Výhra žen nad Brnem

V sobotním utkání v Edenu porazily slávistky Lokomotivu Brno Horní Heršpice bez větších problémů 7:0 i díky hattricku Kateřiny Svitkové. Fotografie ze zápasu ZDE

Trenér Kolomazník po postupu v Lize mistryň prostřídal sestavu a příležitost dostaly další hráčky. A na výkonu to bylo patrné, Slavia měla sice převahu, ale do šancí se nedostávala. Do vápna létalo řada centrů, ale nenacházely adresátku. Paradoxně největší šanci měli hosté, nejdříve po jednom z rohu proletěl míč vápnem, ale na zadní tyči už hráčka Brna hlavičkovala mimo branku. A v 18. minutě se ke střele dostala Lišková, avšak Sladká skokem k tyči svůj tým podržela. Trenér nechal mezitím rozcvičovat Kožárovou s Divišovou, ale nakonec ke střídání během prvního poločasu nedošlo. Ve 35. minutě po přízemním centru Veselé přesně k tyči zamířila Svitková. Pak měla šanci Persson i Svitková. V posledních minutách první půle se Slavia ještě dvakrát radovala. Po zpětné přihrávce Černé se prosadila Veselá a po střele Svitkové ze standardní situace dorážela Necidová.

Do druhého poločasu naskočily Kožárová a Divišovou a síla týmu vzrostla. A hned v 50. minutě po centru Szewieczkové přesně hlavičkovala Kožárová. Po dvou minutách prošla po pravé straně Divišová, poslala do vápna centr, zakončovala Kožárová a před brankou ještě dorážela Necidová. A v 56. minutě vymetla šibenici ze standardní situace Svitková.  Slavia zápas kontrolovala, vytvářela si další šance, ale Krejčiříková sama před brankářkou neuspěla a Divišová trefila břevno. V 72. minutě po rychlé akci Divišová zpětnou přihrávkou našla Kožárovou, její střelu k tyči ještě usměrnila do branky Svitková. V závěru pak kopala penaltu Kožárová, ale první pokus skončil na tyčce, ale hostující hráčky předčasně ve větším počtu vběhly do vápna, tak se penalta opakovala. Jenže i druhá penalta skončila na stejné tyči.

Slavii teď čeká reprezentační přestávka a k dalšímu zápasu přijede do Horních Měcholup Dukla v sobotu 12. října. Výkop je od 14 hodin.