0

  Borec je dobrej, na hřišti se mi líbíl, jen mám trochu obavy z jeho zdraví. Tak mu přeju, ať se mu daří a je zdravej.

 4. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Srdcar114     před 5 měsíci 04.01.2019 09:49 |  
  3 0

  Myslím,že bude dobrou posilou,jen bych ho vzal už v zimě.Klíčové bude,aby se nezranil Milan Škoda.Moc mu přeju,aby mu to vyšlo,už zápas v Jablonci ukázal,že jde výkonostně nahoru.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   KezbaCZ     před 5 měsíci 04.01.2019 10:00 |  
   2 0

   Myslím, že pokud by se (nedej bože) zranil Milan tak by k nám přišel už na jaro.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   EdCable     před 5 měsíci 04.01.2019 19:46 |  
   2 0

   Ted je na nejakem mistrovstvi, nebude absolvovat zimni pripravu a bez spravnych navyku by nebyl pro tym tolik platny, jak potrebujeme

 5. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Lunaris     před 5 měsíci 04.01.2019 09:50 |  
  19 0

  Tvl, na koho ukážeme, ten tu je. :D Tak teď ještě udělat ten titul, aby Čína nepřivřela kohoutky penězovodů. Co se týče Yusufa, tak těžko usuzovat z několika rozhovorů, ale vypadá jako hráč, který staví hodně vysoko sportovní úspěch, možná i výše než peníze, což v české lize není úplná samozřejmost, k tomu se zdá být poměrně skromný a pracovitý. Snad se mu jaro u kolchozu vydaří a přijde v létě řádně sebevědomý a taky zdravý.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   PetCC     před 5 měsíci 04.01.2019 11:37 |  
   0 0

   Řekl bych, že potřebujeme ještě dva roky a pak bychom to měli už dokázat udržet i bez podpory zvenčí. Pokud bude rozumný a kvalitní vedení klubu.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    Tomastu     před 5 měsíci 05.01.2019 10:05 |  
    0 0

    Uvidíme jak to bude, vůbec nevím co ti klauni z uefy vymysleli ohledně kvalifikace do LM, jaké budou odměny v EL a co to bude za paskvil ten třetí pohár

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   mig52     před 5 měsíci 04.01.2019 12:45 |  
   0 0

   Jj. Lunarisi, je to paráda, že hráči, o něž máme zájem, dávají přednost nám a to nejen před Plzní, ale i RB, to bylo před pár lety scifi. Navíc je skvělé ,že jsou k dispozici hned na začátek přípravy a navíc Češi, takže žádný problém s komunikací. Sportovní úsek předvedl skvělou práci. Je vidět jasnou koncepci, už nejdeme do "kvalitativní kvantity", která byla zpočátku nutná, ale rozdílové kvality, která zvedne výkonnost týmu na vyšší level. Jen tak dál a aby drželo zdraví. Mám trochu obavy, aby to JiT nepřehnal v dobrém úmyslu s kondiční přípravou a nebyla z toho zranění.

 6. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Radek097 (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 09:50 |  
  9 0

  Zápasy Bahrajnu ve skupinové fázi na Asijském poháru.
  5.1. 17:00 SAE vs. Bahrajn
  10.1. 12:00 Bahrajn vs. Thajsko
  14.1. 17:00 Indie vs. Bahrajn

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   sicilianbrno     před 5 měsíci 04.01.2019 10:35 |  
   0 0

   Koukal sem se v rychlosti na stanice co mám doma a nikde sem MS v Asii nenašel, netušíte jestli to někdo bude dávat nebo pouze chytnout nějaký stream?...

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    Radek097 (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:45 |  
    0 0

    Stream určitě nějaký bude.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

        před 5 měsíci 04.01.2019 10:57 |  
    5 2

    nejlepší by bylo tam zaletět

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Kmotr (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:39 |  
   1 0

   Takze teoreticky muze byt 16.1. na treninku :)

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Hesmir (přítel SN)     před 5 měsíci 07.01.2019 02:47 |  
   0 0

   tak maj za sebou prvni zápas se SAE. jusuf naskocil z lavicky v 81 min kdyz vedli 1-0.trochu nechapu proc soukup vystřídal skoro soucasne dva defenzivni hrace za ofenzivni. taky to tak dopadlo a hrali 1-1 po penalte v 88min. tak treba ho soukup setri na ligu :))

 7. Re: Júsuf další posilou Slavie

  KezbaCZ     před 5 měsíci 04.01.2019 09:58 |  
  0 6

  Myslím, že by mohl navázat na práci Milana a to by byla paráda. Jen asi půjdu proti proudu, ale myslím si, že nejlepší by bylo, kdyby přišel už teď až přijede z Asijského poháru. Měl by tím pádem celý půlrok na to aby se aklimatizoval přímo na náš fotbal a na naší taktiku, protože takhle ho to bude čekat až v létě a i tam mu to může trvat několik měsíců. Zvykat si na náš fotbal a fotbal Bohemky je prostě něco jiného. Jistě, asi by si u nás nezahrál tolik jako u sousedů, ale myslím, že i pro něho by se využití v pohodě našlo. A v létě bychom se mohli i s ním (připraveným) chystat na LM :-)

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Radek097 (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:06 |  
   20 0

   Především musí hrát a to mu zajistí Bohemians.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    KezbaCZ     před 5 měsíci 04.01.2019 10:12 |  
    1 3

    To je pravda, ale myslím si, že by u nás určitě tu šanci hrát měl. I když ne třeba tolik jako na Bohemce.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:19 |  
     7 3

     A nepřišlo by ti to trochu unfair k našim současným útočníkům? Matoušek, Mešanovič i van Buren se budou během přípravy rvát o místo... a potom přijede kluk z mistrovství Asie a dostane šanci místo nich? A co když se ukáže, že to hned nepůjde? Že mu ta příprava bude chybět...

     Tohle je win-win... Júsuf na jaře bude hrát a v létě se porve o místo v sestavě stejně jako Tecl, Škoda, Matoušek, van Buren... a uvidíme co Méša....

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      KezbaCZ     před 5 měsíci 04.01.2019 10:30 |  
      1 1

      A já to trochu otočím. Proč dávat šanci Mešanovičovi o kterém se píše, že od nás po sezoně odejde? Není lepší tam mít kluka, který se bude rvát o šanci třeba do příští sezony? A pokud jde o van Burena ten je po dlouhé pauze, takže vlastně na stejné startovné pozici jako Júsuf. U Matouška se samozřejmě uvidí jak už řekl trenér.
      Jen aby bylo jasno já chápu proč ho necháme v Bohemce jen si dokážu představit, že bychom ho nechali sehrát se s týmem už na jaře a do léta bychom šli s komplexním útočníkem.

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       Kmotr (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:37 |  
       7 0

       Tak v prvni rade to ovlivnuje to, ze je ted nedostupny pro pripravu. Kdyby tu byl,tak normalne pojede s klukama a pred ligou by se rozhodlo,jestli se vrati do Bohemky nebo zustane u nas. Tak jako to ma nastavene Matousek. Ted je lepsi nechat Bohemce a pripadne ho stahnout pred ligou,kdyz to utocnikum nepujde nebo se zrani. Tak jako se to udelalo s Matouskem na podzim :). Cili tzv. Matousek - Matousek situace :D

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:41 |  
       8 2

       Mešanovič je náš, smlouva mu končí až v létě.... nechce podepsat novou - víme někdo proč? Já osobně si myslím, že mu zřejmě nabízíme menší plat, než mu garantovala ta předchozí... Bylo by to logické, teď je po zranění, jeho vyjednávací pozice je horší... Ale pořád může během přípravy ... i během jara nabrat fazónu, dostat se tam, kde byl před zraněním.... a ve finále mu nabídneme takovou smlouvu, kterou rád podepíše...

       Van Buren je po dlouhé pauze, ale už pod Trpišem absolvoval letní přípravu (nohu si zlomil dopoledne před předsezónní tiskovkou - víceméně během ní přišla zpráva z nemocnice) a trenér o něm prohlásil, že v té době měl životní formu.... takže minimálně ví, co od hráče na jeho postu náš realizační tým očekává.... už jenom tím má zatím před Júsufem náskok... a to nemluvím o tom, že ten by se k nám připojil až po přípravě, zatímco Meši i Mick jí budou mít za sebou... Takže nesouhlasím primárně s tím, že třeba MvB má stejnou startovní pozici...

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:20 |  
        7 0

        A celej první odstavec si můžu strčit kam?

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         p!erreCORE     před 5 měsíci 04.01.2019 17:29 |  
         2 0

         ty vis,kam..nebo ti to mam prozradit za redku?

         • Re: Júsuf další posilou Slavie

          p!erreCORE     před 5 měsíci 04.01.2019 17:32 |  
          0 0

          nebo za retko?

         • Re: Júsuf další posilou Slavie

          kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 18:21 |  
          2 0

          Nebudeme se pouštět do žádnejch větších akcí.... Na řečnické otázky se odpovídat nemusí ;-)

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       iwanowicz     před 5 měsíci 04.01.2019 10:51 |  
       10 0

       No startovni pozici jusufa s Burenem asi nejde. Kdyz Trener v rozhovoru rika, ze Jusuf teprve pul roku trenuje dvoufazove poprve v zivote a ze je potreba ho dostat fyzicky do topu a ze v tom veri na 100% Haskovi, se kterym se dobre zna. Proste nakup do budoucna, nehlede na to, ze je na mistrovstvi Asie a nikdo nevi, v jakym stavu se vrati.

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        iwanowicz     před 5 měsíci 04.01.2019 10:52 |  
        0 0

        nejde srovnavat.

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      Radek097 (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:31 |  
      4 0

      Snad si nemyslíš, že bychom zde pro jaro nechali pět hráčů na jeden post, kde může hrát i Olayinka, popřípadně Baluta, i čtyři jsou moc.
      Překvapilo by mě, kdyby někdo z trojice Mešanovič, Matoušek, van Buren neodešel hostovat nebo se neprodal.

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:34 |  
       1 1

       jasně, že půjde minimálně jeden na hostování... a kdybychom hned přivedli frajera, co by s námi neabsolvoval přípravu, tak by museli jít dva...

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        smely (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 11:28 |  
        0 1

        Muris podepsal v MB od leta, na jaro zustane...( velmi pravdepodobne)

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      jiras_     před 5 měsíci 04.01.2019 10:35 |  
      4 6

      Na žádný fér nefér nebo zásluhy se nehraje, v základu má být ten nejlepší. Mesanovic nebo VB toho času ve Slavii měli spoustu a že bychom bez nich nemohli žít? To asi ne. Jestli Jusuf začne pálit spoustu gólů, tak si na ně nikdo nevzpomene. Matoušek šanci ještě dostane, i když i teď měl dost luxusní možnosti při té spoustě zraněných a zatím trenéra nepřesvědčil.

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:47 |  
       3 2

       Ale já nemluvím o zásluhách... Já mluvím o tom, že bychom vyšoupli z kádru jednoho, nebo dva frajery, co by byli s týmem po herní přípravě nějak sehraní a sázeli na to, že bude lepší frajer, co místo zimního drilu strávil čas na Asijských hrách...
       Trenéři - nejenom Trpiš, ale i kondičáci by "plýtvali" energií na borce, kterého bychom poslali pryč a s příchodem sezóny bychom tam měli hráče, kterého jsme si nepřipravovali... máme ho nasledovaného z vedlejšího klubu, ale nebudeme vůbec vědět, jak na naší hru a naše požadavky bude reagovat...

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       Jachym     před 5 měsíci 04.01.2019 10:57 |  
       6 1

       No, Matoušek opravdu příliš nezazářil, ale zase až tolik "luxusních možností" nedostal, přičemž většinou jen paběrkoval po minutách, a to i v Mol Cupu proti soupeřům z nižších soutěží. I tak se nám ale tím důležitým gólem v Kodani vyplatil.

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

           před 5 měsíci 04.01.2019 11:01 |  
       8 3

       mick si zlomil nohu, navic ho trpis chtel do liberce takze v nem neco vidi a protoze MvB je muj nejoblibenejsi a soucasne podcenovany hrac tak verim ze sanci dostane. Matousek neni zadny hrotak, to je podhot nebo nejaky ofenzivni zaloznik. tam se nedostal a tedy tezko mohl prokazat kvalitu. nechal bych jej v pribrami znova se dostat do pohody, v lete prijdou odchody a vrati se.

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        KezbaCZ     před 5 měsíci 04.01.2019 11:05 |  
        4 1

        Já se chci zeptat a nemyslím to jako hate nebo tak, ale proč je tvůj nejoblíbenější hráč? Podle mě nic neukázal...předvedl dva dobré zápasy z toho jeden byl přátelák. Zajímá mě to i z hlediska, že má víc takových fanoušků ;-)

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

             před 5 měsíci 04.01.2019 11:18 |  
         4 3

         proste ho mam rad, na nic si nehraje, byl jsem pred 2 lety v celakovicich na priprave, byl uplne v pohode a proste prijde mi, ze mu neni jedno za jaky klub hraje. tim nechci rict ze ostatni ne, ale ta jeho urputnost a snaha se prosadit a dokazat, ze si jej slavia vybrala spravne mi imponuje. nevim co jineho k tomu rici, tohle plati i pro jine hrace, ale MvB je muj oblibenec a uz jen proto kolikrat sel jko cizinec na dekovaku ho mam rad

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         PetCC     před 5 měsíci 04.01.2019 11:40 |  
         3 0

         No nevím, ale podle mě byl vidět v každém zápase a vypadá, jako když by chtěl soupeře zakousnout :-)

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         Jachym     před 5 měsíci 04.01.2019 11:55 |  
         2 1

         Přesně jak píší kolegové. Na přístupu tohoto hráče lze perfektně ilustrovat slovní spojení "umět se kousnout". Nesmírně sympatický a pracovitý hráč s originálním stylem. Na druhé straně uznávám, že má svoje limity a na dlouhodobý základ to asi zatím nikdy nebylo.

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        biggris (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 11:39 |  
        14 0

        Slovni spojeni "prijdou odchody" je uplne genialni :-D

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         mig52     před 5 měsíci 04.01.2019 13:00 |  
         0 0

         Biggrisi - vytesat. Moc jsi mne pobavil v pátečním poledni.:-)

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         pethead (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 13:30 |  
         1 2

         :-D

         Asi pořád o něco lepší než "odejdou příchody"... :)))

 8. Re: Júsuf další posilou Slavie

  zeleznik2     před 5 měsíci 04.01.2019 10:54 |  
  0 0

  Očekávané se stalo skutečností, v posledních kolech v Bohemians velmi dobrý, dobrý útočník je potřeba, zvláště k těm našim častým zraněním Mick, Teclík, Muris i Škoďák si v poslední době užili víc než dost...

 9. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Eluin (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 10:55 |  
  0 0

  Skvělá posila, vysoký a pracovitý hráč.

 10. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Ondráš     před 5 měsíci 04.01.2019 10:57 |  
  1 0

  Pokud bude zdravej, tak top posila.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 04.01.2019 11:02 |  
   3 6

   to plati obecne o vsech hracich

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    Novi.sks     před 5 měsíci 04.01.2019 12:22 |  
    2 0

    Tak například: Cicman, Škutka, Eschmann, Jaakkola, Romanovs, van Kessel ... Rozhodně bych si netroufal tvrdit, že to platí o všech hráčích :)

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

         před 5 měsíci 04.01.2019 12:46 |  
     0 8

     o řadě jmen by se dalo polemizovat. já osobně nejvíce lituji koleskiho, to byl útočník, kterýho jarolím zazdil.

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      amon     před 5 měsíci 04.01.2019 18:08 |  
      3 0

      myslíš Goce Toleskiho?

 11. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Grobar     před 5 měsíci 04.01.2019 11:19 |  
  2 2

  Isport: Mešanovič v létě do Mladé Boleslavi.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   PetCC     před 5 měsíci 04.01.2019 11:42 |  
   6 0

   No jo, tak asi už neměl sílu bojovat o sestavu v tak velké konkurenci a chce mít větší jistotu. V tom ho chápu.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    martyni (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 11:43 |  
    14 0

    Ja taky.. je na miste podekovat Mesimu za mistrovskou sezonu, ted jsou ale ve slavii proste lepsi hraci..

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     murena     před 5 měsíci 04.01.2019 12:32 |  
     3 2

     Souhlas, ale docela zklamání, když odletěl na soustředění, tak jsem počítal, že zůstane. Teď by měl letět zpátky a poslat tam nějakého mlaďase.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    mig52     před 5 měsíci 04.01.2019 13:02 |  
    0 0

    A také jsme mu asi navrhovali nižší smlouvu.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Juri68     před 5 měsíci 04.01.2019 12:14 |  
   11 0

   Měl by odejit hned proč by měl byt v připravě když už za nas hrat nechce a místo něj hned nějakeho mlaďase ať se otrka.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:19 |  
   1 3

   Tak to mě hodně zklamalo....

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   mis3     před 5 měsíci 04.01.2019 12:21 |  
   6 3

   já upřímě moc nechápu, proč si ho necháváme v týmu, když už nebude mít motivaci... v mistrovské sezóně super, ale letos velká bída.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:23 |  
    14 2

    To tedy taky moc nechápu.... On sám motivaci asi mít bude - rozloučit se tu titulem.... ale pro nás nemá smysl znovu zapracovávat do kádru frajera, který - i kdyby se rozehrál jak pánbůh - tak nám v kvalifikaci LM už nepomůže...

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     JS (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:28 |  
     3 2

     Souhlas. Z hlediska dlouhodobého výhledu neperspektivní. Na druhou stranu Mešši asi cítil, že má do základu dál a dál..

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:31 |  
      2 1

      To chápu, ale kdyby se u nás ještě předvedl, třeba mohl dostat nabídku z lepších klubů, než z Bolky... my teď už vůbec my nemáme motivaci ho nasazovat do zápasů... Musel by být o dost lepší než Matoušek, abychom si ho nechali... aby pro nás měl cenu alespoň jako žolík...

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       JS (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:34 |  
       3 2

       No, také si myslím, že teď půl sezony nehrát pro něj, pro MB ani pro nás nebude úplně ideální. Vzhledem k tomu, že za něj dostáváme nejspíš jen tabulkové odstupné by bylo fajn ho tam poslat aspoň na hostování už teď s tím, aby mu propláceli alespoň mzdu...

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:38 |  
        1 2

        Končí mu smlouva, nedostaneme nic....

        Kurňa vůbec nechápu, proč to podepsal teď.... Kdyby se mu u nás dařilo, mohl dostat smlouvu u nás , kdyby ne, určitě by mu nabídli v Bolce tu samou i v létě... ale nediskriminovalo by ho to v nasazování do zápasů u nás...

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

             před 5 měsíci 04.01.2019 13:01 |  
         0 7

         já nechápu proč jsme s ním neprodloužili smlouvu a pak neprodali. takto jde gratis (prakticky - něco málo tam asi bude)

         • Re: Júsuf další posilou Slavie

          kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 13:09 |  
          5 0

          K tomu abys s někým prodloužil smlouvu taky musí ten druhý chtít.... Muris dostal nabídku na prodloužení smlouvy a odmítl... Je možné, že jsme mu nabízeli smlouvu s nižším platem, než mu garantovala ta stávající... ale to jsou jenom moje domněnky...

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       Radek097 (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:44 |  
       2 4

       A kdyby se zranil na půlroku, tak v létě bude bez angažmá... zkrátka neměl zájem ve Slavii dále setrvat, už v říjnu se psalo, že se mu nechce do nové smlouvy ve Slavii. Spíše se ji líto, že jsme se nestřelili ještě teď, i kdyby formou hostování, tak na tom ušetříme několik miliónů. Na hrot tady stále máme van Burena, Olayinku, Matouška a Škodu.
       Jinak je to další z hráčů, se kterým se Slavia nedomluvila na podmínkách nové smlouvy, naposledy s Buchou, tak snad kolem toho nebudou vznikat další ''kauzy'' a ''stavění domů''.

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:55 |  
        3 3

        Jenomže teď ho my zbytečně připravujeme a zapracováváme do týmu...

        Zase bych z toho nedělal, že je to "další z řady hráčů".... s důležitými hráči jsme letos smlouvy bez problémů prodloužili: Sýkora, van Buren, Stoch....

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         Radek097 (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 13:22 |  
         5 3

         Jak zapracováváme, vždyť je v týmu už několik let. Pokud neodejde hostovat, tak snad z něj v posledním půlroku jeho působení ve Slavii dostaneme maximum a pomůže nám k titulu.
         Ne, pouze se mi nelíbilo to vyjadřování kolem Buchy, jako co si to dovolil nepřistoupit na naše podmínky. Jen jsem chtěl upozornit, že to není žádný unikát. Ať už ve Slavii nebo kdekoliv jinde.

         • Re: Júsuf další posilou Slavie

          kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 13:30 |  
          4 1

          No tak rok nehrál... víceméně pod Trpišem skoro vůbec... takže podle mě ho teď v zimní přípravě zapracováváme do systému, který jsme za ten rok slušně zvládli...

          Bucha to byl vůbec úplně jiný případ... ten rok před koncem smlouvy využil úplně nového pravidla a jednostranně vypověděl smlouvu.... z toho, co s ním teď opravdu bude a jak se vyvine arbitráž, ve finále bude precedens, který může s fotbalovým světem hodně zamávat...

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     mig52     před 5 měsíci 04.01.2019 13:04 |  
     0 0

     Já myslím, že si to sportovní úsek uvědomí. jenom ten čenž už asi nepůjde zrealizovat.

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 13:11 |  
      2 1

      čenž bude v tom, že na hostování nepošleme Matyho, nebo van Burena... protože pro nás bude mít větší smysl tyhle dva zapracovávat do sestavy a obehrávat je u nás, než stavět do hry hráče, který nám v létě nepomůže...

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    hajnej     před 5 měsíci 04.01.2019 12:28 |  
    1 2

    Poslal bych ho hned do Boleslavy na půlroční hostování.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     vlk30 (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 16:33 |  
     2 0

     Za 10 mega at z toho taky něco máme.

 12. Re: Júsuf další posilou Slavie

  martyni (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 11:29 |  
  4 0

  Podle me je to rozumne reseni, ze zustane ještě v Bohemce, když nemůže nastoupit do pripravy. Moh by to bejt dobrej hrac, tesim se na nej!

 13. Matoušek

  Srdcar114     před 5 měsíci 04.01.2019 11:39 |  
  2 2

  Matoušek podle mého názoru není hrotový útočník,jeho post je na pravé straně zálohy,tam může využít svoji rychlost.

  • Re: Matoušek

       před 5 měsíci 04.01.2019 12:47 |  
   1 12

   objevování ameriky je v česku národním sportem

  • Re: Matoušek

   pethead (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 13:23 |  
   4 0

   Mně osobně taky víc pasuje na křídlo, ale pan Trpišovský v jednom z rozhovorů říká, že si stejně myslí, že je Matouškova budoucnost na hrotu... a jak víme dnes už snad (skoro) všichni, trenér tomu fotbalu rozumí asi přece jen o něco víc než my. ;))

   • Re: Matoušek

    Jachym     před 5 měsíci 04.01.2019 13:34 |  
    2 4

    Ale ne vždy má trenér správný odhad. Třeba Koubek viděl budoucnost Škoďáka na stoperu. Sám Trpiš experimentoval, naštěstí jen krátce, s Jugasem na pravém beku.

 14. Re: Júsuf další posilou Slavie

  JS (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 12:31 |  
  27 6

  Jsem rád, že přichází Yusuf, viděl bych ho na místě Škodovky: také vysoký hrot, ale s daleko lepší dynamikou a technikou. Další plus je jeho mentalita, (dle rozhovorů) je velmi skromný a má srovnané priority. Osobně jsem i rád za to, že jsme letos nepodepsali jen Čechy, ale neváháme skočit po někom, kdo je z druhé části světa. Bylo by skvělé (i když asi nepravděpodobné), kdyby takový sympaťák pomohl různým individuím na TS zvážit jejich názory ohledně cizích kultur.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 04.01.2019 12:49 |  
   5 4

   tak je to zcela jistě taková poker sázka, protože v bohemce hraje pul roku. ale já tohle mám rád, je šance z něj něco vyrobit a on se tváří hodně skromě a pozitivně, žádná primadona. možná mohl přijít už teď když muris odletěl do mega klubu bolehlavi.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Yh     před 5 měsíci 04.01.2019 13:30 |  
   1 0

   Naprostý souhlas!!!

 15. Re: Júsuf další posilou Slavie

  ctute     před 5 měsíci 04.01.2019 12:35 |  
  0 2

  Jinoch získal ze Slavie na tučný bonus Mešanoviče

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 04.01.2019 12:42 |  
   3 11

   nechapu proč odletěl na soustředění, na jaře si stejně nekopne, mohl jit hned. 150 k plat tedy nic moc, kolik měl ve slavii? za 150 nevstanu z postele.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    ctute     před 5 měsíci 04.01.2019 12:47 |  
    6 5

    Stáhl bych Júsufa a Mešanoviče poslal zpět..

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

         před 5 měsíci 04.01.2019 12:50 |  
     4 7

     naprostý souhlas, a hlavně je to logické i kdyby naskakoval jako střídající

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 04.01.2019 12:54 |  
   7 4

   nicméně Muris si zaslouží ocenění, aby zdejší diskuse nevyzněla blbě, za to co pro Slavii udělal. velká škoda toho zranění, mohl to dotáhnout výše než do bolehlavi, ale tohle je život fotbalisty. věřím že ho na jaře přivítáme jak se patří a pokud bude pak proti nám hrát, tak taky. myslím že by ho to i potěšilo, v bolehlavi si přízeň fanoušků neužije.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    ctute     před 5 měsíci 04.01.2019 13:00 |  
    4 2

    souhlasím, Mešanovič byl skvělá dvojka ke Škodovi svého času, mrzí mne že to takhle brzo zabalil a nesnažil se poprat o náš dres..

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

         před 5 měsíci 04.01.2019 13:06 |  
     5 4

     nemyslím že se nechtěl poprat, ale upřímně, naskočil na podzim na pár minut a nebylo to ono, takže se rozhodl vzít vrabce než čekat na holuba. určitě mu to vyčítat nelze. taky se s tím potřebuju trochu srovnat, přeci jen za ty roky to bylo nechci říct synonymum slavie ale určitě součást.neproměněná pentle na spartě a pak ten gol navždycky zústane v paměti

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 13:16 |  
      9 0

      Ta titulová sezóna byla prostě hodně o něm... od Škody se góly očekávaly, ale on co druhý útočník ho hodně doplňoval ... a právě jeho góly, se kterými se tolik nepočítalo, nás dostaly až na vrchol...

      To nebylo jenom na Letné: Karviná doma i venku, na Julisce... ale i třeba vyrovnávací góly doma se Zlínem a Jabloncem - přeci jenom jsme získali titul jenom o dva body, takže i zachráněná plichta měla svou cenu..

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

           před 5 měsíci 04.01.2019 13:41 |  
       6 3

       ano, ten gol na 2:2 se zlinem doma, to byla takova euforie, koukal jsem na to z par metru a myslel jsem ze dostanu infarkt, jak ten adrenalin kde se vzal tu se vzalm najednou se nahrnul do hlavy. tohle je jeden z top 3 golu za nas, bych troufl tvrdit

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        kjandourek (admin)     před 5 měsíci 04.01.2019 13:43 |  
        4 1

        neměl bych to na sebe říkat, ale já se přiznám, že už jsem nevěřil... takže ten křik mě zastihl za branami stadionu... a sekuriťák mě zpátky nepustil - že prej když už jsem vypadnul, tak se tam nemám co vracet... No měl pravdu, nezasloužil jsem si oslavy :-)

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         Crispo     před 5 měsíci 04.01.2019 15:04 |  
         4 0

         Já vypl přenos na tabletu pár minut před koncem. Když jsem se dozvěděl výsledek, tak jsem si rval vlasy.

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         Tomastu     před 5 měsíci 05.01.2019 09:51 |  
         2 1

         Upřímně tohle moc nechápu a ani když lidi odchází v 85 za stavu třeba 3:0 pro nás, já jsem byl zvyklý ze severu prostě počkat na dekovacku, teď čekám tedy ještě déle abych zvednu šálu na konci, když tedy zrovna nepospicham to se přesouvám na kraj severu řvát tu dekovacku.

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       bongor     před 5 měsíci 04.01.2019 20:32 |  
       0 1

       Mně se na něm líbilo to mimořádné zaujetí,se kterým hrál.Mrzí mě,že odchází

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     mig52     před 5 měsíci 04.01.2019 13:13 |  
     2 0

     Navíc je u nás docela dlouho.

 16. Re: Júsuf další posilou Slavie

  FanatikSKS     před 5 měsíci 04.01.2019 12:51 |  
  6 1

  Když koukám na soupisku, co odletěla do Španělska, tak trenérovi skládání sestavy nezávidím. Ale pro něho to jsou určitě příjemné starosti vybírat hráče pouze podle aktuální výkonnosti na trénincích.
  Schválně- zvládne z vás vybrat pouze jedenáct hráčů, které by zařadil do základní sestavy, bez ohledu na soupeře?
  Já to zkusím : Kolář - Bořil, Ngadeu, Kúdela, Coufal - Souček, Hušbauer - Olayinka, Ševčík, Stoch - Škoda

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Martin 58     před 5 měsíci 04.01.2019 12:57 |  
   13 2

   Zdravý Deli patří na hřiště, nikoliv na lavičku..

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

        před 5 měsíci 04.01.2019 13:06 |  
    3 9

    problém trochu je v prvním slově

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 04.01.2019 12:58 |  
   5 11

   kolář - bořa, Michel, Kudela (Král) Coufal - Suk (Král) - hušby (ševčík) stoch peter zmrhy (masopust) - škoďák (MvB) ... takže prakticky stejné

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   nobiczek (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 16:41 |  
   11 5

   Já vím, že to bude nepopulární názor, ale ve tvé sestavě bych na hrot dal MvB.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

        před 5 měsíci 04.01.2019 16:50 |  
    2 5

    konečně nekdo podobného názoru .... !!

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Kupsiiik     před 5 měsíci 04.01.2019 19:11 |  
   0 5

   A co 3-4-3 takto: Kolář - Král, Ngadeu, Coufal - Ševčík, Souček, Hušbauer, Stoch - Olayinka, Škoda, Matoušek :-)

 17. Mešanović

  JS (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 13:06 |  
  0 2

  Ví se kolik mu v té Bolce nabídli – jen tak pro zajímavost? A na jak dlouho se jim upsal?

  Ono z tohoto úhlu je to pochopitelné, kdyby vám někdo dal třeba 5 mega na dřevo jako podpisový bonus, tak byste asi taky moc neváhali. Mešanovićovo herní vytížení by stejně asi nebylo nejvyšší v konkurenci Olayinky, Škody a Matouška. Mě jen mrzí, že Slavia přišla o těch pár mega z přestupu – kdybychom s ním podepsali smlouvu loni během jeho zranění, mohli jsme ho alespoň prodat a ne o něj přijít zadarmo.

  • Re: Mešanović

       před 5 měsíci 04.01.2019 13:08 |  
   1 8

   souhlas, ale asi nechtěl, nebo ho agent od toho zrazoval. bolka by na to asi taky nešla. tak to vyhodnotili jak to vyhodnotili, asi nebyla i poptávka. podle medii 150k měsíčně, což mi přijde hrozně málo

   • Re: Mešanović

    donford     před 5 měsíci 04.01.2019 15:28 |  
    9 0

    Nikterak nechci s nikým srovnávat, ale přijde mi, že je Júsuf velmi pohyblivý, těžko oddělitelný čistě od míče, že umí velmi dobře pálit polovysoké rány, (tedy příliš nepřestřeluje) a že měří 1,94 m, tedy o 4 cm víc než náš Škoda. Teď ho dobře natrénovat na naše rohy, kterých zahráváme v každém zápase kolem deseti. Myslím, že půlroční pokračování dál v Bohémce, vzhledem ke všem okolnostem je velmi rozumné a dobře zdůvodněné. A náš Milan se může nerušeně soustředit na dovršení své stovky gólů.

    • Re: Mešanović

     Gillan     před 5 měsíci 04.01.2019 18:25 |  
     4 33

     Tolik penalt do konce ligy asi kopat nebudeme.Škoda je smutná postava.Měli ho za Yusufa okamžitě vyměnit, mohl si dotahovat v Bohemce, my potřebujeme útočníka

     • Re: Mešanović

      Edenjejenjeden     před 5 měsíci 04.01.2019 18:53 |  
      15 0

      Milan rozhodně smutná postava neni,to smutná postava jsi spíš ty,smutná a trapná Gillane(Ozzy)....

      • Re: Mešanović

       JaymzBond     před 5 měsíci 05.01.2019 00:08 |  
       5 0

       Nepsal tu ten kašpar před časem, že už sem nebude chodit?

     • Re: Mešanović

      padre     před 5 měsíci 04.01.2019 19:04 |  
      0 0

      Kdo vi, jestli ten presun zpet do Bohemky neprijde treba hned v lete ...

     • Re: Mešanović

      Wulfstan (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 20:05 |  
      11 2

      Vem si prášek, smutná Kouřilko.

 18. Re: Júsuf další posilou Slavie

      před 5 měsíci 04.01.2019 18:49 |  
  1 5

  tak jarda dementoval na twitteru murisuv transfer, takze to by mne zajimalo, co to je za hru

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 04.01.2019 18:49 |  
   3 4

   Muris Mesanovic se chce porvat o misto v SKS a presvedcit trenera o jeho prinosu pro tym, ktery ma rad. Prodlouzeni kontraktu prioritou. Jinemu klubu se nezavazal. Zaver vecerni diskuse mistopredsedy predstavenstva Tomase Syrovatky a trenera Jindricha Trpisovskeho s Murisem.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Edenjejenjeden     před 5 měsíci 04.01.2019 18:56 |  
   4 0

   To jsem rád,zřejmě Jinoch rozehrál nějakou svoji zákulisní hru...

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

        před 5 měsíci 04.01.2019 19:06 |  
    5 4

    jinoch... tomu tedy nemuzu prijit na jmeno, na kesslovi vydělal ranec, což samo o sobě není nic špatného pokud by to nebylo ve svém osobním zájmu a na úkor SKS. ten týpek si neškrtl ani v třetí lize

 19. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Yester     před 5 měsíci 04.01.2019 19:32 |  
  4 4

  Na FB strance Zongl pisou, ze nas Jusuf stal 60 mega a 15 % z dalsiho prodeje! To je doufam uplna blbost...

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 04.01.2019 19:33 |  
   5 5

   to musi byt blbost, pockame na jardovo vyjadreni

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    Yester     před 5 měsíci 04.01.2019 19:35 |  
    0 0

    4.1.2019 |

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Kábě     před 5 měsíci 04.01.2019 19:38 |  
   11 0

   A za Traorého jsme zaplatili 40 mega za hostování a 120 za přestup. Samozřejmě v eurech. Že to někoho baví, vytvářet takový debilní spekulace.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   vlk30 (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 19:51 |  
   0 0

   Píšou jinde na fb že 55 mega plus dph,tak že ty častky lítají ve stylu jpp.ovšem ja bych to za něj nedal ani náhodou max,25-30 mega možná ano.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

        před 5 měsíci 04.01.2019 19:53 |  
    3 7

    15 max... i to je hodně, uvidíme, zda bude mít jarda koule to upřesnit

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   murena     před 5 měsíci 04.01.2019 20:16 |  
   9 0

   Jarda píše že je to absolutní nesmysl, nevzrušujte se

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   bububu (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 21:44 |  
   1 0

   Transfermarket uvádí 500 000 eur, což bude mít k realitě nepoměrně blíž...

 20. Re: Júsuf další posilou Slavie

  slaviator     před 5 měsíci 04.01.2019 20:46 |  
  4 7

  A do přípravy jde i Kessel nebo ho definitivně odstrihli?

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Ladislav (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 20:59 |  
   2 1

   Gina jsme už dávno prodali do Belgie, v srpnu podepsal roční smlouvu v druholigovém Roeselare.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    houston (přítel SN)     před 5 měsíci 05.01.2019 12:29 |  
    1 0

    A nebyla to chyba ? :)

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Arutha     před 5 měsíci 04.01.2019 22:03 |  
   14 0

   Prý odmítl nastoupit do přípravy, pokud do ní nenastoupí i James Dens...

 21. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Nosorozec     před 5 měsíci 04.01.2019 21:53 |  
  1 1

  Škoda, že za nás nebude nastupovat už na jaře. Ale v Bohemce má zase jistou základní sestavu, tak snad se během jara v Česku ještě víc aklimatizuje a v létě už bude plně adaptovaný na české prostředí. Tak ať se daří, Pepo! :)

 22. Júsuf o životě v Bahrajnu, Bohemce, alkoholu i penězích, které neřešil

  Kmotr (přítel SN)     před 5 měsíci 04.01.2019 22:25 |  
  18 5

  Trenér Martin Hašek sedí u polévky. Bohemka má po tréninku, v Uhříněvsi je ukázkově hnusně. Prší, strašná zima. Skrz okno je vidět, jak se vysoký snědý chlapík zachumlaný v péřovce kymácí pomalým krokem k jídelně. Zatímco Hašek vypráví…

  „Až bude několik měsíců bez přestávek s námi, bude fantastickej. Je v něm něco velkýho, ale vy teď z něj budete dělat hvězdu, a přitom ještě pořádně nic neukázal,“ běduje trenér nad tím, že zářivé dny Júsufa Hilála ještě tak docela nepřišly.

  Pět gólů, tři asistence, to je za patnáct ligových startů bilance 25letého útočníka. Sám by ji měl radši lepší. „Jen něco rychle sním a jdeme na to,“ přihlásí se rodák z Perského zálivu tiše. Doma má dvě sestry a bráchu, on jako jediný vzal dráhu do Evropy. Říká, že tady, v Praze, začíná žít svůj sen.

  Nikomu jinému z rodiny se do Evropy nechtělo?
  „Ne, nikomu. Jenom mně. (smích) U nás to tak chodí, rodiny jsou zvyklé žít pohromadě. To, co bývá běžné u vás, že se šestnáctiletý, sedmnáctiletý kluk těší, jak se osamostatní, zařídí si vlastní život, to u nás moc není. Možná jen když potkáte někoho mimo svou rodnou zemi, oženíte se nebo vdáte a odejdete. Nebo když se na pár let sbalíte na studia, ale z těch se pak zase vrátíte.“

  Nicméně vy jste chtěl pryč.
  „Chtěl. Vlastně od té doby, co mě vzal brácha poprvé za barák kopnout si.“

  Takže tohle v Bahrajnu taky frčí, fotbálek na plácku?
  „No jasně, my měli kousek od domu umělou trávu, tak jsme chodili tam. Milovali jsme, když jsme skončili ve škole, mohli jsme hodit tašku s učebnicemi do kouta a jít si zahrát. Někdy jsme si kopali i na rozpáleném asfaltu, bylo nám to fuk. Jenom teď už to takové není.“

  Co myslíte?
  „I u nás, asi jako všude, mizí děti z ulic. Radši sedí doma a hrají na PlayStationu, škoda. Víte, já si vlastně ani nevzpomínám, jestli jsem jako dítě měl vůbec svůj telefon. Mám pocit, že jsme fakt chodili jen do školy a na hřiště, a nic jiného neřešili.“

  Pardon, u toho se zastavím. Jen že jsem slyšel, že pocházíte z bohatých poměrů...
  (smích) „Ne, takhle bych to nenazval. Žádný Bahrajňan by to tak nenazval. Máme se dobře, jsme zajištění, ale to u nás znamená střední vrstva. Nejsme boháči a rozhodně nejsme ani houmlesáci.“ (smích)

  Jak to myslíte, že „to“ u vás znamená střední vrstva?
  „Každá rodina má u nás krásný velký barák, to je úplně normální. Ale nejsme takoví boháči jako třeba obyvatelé v Kataru nebo v Emirátech. To jsou mnohem bohatší země. U nás je chudá vrstva, tam skoro vůbec.“

  Co dělají rodiče?
  „Máma nepracuje, je doma. Jen táta.“

  Takhle to je běžné?
  „Ne, spousta žen u nás pracuje, moje sestra taky. Ale máma nechtěla a ani nemusela. Táta dobře vydělával a my byly čtyři děti, starala se o nás, to bylo pro ni to hlavní.“

  Čím se otec živí?
  „Má teď poslední rok, než půjde do důchodu, rozhodl se tak. Je mu sice jen 55 let, ale už toho má dost. Dělá cestovního agenta, hodně toho procestoval. Dokonce byl jednou asi na týden pracovně v Praze, je to tak deset let.“

  Takže vám ji mohl doporučit.
  „Už si z toho skoro nic nepamatoval. Teď zrovna za mnou rodiče přijeli a nedá se říct, že by to tu nějak extra poznával.“

  Jak jste se vůbec dostal k fotbalu?
  „V Bahrajnu je to mezi sporty jasná jednička, hodně se ho snaží posouvat i královský rod. Syn našeho krále šejch Nasser si to vzal na odpovědnost. Před ním nebyl nikdo, kdo by se o takové věci staral. Je mladý, je mu 31 let, a snaží se do fotbalu dostat co nejvíc peněz, aby se celkově podmínky pro hráče a pro kluby zlepšily.“

  Zatím to nestačí?
  „Ne, hráči nemají dobré platy, nemají dobrou životní úroveň. Proto se šejch Nasser snaží, aby se první liga kompletně profesionalizovala, najímá trenéry ze Španělska, z Anglie, v plánu je stavba stadionů, mám z toho dobrý pocit. Má několikaletý plán, se kterým začal už loni, a jeho cílem je dostat Bahrajn na mistrovství světa do Kataru. Říkal to i v jednom rozhovoru, že pro to udělá maximum.“

  To je dost ambiciózní…
  „Je, ale věřím, že na to hráče máme. Máme dobré technické kluky, kteří fotbal opravdu milují. Jenom mají tu smůlu, že se fotbalu nemohou věnovat na sto procent, to jen několik z nich, kteří reprezentují. Ale není to tak, že by úplně každý reprezentant měl dost peněz, aby mohl hrát jen fotbal. To opravdu jen někteří. Proto jich musí hodně chodit ráno normálně do práce.“

  Čím se živí?
  „Někdo dělá v armádě, někdo sedí v kanceláři a dělá třeba podobnou práci jako můj táta. Každopádně nikdo z nich nemůže dát fotbalu to, co by opravdu chtěl. Je to hrozný problém, potřebujeme se stoprocentně profesionalizovat. Kluci takhle ráno brzy vstávají, jsou unavení, řeší finanční věci. Přitom jsou opravdu talentovaní.“

  Vy jste do práce nemusel, že?
  „Ano, měl jsem kontrakt, staral jsem se jen o hraní. To mi moc pomohlo. V roce 2002, když mi bylo devět, mě starší brácha přivedl do East Riffa, do klubu u nás v Manámě, strávil jsem tam skoro čtrnáct let. První ligu za chlapy jsem začal hrát už v šestnácti.“

  To je dost brzo.
  „Ale byla to krásná doba, protože každý z týmu se o mě opravdu dobře staral. Jak jsem byl mladý, snažili se mi starší hráči dodávat sebedůvěru. Říkali mi, abych se nebál, abych neřešil svůj věk, že je to jenom číslo.“

  Vám se tehdy začal dost měnit fotbalový život, že?
  „Ano, už o chvíli později, v sedmnácti, jsem se dostal do olympijského výběru, do týmu, kde byli kolem mě kluci kolem jednadvaceti let. Bylo to pro mě obrovské překvapení. Vyjeli jsme tehdy na zápas do Japonska, kde jsme prohráli 0:1, ale asi se mi to povedlo, protože když jsme se s týmem vrátili zpátky, byl jsem mezi hráči, kteří se přesunuli do reprezentačního áčka.“

  Které dneska trénuje Miroslav Soukup.
  „Ano, je u nás zhruba dva roky. Já začal hrát pod Peterem Taylorem, který byl předtím v Hullu nebo v Crystal Palace. Pak přišli Gabriel Calderón, Sergio Batista, no a po něm Miroslav Soukup.“

  Jaký spolu máte vztah?
  „Skvělý. On je právě ten důvod, proč hraju tady v Bohemce.“

  Doporučil vás?
  „Ano. V roce 2016 jsem přestoupil z East Riffa do Al Muharraq, což je největší a nejúspěšnější klub u nás. Minulá sezona se nám povedla, udělali jsme titul. A pak jsme měli sraz s nároďákem tady v Česku, takový přípravný kemp. Trenér Soukup za mnou přišel, ještě než jsme odjeli do Česka a řekl mi: Júsufe, tohle by pro tebe mohla být velká šance, jak se tam ukázat a zůstat v Evropě. Měl tu samozřejmě hodně kontaktů, známostí, hodně zkušeností s fotbalem v Evropě. On mě dost podporoval v mém snu, dával mi sebedůvěru, kterou jsem postupně ztrácel.“

  Proč?
  „Protože už mi najednou nebylo šestnáct nebo sedmnáct. Bylo mi jednadvacet, dvaadvacet a pomalu jsem přestával věřit, že se mi někdy povede do Evropy přestoupit. Začal jsem sám sobě říkat, že začíná být pozdě, že roky hrozně letí a že to prošvihnu. Soukup mi tehdy řekl, že teprve teď přichází ten správný čas. A že to musím zvládnout.“

  To bylo teď v létě a vám bylo 25 let…
  „Jo, a někteří lidi kolem mě už mi začali říkat, že se v Evropě budou bát dát šanci klukovi v takovém věku ze Středního východu. I když mám třeba docela dobrou techniku, jsem vysoký, to je fuk…“

  Nicméně vraťme se k tomu přípravnému kempu.
  „Měli jsme tu domluvené asi tři zápasy proti týmům z druhé ligy. Jihlava, Hradec Králové… Dal jsem nějaký gól, povedlo se mi to. Trenér Soukup zavolal Viktoru Kolářovi do Sport Investu a řekl mu, že tu má docela dobrého hráče, bla, bla, znáte to.“

  Udělal kontakt.
  „Přesně. Pozval Viktora na zápas a ten vzal trenéra Martina Haška. Odehráli jsme utkání, zase jsem se trefil, a ještě než jsem odletěl zpátky do Bahrajnu, sedli jsme si všichni dohromady i s Darkem Jakubowiczem, synem prezidenta Bohemians. Seděli jsme a mluvili se zástupci klubu o tom, že potřebují pomoct v útoku, pak o penězích, o smlouvě.“

  Co vy na to?
  „Na peníze? Řekl jsem, že je mi to jedno. Že si chci hlavně splnit sen hrát v Evropě.“

  Peníze u vás opravdu nehrály roli?
  „Ne, věřte mi, byly to poslední, nad čím jsem přemýšlel. Minulou sezonu v Al Muharraqu jsem měl víc. Ale jde mi zkrátka o něco víc, prosadit se tady, a teď mě nepochopte špatně, ale dostat se ještě dál. Chci říct, že jsem si zamiloval Bohemku, její fanoušky, jsou opravdu úžasní a jsem tu šťastný. Ale rád bych se v budoucnu v kariéře dostal ještě dál, ne kvůli penězům, ale kvůli tomu, že mám rád fotbal a rád bych ho dělal co nejlíp.“

  Jít třeba do Sparty jako před vámi útočník Bohemky Benjamin Tetteh…
  „Když to bude v Česku, tak v Česku. Když jinde v zahraničí… Znám Benjaminův příběh, je to skvělý hráč, a o tom je fotbalový život. Jedna věc je, jak tvrdě pracujete, ta druhá, a možná ještě důležitější, jak vám věří lidi okolo vás. Ale znovu opakuju, miluju to tady. Ve svém druhém zápase jsem nastoupil asi na dvacet minut a fanoušci vyvolávali moje jméno, byla to nádhera. Víte, život v Bahrajnu je prostě jiný. Doteď jsem žil jen s rodinou, přitom jsem měl svoje sny, a k tomu patřilo, že je opustím, což u nás běžné není. A teď jsem tu sám, a když si občas zavolám s přáteli, říkají mi: Júsufe, je ti 25 let, v Al Muharraqu ses měl skvěle, budeš s námi, s rodinou, proč radši jdeš do nejistoty, nevyděláš ani zdaleka tolik. Byl bys tu spokojený.“

  Takhle vás zkoušejí?
  „Ano. Říkám jim, ať přestanou mluvit o penězích, že o tom to prostě opravdu není. Je to věc mojí mysli, mých cílů, a jsem šťastný, jak se k tomu staví moje rodina. Jen máma se trochu bála a na začátku úplně nadšená z toho, že půjdu pryč, nebyla. Ale táta s bráchou mi fandili hned, dokonce mě tlačili do toho přestupu. Byl u toho i trenér Soukup a mojí mámu a tátu ujišťoval, že se nemusí ničeho bát, že to zvládnu. Říkal mi, ať jsem chlap a jdu, a že mu mám za dva měsíce zavolat a říct mu, jak jsem na tom, jak se mi v Česku daří.“

  Ještě k té věci se smlouvou. Jak jste o ní tedy vyjednával?
  „Šlo mi o to, abych měl na živobytí, víc nepotřebuju. Já upřímně ani nevěděl, jestli bych vůbec mohl požadovat nějakou velkou sumu. Stalo se mi už víckrát, že se na mě přijeli podívat nějací trenéři, ale pak o mě nakonec nestáli. Klidně řekli, že jsem dobrý fotbalista, ale stejně mě prostě nechtěli. Proto jsem rád, že jsem jako kluk ze Středního východu dostal konečně šanci, a jde mi hlavně o to být lepší a lepší.“

  Když jste do Bohemians dorazil, jaký byl první trénink?
  „Přišel za mnou trenér Hašek a hned mě ujistil, že ví, že potřebuju čas, že mi pomůže a že věří, že já brzy pomůžu týmu. A pak řekl, že jestli to půjde dobře, že v Bohemce dlouho nezůstanu.“

  V čem nejvíc potřebujete ten čas?
  „Asi ve všem… (smích) Je tu opravdu jiné skoro všechno, je těžké tu hrát, prosadit se. Rád bych ale něco ve fotbale znamenal. A taky chci svým přátelům dokázat, že se nemusím vracet domů do pohodlí. A tím, že se mi bude dařit, poděkovat trenéru Soukupovi. Záleží mi na tom, aby i on na mě byl hrdý. Byl se mnou opravdu v každé chvíli a pomáhá mi pořád.“

  Jak?
  „Volá mi skoro každé dva dny, jestli něco nepotřebuju. A to je v Bahrajnu, volá na tu dálku a za ty šílené peníze… Pak se mě třeba ptá, proti komu hrajeme další zápas, a když mu řeknu soupeře, začne mi o něm vyprávět, radit, jak na něj hrát a tak.“

  Co rozdíly mezi českou a bahrajnskou ligou?
  „Jediné, v čem se cítím docela dobře, je technika. Jinak to je těžké. Fyzicky a takticky nejvíc.“

  Přesto tu máte za podzimní část pět gólů a tři asistence, to není špatná bilance, ne?
  „Možná není, věřím ale, že bych měl být produktivnější. Nehrál jsem dost zápasů, čtyřikrát jsem úplně chyběl kvůli zranění. V prvních třech utkáních jsem nastoupil jen jako střídající hráč, protože jsem nebyl fyzicky připravený. Pak jsem ale začal hrát víc a myslím si, že bych měl být pro tým ještě prospěšnější, protože nejsme v dobré situaci, jsme třináctí. Nehraju to pro svoje góly, ale aby si tým mohl říct, že jsem pro něj důležitý.“

  Mohou ta zranění, potažmo fyzička, souviset s vaším složitým cestováním na reprezentační srazy do Bahrajnu?
  „Tohle je strašně těžké, vyčerpávající.“

  Jak lítáte?
  „Šest hodin do Dubaje, na přestupu čekám hodinu až dvě, a pak další zhruba hodina letu do Bahrajnu. A to samé zpátky. Přiletím do Prahy, trénuju jeden den a druhý máme zápas. Jsem pak unavený, daleko náchylnější ke zraněním a bojím se, že poškodím tým. V Bohemce nemáme tak široký kádr, je potřeba být skutečně v pořádku, sám cítím, že tým mě potřebuje. Nemůžu jen tak říct ne, nebudu hrát. Takže hraju, ale ne na sto procent. A všichni to ví, trenér, spoluhráči… Posledních čtyři, pět ligových zápasů jsem vůbec nehrál dobře, to mi nemusí nikdo nalhávat. Málo jsem běhal. Byl jsem prostě unavený, každý sval v těle jsem měl unavený.“

  Co Martin Hašek na to?
  „Ví o těch problémech, mluvím s ním o tom často. Sám mi říká, že kdybych tu mohl zůstat několik měsíců v kuse, aniž bych musel na letadlo do Bahrajnu, byl bych top.“

  Asi věří ve váš potenciál, jako kdysi v Tettehův.
  „Asi ano, hodně mě podporuje. Tvrdí, že do mě musí dostat víc sebedůvěry. Ale pozor, musíme se na to dívat i jinak. Jsme teď v situaci, kdy my hráči musíme pomoct taky svému trenérovi. Nejsme na tom dobře a je potřeba, abychom pořádně zabrali za Martina. On se svou prací snaží pomáhat nám, snaží se nás zlepšovat, měli bychom mu to umět vrátit.“

  Kromě toho, jak se musíte srovnat s tuzemským fotbalem, zvládáte jako muslim i život v Praze?
  „Jsem muslim, ale ne nějaký ortodoxní. Žít tady je jednoduché a užívám si to. Víte, naše kniha, korán, říká, že islám není komplikovaný, že je otevřený.“

  Ani nenarážíte na některé své zvyky? Třeba i v týmu, když se jde posedět.
  „Nepiju, to je fakt. Ale s klukama normálně posedím, bavíme se.“

  Nemůžete pít, nebo nechcete?
  „Můžu, ale nechci. Hodně lidí v mojí zemi normálně pije, chodí na večírky, na drink, ale já to nemám rád. Zkoušel jsem to jednou asi před pěti nebo šesti lety, a nesedlo mi to.“ (smích)

  Pivo?
  „Všechno.“ (smích)

  To se pak nedivte…
  „To jo. Ale je prostě lepší se probouzet bez kocoviny, je to zdravější.“

  Jak se vám líbí Praha?
  „Je krásná. Je úžasné být poprvé v Evropě a hned vidět takové nádherné město. A není tu draho. (smích) Chodím do kina, na kafe, ke kadeřníkovi, ale nejradši mám procházky na Staré Město. Líbí se mi ta kultura.“

  Zjišťoval jste si něco o historii?
  „Ano, sám si hodně čtu o Karlově mostě a dalších památkách. Ani nedokážu sedět doma v bytě a koukat do zdi. Cítím se, jako bych měl onemocnět, radši jdu ven. I můj táta, když mi volá, říká, ať koukám vyrazit ven mezi lidi.“

  Možná s českou přítelkyní by všechno šlo snáz…
  „Už mi to i kluci říkali. (smích) Je tu opravdu hodně krásných holek, ale nikoho nemám, žiju sám. Ani nemám tolik času, abych si někoho našel. Musím se teď soustředit na jiné věci. Na sezonu, na to pomoct Bohemce a nastartovat se.“  Za me je to velkej sympatak. Neskutecne jak mluvi o tom,jak neresi goly,penize ale ze chce pomoc tymu a trenerovi..

  • Re: Júsuf o životě v Bahrajnu, Bohemce, alkoholu i penězích, které neřešil

       před 5 měsíci 05.01.2019 09:57 |  
   4 17

   pekny clanek, akorat tyden stary a uz tady byl

   • Re: Júsuf o životě v Bahrajnu, Bohemce, alkoholu i penězích, které neřešil

    Kmotr (přítel SN)     před 5 měsíci 05.01.2019 10:19 |  
    12 1

    Uz tady byl? Projizdim SN peclive,prispevek od prispevku a nikde si ho tedy nevsiml.. tak nekomu,kdo to predtim nevidel to treba ted poslouzilo..

    • Re: Júsuf o životě v Bahrajnu, Bohemce, alkoholu i penězích, které neřešil

         před 5 měsíci 05.01.2019 11:01 |  
     5 9

     v tom nejsme rozporu. predpokladam navic, ze lidi co se zajimaji, sleduji media clanek cetli. takze souhlasim v kazdem pripadei s posledni vetou. nemyslel jsem to zle.

     • Re: Júsuf o životě v Bahrajnu, Bohemce, alkoholu i penězích, které neřešil

      Kmotr (přítel SN)     před 5 měsíci 05.01.2019 14:17 |  
      10 0

      No tenhle clanek je prave placenej, tak jsem predpokladal, ze spousta lidi co se sice zajima, tenhle clanek necetlo. Proto jsem ho sem takhle zkopiroval a nedal jsem jen odkaz, jako bych to normlane udelal u volne dostupneho clanku. Ale vsechno v pohode. Chapu, ze to neni ve zlem :) jen jsem byl prekvapen, ze uz sem ten clanek nekdo zkopiroval, protoze si toho dost vsimam.. nespletl jsi to nahodou s tim clankem o Jusufovi od Soukupa,ktery jsem sem pred par dny daval taky ja (byl taky placenej)?

      • Re: Júsuf o životě v Bahrajnu, Bohemce, alkoholu i penězích, které neřešil

       chrobak     před 5 měsíci 05.01.2019 14:47 |  
       3 0

       Taky jsem si myslel, že už tady byl, a on to byl ten předcházející, cos sem dával.

      • Re: Júsuf o životě v Bahrajnu, Bohemce, alkoholu i penězích, které neřešil

       pajsano     před 5 měsíci 05.01.2019 21:07 |  
       7 1

       Já Ti děkuji Kmotře, že jsi sem ten rozhovor dal. Zahlédl jsem ho na isport, ale nepředplácím si VIP sekci, takže jsem si ho rád přečetl celý. Jistě je nás takových vìc.

       • Re: Júsuf o životě v Bahrajnu, Bohemce, alkoholu i penězích, které neřešil

        Kmotr (přítel SN)     před 5 měsíci 06.01.2019 01:53 |  
        1 0

        Rado se stalo! Obzvlast pro tebe, kdyz te to donutilo k tvemu dalsimu prispevku, kterych mas zatim pomalu :-)

        • Re: Júsuf o životě v Bahrajnu, Bohemce, alkoholu i penězích, které neřešil

         pajsano     před 5 měsíci 06.01.2019 03:02 |  
         5 0

         Já sem chodím již určitě více jak 10 let, ale jsem založením čtenář a ne diskutér. Navíc už několik žiju mimo Evropu, tak ani nemůžu příliš fundovaně hodnotit hru. Na trhaném streamu to není ono (tímto děkuji všem kdo vkládají odkazy na streamy do diskuze)

 23. Re: Júsuf další posilou Slavie

  A.Lima     před 5 měsíci 05.01.2019 09:24 |  
  0 0

  Tak já ho viděl jen 2x a zaujal mě pohybem a krytím míče. Takže Júsufe- nech´t se ti daří na jaře v Bohemce a od léta sázej jednoho gola za druhým v naší milované Slavii

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 05.01.2019 09:33 |  
   6 4

   pro jaro by stacil hattrick proti pradelne

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    A.Lima     před 5 měsíci 05.01.2019 11:19 |  
    1 0

    Přeji mu, aby každému v soutěži střílel pravidelně hattrick .. a ne jen prádelně, to by bylo přeci málo :)

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

         před 5 měsíci 05.01.2019 11:39 |  
     1 5

     na jaro by to stacilo. pak souhlas, dobreho pomálu.

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      A.Lima     před 5 měsíci 05.01.2019 11:57 |  
      1 0

      Jen at jim už teď ukáže co budeme mít v létě za snipera.

 24. Re: Júsuf další posilou Slavie

  bububu (přítel SN)     před 5 měsíci 05.01.2019 15:58 |  
  4 0

  Od 17:00 můžete naší novou posilu sledovat v zápase Asian Cupu SAE vs. Bahrajn, nastupuje v základu :)

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   bububu (přítel SN)     před 5 měsíci 05.01.2019 16:20 |  
   0 0

   Tak nakonec je jen na lavičce, nevšiml jsem si, že sestava ještě nebyla potvrzená...

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   YuckFou     před 5 měsíci 05.01.2019 18:53 |  
   1 2

   Hrozný fotbal. Yusuf nastoupil až v 81. minutě. Tým vedený Miroslavem Soukupem vedl po vtipné brance od 78. minuty 0:1 nad favoritem ze Spojených arabských emirátů až do 88. minuty, kdy soupeř srovnal po přísně nařízené penaltě na konečných 1:1.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    butters     před 5 měsíci 05.01.2019 19:50 |  
    6 0

    Snad pořádně zaberou. Když už máme v kádru mistra Afriky, hodil by se i mistr Asie. A pak můžeme začít sbírat i ostatní kontinenty.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     Wulfstan (přítel SN)     před 5 měsíci 05.01.2019 21:03 |  
     4 4

     Ano, třeba mistra Antarktidy. Nějakého toho pinguína.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     YuckFou     před 5 měsíci 06.01.2019 09:34 |  
     0 0

     Ještě je tam z našich hráčů Mingazov.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

         před 5 měsíci 06.01.2019 10:14 |  
     0 5

     k čemu se bude hodit ten titul?

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    boss009     před 5 měsíci 05.01.2019 20:08 |  
    4 1

    Tak je to první zápas a navíc domácí tak je jasné, že to bude hodně nervozní. Já osobně nemám strach turnaj to bude dobrý tak jako vždy. AFC sleduji od roku 2007 a Japonci jdou na pátý titul. Minule to vyhrála Austrálie a to byla pro mě urážka:-). A jinak Soukup nechal Yusufa na lavici, protože nepočítal s úspěchem proti UAE, prokaučoval to.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     YuckFou     před 5 měsíci 06.01.2019 09:32 |  
     4 0

     No já jsem právě nejvíc zvědavej na Austrálii a hlavně Irák a ty jejich "wonderděcka". Především pak na Mohanada "Mimi" Aliho (18), který hraje dospělý fotbal snad od patnácti s bilancí 75 odehraných utkání a 36 branek. A v národním týmu má ještě působivější bilanci: U17 (10/12), U17 (4/5) a seniorská reprezentace zatím 10 utkání a 6 branek.

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      Radek097 (přítel SN)     před 5 měsíci 06.01.2019 12:45 |  
      1 1

      Dle TransferMarketu má smlouvu do konce této sezóny (06/2019).

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       YuckFou     před 5 měsíci 06.01.2019 14:12 |  
       1 0

       Tak to aby ho Jarda radši podepsal než kopne na turnaji do míče. :-D

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        Radek097 (přítel SN)     před 5 měsíci 06.01.2019 14:30 |  
        2 1

        Že by to dopadlo podobně jako s Makedoncem Elmasem? Měli jsme o něj zájem, ale klub ho nechtěl prodat před malým Eurem, po Euru odešel do Fenerbahce za 5M Kč a teď, po roce a půl, má dle TM hodnotu 190M Kč a to mu je 19 let.

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      boss009     před 5 měsíci 06.01.2019 15:13 |  
      4 1

      Já jenom doufám, že AFC Tripiš s Nezmarem sledují. Ono se obecně AFC dost tady ignoruje, ale je to škoda protože tam běhá dost slušných fotbalistů. Já za sebe sleduji nejvíc Japonce a vždycky mě tak nějak mrzí proč u nás nehrají, když v sousedním Německem je a bylo jich docela dost. Ted chodí i do Belgie či Holandska a většinou jsou to takové ty kluby jako je např. Sint-Truiden či Groningen a to si myslím, že Slavia je větší značka. To jsme si třeba takto nechali ujít hráče Ritsu Doan mladý dvacetiletý záložník, který šel do Groningenu za hubičku a jasně tam kvality ukazuje. Nebo kdyby jsme nespali tak jsme mohli mít Shoyu Nakajimu. Ted po tom co předvádí v Portugalsku už to není reálné, ale když odcházel z Tokia tak úplně v pohodě. Jasně nás vlastní CITIC a ten asi kupování japonských hráčů nebude nakloněn, ale i tak je to na zamyšlenou proč hrají všude v okolních zemích a u nás nic. Kór, když jsou to poctivci a makají vždy na 100% procent to by měli čeští trenéři ocenit, protože takové hráče mají tady u nás nejraději. Samo to není jenom o Japoncích na turnaji jak píšeš je spousta zajímavých hráčů kteří by se neměli nechat jen tak ignorovat. Japonsko, Korea, Irák, Iran (ano beton Iránu mě baví:-) to budu sledovat asi nejvíc a ještě juknu na Čínu, jestli konečně nezabere. Vzali hodně zkušený tým, ale asi jim to bude stejně prd platný:-).

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        boss009     před 5 měsíci 06.01.2019 18:11 |  
        2 0

        Prý na nějakým jejich turnaji. No Jarouš byl vždycky jinej, vidí holt dál než my:-)

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         YuckFou     před 5 měsíci 06.01.2019 19:02 |  
         3 0

         Ten raději sáhne po jistotě v podobě realitního makléře z SK Zápy. :-D
         Ale Jablonskému jako slávistovi samozřejmě přeji aby se prosadil a dokázal se vrátit, jako Ruda Skácel.

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       mig52     před 5 měsíci 06.01.2019 18:02 |  
       3 0

       No a Japonci mají jako národ disciplínu. Já bych se jim nebránil!

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      YuckFou     před 4 měsíci 08.01.2019 16:31 |  
      2 0

      Mohanad "Mimi" Ali (18) je opravdu velice zajímavý hráč! V dnešním zápase (Irák - Vietnam 3:2) 1+1 a troufnu si říct, že nejlepší hráč na hřišti. Sice obrany obou týmů byly katastrofální, ale i tak mě hodně zaujal. Velmi rychlý, produktivní a neustále v pohybu. Když k tomu přičteme ideální fyzické parametry a dobrý výskok a technika, tak jsem docela zvědaví, jakým směrem se bude jeho kariéra v budoucnu ubírat!

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       Kmotr (přítel SN)     před 4 měsíci 08.01.2019 17:50 |  
       0 0

       Jestli jsem to spravne pochopil, tak je mu 21 let a jeho prave jmeno je Hassan Ali. Kvuli nejakemu turnaji pro U14 se vydaval za sveho mladsiho bratra..

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       YuckFou     před 4 měsíci 12.01.2019 18:57 |  
       2 1

       Další start a další branka. Mimochodem hodně povedená. Opět vynikající individuální výkon a to v zápase (Jemen - Irák 0:3) trefil ještě tyčku a po skvostném průniku mezi dvěma obránci přestřelil, ten chlapec se mi hodně zamlouvá!
       https://www.youtube.com/watch?v=31INQwbGbrM

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       YuckFou     před 4 měsíci 08.01.2019 18:56 |  
       0 0

       Tohle je asi jediný zdroj, který něco takového tvrdí. Ale podle úřadů se jmenuje Mohanad Ali a je mu 18 let. Nastupuje dál bez trestu za reprezentaci a nic to nemění na tom, že to je zajímavý hráč. :-)

 25. Krtek a radio

  Mike     před 5 měsíci 05.01.2019 20:29 |  
  15 0

  Uplna odbocka od tematu. Shlednul jsem Vecernicek o Krtkovi v dile Krtek a radio z r. 1968, a preladil na reportaz z kopane, kde komentator zrovna hlasil- Lala prihrava Veselemu a ten strili goooool.

  • Re: Krtek a radio

   Pinturichio     před 5 měsíci 05.01.2019 23:51 |  
   13 0

   Ano, hlas z rádia byl strycek Jedlička, velký to slavista. Osobně si myslím, ze si tam toho Veseleho s Lalou naschval propasoval :)

 26. Re: Júsuf další posilou Slavie

  gazza     před 5 měsíci 06.01.2019 00:01 |  
  0 0

  jako fotbalove je Josef hodne zajimavy a co jsem videl Bohemku tak se mi libil.Jen bych chtel dodat ,ze rika jsem muslim, takze nepiji .Chodim sem tam do Irskeho baru ,ktery navstevuje take par muslimu a vsichni piji ,takze nevim .

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Radek097 (přítel SN)     před 5 měsíci 06.01.2019 00:26 |  
   12 0

   Úryvek z rozhovoru, co sem dodal Kmotr.
   Nemůžete pít, nebo nechcete?
   „Můžu, ale nechci. Hodně lidí v mojí zemi normálně pije, chodí na večírky, na drink, ale já to nemám rád. Zkoušel jsem to jednou asi před pěti nebo šesti lety, a nesedlo mi to.“ (smích)

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    kalex     před 5 měsíci 06.01.2019 11:49 |  
    3 0

    Tož to ještě nepil slivovicu.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     slaviator     před 5 měsíci 06.01.2019 13:25 |  
     1 0

     Nepil pivo :-)

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Hesmir (přítel SN)     před 4 měsíci 11.01.2019 14:16 |  
   0 0

   Sorry za opožděnou reakci. Ale z vlastní zkušenosti... byl sem v Albánii (14 dní dovolená na doporučení kolegy), která je vedena jako muslimská země. S našim domácím jsme normálně za bílého dne na slunci popíjeli. Ženské i domácí v bikinách, na pláži dozorovaly policistky (chlapi byli v autech). Ptal jsem se domácího na alkohol. A on mi se skleničkou našeho vlašáku (ryzlink vlašský) říkal, "to máš tak, ty u vás slavíš Vánoce, Velikonoce, křesťanské svátky, ale tvrdíš jaký jsi ateista. Já slavím muslimské svátky, tak řeknu poprvdě že jsem nepraktikující muslim". Navíc mám v ČR asi 30let za souseda Lybijce, co tu studoval a oženil se. Rozdíl proti nám? On se nekřižuje u křížku, ale má ten kobereček... jinak je to hospodský :)))

 27. Re: Júsuf další posilou Slavie

  gazza     před 5 měsíci 06.01.2019 18:56 |  
  3 10

  Matousek hral v Pribrami take vyborne, stejne jako Jusuf v Bohemce

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 07.01.2019 08:20 |  
   8 5

   z toho plyne co?

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   kjandourek (admin)     před 5 měsíci 07.01.2019 09:29 |  
   13 0

   Takže? Měli bychom tedy přivádět pouze hráče, kteří ve svých současných klubech hrají špatně....?

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    mig52     před 5 měsíci 07.01.2019 10:18 |  
    2 0

    Správná otázka, Karle!

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    gazza     před 5 měsíci 08.01.2019 02:32 |  
    0 9

    ale?Uvidime na jare ,jak zahraje v Bohemce Co mas dal ?

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     kjandourek (admin)     před 4 měsíci 08.01.2019 11:02 |  
     6 0

     Já nic nemám - ty tady plácáš nesmysly...

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     Kmotr (přítel SN)     před 4 měsíci 08.01.2019 13:17 |  
     17 0

     Kdybych chtel spachat sebevrazdu a chtel bych si byt fakt jistej, ze to nejakym omylem nepreziju, tak skocim z vysky tveho ega, na vysku tve inteligence..

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      pehacko     před 4 měsíci 08.01.2019 19:48 |  
      5 0

      tak tuhle hlasku si musim zapamatovat... fakt dobra! palec nahoru!

 28. Re: Júsuf další posilou Slavie

  mart     před 5 měsíci 07.01.2019 08:20 |  
  0 0

  ....tak sem koukal ( jen na vysledek) Asia cupu. UAE v Bahrain 1:1.
  Abdulla Yusuf Hela nastoupil v 81 minute, za stavu 1:0 pro Bahrain ( ktery mel 35% drzeni mice).
  V 88 minute UAE vyrovnaly z penalty.
  Dalsi tymy ve skupine jsou Indie a Thajsko, .. cili pokud postupujou dva, tak by to asi meli byt UAE a Bahrain.
  Ale to je jen muj ohdat, a ja so vetsinou pletu :-)

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   mart     před 5 měsíci 07.01.2019 08:21 |  
   0 0

   ten odhad je bez T :-)

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    p!erreCORE     před 5 měsíci 07.01.2019 12:25 |  
    1 1

    jako "ODHA" ?

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     kjandourek (admin)     před 5 měsíci 07.01.2019 12:39 |  
     3 0

     OHDA...

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      p!erreCORE     před 5 měsíci 07.01.2019 16:50 |  
      0 3

      OneHDA jsem poznal takovou dobře narostlou..bloncku

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

       před 5 měsíci 07.01.2019 08:32 |  
   3 4

   wulf ti da :)

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    p!erreCORE     před 5 měsíci 07.01.2019 16:52 |  
    0 6

    ten prasopes WULFENSTEIN, neb kýhočerta, neni jedinej jazykozpytec tady, jasný?

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     p!erreCORE     před 5 měsíci 07.01.2019 17:57 |  
     0 6

     jste havrany a vždy jimi zůstanete

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      p!erreCORE     před 5 měsíci 07.01.2019 17:58 |  
      0 6

      !

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   boss009     před 5 měsíci 07.01.2019 09:20 |  
   4 0

   Oni rozšířili turnaj na 24 týmů dřív jich bylo jen 16. Dříve se hrálo jenom čtvrtfinále, ale teď bude i osmifinále. Tedy postupují i některá mužstva ze třetích míst. Tudíž by Bahrain měl postoupit bez problému. Indie či Thajsko nejsou nic moc. Mě osobně se to rozšíření nelíbí, Asie nemá tolik mužstev na požadované úrovni, ale prostě je to dnes taková móda.

 29. Re: Júsuf další posilou Slavie

  gazza     před 5 měsíci 08.01.2019 02:42 |  
  0 7

  Abdula Jusuf 0 Gól za Bahrain 15 zapasu Bohemka 5 golu o my

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   YuckFou     před 4 měsíci 08.01.2019 10:42 |  
   5 0

   Abdulla Yusuf Helal má v reprezentaci asi tři branky. A Bahrajn byl vždy spíše průměrná reprezentace v rámci AFC. Takže nějaký gólostroj se od ně dá těžko očekávat. Navíc Bahrajn a Jemen jsou jediné země, které nemají profesionální ligovou soutěž. Vzhledem k tomu, že přišel z poloprofesionálního klubu a za půl roku dokázal v poměrně náročné české lize dát 5 branek a k tomu přidat 3 asistence za necelých 1000 minut strávených na hřišti, tak za to má můj velký respekt. Rozhodně zajímavý a pracovitý hráč.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    Jachym     před 4 měsíci 08.01.2019 10:46 |  
    3 0

    Sám správně říká, že jeho pět gólů za podzim není nijak závratné číslo. Podle trenéra klokanů (podobně jako Olayinka dle Trpiše) prý ještě zdaleka nenaplnil svůj potenciál.

 30. Re: Júsuf další posilou Slavie

  gazza     před 4 měsíci 09.01.2019 05:33 |  
  2 9

  matousek hral pred tim vzdy podhrotaka u nas prakticky nedostal vetsi sanci ,ale Jusuf jako bomber? To snad ne Komljicenko to je jina liga

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Rooney     před 4 měsíci 09.01.2019 15:20 |  
   13 1

   Co porad mate s tim Komlicenkem? Ano, ma ted zivotni formu a pada mu to tam, ale uvazuje nekdo nad tim, v cem jsou jeho prednosti a jakym stylem hraje Slavia? Kazdej druhej tu pise, ze Skoda se do naseho systemu nehodi, tak privedeme dalsi "kladivo" do vapna? Vzdyt to nema logiku, navic ma i celkem problematickou povahu...

   Jusuf, byt je to taky kus chlapa, je pro nas styl pohybove a technicky daleko lepe vybaven. A s ohledem na jeho povahu, pracovitost a take fakt, ze donedavna fungoval pouze v poloprofesionalnim prostredi, z nej muze za pul roku az rok byt vyborny strelec, ktery ceskou ligu preroste.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    Jachym     před 4 měsíci 09.01.2019 16:00 |  
    1 1

    Já si myslím, že kdybychom "udělali" Komličenka (a pokud se nepletu, Nezmar s Trpišem ho kdysi udělali pro Liberec a snad i teď byl u nich v hledáčku), tak tu místo sultána Júsufa velebíme cara Nikolaje:-) Přece jenom bilance 18+4 je o dost víc než 5+3 u srovnatelných týmů spíše ze spodních pater tabulky. Logiku jeho angažování bychom tedy našli zejména v podobě trochu chybějícího přísunu gólů od útočníka (na podzim prokázal skutečně zabijácký instinkt), navíc je o dva roky mladší než Júsuf.

    Takže já si myslím, že by byli přínosem oba. Nicméně kupovat oba by bylo nadbytečné, takže se klub rozhodl pro Júsufa, ať už jim více zapadal do koncepce nebo byl prostě lépe k mání.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     Rooney     před 4 měsíci 09.01.2019 16:43 |  
     3 0

     Ja bych Komlicenka nevelebil, ani kdyby prisel k nam. Ano, fandil bych mu jako kazdemu v nasem dresu, ale porad bych si myslel, ze se k nam nehodi. On je objektivne asi lepsi utocnik nez Jusuf, minimalne tedy golovejsi. Ale je to pravy opak toho, co od utocnika potrebujeme my. Komlicenko by byl super pro zapasy, kdy dobyvame zatazenou obranu, ale co by s nim udelalo napr. to, ze by treba 2 zapasy prosedel na lavicce, ani nechci domyslet...
     Ano, duo JiT+JN ho privedli do Liberce a znaji ho. A mam pocit, ze prave JiT i hovoril o jeho problematicke povaze a proto si myslim, ze v nasem hledacku momentalne ani nebyl. On neni hracem, co by bojoval pro tym a za sve spoluhrace, treba i na ukor sve vlastni "slavy". Ani v tom Liberci toho moc nepredvedl, ikdyz je fakt, ze byl mlady a v nove zemi.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    deny91     před 4 měsíci 09.01.2019 17:42 |  
    0 0

    Aniž bych byl nějaký obrovský zastánce Komličenka v SKS a už vůbec ne Sportu, tak se koukni, co o něm říkají v souvislosti s presingem. Abys mohl presovat, musíš na tom být dobře pohybově i kondičně. A presing je mj. to, co chce Trpiš. Nevím, kde přesně se vzalo, že je jenom nějakým kladivem do vápna bez přínosu pro mezihru, co bez balonu tak maximálně chodí na penaltě (když to přeženu).
    https://tv.isport.blesk.cz/video/5428566/cisla-nejlepsi-sestava-podzimu-nechybi-sevcik-proc-zapadne-do-stylu-slavie.html

 31. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Rooney     před 4 měsíci 09.01.2019 20:11 |  
  2 0

  Nerad bych tu resil kvalitu a odbornost ruznych rozboru, zebricku a sestav, ktere dava dohromady Sport. Ale souhlasim, ze cisla ma dobre. Ale porad jsou to jen cisla, ktera ti nereknou, jestli obstoji v nasi hre. Napr. se podili na vetsine utoku MB a ma dost klicovych prihravek - 1) to muze byt tim, ze chce porad hrat, je stale ve hre apod., nebo 2) tym nakopava mic na nej, on ho sklepne do sance a je gol. Statistika je stejna, ale typologie hrace uplne jina. A pokud jde o presing, tak tam to take neni tak jednoduche. Nevim sice, jak to meri, ale realne hodne zalezi na tom, jak ten tym presuje. Jak vysoko, v jake intezite, jak casto v zapase atd... A u nas je klicove, aby se po neuspesnem presingu hrac okamzite otocil a makal zpet. Ale nerikam, ze toho neni Komlicenko schopen, jen mi proste do nasi hry nesedi a soudim dle toho, co jsem videl. Ale Bolku moc nesleduju, tak sem mel treba jen smulu na konkretni zapasy.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Rooney     před 4 měsíci 09.01.2019 20:13 |  
   0 0

   Reakce na deny91...

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   deny91     před 4 měsíci 09.01.2019 21:03 |  
   2 0

   Mně to právě připadá tak, že většina ho tu šmahem "odsoudí", že to je jen zakončovatel, egoista a má špatnou povahu, ale zatím jsem nikde neviděl rozbor, jak k těmhle názorům přišli. Pokud je to s prominutím takový idiot a není pro tým prospěšný, tak proč se to na něm rozhodli před sezónou postavit? A ještě jak naschvál jim to s tím divným Komličenkem vychází, zvláštní. Přijde mi, jako by to tady někdo jen tak vypustil a všichni se toho chytli a vzali to jako fakt. A zároveň skoro nikdo odtud ho nemá poctivě nasledovaného.
   Že se nebude hodit do Trpišovského stylu... Já nevím, ale to mi přijde dost zvláštní argument (teda spíš domněnka, než argument), když si ho JiT s JN sami do Liberce přivedli a chtěli ho právě do toho svého stylu. Tak asi ví, proč ho chtěli, ne? A proto by mi přišlo naprosto logické, že by po něm znovu sáhli, když udělal takový velký výkonnostní progres a oni jsou teď v klubu s vyššími ambicemi i možnostmi. Sám Trpiš ho po vzájemném zápase velmi chválil a na jeho konto řekl, že svou kvalitou přerostl ligu.
   Nevím, celkově mi ty argumenty proti Komličenkovi připadají postavené tak nějak na vodě a nějakých blíže nespecifikovaných a domyšlených předpokladech.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    Rooney     před 4 měsíci 10.01.2019 14:22 |  
    3 0

    Hele, asi je zbytecne se tu hadat kvuli hraci, ktery stejne neprijde... Ale i tak jeste par postrehu:

    Ze je naladovy a tezko kouse, pokud ho posadis na lavicku, neni z me hlavy. Ja ho samozrejme osobne neznam, ale jelikoz sem od Liberce, tak vim, ze se to resilo uz tehdy, kdy tu pod JiT pusobil. On je hodne sebevedomi, coz je u fotbalisty sice plus, ale musi tam byt i kus te pokory, jinak ti muze slusne rozhazet kabinu (a to opravdu nepotrebujeme).

    Ze si ho tenkrat privedli do Liberce je pravda. Ale uprimne, tehdy do Liberce chodil kde kdo, i hraci z nizsich soutezi popr. bez smlouvy, takze kdyz byla sance ziskat na hostovani ruskeho mladeznickeho reprezentanta, tak by byli blazni, kdyby ho nevzali. A Liberec hral pod JiT preci jen trochu jinak nez my, uz jen s ohledem na hracskou kvalitu. Hrali to vice primocare a jednoduse. A mimochodem jeho statistiky v Liberci jsou za 12 zapasu 3+0, loni v MB za 17 zapasu 4+1. To opravdu nejsou cisla, ze kterych bych si sedl na zadek. Ano, mozna se opravdu tak obrovsky zlepsil, nebo mu "jen" sedl tento pulrok s osobniho i tymoveho pohledu, ale to se uvidi az casem.

    Mas pravdu, ze jeho nevhodnost do naseho systemu je pouze ma domnenka, stejne jako je tva domnenka, ze by se k nam hodil a JiT ho chce. Nebo ty ho mas nejak vice nasledovaneho a vis, ze by k nam zapadl? Co jsem videl ja, i treba v zapase proti nam, tak z toho proste nemam pocit, ze by zapadl. Ano, dal nam dva goly, ale jeden po hrube chybe a druhy z penalty (coz je jeho specialita). Nadruhou stranu uznavam, ze treba Stocha sem si pod JiT taky nedokazal predstavit a nakonec ho JiT svou hru naucil tak, ze je dnes nepostradatelnym hracem.

    Zaverem, ja nikde nepsal, ze je idiot co pro tym nehne prstem, to mi prosim nepodsouvej. Ja uznavam, ze ma ted opravdu formu a je z nej nejlepsi utocnik v ceske lize. Ale to neznamena, ze je ten nejlepsi pro nas. Ja se na nej divam z pohledu nasi hry a toho, co potrebujeme, ty ho hodnotis dle jeho statistik. To krasne vystihl Nezmar - my nechceme kupovat ty nejlepsi hrace, ale ty nejvhodnejsi pro nas. Asi se shodneme na tom, ze potrebujeme 2 odlisne typy hrotaka, jeden pohyblivy a behavy (Olayinka, Tecl) a jednoho siloveho a dobreho hlavickare (Skoda, Komlicenko/Jusuf). A jelikoz bude pravdepodobne hrat vetsinou jen jeden z nich, tak bych dal i ruku do ohne za to, ze z tohoto pohledu je vhodnejsi Jusuf, kteremu pokora nechybi a tu lavicku snese. A i s ohledem na to, ze Komlicenko by byl po tomto podzimu pravdepodobne historicky nejdrazsi prestup v ramci ligy, tak by to byl dle meho dost riskantni prestup.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     deny91     před 4 měsíci 10.01.2019 16:10 |  
     0 2

     Já jen že co jsem ho viděl v zápasech, tak se pro tým opravdu rval, neměl to na háku. Zároveň ale není prioritou útočníka se utavit ve sprintech do obrany a pak nemít síly na útočné akce, souboje na hrotu a zakončení. Když tvůj tým portivník přehrává jako celek (SKS vs Boleslav v Edenu na podzim), tak nemá smysl suplovat zálohu a lítat po celém hřišti. Stejně tak v útoku je hroťák závislý na servisu zálohy, která ale byla u nás nulová. A on nakonec i tak dal 2 góly a to ještě na konci zápasu, kde jenom běhal bez balonu.
     Co se týče pohyblivosti, přijde mi na tom dobře a nevšiml jsem si, že by měl nějaký deficit. Jasně, není to Olayinka, ale taky to Lafata. A pokud může v našem systému nastupovat Škoda, pak tím tuplem Komličenko.
     Pokud hrajeme teď jinak, než JiT s Libercem (přímočařejší pojetí), tak by z logiky věci měl být ještě platnější, nebo ne? V nadstandartně přímočerém fotbale potřebuješ taky nadstandartně rychlostně vybavené hráče, což on taky není, byť to není žádný "šnek".
     Ohledně ega - každý rozdílový šutér musí být aspoň trochu egoista, jinak by sbíral asistence a ne góly. Vím, že to vlastně úplně neozporuješ, ale v našem fotbale lidi tyto typy hráčů "hejtujou" a pak se divíme, že nám chybí výrazné individuality.
     "tezko kouse, pokud ho posadis na lavicku" - pokud se nepletu, tak právě tato vlastnost se tady konsenzuálně hodnotila u Murise jako klad, když těžko kousal lavičku. Já to taky vnímám jako klad, že není spokojený s tím, když nehraje. To musí mít každý hráč, který chce něčeho opravdu dosáhnout a prorazit. Nebo na to máš jiný názor?
     O tom "idiotovi" jsem nepsal přímo k tobě, spíš obecně, že ho tak lidi tady paušálně vnímají jako problémového a to bez argumentů. Navíc to byla hyperbola :)

     A nakonec já fakt nevím, jestli by zapadl, nebo ne. Dokonce ani nevím, jestli bych ho tady nutně chtěl (spíš ano, ale není vysněnou posilou). Jen mě prostě zarážely ty jednotvárné příspěvky na jeho adresu hraničící s jitotou, že by určitě nebyl přínosem a že by u nás nezapadl a další neopodstatněné soudy. Nerozumím tomu, kde na to ti lidi chodí. Stejně tak já nemám jistotu, že by zapadl, to si netroufám tvrdit. Jen prostě nevidím ty důvody, proč by měl být jeho nákup apriori takovým propadákem.

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      Hesmir (přítel SN)     před 4 měsíci 11.01.2019 14:37 |  
      2 0

      Mně se líbí oba hroťáci. Ale Komlichenko co sem se díval, má snad do MB opci a hostovačku do konce sezony. Teoreticky by to musela být opravdu raketa jej přetáhnout teď. Opci má MB údajně na 15M, ted by si jej Krasnodar cenil daleko víc, navíc vyplatit MB,... No a když ho MB podepíše, zase za něj jako ligového kanonýra bude chtít ranec. Jusuf vypadá velmi nadějně a jeho hlavní problém je ve fyzičce, kdy teprve půl roku jede "naším" stylem. Z toho pak pramení i ty možné svalové problémy, atd. S ohledem na kabinu, snahu dát šanci Meššimu/ Mickovi, aby se vědělo koho nechat, současně aby stále hrál Milan jako legenda byl podpis Jusufa i s povahou pro nás "nejvhodnější hráč na danou pozici" :)

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      Rooney     před 4 měsíci 11.01.2019 15:55 |  
      5 0

      O tom, co je a neni prioritou utocnika na hristi rozhoduje taktika a tim padem trener. Hrotak tam je samozrejme proto, aby daval goly, ale muze byt vyuzit i jinak. Typicky u nas Tecl, ktery neni klasicky zabijak, ale neustale svym pohybem vytvari prostory pro ostatni ofenzivni hrace. To, ze kvanta nasich golu je od zalozniku neni jen tim, ze nemame kanonyra. Je to dano i tim stylem hry.

      Skoda sice u nas hraje a je dle meho stale platnym hracem, ale kdyz je na hrotu Tecl nebo Olayinka, tak ta hra funguje lepe. A je rozdil, kdyz mas v tymu "legendu", ktera ti uplne nezapada do koncepce a nebo kdyz takoveho hrace za velike penize koupis.

      I u primocareho fotbalu vyuzijes vysokeho hrotaka, zalezi jak je to celkove pojato. Staci si vzpomenout na podzim 2017 pod Silhavym, kdy jsme vychazeli z pevne obrany a vetsina rychlych utoku sla nakopem na Skodu, ktery to bud sklepnul, nebo podrzel a predal nekomu rozbehnutemu. Takove tymy navic casto spolehaji i na standartky.

      Ano, jako strelec musis byt trochu sobec, ale to vubec nesouvisi s tim, jak se chovas v tymu a zda sneses lavicku. Jak rikas, zadny fotbalista by nemel byt byt na lavicce spokojeny, ale je je otazkou, jak to prijmes a co to s tim hracem udela. Nekdo na sobe zacne drit a udela vse proto, aby hral, nekde se urazi, nastve a jeho forma (a hlavne hlava) jde do kopru.

      A stejne jako tobe vadi, ze ho tu dost lidi kritizuje, tak me naopak vadi, ze by ho tu rada lidi chtela, ackoliv ho spousta z nich hodnoti prave jen podle cisel :) A tim nerikam, ze je to tvuj pripad. Puvodne jsem reagoval na vysmech jednoho dotycneho vuci Jusufovi a velebeni Komlicenka. Pritom statistiky mel Komlicenku pri prichodu sem horsi. Ano, byl sice podstatne mladsi, Jusuf ma vsak zase deficit v tom poloprofesionalnim pristredi. A hlavne, nepochybuju o tom, ze pri vyberu utocnika nase vedeni zaslechlo neco o jakemsi Komlicenkovi a presto prisel Jusuf. At uz ty duvody byli jakekoliv, tak verim tomu ze vedi, proc se tak rozhodli a ze to bylo spravne.

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       Radek097 (přítel SN)     před 4 měsíci 11.01.2019 16:20 |  
       0 2

       Když se podíváš na naše útočníky a porovnáš kolik střel potřebují na gól, tak Tecl je náš největší zabiják.

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        Rooney     před 4 měsíci 11.01.2019 17:47 |  
        2 0

        Ja to nemyslel nijak spatne vuci nemu. Naopak, pokud by byl zdravy, mel by byt utocnikem c. 1. A goly davat umi, o tom zadna. Jen jsem ho uvedl jako priklad toho, ze pro nasi hru je prospesnejsi utocnik, ktery je neustale v pohybu, zapojuje se do kombinace a rotuje s ostatnimi hraci, nez takovy, co "ceka" na to, co mu ostatni pripravi... A aby to nevyznelo spatne tak vim, ze Skoda ani Komlicenko take nejsou jen "cekaci" typu Lafata, ale Tecl popr. Olayinka jsou v tomto nekde jinde.

 32. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Borgetti     před 4 měsíci 09.01.2019 21:06 |  
  3 0

  Zítra Bahrajn s Thajskem už od 12. hodin. Doufám, že už Jusúf bude v základu, když ten přenos chci zhlédnout. S U.A.E. jsem celkem pochopil, že ho šetřil, ale proti Thajsku by už měl mít Bahrajn více příležitostí, tak snad bude využit co nejvíce.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   Stoormzender     před 4 měsíci 10.01.2019 11:25 |  
   1 0

   Díky za info!

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 12:46 |  
   2 0

   Zase nehraje od začátku, nechápu. Ten trenér Soukup bude asi Spartan:-)

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    Borgetti     před 4 měsíci 10.01.2019 12:50 |  
    3 0

    Taky nechápu, jsem jako naštvanej. Prve ho chválí ze všech nejvíc, doporučuje ho do profesionální ligy jako jediného a i když má zatím dle transfermarktu cenovku 500.000 €, tak je suveréně nejhodnotnějším hráčem Bahrajnu, 5x tolik co ten druhý myslím. No nic, budeme doufat, že tam pujde aspoň na 30 minut :-)

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      Edenjejenjeden     před 4 měsíci 10.01.2019 13:15 |  
      1 1

      Pánové klid,Soukup ho šetří až na finále,kde Yusuf vsítí hattrick,jeho cena tím pádem několikanásobně vzroste,a my rázem nebudeme vědět co s tolika penězi:-)))

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       Edenjejenjeden     před 4 měsíci 10.01.2019 13:22 |  
       0 0

       Hmmmm,tak asi ne :-(

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        kjandourek (admin)     před 4 měsíci 10.01.2019 13:43 |  
        1 0

        A před zápasem byl na Thajsko kurs 4,49...

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         Edenjejenjeden     před 4 měsíci 10.01.2019 13:49 |  
         1 0

         A Thajci dostali čtyři goly od Indie:-(

         • Re: Júsuf další posilou Slavie

          kjandourek (admin)     před 4 měsíci 10.01.2019 14:01 |  
          0 0

          No nevypadá to, že bychom vedle mistra Afriky měli i mistra Asie :-)

          • Re: Júsuf další posilou Slavie

           Edenjejenjeden     před 4 měsíci 10.01.2019 14:15 |  
           0 0

           No tak koupíme nějakýho toho Inda,nebo kdo to nakonec vyhraje :-D

          • Re: Júsuf další posilou Slavie

           Borgetti     před 4 měsíci 10.01.2019 15:54 |  
           3 0

           Mně by se někdy v budoucnu ve Slavii líbil mistr Jižní Ameriky :-)

           • Re: Júsuf další posilou Slavie

            kjandourek (admin)     před 4 měsíci 10.01.2019 16:08 |  
            0 0

            No komu by se nelíbil... :)

            • Re: Júsuf další posilou Slavie

             Jachym     před 4 měsíci 10.01.2019 16:11 |  
             0 0

             Ale neměl by být za zenitem.(s malým z)…:-))

             • Re: Júsuf další posilou Slavie

              kjandourek (admin)     před 4 měsíci 10.01.2019 16:16 |  
              0 0

              Před zenitem za zenitem nikdo nesmí stát.... nebo nebude hrát.. :-)

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 13:05 |  
     1 0

     Možná jak píšeš asi není plně koncentrovaný na match, přeci jen teď měl vcelku hoňku. Je to snad jediný profesionál v týmu a nehraje, což je zarážející. Možná je zraněný a toho se bojím nejvíc, že bude u nás pořád marodit, přijde mě trošku skleněný. No snad ho tam foukne na druhý poločas a on to rozhodne jinak budu také naštvaný.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    kjandourek (admin)     před 4 měsíci 10.01.2019 12:51 |  
    6 0

    A přitom má desítku - ty se od dob Pelého dávají největším hvězdám....

    Zřejmě Soukup nechce, aby se nám zranil - je to hodnej kluk :-)

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     Borgetti     před 4 měsíci 10.01.2019 12:55 |  
     1 0

     To si taky řikám jestli za tím není zranění nebo že třeba není plně koncentrovaný na tento turnaj, když teď bylo kolem něho takové rušno. Tím asi chyběl na trénincích nároďáku a tudíž to i může hrát roli, jinak nevím.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     mig52     před 4 měsíci 10.01.2019 17:35 |  
     2 0

     No, já mám spíše obavu, že je nedoléčený. Který trenér by nepostavil v klíčovém utkání svého nejlepšího hráče?

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 13:21 |  
   0 0

   A už tečou, mimochodem ten gól dal Chanathip Songkrasin a toho jsem si všimnul už když byl v Sapporu v Japonsku tam hrál velmi slušně. Slušný talent, ale už to do Evropy asi nebude.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    YuckFou     před 4 měsíci 10.01.2019 14:08 |  
    1 0

    Po velmi špatném výkonu dle mého Bahrajn na mistrovství končí a Soukup se nové smlouvy nedočká. Yusuf nastoupil v 65. minutě za stavu 1:0 pro Thajsko a moc toho nepředvedl. Dnes mě spíše zaujal Chanathip Songkrasin na straně soupeře. Nejlepší hráč na hřišti.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 15:14 |  
     1 0

     Už před dvěma lety mě docela zaujal to začal hrát v Sapporu, ale bohužel jeho limitují fyzické parametry je jak pírko a má snad jen 160 cm to by měl u nás asi problémy. Ale jinak je to opravdu velmi dobrý fotbalista. Yusuf to byla bída, ale celý Bahrain hrál špatně, takže mu to nemám za zlé, prostě to nefungovalo. Snad se ještě zvednou, ale moc tomu nevěřím a jak píšeš pokud nepostoupí ze skupiny tak Soukup na 100% končí.

     • Re: Júsuf další posilou Slavie

      YuckFou     před 4 měsíci 10.01.2019 16:33 |  
      2 0

      Ty jeho fyzické parametry jsou hodně limitující. Říkají mu thajský Messi, protože má jen 158 cm. V Evropě si ho dokáži představit možná tak v Nizozemsku nebo Španělsku a to jen stěží. Ale šikovný prcek. Navíc se mi zamlouvalo jak se dnes vracel a bojoval. No a ten jeho gól to byla třešnička na dortu.

      • Re: Júsuf další posilou Slavie

       boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 18:09 |  
       0 0

       Na tyto přirovnání už jsem alergický:-) jak je hned někdo menší a technik tak je hned Messi, nebo má dobrou střelu tak hned zase Ronaldo. Ti lidé snad nemají žádnou fantazii, pořád musí někoho s někým porovnávat, no to je jedno. Máš pravdu slušela by možná nějaká technická liga možná Portugalsko. On třeba právě Nakajima také není žádnej čahoun 165 cm a hrál tam výborně. Ale u nás by ho asi první "prasátko" přerazilo a bylo by po slávě. Jinak ten gól byl opravdu pěkný, ale zatím asi vede ten co dal Arslanmyrat Amanov proti Japonsku i když Gonda (brankář Jpn) to měl podle mě mít.

       • Re: Júsuf další posilou Slavie

        YuckFou     před 4 měsíci 10.01.2019 18:44 |  
        0 0

        Baluta má tuším taky 165 cm.

        • Re: Júsuf další posilou Slavie

         boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 19:56 |  
         1 1

         Jo máš pravdu. Já neříkám, že to nejde jen to má prostě težší a musí to být tak nějak v rovnováze aby se to kompenzovalo. Vzpomeň na Japonsko Belgie na MS kde Japonci do 60 minutě dominovali, ale pak Belgie začala nakopávat na vystřídavší vysoké hráče a japonská malá záloha neměla nárok a ztratili tak krásný náskok. Menší hráč se může prosadit úplně v pohodě třeba i u nás, ale vedle něho musí být někdo jako je třeba Suk aby to krásně vykompenzoval.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     YuckFou     před 4 měsíci 14.01.2019 18:58 |  
     0 0

     Tak Bahrajn přeci jen postupuje dál. Gólem z penalty v 90. minutě zápasu s Indií. Ale za výkon v druhém poločase si postup zasloužil. A postupuje z druhého místa, protože Thajsko remizovalo s favoritem ze SAE 1:1. Yusúf nastoupil v 60. minutě a vedl si o poznání lépe než v předchozích zápasech. Takže ho čeká ještě minimálně jedno utkání na šampionátu.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 13:24 |  
   0 0

   Konečně je na place.

  • Re: Júsuf další posilou Slavie

   boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 14:01 |  
   0 0

   Tak prohra, ještě že nesázím:-). Byla prostě blbost nechávat Yusufa na střídačce pak už to byla křeč. Normálně by byl Bahrain už ze hry, ale jelikož turnaj rozšířili tak šanci pořád mají, ale s tímto impotentním fotbalem stejně asi nic neuhrají.

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    Radek097 (přítel SN)     před 4 měsíci 10.01.2019 14:11 |  
    3 0

    Bahrajn má stále šanci skončit na druhém místě, pokud SAE s Indií skončí nerozhodně anebo výhrou SAE, Bahrajn porazí Indii a Thajsko SAE. Thajsko mělo 6 bodů, Bahrajn 4 body, SAE 4 body (pokud by vyhrálo nad Indií) nebo 2 body (v případě remízy) a Indie by měla 3 body (pokud by SAE vyhrálo) anebo 4 body (pokud by zápas skončil nerozhodně.
    Jelikož by Indii porazili, pak by měli lepší vzájemný zápas a tedy skončili před ní, se SAE bude hrát roli skóre.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 15:16 |  
     1 0

     To je na mě moc těžká matematika:-) Necháme to raději osudu, ono to nějak dopadne:-).

   • Re: Júsuf další posilou Slavie

    mig52     před 4 měsíci 10.01.2019 17:33 |  
    1 0

    Bossi009, ono to bude asi s Yusufem složitější. Vezměme rozum do hrsti! Soukup nabídne Haškovi ke Klokanům výjimečně zajímavého útočníka, který se pak po přechodu do naší ligy docela prosadil, asi nej Bahrajmský hráč. A teď už podruhé ho nedal do základu!!! Proč???? Nechci tu rozsívat pesimismus a blbou náladu, ale pokud nepostavím svého nejlepšího hráče, který navíc není průserář, tak to jasně ukazuje na nedoléčené zranění, jinak by byl Soukup sám proti sobě a příště by se nemusel Yusufa na dalším srazu dočkat, pokud by byl nyní zdravý.

    • Re: Júsuf další posilou Slavie

     boss009     před 4 měsíci 10.01.2019 17:58 |  
     1 2

     Jo také ve mě hlodá červík pochybností, že to bylo proto že nemá doléčené nějaké zranění. Ono se stačí podívat kolik zápasů vynechal u vačnatce a málo jich zrovna nebylo. Prostě je to takový výstřel do tmy, buď se to povede a nebo nepovede. Já osobně jsem zvědavý i na jeho půl rok v Bohemce jak k tomu přistoupí a jak mu to půjde atd. Nebyl zvyklej na takový záhul přeci jenom hrál amatérskou ligu a po přestupu do ČR asi logicky jeho tělo nevydrželo. Snad se do toho dostane i po této stránce, protože jinak je to dobrý fotbalista to je jasné, ale musí se jeho tělo adaptovat na profi fotbal, bez toho to nepůjde.

 33. Re: Júsuf další posilou Slavie

  Radek097 (přítel SN)     před 4 měsíci 14.01.2019 18:52 |  
  1 0

  Bahrajn postupuje dál, na úkor dnešního soupeře, gólem v 90. minutě z penalty. Yúsuf nastoupil v 61. minutě.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen