Juniorka: Teplice - Slavia 0:7

Slavisté vstoupili skvěle do nadstavbové části Juniorské ligy. V prvním kole deklasovali ve venkovním zápase Teplice 7:0. Hattrickem se blýskl Nabiyev.

Jako první zahrozili domácí. Na pravé straně se protáhl Jelínek, předložil míč na střed Kuchařovi, jenž bránu z 20 metrů netrefil. O minutu později prchali do brejku slávisté. Trapanovski v úniku nicméně nedokázal svou střelu vměstnat mezi tři tyče. V zápětí se na pravé straně hezky uvolnil Havránek. Následný obstřel ale mířil pouze doprostřed brány a Plachý si tak lehce poradil. Slávisté vysoko napadali a Severočeši s tím měli značné problémy. Zaváhání v rozehrávce vyřešila obrana domácích pouze za cenu faulu na hranici pokutového území. K míči se postavil Podrazký a nedal brankáři domácích nádhernou střelou šanci. Hra se po úvodní brance přelévala nahoru dolů. Proti pokusu ze střední vzdálenosti musel nadvakrát zasáhnout Radotić. Následně táhl balon z levé strany Trapanovski. Vymíchal obránce a předložil přízemní centr před teplickou bránu. Sprintující Nabiyev ale ve skluzu orazítkoval pouze tyč. Sešívaní Teplice doslova zamkli v pokutovém území a na Plachého se tak valil jeden útok za druhým. Ve 33. minutě se po výborné přihrávce před bránou objevil osamocený Janoušek, který střelou na bližší tyč zvýšil vedení Slavie už na 2:0. Těsně před koncem první půle ještě prchl po lajně Janoušek hledajíc nabíhajícího Nabiyeva. Situaci z teplického pohledu ale vyřešil stoper Moncevičs a balon odkopl do bezpečí.

Červenobílí vstoupili do druhé půle skvěle. Hned ve 49. minutě se dostal k zakončení aktivní Nabiyev a upravil skóre na 3:0. O dvě minuty později prošel středem Vaněk a přízemní střelou zvýšil na 4:0. Teplice se snažily hrát aktivně, avšak většina jejich ofenzivních pokusů končila těsně za polovinou. Ojedinělá příležitost přišla v 57. minutě. Po centru ze strany se dostal k hlavičce Válek. Následná dorážka nicméně skončila mimo. Další příležitost teplickým připravila slávistická obrana. Radotićovu chybu v rozehrávce ale útočník domácích zakončil velmi nepřesně. V 78. minutě se po krásné individuální akci dostal k míči Nabiyev a přesnou tečí dokončil bůra. Hra Teplic se rozpadla a Slavia podnikala další nebezpečné výpady vůči brance bezmocného Plachého. V 82. minutě po rychlé rozehrávce zakončil na hranici malého vápna přesně Nabiyev a dokončil svůj hattrick. Severočeši se ještě na konci zápasu snažili korigovat skóre, nicméně zmohli se pouze na dalekonosnou střelu, která skončila na břevně. Naopak, otevřená obrana domácích dala příležitost slávistům k dalším útokům. V úplném konci zápasu po přihrávce z levé strany zakončil přesně k tyči Petrák a uzavřel skóre zápasu na 7:0.

Červenobílí tak vstoupili do nadstavbové části velmi úspěšně. Povětšinu zápasu byli výrazně lepší a domácí se dostávali jen k ojedinělým šancím. Další utkání juniorky je na programu v neděli 7. 4. od 13:00, kdy soupeřem Slavie bude v domácím zápase Zlín.

Článek bude následně doplněn o komentář trenéra.

1. - Pondělí 01. 04. 2019 11:00