Baník Ostrava - Slavia 2:2

Zhuštěný program Fortuna ligy připravil červenobílým po utkání s nejbližším pronásledovatelem další těžkou zkoušku: cestu na stadion, na němž slávisté nevyhráli od podzimu 2015. Dalo se očekávat, že po náročném duelu s Plzní dojde k nějakým změnám v sestavě, nakonec trenér Trpišovský udělal tři: Na post defenzivního záložníka se místo Tomáše Holeše postavil Ibrahim Traoré, Lukáše Masopusta, o němž od podzimu víme, že během anglických týdnů hůře regeneruje, naskočil Patrik Hellebrand a v útoku místo náběhového Standy Tecla nastoupil fanoušky tolik vzývaný "zabiják do vápna" - Petar Musa. Slavia po neuvěřitelném závěru uhrála pouze bod.

Baník nastoupil s defenzivně laděnou sestavou, tři stopery doplňovali dva krajní beci. Exslávista Hrubý zůstal pouze na lavičce, na hrotu vykartovaného Šašinku nahradil hromotluk Smola, který se uvedl zbytečným faulem na Hellebranda. Slavia začala tak, jak se očekávalo, držela balón, využívala k rozehrávce Koláře a hledala skulinky v obranném postavení Ostravy. Během prvních deseti minut marně. ve 14. minutě Fillo předvedl na levé straně dvoufaul, kdy nejprve povalil provoda a vzápětí trefil do obličeje Stanciua. Rumunský internacionál se pomstil po svém: z ostrého úhlu místo centru nachytal Laštůvku v nedbalkách a otevřel tak skóre - 0:1! Slávisté však nestačili vedení ani pořádně oslavit, když přišlo vyrovnání: rohový kop propadl na zadní tyč a obránce Svozil propálil z ostrého úhlu Koláře - 1:1. Zápas se po výměně gólových standardek přiostřil. Musa ostře dojel Stronatiho, ten mu to při dalším útoku vrátil za žlutou kartu. Ze zápasu se pomalu stávala drsná válka o střed hřiště, šancí bylo pomálu, dopředu se tlačili spíše domácí. Přibývaly fauly a rohové kopy. Ve 40. minutě odvrácený roh sebral Hellebrand, jeho přízemní centr napálil Stanciu, Jánoš skluzem pokus zblokoval a bylo v akci video. Přestože v TV bylo vidět, že balón zasáhl ruku, penalta se nepískala. V první minutě nastavení unikl po levé straně Kuzmanovič a jeho centr zavíral na zadní tyči Fillo, jeho zpětnou hlavičku odvrátil Zima. První půle moc fotbalovosti nepobrala, dvě standardní situace stanovily nerozhodné skóre.

Do druhé půle už v červenobílém dresu nevyběhli Musa a Hellebrand, nhradili je Tecl a Masopust. Právě tihle dva rozjeli hned na začátku druhé půle akci, po níž Tecl centroval a odražený míč napálil o chlup vedle Masopust. Vzápětí Stanciu poslal skvostný pas na rozeběhnutého Tecla a asi jenom on tuší, preč hned z první nezkusil překonat Laštůvku, který poněkud netakticky vyběhl a zůstal na půli cesty, po zpracování mu už balón utekl a jeden ze stoperů slávistického forwarda zablokoval. Slávisté do druhé půle vstoupili výrazně lépe, přimáčkli Baník k pokutovému území. Stanciu se po rozehraném trestném kopu dostal ke střele zproza vápna, ovšem branku minul. Baník se nemohl dostat do hry, Tecl dostal žlutou kartu za faul na Potočného, který se s tím pokoušel něco udělat, vzápětí byl podobně ohodnocen zákrok Procházky na Masopusta. Stejně za chvíli dopadl i Potočný, který tvrdě doskočil pod nohy Masopusta. Baníkovcům se po patnácti minutách podařilo nápor Slavie otupit, trenér Kozel vzápětí přichystal střídání, když vysokého Smolu nahradil rychlíkem Reiterem. Ostrava začala hrát vysloveně na rychlé brejky. Místo šancí se množily nedovolené zákroky: Jánoš jí inkasoval za sestřelení Stanciua a takřka ihned opustil hřiště spolu s Kuzmanovičem, na hřiště vyběhli Kaloč  a Hrubý. Právě Kaloč hned jako první svůj počin inkasoval žlutou za přistrčení Bořila, který potom zboural Stanciua. Byla z toho zajímavá standardka, ovšem ani ta gólem neskončila, Stanciův pokus skončil na zdi. V 75. minutě Ševčík skvěle prostrčil balón na Masopusta, tomu se nepovedlo najít na malém vápně Bořila, akci zavřel Provod, ale jeho pokus nebyl ani střelou, ani přihrávkou - balón skončil u rohového praporku. Na závěrečných deset minut nahradil Traorého Holeš. Slavia stále tlačila, ale stále jí chyběla kvalita v závěrečné fázi. V 82. minutě se Slavia dostala ke třetímu rohovému kopu. ševčík našel za vápnem Stanciua, jeho bombu zastavila hradba těl. Vzápětí centroval Provod, zpoza vápna pálil Coufal, Tecl jeho nepovedenoý volej zvládl tečovat, ale na branku balón nenasměroval.  Ostravští na posledních pár minut poslali do hry zkušené borce Baroše s Fleišmanem a hlavně v osobě exreprezentačního veterána doufali v nějaký ten dotažený brejk. V 87. minutě se po zákroku na Stanciua vykartoval Jirásek, nebyl to úplně chtěný zákrok, leč slávistický tvůrce hry se hodně těžce zvedal ze země. Trenér Trpišovský okamžitě ještě před rozehráním poslal do hry Yusufa na místo Coufala. Během minuty si o žlutou hlasitě řekl i David Zima po zatažení ruční brzdy v podobě stažení rozbíhajícího se Filla. Sudí Berka nastavil pět minut. Hned na začátku nastaveného času Fleišmann drsně sestřelil Holeše. Hned po Kolářově nákopu inkasoval žlutou kartu i Yusuf, ovšem těžko říci za co, jeho hlavičkový souboj nevypadal nijak za hranou pravidel. Vzápětí Baroš zakopl o lajnu a sudí mu v touze po nedovoleném zákroku vyhověl, tři minuty z nastavení byly pryč a více se nehrálo, než hrálo. Pak ovšem přišla 94. minuta. Stanciu posunul balón doprava na Ševčíka, ten místo centru posunul míč pod sebe na Masopusta a jeho rána se zastavila v levém horním rohu - 2:1. Hned po rozehrání Tecl trochu nešikovně sundal Svozila a byla tu druhá žlutá i pro hráče Slavie. Domácí nacentrovali na zadní tyč a Procházkovu ránu dostal mimo tři tyče Kolář. Bohužel na rohový kop naběhl i gólman Laštůvka, ten centr minul, ale za ním nabíhající Stronati už ne - 2:2. Tvrdý zápas se spoustou žlutých karet a dvěma červenými, v němž Slávisté ve druhé půli soupeře zcela přehráli skončil remízou.

29. kolo - Středa 10. 06. 2020 18:00