B-Tým

Béčko: Slavia - Benešov 1:2

V rámci druhého kola Letní ligy prohrála Slavia s Benešovem.

Už ve třetí minutě mohli jít hosté do vedení. Sirotníkova chyba v rozehrávce ale zůstala nepotrestána. Na druhé straně prchl při brejku Zeronik. Následně vyzval ke skórování Kneifela, nicméně zakončení dokázal Vrňák zblokovat. V 10. minutě zahrál Janoušek chytře rohový kop. Ve vápně se k zakončení dostal napodruhé Zeronik. Střela ale letěla vysoko nad. Další šance, tentokráte však na druhé straně, přišla po čtvrthodině hry. Kalod ve vápně sklepl na Turka. Jeho pokus branku červenobílých těsně minul. První branka byla k vidění v 17. minutě. Hlavičku Kneifela sice Rotbauer skvěle vyrazil, nicméně jako první se k odraženému míči dostal Vít a v lehké pozici nezaváhal – 1:0. Slávisté byli při chuti. Následné pokusy Kneifela a Langhamera ale dokázal Rotbauer zneškodnit. Ani hosté nechtěli zůstat pozadu. Střelu Pedra Sirotník ještě dokázal vyrazit na břevno. V následné skrumáži před brankou ale došlo k porušení pravidel a sudí nařídil pokutový kop. Exekuce se ujal zkušený Vrňák a srovnal na 1:1. Ve 25. minutě se pokusil o chytré zakončení Kalod. Útočník se zkušenostmi z nejvyšší domácí soutěže loboval ze 30 metrů Sirotníka. Nadějný pokus zastavilo až břevno. Na druhé straně srazil ve vápně Vrňák Zeronika a rozhodčí odpískal další pokutový kop. Rotbauer ale nedůraznou Křišťanovu střelu vyrazil. Ve 35. minutě hledal Jakub Vosáhlo Kaloda. Následná hlavička skončila těsně mimo. Ke konci prvního dějství na sebe opět upozornil brankář Benešova Rotbauer. Výrazný hráč poločasu jen podtrhl svůj skvělý výkon, kdy nadvakrát úspěšně vyřešil situaci před svou brankou.

Trenér Hyský se o poločase rozhodl sestavu okysličit a udělal hned devět změn. To se nicméně odrazilo na sehranosti. V 68. minutě zakončil v pokutovém území Slavie Jakub Vosáhlo. Toho ale zradil odraz míče a střela tak příliš rozruchu nepřinesla. Další změna skóre přišla až v 75. minutě. Zaváhání domácí obrany využil tandem Ježdík – Ondřej Vosáhlo. Druhý jmenovaný ve snadné pozici poslal své barvy do vedení. Druhý poločas mnoho příležitostí nepřinesl. Hra byla poznamenána vysokým množstvím chyb na obou stranách. Slávisté si tak souvislejší tlak vytvořili až na konci zápasu. Obléhání vápna soupeře ale žádnou vyloženou šanci nepřineslo a sešívaní tak podlehli v rámci Letní ligy Benešovu 1:2.

Sobota 30. 05. 2020 10:00