Liga mistrů

Inter Milán - Slavia 1:1

Slavia v prvním kole základní skupiny Ligy mistrů remizovala na hřišti Interu Milán 1:1 a připsala si tak první bod do tabulky. Jedinou branku Slavie vstřelil Peter Olayinka, který dorazil vyraženou střelu střídajícího Jaroslava Zeleného. Za domácí vyrovnal až v nastaveném čase Barella. V druhém zápase ve skupině remizoval Dortmund s Barcelonou 0:0.

Trenér Jindřich Trpišovský zvolil překvapivou sestavu se čtyřmi středními záložníky Součkem, Traorém, Hušbauerem a Stanciem a dvěma křídly Masopustem a Olayinkou, tedy zdánlivě bez klasického útočníka, podobně jako třeba v zápase na hřišti Sevilly na jaře. V oficiálním rozestavení byl však uveden v rozestavení 4-2-3-1 na levém křídle Nicolae Stanciu a na hrotu útoku Peter Olayinka. Domácí nastoupili v očekávané sestavě v systému 3-5-2 s útočníky Lukakem a Lautarem.

Slavia nastoupila sebevědomě, během prvních pěti minut měla více balón na kopačkách a šikovně kombinovala. Na nervy fanouškům zabrnkal Kolář rozehrávkou okolo Lukaka, více starostí mu ovšem nadělal svou malou domů Souček, po níž měl gólman červenobílých co dělat, aby odpálil míč o napadajícího Lautara do autu. Vzápětí byl faulován Olayinka a z trestného kopu Handanoviće prověřil Stanciu. Následovaly dva rychlé rohové kopy, po jednom z nich hlavičkoval Olayinka. Na druhé straně fauloval Coufal a po trestném kopu zůstal trestuhodně volný De Vrij, naštěstí mířil vysoko nad. Za chvíli po Kolářově nepříliš povedené rozehrávce napřáhl Candreva, je otázkou, co zamýšlel, nebyl z toho ani centr na nabíhajícího Lukaka ani střela. V patnácté minutě si po dlouhém nákopu trochu podezřele zpracovával míč Lautaro, Kolář včasným vyběhnutím šanci zmařil. Za minutu lacino ztratil míč Stanciu, přestal hrát v domnění, že se bude pískat faul a protiútok táhl znovu Lautaro. Jeho křížná rána zprava šla o kus vedle zadní tyče. Ve dvacáté minutě si v pokutovém území skvěle pokryl míč Olayinka, vybídl ke skórování Stanciua, tomu skočil pod nohy Sensi a kdyby se pískal faul na hranici pokutového území, nikdo by se nemohl divit. Ovšem nepískalo se a z protiútoku po centru Candrevy nepřesně zakončoval Lukaku. Ve 23. minutě přišel další faul Coufala a opět po centru zprava bylo před brankou hostí rušno, hlavičkoval zcela volný  D'Ambrosio a Kolář skvěle zasáhl. Pravý bek Slavie měl na své straně problémy a vzápětí přišel další faul, tentokrát ovšem Sensi centroval daleko od branky. Zdálo se, že Inter okolo třicáté minuty začíná utahovat šrouby, ale hosté se nedali tak snadno a vzápětí hru vyrovnali. Hovorka už po několikráté přeskočil Lukaka, Masopust si narazil se Stanciuem, ale finálku na odskočeného Olayinku nezvládl. Ve 35.minutě zakombinovali domácí a nakonec to zkusil  D'Ambrosio z pětadvaceti metrů a těsně přestřelil. Ve 36. minutě přišel centr do pokutového územé domácích, Olayinka v drsném souboji přehlavičkoval Candrevu a tutovou šanci měl Souček, ovšem nejenomže hlavou přestřelil, ještě se pískal Olayinkův faul, po kterém se oba aktéři hodně těžce zdvihali z trávníku. ve 40. minutě Hovorka drsně sestřelil Candrevu a inkasoval žlutou kartu, ovšem akce pokračovala a skončila až rohovým kopem, z něhož Kolářovi žádné nebezpečí nehrozilo. V poslední minutě se Lukaku rozeběhl za dlouhým balónem, Kolář proti němu vyběhl, ale balón netrefil ideálně a byl rád, že ten po odrazu od Součka odhopkal na roh a nikoliv belgickému útočníkovi do běhu. Každopádně roh rozehrál Inter nakrátko a nic z něj nevytěžil. Po první půli tak Slavia hrála na Interu 0:0.

Hned na začátku druhé půle Kolář vyrazil parádní Sensiho centr a skvěle zasáhl i proti dorážce Lautara. Vzápětí padl k zemi bez cizího zavinění Candreva a Inter musel poprvé střídat, na hřiště se podíval Lazaro. Vzápětí pohledná kombinace Olayinka, Masopust, Stanciu vedla k zakončení rumunského internacionála, na kterém si gólman domácích bez problémů pochutnal. Vzápětí hosté dobrým napadáním připravili střeleckou pozici Stanciuovi, jeho rána však letěla nad branku. Slavii se kombinace dařila, Traorého drsně sestřelil Asamoah a také on uviděl žlutou kartu. Vzápětí ovšem VAR vyzval hlavního sudího k videu, který ještě dlouho kontroloval, jestli neměla být rovnou červená. Nakonec tedy domácí záložník v zápase pokračoval, zatímco skvěle hrající Traoré musel střídat. Na plac naskočil Jaroslav Zelený. Když už se začalo hrát, utekl po levé straně domácích střídající Lazaro a moc nechybělo, aby jeho centr našel nabíhajícího Lukaka. V 63. minutě to přišlo. Zelený skvěle vysunul Stanciua, ten prostrčil míč na Olayinku, jeho zpětnou přihrávku napálil placírkou Zelený, Handanović míč dokázal vyrazit, ale proti Olayinkově dorážce neměl naději - 0:1. Domácí úplně vypadli z role, vzápětí po výborné práci Hušbauera šli slávisté tři na dva a Olayinka tentokrát akci zazdil. Vzápětí byl faulován Souček, Lautaro si za reakci vykoledoval žlutou a trestný kop Stanciua šel o kousek vedle. V 70. minutě po skvělé práci Zeleného pálil z hranice pokutového kopu nad branku Masopust. Antonio Conte reagoval dvojím střídáním. Za neviditelného Brozoviče přišel Barella a místo nebezpečného Lautara naskočil Politano. Ovšem další šanci měla Slavia - Bořil dostal krásnou přihrávku do pokutového území a možná zbytečně si házel balón na levou, přičemž trefil clonícího obránce. vzápětí přišel rohový kop, po němž si za obranný blok naběhl Souček, ale svůj volej zleva netrefil ideálně. Vzápětí na druhé straně pálil Barella z těžké pozice nad. Deset minut před komncem normální hrací doby skončila práce pro totálně vyšťaveného Masopusta a na kolbiště ligy mistrů se poprvé v historii podíval zástupce Barhrajnu. Yusúf vzápětí dobře vybojoval balón a byl drsně sestřelen D'Ambrosiem, naštěstí se po ošetření do hry vrátil. Následoval nepříjemný střet Politana s Coufale, po němž se nepískalo, ale hned po přerušení se Politano vrhnul směrem k Coufalovi, za což si vysloužil žluté varování. Z další akce nebezpečně pálil D'Ambrosio, Kolář jeho bombu vyrazil. V 85.minutě odešel ze hřiště střelec Olayinka a ke svému debutu v evropských soutěží se rozeběhl Lukáš Provod. Inter vrhl všechny síly do útoku, v 88. minutě Kolář likvidoval ránu Škrniara. Hlavní rozhodčí nastavil osm minut a v okamžiku, kdy se rozeběhla druhá, podrazil Souček v nebezpečném prostoru Politana. Míč si postavil Sensi, jeho rána skončila na břevně, ale Barella z voleje poslal míč nezadržitelně do sítě - 1:1. Hosty čekalo pekelných pět minut. Bombu Politana zblokovala obrana, zakončení Lazara už šlo z ofsajdové pozice.  v čase 90+6 Sensi přesným centrem našel Lukaka a Kolář předvedl fantastický zákrok, který však nebyl úplně nutný, protože střelec domácích byl v těsném ofsajdu. Slavia nakonec udržela remízu, kterou by před zápasem všichni brali všema deseti, ovšem vzhledem k tomu, že vyrovnání přišlo až ve třetí minutě nastavení, má nakonec takovou hořkosladkou příchuť.

Vladimír Coufal: Vzhledem k celému zápasu asi zasloužená remíza, ale jde o to jak dostaneme gól a z čeho, co my přežijeme a pak tam spadne tohle. Fantasticky kopnutej přímák, břevno a on to takhle trefí přes klubko hráčů. Hráli jsme vyrovnanou partii, ale v první pli jsme měli trošku ztrát, ve druhé nám docházely síly a oni už neměli co ztratit, to jsou ty zkušenosti, které ještě nemáme.

David Hovorka: Můžeme být rádi za hru, kterou jsmetady předvedli, udělali jsme si docela slušnou reklamu. Byl jsem nahecovaný, asi to bylo vidět, ale co k tomu říct? Liga mistrů, proti Vám Lukaku, to se neudržíte. My jsme se dobře prezentovali vzadu, Suk nám hodně pomáhal. Ty emoce tam jsou, já nejsem vysoký, musím do toho jít na 120%.

Jaroslav Zelený: Dneska jsme sahali po vítězství, mrzí mě, že jsme o to na konci přišli. Původně jsem měl jít na plac místo Hušbyho, který o půli říkal, že vydrží tak patnáct minut nakonec tam musel vydržet celý zápas a já tam šel místo Ibry, ale ta pozice byla stejná. Píšu si asistenci, trochu mě mrzí, že to tam nepadlo už mě. Je samozřejmě neskutečný pro každého hráče naskočit do takového zápasu.

Trenér Jindřich Trpišovský: Tak z výsledku jsme určitě zklamaný, protože po tom výsledku a výkonu jsme chtěl vyhrát,. Málokdy se stane, abyste u takového týmu byli tak blízko výhře. Ve druhé půli jsme hráli dobře, v první půli jsme se ještě rozkoukávali, ale celkově to bylo dobré. Soupeř nějaké šance měl, ale Ondra nás skvěle podržel. Měli jsme připravený vysoký presink, ale protože prvních dvacet minut nám to tak nešlo, Inter byl lepší a tu útočníci nám museli pomáhat dozadu. Jestli Zelený bude takhle pokračovat, tak má na to, aby byl nejlepší středník záložník v lize. My ho známe z tréninku a dneska jsme ho měli takhle připraveného jako žolíka. Ke konci už musel dolů Olayinka, ovšem i Hušbauer měl nějaké zdravotní potíže a i Stanciu toho měl plné zuby. Bohužel už jsme nikoho dalšího střídat nemohli.

1. - Úterý 17. 09. 2019 18:55