Liga mistrů

Slavia - Inter 1:3

Slavia podlehla v Edenu Interu Milán 1:3 a před posledním zápasem ve skupině už má jistotu, že skončí poslední a na jaře v Evropě hrát nebude. Jedinou branku Slavie vstřelil Tomáš Souček z penalty, za hosty se dvakrát trefil Lautaro Martínez a jednou Romelu Lukaku.

Přesto, že nedokončil předzápasový trénink, mohl Ondřej Kolář nastoupit v základní sestavě, jediným překvapením v sestavě tak bylo zařazení Josefa Hušbauera místo možná očekávatelnějšího Ibrahima Traorého. Hostům chyběli zranění střední záložníci Sensi s Barellou, místo nich nastoupili Valero a Vecino. Slávisté začali zápas velmi dobře, nepouštěli soupeře k míči a sami si vytvořili v první pětiminutovce dvě dobré šance. Nejprve Souček střílel zpoza vápna mimo bránu, jen o chvíli později po zisku míče centroval Ševčík a našel ve vápně Hušbauera, ten hlavou mířil k tyči, kterou minul jen velice těsně! Na druhé straně zahrozil Lautaro Martínez, kterého nečekanou přihrávkou našel Valero, naštěstí také minul branku. Pak se hrál vyrovnaný zápas bez šancí, až přišel konec 19. minuty, nákop za obranu, kde Frydrycha předběhl Lukaku a donutil jej k chybě, Lukaku pak udržel míč proti dalším dorážejícím bránícím hráčům a našel ve vápně Martíneze, který se nemýlil - 0:1. Obraz hry se vstřelenou brankou nezměnil, slávisté drželi míč, kolem vápna soupeře ale měli problém něco vymyslet. Ve 27. minutě ale vybojovali výborným napadáním rohový kop, který zahrál Hušbauer, našel Frydrycha, který ale hlavičku poslal mimo tři tyče. O minutu později vybojoval výborně míč Bořil, sešívaní dohráli akci do druhé strany na Coufala, ten zpětnou přihrávkou našel Masopusta, který přestřelil. V 31. minutě střílel Hušbauer po zemi do náruče Handanoviče. V 35. minutě dostali slávisté míč do vápna centrem Coufala na Olayinku, ten upadl, sudí ale nechal pokračovat ve hře. Jen o pár vteřin později fatálně chyboval Frydrych, který nabídl míč Martínezovi, ten předložil Lukakuovi před prázdnou bránou a bylo to 0:2. Ovšem jen na chvíli, rozhodčí Marciniak byl povolán k videu, vrátil se k zákroku na Olayinku a rozhodl, že Slavia bude kopat penaltu, branka Lukakua tak logicky neplatila. K penaltě se postavil Souček a proměnil - 1:1! Do konce poločasu už k žádnému ohrožení branky nedošlo.

Druhý poločas začali lépe hosté, po sérii chyb slávistů se do vápna Slavie dostal Godín, ale zvolil něco mezi přihrávkou a střelou a nenadělal Kolářovi problémy. O chvíli později centroval Candreva, Lukaku zakončoval patou těsně vedle, navíc se mával i pískal ofsajd. Hráči Interu se pohybovali o poznání lépe než v prvním poločase a dělali slávistům velké problémy, Brozovič v 55. minutě z hranice vápna střílel nad bránu. V 63. minutě střílel z dálky Masopust, jeho tečovaný pokus se snášel pod břevno a Handanovič se musel hodně natáhnout, aby míč vyrazil na roh. Po něm se ke střele z 20 metrů dostal Traoré a neminul o moc. O dvě minuty později se na druhé straně pěkně uvolnil Candreva, centrem našel Lukakua, který nastřelil břevno! Uběhly sotva tři minuty a břevno za Kolářem zvonilo zase, tentokrát po střele Brozoviče z voleje z hranice vápna. V 73. minutě chybovali hosté a Masopust šel sám na Handanoviče, jak je však pro Slavii ve skupině Ligy mistrů letos typické, ve vyložené šanci selhal a nastřelil jen Handanoviče. Na druhé straně se ke střele z 20 metrů dostal Martínez, těsně minul. Tečovaný pokus Valery pak chytil Kolář. Na přímý kop Ševčíka si naskakovali Frydrych s Traorém, míč skončil nad bránou. Na druhé straně po naprosto jednoduché akci vyhrál hlavičkový souboj Lukaku na Martíneze, který šel sám na Koláře, obstřelil jej i s bránou. To, k čemu se schylovalo celý poločas, nastalo v 81. minutě. Frydrych opět chyboval, tentokrát podkloul na polovině hřiště a Lukaku šel sám na Koláře, kterému nezbylo nic jiného než vyběhnout, Lukaku ho oběhl a dovezl míč až do brány - 1:2. Vyrovnat mohl vzápětí Souček, ke kterému se dostal míč po rozehraném přímém kopu ze strany, jenže snad z pěti metrů minul bránu. V 88. minutě definitivně rozhodl zápas Martínez, který byl po centru Lukakua úplně volný před Kolářem a z voleje neměl problém rozvlnit síť - 1:3. V nastaveném čase nejprve Souček neproměnil další solidní šanci po centru na zadní tyč a poté ještě Lukaku přidal čtvrtý gól, který byl následně odvolán videorozhodčím pro ofsajd u půlící čáry, zápas tak skončil 1:3.

Antonio Conte při zápase bouřlivě slavil dvě vstřelené branky svého týmu v poslední desetiminutovce a k zápasu novinářům řekl následující: "Musíme být spokojení a hrdí. Víte, jak je pro nás tahle výhra důležitá. Byly chvíle, kdy jsme si mysleli, že je zápas pro nás začarovaný. Situace z první půle, kdy jsme místo vstřelené branky inkasovali, nás znervóznila, a nervozita na hřiště nepatří. Musím poděkovat našim hráčům. Kluci to nevzdali do poslední chvíle a to je pro nás velké zadostiučinění. Podporovali nás i naši fanoušci od začátku do konce. Slavia hraje v Lize mistrů jinak než v lize, první zápas proti Slavii nás soupeř velmi překvapil. Včera jsem měl velkou důvěru v hráče. Čeká nás ještě Barcelona, to je velký klub s dobrými hráči. Skupina není jednoduchá. Myslím, že hráči zápas správně prožívali, snažili jsme se zvýšit intenzitu a tempo, druhý poločas ukázal, že opravdu chceme vyhrát. Naši útočníci nejsou hotové produkty. Lukaku je ještě neobroušený diamant, musíme ho ještě opracovat. Lautaro se také zlepšuje, hráči začínají chápat určité situace. Naši útočníci jsou stále mladí, musíme s nimi dále pracovat a mohou se ještě lepšit a věřím, že se ještě zlepší. Dnes večer jsem byl klidný, zápas se odehrával tak, jak měl. Chlapci věděli, co dělají. Věřili jsme, že se zápas obrátí v náš prospěch. Barcelona i Dortmund tady trpěli, Slavia je silný tým, jsou tu silní hráči, loni hráli čtvrtfinále Evropské ligy. Ale my jsme ukázali, že jsme velice kompaktní."

Jindřich Trpišovský musel komentovat třetí domácí porážku svého týmu v základní skupině Ligy mistrů: "Zápas se vyvíjel trošku jinak, než jsme chtěli. Měli jsme hodně ztrát. Postupem času jich bylo víc a víc, to byla voda na mlýn Interu, který se opíral o dva skvěle hrající útočníky. Dostával se do více brejkových situací, než jsme chtěli. My jsme dvě slibné situace neproměnili a dal gól z první šance, kterou měl. Ve druhém poločase šel výkon Interu nahoru a náš naopak dolu. Trefili dvakrát břevno, mohli rozhodnout i dříve. Dnes byl Inter lepší, byl nebezpečnější v poslední třetině hřiště. Mrzí nás, že za stavu 1:1 jsme dostali gól ze situace, kdy šel soupeř sám na bránu. Chvíli předtím jsme měli podobnou šanci my a neproměnili jsme ji. Když má soupeř šest nebo sedm gólových šancí, tak nemůžeme na téhle úrovni uspět. Dnes byl Inter velmi koncentrovaný, daleko lepší než v prvním zápase s námi, šel hodně nahoru. My jsme ztráceli míče v situacích, ve kterých jsme je v předchozích zápasech neztráceli. Chtěli jsme mít zápas ještě víc pod kontrolou, chtěli jsme je zatlačit tak, aby měli pět obránců vzadu, připravit si situace jako při té penaltové situaci. To se nám povedlo jen málo. Zůstávali jsme na jedné straně, nepřenášeli jsme hru. Inter hrál vyloženě pragmaticky, na výsledek, překopávali nám pressing dlouhými míči na Lukaka, který je z 90 % uhrál. Inter byl hodně pracovitý, běhavý, vytvářel velký tlak na naše hráče při práci s míčem. Dnes Lukaku a Lautaro hráli skvěle, když se jim daří, je strašně těžké je bránit. Když se nachomýtnete k chybě a je po ní velká šance, nehraje se vám dobře. Trochu jsme zvažovali střídání Frydrycha v poločase, ale chtěli jsme si střídání nechat pro jiné hráče, ale postupem času jsme museli střídat jinak. Málokterý tým hraje na dva tak kvalitní hráče nahoře vedle sebe. My jsme to v prvním zápase zvládli skvěle, dnes hůře, ale soupeř hrál o mnoho lépe, Lukaku ukázal prvotřídní kvalitu. V tuto chvíli jsem zklamaný ze zápasu, co jsme odehráli, takže nechci myslet na případné odchody hráčů. Jsme zklamaní, že jsme ani jeden domácí zápas nezvládli. Určitě nebudeme chtít tým oslabovat, budeme chtít vyhrát ligu a zase se dostat do Ligy mistrů. Tým U19 nám dělá radost, kluci hráli dobře, jsou tam zajímaví hráči, jsou tam dvě tři jména, o kterých uvažujeme pro přípravu, nicméně kádr pro jaro asi nebude tak početný jako je dnes, když budeme hrát jen ligu. Jsou tam dva hráči, co udělali velký progres během posledního půl roku plus Joao Felipe. Každý z těch prohraných domácích zápasů byl trošku jiný, těžko říct, proč jsme doma neuhráli nic a venku dva body. Možná soupeřům sedí víc hrát ze zataženější obrany a zajímá je víc výsledek než výkon. My doma neproměňujeme šance, vždy šel soupeř z první šance do vedení, to je pak těžké otáčet zápas v Lize mistrů. Než jsme dostali gól, tak jsme dnes podle mě hráli výborně. To zklamání ve mně je obrovské, největší za poslední dobu. Budu si pamatovat, že jsme doma prohráli tři zápasy, to je strašný pocit, cítím se prázdný. Věřili jsme, že nějaký bod doma uhrajeme. Při šanci Masopusta jsem doufal, že Masopust bude střílet po zemi, to jsme si pouštěli, že tam Handanovič pouští více branek. Když mají hráči čas na přemýšlení, tak mám pocit, že to je někdy na škodu. Na proměňování šancí musíme zapracovat, víme to a hráči to mají v hlavách. Nikdo není víc zklamaný než ten, který tu šanci nepromění. V těchto těžkých zápasech musí být hráči komplexní. Otázka je, jestli by se klasický útočník dostal do šancí, do jakých jsme se dnes dostali my, Masopust si tu svou šanci vydřel sám napadáním. Pro nás i hrotový hráč musí být komplexní, nechceme se dočkat chvíle, kdy budeme všichni pracovat na hráče vepředu. Náš styl je založený na tom, že do šancí se dostávají všichni. Znám týmy, co mají dvacetigólové střelce a jsou ve středu tabulky."

5. - Středa 27. 11. 2019 21:00