Ženský fotbal

Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

V prvním zápase osmifinále Ligy mistryň přivítaly slávistky v Edenu anglické šampionky z Arsenalu. Ty ukázaly svou kvalitu a potvrdily předzápasové předpoklady, když zaslouženě zvítězily na naší půdě 5:2. Slávistkám však patří dík za podařený závěr zápasu, kdy se nevzdaly ani navzdory nepříznivému průběžnému skóre.

Červenobílým bude v úvodním utkání bohužel chybět vykartovaná opora Tereza Kožárová, která je zatím nejlepší střelkyní v Lize mistryň. Na hrotu útoku ji nahradí Čechoameričanka Franny Černá. V brance dostává opět důvěru Lukášová před Votíkovou. Oproti odvetě předchozího kola s Hibernian Ladies tentokrát dostane v základní sestavě na pozici levého křídla přednost Szewieczková před Khýrovou.

Ženy Arsenalu jsou na rozdíl od jejich mužských kolegů nejúspěšnějším anglickým týmem, když ovládly dva poslední ročníky tamní soutěže. Do Prahy přijíždí v pozici výrazných favoritek (aktuální kurzy 10-6 -1,25). Slavia však ukázala, že se zvláště v domácím prostředí dovede vyrovnat i gigantům, když v předchozích letech dokázala remizovat s Lyonem a Bayernem. Nic tak není předem ztraceno!

Úvod zápasu však naděje domácích fanoušků rychle naboural. Hosté totiž do utkání vstoupili drtivou převahou, když se Slavia v podstatě celých prvních 10 minut nedokázala dostat s míčem u nohy přes půlku. Přes výraznou převahu hostí dokázaly naše hráčky svou obětavostí a snahou držet Arsenal na uzdě přes 20 minut. Když se zdálo, že nápor poněkud opadává, tak bohužel přišla hrubá chyba při zpracování míče v naší obraně a rychlá kolmice na Miedema, která prostřelila v úniku Lukášovou - 0:1. Co hůř, o minutu později promáchla naše brankářka odkop a tatáž hráčka soupeře si zopakovala gólovou radost, když snadno doklepla míč do prázdné branky - 0:2. Slávistky byly po dvou laciných inkasovaných brankách v krátkém rozmezí hodně psychicky dole a Arsenal na hřišti nadále dominoval. V 39. minutě dokázala Miedema zkompletovat hattrick, když dorazila odražený míč do odkryté klece sešívaných - 0:3. Hosté měli ještě několik dalších šancí, ale buď nás podržela Lukášová, nebo hráčky anglického mistra nemířily přesně. Poločasové skóre 0:3 bylo bohužel zasloužené. Slávistkám první dějství příliš nesedlo, když byly potrestány za dvě laciné hrubky v obraně. Arsenal pak prokázal svou špičkovou kvalitu. Jeho hráčky působily výrazně vyspělejším rychlostním i technickým dojmem.

Co hůř, slávistkám výsledkově nevyšel ani vstup do druhé půle, i když po herní stránce po změně stran působily přeci jen živějším dojmem. V 52. minutě nedokázala naše obrana vůbec zareagovat na hezkou kombinační akci Arsenalu a Miedema snadno vstřelila již svůj 4. gól v zápase do odkryté branky - 0:4. V 57. minutě přišel smolný zákrok Persson v našem vápně a po nešťastném brnknutí o nohu soupeřky se proti nám kopala penalta. Tu s přehledem proměnila Little a zvýšila již ze svého pohledu na 5:0. Slávistky se však ani za velmi nepříznivého stavu nevzdaly a bojovaly až do konce. Několik nadějných možností zůstalo ještě bez zakončení, ale v 70. minutě to přišlo! Po hezké akci našla ve finále střídající Khýrová Kateřinu Svitkovou, která se zblízka nemýlila, propálila Peyraud-Magnin a snížila na 1:5! Závěr zápasu se pak odehrával v otevřeném duchu, když slávistky dokázaly sympatickým výkonem vyrovnat hru. Co víc, na závěr přišla ještě jedna gólová radost, když v 88. minutě dokázala odraženou střelu dorazit do sítě Persson - 2:5! Naše hráčky tak ukázaly srdce a zápas nezabalily. Odměnou jim byly dvě vstřelené branky a potlesk z tribun. První hodinu ale na hřiště jasně vládl Arsenal, který ukázal svou velkou kvalitu a zaslouženě vyhrál tříbrankovým rozdílem.

Osmifinále - Středa 16. 10. 2019 18:30

Liga mistryň, 2019/2020
2 - 5
0 - 3
SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

71. Kateřina Svitková
88. Mia Persson

Arsenal W.F.C.
Arsenal W.F.C.

24. Miedema
26. Miedema
39. Miedema
52. Miedema
58. Little (pen.)

Komentáře (32)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal

  Dru Zeree     před 12 měsíci 16.10.2019 18:48 |  
  0 0

  Nějaký stream by nebyl? :)

  • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal

   Qope     před 11 měsíci 16.10.2019 18:55 |  
   0 0

   O2 to vysílá ... jenomže zrovna když to zapnu, dostaneme gol :-(

   • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal

    Wulfstan (přítel SN)     před 11 měsíci 16.10.2019 19:06 |  
    1 0

    Tak to už ten stream hledat a radši půjdu na pivo.

    • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal

     Qope     před 11 měsíci 16.10.2019 19:07 |  
     0 0

     hodně kazíme, za stav 0:2 muzeme být rádi :-(

 2. Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

  Akuls     před 11 měsíci 16.10.2019 19:36 |  
  0 0

  Proč nechytá Votíková?

  • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

   slaviator     před 11 měsíci 16.10.2019 19:44 |  
   0 0

   Po zranění

   • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

    Hofo78     před 11 měsíci 16.10.2019 19:48 |  
    0 0

    už ale chytala za repre...asi trenér nechtěl sahat do vítězné sestavy

    • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

     Akuls     před 11 měsíci 16.10.2019 20:51 |  
     2 3

     Zajímavé, ale jednak Arsenal není Dukla a jednak Szewieczková Khýrovou nahradila. Nechat sedět zkušenou gólmanku v takovém zápase, to mne tedy trenér Kolomazník hodně překvapil. Také že si ten 2. gól ve slávistické síti může připsat na svoje triko.

     • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

      Akuls     před 11 měsíci 16.10.2019 20:56 |  
      0 0

      Pardon, opravuji Khýrovou nahradila Blackwood.

 3. Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

  Andreas     před 11 měsíci 16.10.2019 20:10 |  
  1 0

  Tak alespoň čestnej gól :-)

  • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

   Andreas     před 11 měsíci 16.10.2019 20:20 |  
   1 0

   Nakonec dokonce dva :-) 5:2 už nevypadá tak hrozivě

   • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

    ColinSKS     před 11 měsíci 16.10.2019 20:23 |  
    0 16

    pentle ani náhodou a ty kiksy u dvou golu nas staly remiz.

 4. Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

  ColinSKS     před 11 měsíci 16.10.2019 20:10 |  
  1 21

  koukám na celou druhou půli a nevidím rozdíl kromě efektivity zakončení. holky hrají velice slušně, překvapila návštěva. škoda, ale nemáme se za co stydět.

  • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

   Alanor (admin)     před 11 měsíci 16.10.2019 21:27 |  
   7 2

   Tak se příště koukni na celý zápas, protože v první půli to byl pořádný kolotoč. A urážky tu v diskusi nebudou trpěny.

   • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

    Dobi     před 11 měsíci 17.10.2019 00:32 |  
    1 1

    Druhý poločas byl docela vyrovnaný. V 1.půli holky hrály na bránu,kde nás byla většina, ale západ snad držel dva políčasy ticha ještě za Káju...Při lize už to bývá jinak... Co to bylo za lidi?

    • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

     kjandourek (admin)     před 11 měsíci 17.10.2019 10:09 |  
     0 2

     Mě přišlo, že Západ (tribuna JW Maddena) byl docela slyšet.... Ticho bylo na východě a jihu a to hlavně proto, že tam pořadatelé diváky nepouštěli....

     Nenechal ses zmást tím, že tentokrát byla hlavní kamera na druhé straně než obvykle?

     • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

      Jachym     před 11 měsíci 17.10.2019 11:34 |  
      1 0

      Já jsem si chtěl sednout na své místo dole v sektoru 111, fakticky tedy ještě na Tribuně Sever, a vedle mě už byla jen betonová zídka, přes kterou jsem se nemohl dostat dále na východ. Přesto se na mě nerudný pořadatel obořil, jako bych pronesl a odpálil nebezpečnou pyrotechniku...:-))

      • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

       kjandourek (admin)     před 11 měsíci 17.10.2019 11:57 |  
       0 1

       Mě ten samý odlifroval do stodesítky :-)

   • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

    ColinSKS     před 11 měsíci 17.10.2019 14:25 |  
    2 9

    to jsem rád, že takové zásadové rozhodnutí padlo a všechny urážky mé osoby nebudou tolerovány. můj názor na mínisáře se ale nemění. díky!!

    • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 0:3 po 1. poločase

     Tvujmultinick     před 11 měsíci 17.10.2019 20:08 |  
     5 1

     ...každou větu začal slůvkem JÁ, každou větu končil slůvkem JÁ... (Olympic).

 5. Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

  Rozumbrada     před 11 měsíci 17.10.2019 01:39 |  
  0 2


  S troškou méně smůly to mohl být vyrovnaný zápas, ale holky byly oslabené o dvě nejlepší hráčky a někdy to prostě nevychází. Zejména pravá strana by potřebovala zlepšit v obraně i útoku.

  Bohužel ten první poločas zmrazil i velkou část diváků, ale přišlo jich hodně a děkovačka i přes krutou porážku stále bezvadná. Třeba holky při odvetě v Londýně i překvapí a zabodují.

  • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

   Jachym     před 11 měsíci 17.10.2019 09:38 |  
   1 2

   Velkou část diváků? Na oficiálkách jim asi vypadly tři nuly a uvádí, že nás tam kromě nás dvou už byli jen další tři...:-))

   • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

    LukySKS     před 11 měsíci 17.10.2019 09:47 |  
    0 0

    kolik teda bylo odhadem diváků?

    • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

     kjandourek (admin)     před 11 měsíci 17.10.2019 09:56 |  
     0 0

     Lehce přes pět tisíc

    • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

     Jachym     před 11 měsíci 17.10.2019 09:58 |  
     1 0

     Už to opravili a za číslo 5 přidali ještě 248 :-)

  • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

   bramburek (přítel SN)     před 11 měsíci 17.10.2019 13:17 |  
   4 0

   Pardon, ale naše nejlepší hráčka, a nejlepší fotbalistka ČR, je Kateřina Svitková...

   Jestli si měl na mysli Báru Votíkovou, a Terezu Kožárovou, tak to jsou zcela jistě taky výborný fotbalistky a včera hodně chyběly... troufám si tvrdit, že Bára by nějaký ty góly chytila, a ten šílenej kiks u druhýho gólu by taky neudělala... Tereza (před tímto zápasem dosavadní nejlepší střelkyně ženské LM) na hrotu chyběla velmi citelně... typově podobnou hráčku do útoku bohužel nemáme, a nebyly jsme schopný vepředu podržet míče, vyhrávat souboje, být nebezpečný ve vápně, dostat se do více šancí, apod. Kačka Svitková to tam neměla moc dopředu komu dávat...

   Myslím že s těma dvěma holkama v sestavě, bysme proti Arsenalu uhráli daleko lepší výsledek, klidně i plichťičku... ale holky zaslouží poděkování za reprezentaci Slavie v Evropě v dosavadních ročnících... jen škoda, že od příští sezóny přijdeme právě o Kateřinu Svitkovou, to bude velký oslabení...

   • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

    kjandourek (admin)     před 11 měsíci 17.10.2019 13:59 |  
    2 1

    Katka je úplně jinde, než zbytek týmu.... řekl bych i úplně jinde než zbytek republiky... Včera se trochu utápěla v kličkách, což bylo dáno právě tím, že to neměla komu dát, respektive kam hru přenést...

    To souviselo s absencí Terezy Kožárové - Franny Černá se svou menší postavou byla na hrotu hrozně odříznutá, silové souboje neměla proti přesile šanci vyhrát a bohužel neměla na soupeřky ani rychlostně, aby bylo možné hrát dlouhé balóny do prostoru...

    V tom byl bohužel největší rozdíl - všechny soupeřky byly rychlejší ve startu na balón, ve sprinterských soubojích dokonce o parník... jakmile nebyl balón milimetrově přesný, dokázaly se k němu dostat dříve, přestože k němu měly původně dál... V tomhle se jim mohla rovnat jenom levá obránkyně - černá gazela Selena Blackwood... jenomže ta zase má pravou nohu jenom na opírání, takže té rychlosti nedokáže vždy využít...

    ještě Petra Divišová svým zarputilým, buldočím - z mého pohledu trochu klučičím - stylem běhu dokázala balón sebrat a zatáhnout po křídle..

    U Báry Votíkové si nejsem jist, jestli už jí Lukášová v hierarchii nepřeskočila.. protože na lavičce normálně byla, už snad i letos chytala - minimálně proti Liberci... Ta chyba tedy tomu moc neodpovídá...

   • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

    Rozumbrada     před 11 měsíci 17.10.2019 14:06 |  
    1 0


    Měl jsem napsat "dvě z nejlepších" -- Svitková je samozřejmě dlouhodobě top, já ale měl na mysli současnou formu Kožárové, která je ohromná; škoda, že není mladší, pak by mohla mít budoucnost srovnatelnou se Svitkovou.

   • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

    SKS JWM     před 11 měsíci 18.10.2019 06:51 |  
    0 0

    Tereza Kožarova v tomto zápase stala za dvě žluté karty.Psalo se to už po zápase ze škotkama.Proto nemohla nastoupit do zápasu v Edenu. V odvetě na Arsenalu určitě bude hrát.

 6. Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

  Jachym     před 11 měsíci 17.10.2019 09:27 |  
  2 2

  Splnil jsem předsevzetí a byl jsem se na naše holky konečně podívat. Byl jsem natěšený po zhlédnutí zápasu se Skotkami, takže včerejší zápas mě zase poněkud uzemnil. Rozdíl oproti mužskému fotbalu, ale i jen proti včerejšímu soupeři, byl zejména v první půli propastný. I když paradoxně první dva góly jsme dostali, když holky konečně párkrát přelezly polovinu. Bohužel jsem musel odejít dříve, takže jsem neviděl ani naše dva góly. Sympatické bylo, že diváci naše holky (z nichž mnohé kromě fotbalu pilně studují) nezatratily ani po kiksech, které vedly ke gólům. P.S.: Já vím, že přechylování se stává pro mnohé čím dál víc eklhaft, ale stejně mi docela trhá uši spojení (i když formálně pravděpodobně správně) "rychlá kolmice na Miedema", kde si představuji nějakého šikovného Miedema, jak dává našim holkám gól za gólem. Ale my zase máme např. svou/svého Smetana, takže je to asi jen o zvyku:-)

  • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

   ColinSKS     před 11 měsíci 17.10.2019 14:27 |  
   0 7

   první poločas byl zbytečně pod respektem. kdyby hrály jako posledních 30 min. kdy soupeř nestíhal, tak by remiza byla. argument o oddychu po vedení 5:0 je stejný jako argument, že holky měly moc velký respekt

  • Re: Liga mistryň: Slavia - Arsenal 2:5

   belmis (přítel SN)     před 11 měsíci 17.10.2019 20:28 |  
   3 0

   Na holky tam byly i hezké akce na pohled. Ale samozřejmě, že se s dospělým fotbalem nedá srovnávat. Viděl jsem vyrovnaný přátelský zápas mezi reprezentací žen ČR a Teplicemi U15, který skončil 1-1.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen