B-Tým

Změny v kádru B týmu

Na následujících řádcích vám přinášíme souhrn změn v týmu slávistické juniorky/béčka, které se udály během letní části minulé sezony či v nedávno skončené přestávce. Výčet v kolonce odchodů zahrnuje ta jména, která se alespoň jedním startem účastnila jarní části minulého ročníku Juniorské ligy, anebo se Slavií začala přípravu na sezonu nadcházející. U každého hráče je v závorce uvedeno odkud/kam přestoupil. U všech přesunů se jedná o přestupy, není-li uvedeno jinak.

Příchody:

Lukáš Červ (dorost)

Martin Douděra (dorost)

Joao Felipe (Palmeiras – Brazílie)

Michal Hošek (dorost)

Daniel Kosek (dorost)

Michal Kubáň (dorost)

Michal Švec (konec smlouvy)

Tomáš Vincour (dorost)

Matěj Vít (dorost)

Jakub Zeronik (dorost)

Nedžad Zinhasovič (dorost)

Odchody:

Marko Alvir (1. FK Příbram – hostování)

Jonas Auer (Mladá Boleslav)

Michael Azilinon (SK Benešov)

David Beňo (Králův Dvůr – hostování)

Nikola Bjeloš (Slavija Sarajevo – Bosna a Hercegovina)

Jan Blažíček (Meteor Praha)

Marcel Čermák (NK Aluminij – Slovinsko)

Libor Drozda (Slavoj Vyšehrad – hostování)

Tomáš Freit (Slavoj Vyšehrad – hostování)

Jan Fukala (Baník Ostrava – hostování)

Jan Havránek (Slovan Velvary)

Šimon Havrda (Táborsko – hostování)

Michael Hönig (Mladá Boleslav – hostování)

Daniel Krejdl (Králův Dvůr)

Vojtěch Krupička (FK Hořovicko)

Ondřej Kubiš (Bohemians Praha)

Marco Lauricella (SK Benešov)

Alejandro Mitrano (Zemplín Michalovce – Slovensko)

Martin Mach (Loko Vltavín)

David Macháček (FK Jablonec)

Vojtěch Mareš (Slavoj Vyšehrad – hostování)

Tadeáš Michovský (FK Říčany)

Petar Musa (Slovan Liberec – hostování)

Martin Otáhal (Slavoj Vyšehrad – hostování)

Václav Pardubský (Slavoj Vyšehrad – hostování)

Adam Petrák (1. FK Příbram)

Andrei Sintean (FC Hermannstadt – Rumunsko)

Milan Slanina (SK Benešov)

Dominik Škarda (Meteor Praha)

Kristijan Trapanovski (Sport Podbrezová – Slovensko)

Matěj Valenta (Ústí nad Labem – hostování)

Martin Vantruba (FK Pohronie – hostování)

Jan Vejvar (Slavoj Vyšehrad – hostování)

Lukáš Veselý (Slavoj Vyšehrad – hostování)

Adam Vlasák (Bohemians Praha)

Ondřej Žežulka (Slavoj Vyšehrad – hostování)

Aktuální kádr B týmu:

Brankáři: Jakub Markovič, Luka Radotić, Jan Sirotník, obránci: Alex Bárta, Michal Hošek, Daniel Kosek, Vojtěch Šilhan, Michal Švec, Tomáš Vincour, Jan Walter, záložníci: Lukáš Červ, Martin Douděra, David Eichler, Joao Felipe, Jiří Janoušek, Jakub Křišťan, Michal Kubáň, Miroslav Podrazký, Michal Vaněk, Matěj Vít, Jakub Zeronik, Nedžad Zinhasovič, útočníci: Faríd Nabiyev, Imad Rondić, Adam Toula

Komentáře (48)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Změny v kádru B týmu

  chcippak     před rokem 24.09.2019 14:25 |  
  1 9

  Takže devatenáctiletý Azilion odešel na přestup a dvaadvacetiletý Veselý na hostování?

  • Re: Změny v kádru B týmu

   soudek82 (přítel SN)     před rokem 24.09.2019 14:39 |  
   5 1

   Je to tam napsaný, takže asi ano :-)

   • Re: Změny v kádru B týmu

    chcippak     před rokem 24.09.2019 15:40 |  
    4 4

    Omlouvám se, že jsem si dovolil se podivit.

  • Re: Změny v kádru B týmu

   Kábě     před rokem 24.09.2019 15:51 |  
   8 0

   Azilinon odešel už na jaře, v minulém přestupním období(stejně jako Lauricella nebo Čermák). Byl celkem problémovej, například přeprodával lístky na derby, které tehdy hráči mládeže dostávali zdarma. Nyní za ně(právě kvůli němu) už musí platit.

 2. Re: Změny v kádru B týmu

  MIKr.8     před rokem 24.09.2019 15:12 |  
  3 0

  Nemáte někdo informaci, s jakými posuny se počítá u Langhammera? Byl na soustředění s áčkem, nastoupil i v přípravě, ale pak o něm nebylo slyšet... Zajímá mě, jestli se u něj počítá s odehráním sezony v dorostu, nebo jestli třeba výhledově bude posunut do béčka?

  • Re: Změny v kádru B týmu

   guyincognito     před rokem 25.09.2019 13:49 |  
   2 0

   Langhammer zatím alternuje mezi mladším a starším dorostem - a to doslova. Během jednoho hracího dne většinou nastoupí na určitý čas za oba týmy.

 3. Re: Změny v kádru B týmu

  slaviator     před rokem 24.09.2019 15:13 |  
  0 0

  Nebyl ten Trapanovski velký talent?

  • Re: Změny v kádru B týmu

   lukas8 (admin)     před rokem 24.09.2019 15:25 |  
   4 0

   Říkalo se to o něm. Mně se ale paradoxně líbil hlavně první sezonu u nás. Žádný výrazný progress jsem další sezony neviděl a že teď hraje "jen" druhou slovenskou ligu asi o něčem vypovídá.

 4. Re: Změny v kádru B týmu

  Fačín     před rokem 24.09.2019 15:46 |  
  1 10

  Koukám, že "hvězdy" přivedení počítám převážně Plíškem - Bjeloš, Mitrano, Trapanovski, Sintean - jsou všichni pryč. No škoda, od těch jsem si sliboval naší budoucnost, holt to budou za ně muset vzít jiní.. Každopádně těch odchodů je fakt hodně, i když většina těch hráčů na to asi neměla.

  • Re: Změny v kádru B týmu

   PetCC     před rokem 24.09.2019 15:50 |  
   4 0

   Tak ony se dost změnili požadavky, které teď áčko na vlastnosti hráčů má.

  • Re: Změny v kádru B týmu

   kjandourek (admin)     před rokem 24.09.2019 16:25 |  
   7 1

   Jaké hvězdy? Plíšek sám v dlouhém rozhovoru zdůrazňoval, že tuhle věkovou kategorii jsme za dob Řebíčka nedoplňovali těmi nejlepšími z celé republiky, tak je víceméně z nouze zkusili doplnit zahraničními hráči, aby si vyzkoušeli, jestli dokážeme v téhle věkové kategorii mít šanci přivést kvalitu ze zahraničí a ověřili si, jestli je tohle nějaká cesta, nebo ne... No evidentně není...

   Nikdo nesliboval, že to jsou nějaké hvězdy, které přivádíme s tím, že budou lepší, než naši hráči...

   • Re: Změny v kádru B týmu

    Fačín     před rokem 24.09.2019 16:29 |  
    0 6

    Ty uvozovky u slova "hvězdy" tam nebyly náhodou.. Jinak cesta by to být mohla, ale naše áčko je momentálně o světelné roky jinde a pro mladé je extrémně složité se tomu byť jen přiblížit. Ale doufám, že se to v blízké budoucnosti někomu povede - už kvůli těm místům na soupisce pro evropské zápasy.

    • Re: Změny v kádru B týmu

     kjandourek (admin)     před rokem 24.09.2019 16:43 |  
     3 0

     No jo no, ona to není sranda... málokdo má takovou výkonnost, aby se v devatenácti vyrovnal nárokům, které máme na hráče áčka... takže je musíme nechat hostovat a čekat, až z nich něco vyroste... jak koukám v lize na Kuchtu, nebo Musu, zatím to není úplně výkonnostní vzestup - jdou nahoru, ale strašně pomalu - tímhle tempem by z nich mohli být hráči pro Slavii ve 28 letech - tedy pokud by šli vzhůru pořád stejným tempem .. :-)

     Ještě to potrvá, než se z nás stane "továrna na fotbal" ... v tomhle bychom se mohli inspirovat v Salcburku....

     • Re: Změny v kádru B týmu

      slaviator     před rokem 24.09.2019 21:24 |  
      0 1

      ...nebo v Lipsku :)

     • Re: Změny v kádru B týmu

      Akuls     před rokem 25.09.2019 01:43 |  
      3 1

      Ono asi ani to hostování není v řadě případů úplně ideální. Pokud se jedná o přibližně stejnou kvalitu, dávají kluby přednost svým kmenovým hráčům. Někde si dokonce konkurují na hostování naši hráči, jako třeba Kuchta s Musou v Liberci, ještě horší to bylo nedávno ve VŽ a nyní na Vyšehradě, kde bylo, resp. je našich hráčů až moc a jejich herní vytížení je pak nižší než by mladí hráči potřebovali. Proto kdysi Alex Král, asi i díky laxnímu přístupu pana Kroba ve věci jeho nové smlouvy ve Slavii, zvolil raději přestup do Teplic, kde měl od Dovalila příslib startů za A-tým a vyšlo mu to. Nyní obdobnou cestu zvolil talentovaný David Macháček, který přestoupil do FK Jablonec. Ten tam sice hraje zatím jen za B-tým, ale trénuje s Ačkem a tom se mu v dnešní Slavii ani nesnilo. Odchovanci to měli ve Slavii vždycky těžké, když člověk zajde prakticky na jakýkoliv zápas od první ligy po městský přebor, tak tam vidí hrát plno odchovanců Slavie nebo alespoň hráčů, kteří Slavií prošli, takže továrna na fotbal ve Slavii existuje, ale hráče zatím vychováváme hlavně pro cizí kluby.

      • Re: Změny v kádru B týmu

       kjandourek (admin)     před rokem 25.09.2019 13:14 |  
       1 0

       Tak já továrnou myslím právě to, že budeme z dorostu chrlit fotbalisty ligové úrovně, ne hráče, kteří mají v životopise, že prošli Slavií a následně zakotvili ve druhé lize, maximálně občas nakoukli do první v dresu týmů, kteří vždycky bojovali o záchranu....

       Já bych se asi nebránil cestě alá Alex Král... tj. prodat, aby ten hráč nebyl hostující, ale kmenový, ovšem s nějakým předkupním právem.... asi ideálně to vyřešili povidloví čerti s Martinem Haškem, kterého prodali vačnatcům a měli rovnou zakotvenou částku, za kterou si ho mohli odkoupit zpátky....
       Osobně si myslím, že nejdůležitější je, aby takoví hráči od nás neodcházeli s pocitem křivdy, ale aby si v sobě naopak nesli nějaké to červenobílé srdce a touhu vypracovat se v novém klubu tak, aby se mohli vrátit... To by podle mého názoru bylo ještě víc, než předkupní právo .... :-)

     • Re: Změny v kádru B týmu

      PetCC     před rokem 25.09.2019 11:23 |  
      0 0

      Tak Kuchtau vidím na kvalitního ligového útočníka, Musu na lepší ligu. Ale to je samozřejmě jen z fragmentů, co vidím.

 5. Re: Změny v kádru B týmu

  ColinSKS     před rokem 24.09.2019 16:01 |  
  1 7

  na tom je jen vidět, jak složité to je se dostat do opravdu profi fotbalu. škoda toho Langhammera a i Auera, v toho jsem dost věřil....

  • Re: Změny v kádru B týmu

   Fačín     před rokem 24.09.2019 16:26 |  
   1 3

   Tak Langhammer ještě nijak "neumřel", má ještě čas. A Auer se adaptuje v Boleslavi a jestli na to bude mít, tak ho koupíme zpátky.

  • Re: Změny v kádru B týmu

   kjandourek (admin)     před rokem 24.09.2019 16:29 |  
   6 1

   Langhamer snad normálně funguje v dorostu, ne?

   V létě se říkalo, že na první soustředění chceme vzít někoho z mladých, ale tedy z nějakého důvodu jsme brali hráče o kategorii níže (mám dojem, že lidi z béčka v té době ještě nezačali přípravu)... Ten jde prostě normální cestou...

   Auer vypadal zajímavě podle dvou přáteláků, ale nehraje ani v Bolce ... Faktem tedy je, že to má setsakra těžké: za Komličenkem, a Mešanovičem se neprosadil ani Wágner... Třeba se ještě zvedne

   • Re: Změny v kádru B týmu

    smichov_2     před rokem 24.09.2019 16:52 |  
    1 2

    Útok má MB na evropské úrovni a potvrzují to i výsledky. Snad to kompenzují vzadu a nebude nás to stát body.

   • Re: Změny v kádru B týmu

    o5aradecek     před rokem 25.09.2019 01:24 |  
    0 0

    Bolka s útokem Mešanovič (6), Komličenko (7) respekt budí. To jako zase buďme objektivní. :-)

    • Re: Změny v kádru B týmu

     o5aradecek     před rokem 25.09.2019 01:28 |  
     2 0

     Jo, sorry, ty je tam vlastně vyzdvihuješ. :-)) Omluva.

    • Re: Změny v kádru B týmu

     kjandourek (admin)     před rokem 25.09.2019 12:36 |  
     1 0

     Bolka určitě respekt budí, ale je zajímavé, že jenom doma.... celkově je třetí, ale to je tím, že doma má bilanci 6-0-0 a skóre 21:6.... venku má bilanci 0-1-3 a skóre 2:8 .... Jako by ti její střelci fungovali jenom na vlastním pažitu...

     • Re: Změny v kádru B týmu

      o5aradecek     před rokem 25.09.2019 12:48 |  
      0 0

      Tak snad jim to vydrží a my ty dva divočáky udržíme v sobotu na uzdě. Výhra bude tentokrát obzvlášť důležitá, protože podvodníci se oberou vzájemně s cinkloušema.

     • Re: Změny v kádru B týmu

      Fačín     před rokem 25.09.2019 12:52 |  
      0 3

      Tak když se dobře podíváš na tabulku, tak to má letos většina týmů.. Navíc je zatím minimum remíz. Velký rozdíl třeba proti loňské sezoně. Například Bohemka vloni doma vyhrála až na konci ročníku, naopak bodovali pravidelně venku (podobně i Boleslav). Bylo i několik týmů, které se daly označit jako "remízoví králové". Všichni letos tuší, že doma se nesmí moc ztrácet a zatím jim to vychází.

      • Re: Změny v kádru B týmu

       kjandourek (admin)     před rokem 25.09.2019 13:07 |  
       0 0

       No z těch vepředu je na tom stejně jenom Jablonec (doma 5-1-0 - 2.místo; venku 0-1-3 - 13.místo).... Olomouc je doma šestá (3-1-0), venku osmá (1-2-3) a paradoxně v součtu pátá... Ostrava má doma bilanci 3-0-2 (9.místo) venku 2-0-3 (5.místo)....

  • Re: Změny v kádru B týmu

   PetCC     před rokem 25.09.2019 11:24 |  
   0 0

   Když si Auera vzala Boleslav na přestup, tak mu zřejmě věří taky.

 6. Re: Změny v kádru B týmu

  eye     před rokem 24.09.2019 22:02 |  
  9 1

  Když se tak dívám na naše hráče na hostování v 1. a 2. lize, tak by to byl 21členný kádr ligových kvalit. Základ: Vantruba - Drozda, Jugas, Pokorný, Sýkora - Alvir, Oscar, Matoušek, Valenta, Baluta - Musa. A na lavičce Otáhal, Kuchta, T. Vlček, V. Mareš...

  • Re: Změny v kádru B týmu

   Fačín     před rokem 25.09.2019 12:54 |  
   0 4

   Je to tak. A já se ptám, jestli těch hráčů pořád ještě nemáme moc pod smlouvou?

   Btw ta sestava, co jsi vypsal, vypadá dobře, hrála by vysoko - ale co je hlavní, ti hráči v ní nás stáli cca 150 milionů...

 7. Re: Změny v kádru B týmu

  o5aradecek     před rokem 25.09.2019 01:11 |  
  1 1

  Káťu Svitkovou, já vím, že to nejde :-(( Ale můžu jí mít pořád rád, ne?

 8. Re: Změny v kádru B týmu

  mudrc     před rokem 25.09.2019 02:38 |  
  0 2

  Divim se, ze se jeste autor clanku nedockal od Wulfstana utoku za komoleni jmena hrace Slavie :-D

  • Re: Změny v kádru B týmu

   necich     před rokem 26.09.2019 09:03 |  
   2 1

   Wulf neútočí, jen přátelsky opravuje. :)

 9. Re: Změny v kádru B týmu

  RiderJ     před rokem 25.09.2019 09:41 |  
  4 0

  Z mého pohledu je důležité, že tímto vedení předchází situacím, kdy bude mít Slavia pod smlouvou 80 hráčů. Z cizinců tak zůstal již jen Farid Nabiyev a brankář Radotić. Mitrano se tuším v létě objevil na zkoušce v Teplicích, která ale nakonec skončila neúspěšně. Nejzajímavějším z této enklávy mi přišel Sintean, ale souhlasím s ostatními diskutujícími, že nároky na hráče v A týmu se za poslední dobu zvýšily.

  • Re: Změny v kádru B týmu

   bramburek (přítel SN)     před rokem 25.09.2019 10:37 |  
   0 0

   Imad Rondič a Nedžad Zinhasovič (jehož jméno má autor v článku špatně napsaný) jsou taky cizinci...

   Jedna podstatná otázka pro dnešek - bude moct cca těch 8 hráčů, který tam na hostování máme, dnes proti nám za Vyšehrad nastoupit?

   • Re: Změny v kádru B týmu

    Fačín     před rokem 25.09.2019 10:48 |  
    0 3

    To by mě taky zajímalo.. Pokud nebudou smět hrát, tak nevím, kdo za ně nastoupí a porazíme je nejspíš i s "céčkem". Ale pokud budou moci hrát, tak to nesmíme podcenit, žádná ostuda se nesmí stát!

   • Re: Změny v kádru B týmu

    lukas8 (admin)     před rokem 25.09.2019 12:27 |  
    0 0

    Opraveno, díky za upozornění :)

   • Re: Změny v kádru B týmu

    petrnovy     před 12 měsíci 27.09.2019 21:25 |  
    1 0

    Ahoj, tak Nedžad není cizinec v pravém slova smyslu... Spíše bych ho opravdu počítal mezi Čechy :))

 10. Re: Změny v kádru B týmu

  SKEP     před rokem 25.09.2019 10:17 |  
  0 0

  Řada zdejších přispěvatelů je přesvědčena, že chystaná slávistická akademie se stane továrnou na budoucí reprezentanty a generátorem tučných zisků z jejich prodeje. Že každý rok opustí její brány přinejmenším jeden megatalent s cenovkou nad 100 milionů korun. Rád bych se mýlil, nicméně se domnívám, že drtivá většina absolventů doplní kádry týmů od divizí po II. ligu, případně vyslyší lákavé volání euroměny v neprofesionálních soutěžích Německa či Rakouska. Jen malé procento se etabluje v tuzemské I. lize, nebo s ní srovnatelné zahraniční elitní soutěži. Sám jsem zvědav, v jakém poměru akademie vychová hráče pro krajské přebory a přední západní velkokluby včetně prvního mužstva Slavie.

 11. Farid Nabyiev

  JS (přítel SN)     před rokem 25.09.2019 11:11 |  
  1 6

  Mě hodně zajímá tento hráč. Zaprvé věkově již hodně juniorku/béčko „přesluhuje“, zadruhé to béčko svými góly často táhne. Nicméně nejsem návštěvník zápasů Béčka, může tu někdo s přehledem napsat, jestli má Nabyiev na Áčko, nebo to bude další odejitec někam směr Příbram/Ústí...?

  • Re: Farid Nabyiev

   PetCC     před rokem 25.09.2019 11:27 |  
   1 0

   Měl jsem tu před pár dny stejnou otázku. Bohužel, streamy z béčka nejsou, tak se můžu řídit jen jeho statistikou a ta nevypadá špatně.

   • Re: Farid Nabyiev

    JS (přítel SN)     před rokem 25.09.2019 12:23 |  
    1 3

    Právě proto se na to ptám...

   • Re: Farid Nabyiev

    slavistaHK     před rokem 25.09.2019 12:59 |  
    0 0

    Streamy z béčka jsou. Na webu tvcom.cz jsou soutěže od ČFL až po krajské přebory.

    • Re: Farid Nabyiev

     Borgetti     před rokem 25.09.2019 20:00 |  
     0 0

     A má ty přenosy i Slavia doma? Já to u nich doma ještě nezastihl, však nevim jestli byl ten poslední domácí zápas.

     • Re: Farid Nabyiev

      foe     před 12 měsíci 26.09.2019 16:11 |  
      0 0

      Bohužel nemá

  • Re: Farid Nabyiev

   Navyseals     před rokem 25.09.2019 12:32 |  
   6 0

   Jeho zakončení a výběr místa ve vápně jsou v jeho věku unikátní. Bez nějakýho přehánění na úrovni Kuky nebo Siegla. Problém je povaha. Loni na jednom zápase jsem se o něm bavil s Karlem Pitákem. Zajímal mě, protože Slavia měla tehdy juniorku na chvostu a on byl nejlepší střelec ligy. Karel říkal, že potenciál na ligu určitě má, možná ne ve Slavii, ale časem třeba i jo. Podle Karla je to trochu lempl, kterýmu hodně nevoní nabírání fyzičky. On je sice hodně rychlej, ale kondičně je na tom špatně. Což i jeden z důvodů, proč tolik nezajímá Trpiše. Úplně stejný problém má i Rondič. Ale není třeba je zatracovat. Musa byl podobná nátura a v Liberci to teď z něj Hoftych dostává.

  • Re: Farid Nabyiev

   Akuls     před 12 měsíci 27.09.2019 12:04 |  
   1 0

   On zas tak moc věkově nepřesluhuje, je to roč. 1999, takže mu tuším letos v červenci bylo 20 let. Za Béčko totiž určitě nemohou hrát jen kluci narození v r. 2001. Nabyjev juniorku a nyní Béčko vždy dost táhl a táhne. Naposledy tam tak vyčníval Bucha. Škoda, že si už nemůže zahrát za U-19 proti Interu, BVB a Barceloně, určitě by se ukázal a hlavně by mužstvu hodně pomohl.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen