Ženský fotbal

Výhra nad polským mistrem

Fotbalistky Slavie porazily v dalším přípravném zápase polského mistra Gornik Leczna 4:2, když se o branky postaraly Herndonová, Pěničková, Szewieczková a Svitková.

Proti polskému mistrovi začaly slávistky aktivně a brzy to dvakrát z dálky zkoušela Pincová. Hned v 19. minutě poslala Sjömanová centr do vápna, gólmanka zaváhala a Herndonová dotlačila míč do sítě. Další zajímavou střelu vyslala ještě Bartoňová. Pak o sobě dala vědět hostující Kamczyková, nejdříve se prokličkovala a z úhlu se pokusila překonat Lukášovou. A v 36. minutě se krásně trefila do šibenice ze standardní situace. Do poločasu se podařilo opět dostat do vedení, po centru Chlastákové hlavičkovala přesně do protipohybu brankářky Pěničková.

Ve druhém poločase naskočila pět nových hráček a hned po dvou minutách po dalším centru Chlastáková zakončovala před brankářkou Szewieczková. Polský tým však dokázal brzy snížit, když využil přihrávky za obranu a Zduneková se na dvakrát prosadila. Kolem 60. minuty měla gól na kopačce Svitková, ale když neuspěla podruhé, tak se zaradovala po střele z dálky. V šancích se pak ještě ocitla Kamila Dubcová a závěrečný tlak zakončila břevnem Szewieczková a následnou dorážkou hlavou jen do gólmanky opět Kamila Dubcová.

„Jsem moc ráda, že jsem dostala šanci v základní sestavě. Zápas byl spíše v naší režii, soupeřky hrozily převážně z rychlých brejku. My jsme mohly ještě určitě nějaké góly přidat. Je to důležitá výhra pro naše sebevědomí do dalších zápasů,“ řekla Jitka Chlastáková.

P.S.: Pro místní nadšence jsem dnes jména počeštil, tak snad správně. Je to tak lepší?

Komentáře (1)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

  1. Re: Výhra nad polským mistrem

    Akuls     před 8 měsíci 07.02.2019 01:18 |  
    1 0

    Co je s Votíkovou, Divišovou, Kožárovou? Bayern se blíží!

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen