Jablonec - Slavia 0:2

Slávisté zvládli těžké utkání v Jablonci. Ve druhé půli rozhodli Souček a Olayinka.

Zápas začal opatrně a větší emoce vzbudily pouze nepřesné centry Stancia a Jovoviče. K vidění byla spousta chyb v útočné fázi obou týmů a fauly ve středu hřiště. Po půl hodině hry vyslal Stanciu povedenou průnikovou přihrávkou do vápna Tecla. Slávistický útočník ale z úhlu míč přes brankáře Hrubého neprostřelil. Následně chtěl rumunský záložník překvapit z volného přímého kopu brankáře domácích střelou na bližší tyč. Brankářská opora Severočechů byla ale i v tento moment pozorná. Ve 40. minutě byli sešívaní velmi blízko ke vstřelení úvodní branky. Po kombinaci okolo vápna naběhl do pokutového území Olayinka. Nigerijský hráč míč ještě poslal na naběhnuvšího Coufala. Ten nicméně odkrytou branku minul. Na druhé straně neproměnil samostatný únik Jovovič. Mrzet ho to ale nemuselo, neboť pomezní rozhodčí následně zvedl praporek na znamení ofsajdu. Na úplném konci prvního poločasu se do vzduchu vyšvihl Souček. Povedenou hlavičku ale dokázal Hrubý skvěle zneškodnit. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Slávisté vstoupili do druhé půle aktivněji. Stanciu pálil zpoza vápna nepřesně. Pražané sypali do pokutového území centry, ale s většinou z nich si obrana domácích poradila. Po jednom se nicméně dostal k hlavičce Souček, ale Hrubý byl opět na čáře skvělý. V 70. minutě pálil ve vápně Stanciu, brankář Jablonce zasáhl, ale míč se odrazil pouze ke kapitánovi sešívaných – 1:0! O chvíli později našel centrem Stanciu Olayinku, který jen potvrdil svou výtečnou formu z posledních týdnů a navýšil slávistické vedení. Činit se ale musel i brankář Kolář na druhé straně, když skvěle zlikvidoval nejprve střelu Doležala a následně také Chramosty. V 85. minutě se do šance ve vápně Slavie dral Hämäläinen, Kúdela ale dobře zasáhl. Úplný závěr zápasu byl jasně v režii hostů. Nicméně ani Provod, Hora nebo Souček skóre už nenavýšili a sešívaní si tak ze severu Čech odváží velmi cenné tři body.

12. kolo - Neděle 06. 10. 2019 18:00