Ženy: Slavia - Sparta 3:2

Slávistky dokázaly udolat Spartu i ve druhém derby, tentokrát na domácí půdě v poměru 3:2. Doplněno o reportáž ze zápasu.

Úvod zápasu nabídl vyrovnaný a hodně soubojový fotbal. Přes počáteční absenci šancí padla první branka utkání poměrně brzy. A to po nenápadné akci. Sparťanky rozehrály přímý volný kop, míč se ve vápně několikrát odrazil, až se nakonec ocitl před Ringelovou, která dokázala prostřelit Votíkovou. Hodně smolný úvod pro dámy v sešívaném. Úvodní trefa však ráz hry nezměnila a nadále se hrál bojovný fotbal hlavně ve středu hřiště. Vyrovnávací gól Slavie naštěstí přišel poměrně záhy a opět jako blesk z čistého nebe. Sparta propadla ve středu pole a domácí hráčky vyrazily do přečíslení 3 na 2, které ukončila Bertholdová hrou rukou ve vápně. Sice nechtěně, ale paže byla zjevně od těla. Nařízenou penaltu pak s přehledem proměnila Svitková a srovnala na 1:1! V závěru poločasu pak slávistky přimáčkly své soupeřky před jejich pokutové území. Když už se zdálo, že hosté nápor přečkají, tak v nastaveném čase propálila Dorsey střelou o zem Khýrová - 2:1! Hned poté se pískal konec první půle.

Slávistky vstoupily dobře i do druhého dějství, paradoxně ale přišlo vyrovnání. Jestliže první gól v naší síti byl hlavně zásluhou smůly, tak u druhého už šlo o nedůraz při bránění standardní situace. Naše hráčky nedokázaly odvrátit vysoký míč, ten zůstal ve vápně, kde ho za záda Votíkové pohotově napálila Bertholdová - 2:2. V 64. minutě přišla na hřiště Veselá za Divišovou a hned po minutě pobytu na hřišti se stala hrdinkou zápasu! Denisa dostala dobrý míč do otevřené obrany soupeře a ze strany postupovala směrem k vápnu Dorsey. Situaci se rozhodla řešit střelou a z nelehké pozice z hranice vápna míč dokonale zakroutila do vinglu! Výstavní rána znamenala vedení Slavie 3:2! Sparta se ve zbytku zápasu snažila se zápasem něco udělat, ale při riskantní hře hrozila z brejků především Slavia. Zvláště souhra střídající Černé se Svitkovou volala po trefě, ale druhá jmenovaná dostala míč před prázdnou branku příliš dopředu a ve skluzu pálila jen těsně vedle! Hráčky ani příznivce sešívaných to však mrzet nemuselo, protože Slavia již vedení udržela a zvítězila i ve druhém derby letošního ročníku ligy žen!

9. kolo - Neděle 27. 10. 2019 14:30