Ženský fotbal

Slávistky rozdrtily fotbalistky Dukly Praha 13:0

Hru kočky s myší připomínal dnešní zápas žen Slavie proti soupeřkám z Dukly Praha. Dívky, reprezentující klub z Prahy 6, mohly myslet na úspěšný výsledek pouze na začátku zápasu. 

Na konci první čtvrthodiny dostala Kateřina Svitková do branky vyraženou střelu Frany Černé a začalo velké obléhání hostující branky a také zahazování šancí. Něco zazdily červenobílé střelkyně samy, něco pochytala výborná gólmanka Dukly. Zvláště útočnice Franny Černá udivovala tím, kolik hlaviček z malého vápna se dá během deseti minut poslat vedle branky. Po půlhodině hry práskla do balónu z dvaceti metrů Pincová a odčarovala dukelskou branku definitivně. Brankostroj se rozjel. Jarchovská zatáhla balón po pravém křídle, vysunula k brankové čáře Divišovou a o zakončení jejího nadýchaného obloučku se u zadní tyče popraly Černá se Svitkovou, které mezi sebe do klinče vzaly jednu z hráček soupeře. Gól byl připsán Svitkové a jelo se dál. Krásný křížný pas Necidové si za obrannou linií ukázkově zpracovala Divišová a i ona si v tomto zápase otevřela neomezený střelecký účet. V poslední minutě první půle se ještě po levé straně probila Szewieczková. Asi se nikdo nedozví, jestli střílela, nebo svým pokusem chtěla dostat míč před branku, ale teč vracející se soupeřky balón nechytatelně nasměroval do sítě – 5:0. Zápas byl víceméně rozhodnut. Lukášová v brance Slavie posbírala pár malých domů, zachytila jeden přízemní centr, jednou po trestném kopu dobře zasáhla obrana. Víckrát se děvčata z Dukly na dostřel domácí branky nedostala.

Druhá půle začala stejně, jako ta první skončila. Červenobílá děvčata vykombinovala akci pro Miu Persson, její pokus o obstřel zprava na zadní tyč parádně vytáhla gólmanka, ale radost z úspěšného zákroku jí vydržela pouze okamžik. Vyražený míč si našla Svitková a v pohodě jej dovezla do prázdné branky – 6:0. V 59. minutě se po hezké kombinaci dostala k míči na pravé straně pokutového území Divišová a místo očekávané rány na zadní si to namířila do té bližší šibenice, čímž překvapila nejenom diváky, ale hlavně brankářku Dukly. Za čtyři minuty se dočkala branky i Franny Černá, které úprkem po levém křídle a přihrávkou pod sebe připravila luxusní střeleckou pozici střídající Veselá – 8:0. Za minutu centr Divišové trkla do branky stále aktivní Svitková a v 71. minutě načepovala desítku Mia Persson, která zužitkovala centr z trestného kopu. Pokud v první půli musela  Lukášová v brance alespoň dávat pozor, ve druhé půli už si mohla rozložit lehátko a v teplém odpoledni nachytat trochu bronzu, protože teď už hráčky Dukly nedokázaly s míčem na kopačkách ani atakovat půlící čáru. A slávistické holky stále neměly dost! Rychlou akci Kožárové středem hřiště zakončila Divišová bombou, kterou ještě zvedla nad gólmanku nešťastná obránkyně – 11:0. Za tohoto stavu deset minut před koncem divákům zatrnulo. Za dlouhým míčem sprintovala obránkyně Dukly s Terezou Kožárovou a proti nim vyrazila gólmanka. Na hranici pokutového území se všechny hrozivě v plné rychlosti střetly a zatímco míč z hlavy vysoké útočnice mířil mimo branku, na zem dopadla tři bezvládná těla. Na první pohled nejhůře vypadala obránkyně, ale ta vyražený dech rychle rozdýchala, hůře na tom byla gólmanka, která musela střídat. Kožárová  ležela na zemi nejdéle, ale nakonec zápas dohrála. Lahůdka pro diváky přišla v 86.minutě: Kateřina Svitková dostala zpětnou přihrávku od Krejčiříkové, napřáhla a místo očekávané střely míč zasekla, čímž si položila k nohám jednu z bránících hráček, napřáhla podruhé a znovu zasekla. Svou kamarádku na zem následovala další obránkyně i gólmanka, teprve potom nejlepší slávistická hráčka poslala míč do opuštěné branky. Užaslí diváci byli přesvědčeni, že viděli kousek z dílny Lionela Messiho, starší pamětníci vzpomínali spíše na George Besta. Úplnou tečku za zápasem udělala Tereza Kožárová. Nejlepší střelkyně prvního kola ligy mistryň naskočila až jako náhradnice a i díky několika špatně odmávaným ofsajdům si na svou chvilku slávy musela počkat do poslední minuty. Dvouciferné vítězství slávistických holek bylo zcela zasloužené.

Komentáře (6)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Slávistky rozdrtily fotbalistky Dukly Praha 13:0

  A.Lima     před rokem 12.10.2019 20:49 |  
  2 0

  Super holky !!!

 2. Re: Slávistky rozdrtily fotbalistky Dukly Praha 13:0

  Dobi     před rokem 12.10.2019 21:03 |  
  4 0

  Někdo by mohl říci - "povinná výhra". ale ta třináctka určitě není ve scénáři "musíš"! To už je třešnička či spíše jahůdka se šlehačkou na červenobílém dortu! A teď ve středu proti Arsenalu tím historickým: Hrrrr ha ně!.

 3. Re: Slávistky rozdrtily fotbalistky Dukly Praha 13:0

  Wulfstan (přítel SN)     před rokem 12.10.2019 22:14 |  
  2 2

  Já bydlet v Praze, tak na ženskej fotbal chodím možná víc, než na chlapskej. Holky, výborně!

  • Re: Slávistky rozdrtily fotbalistky Dukly Praha 13:0

   pehacko     před rokem 14.10.2019 13:27 |  
   1 0

   a budes je k sobe ty chlivaku lakat do hlediste na gauc!

 4. Re: Slávistky rozdrtily fotbalistky Dukly Praha 13:0

  Akuls     před rokem 13.10.2019 12:37 |  
  0 0

  Krásný referát, to si všechno pamatujete nebo používáte notes, jako Tarasov, či dokonce diktafon? Dovolím si ještě doplnit hráčky na lavičce: Votíková, Krejčiříková, Dědinová, Veselá, Kožárová, Sedláčková, Blackwood. Doufám, že si holky nechaly alespoň jeden gól na středeční zápas s Arsenalem a že Votíková s Blackwood budou v základní sestavě.

  • Re: Slávistky rozdrtily fotbalistky Dukly Praha 13:0

   kjandourek (admin)     před rokem 13.10.2019 14:28 |  
   0 0

   Mám ten dar paměti... :-)

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen