Slavia - Plzeň 1:0

Slavia porazila Plzeň 1:0 brankou Petra Ševčíka a slaví mistrovský titul!

Trenér Trpišovský postavil téměř nejsilnější možnou základní sestavu, oproti té, která uhrála v posledním zápase s Plzní bezbrankovou remízu, chyběl jen Tomáš Holeš, kterého nahradil Ibrahim Traoré. Po zranění ze zápasu se Zlínem se vrátil do sestavy Ondřej Kúdela. Trenér hostů Adrian Guľa překvapil zařazením Milana Havla na pravý kraj zálohy, v útoku dostal přednost Tomáš Chorý před Jean Davidem Beauguelem. Poprvé od derby se Spartou mohlo navštívit zápas větší množství fanoušků Slavie a ti od začátku vytvářeli v Edenu v rámci možností důstojnou atmosféru odpovídající důležitosti zápasu. V úvodu zápasu měli více ze hry hosté, v páté minutě kopali ze strany první standardní situaci, obrana sešívaných odvrátila. V desáté minutě si slávisté vytvořili první tutovou šanci, Stanciu utekl po levém křídle a na malém vápně našel nabíhajícího Masopusta, ten z voleje trestuhodně přestřelil! Po této šanci sudí Zelinka zápas přerušil a čekalo se na rozplynutí dýmu z pyrotechniky. Jen o chvíli později centroval zprava Coufal, na hranici velkého vápna promáchl míč Stanciu. V 18. minutě inkasoval žlutou kartu za náběh do Ševčíka Tomáš Chorý. Až ve 20. minutě se zase k něčemu kloudnému dostali hosté, stoper Hejda dostal prostor, prošel nerušen až k velkému vápnu a poslal ránu nad bránu Koláře. Pak byla zase řada na slávistech, po chybě Buchy se dostal ke střele z úhlu Stanciu, zadní tyč však minul. Následovala fáze zápasu, ve které se oba týmy dostávaly k vápnu soupeře, občas i k centrům, ale obrany vládly a nepouštěly ofenzivy do zakončení. Ve 42. minutě kopala Slavia přímý kop skoro z hranice vápna, k míči se postavili Stanciu s Provodem. Prakticky z kroku vyslal střelu překvapivě Provod, čímž šokoval fanoušky i brankáře Hrušku, ten jen očima sledoval, jak se míč svezl po boční síti! Dva rohy Slavie v nastaveném čase nepřinesly ohrožení brány, poločas tak skončil stejně jako před dvěma týdny bezbrankovou remízou.

Do druhé půle vystřídal Chorého Beauguel, slávisté nastoupili beze změn. Úvod druhé půle se odehrával podobně jako poločas první, hra se přelévala ze strany na stranu, hrálo se v solidním tempu, ale šance nepřicházely. Až v 57. minutě se odvrácený míč vykulil z vápna k Bořilovi, ten poslal míč prudkou ranou nad bránu. V 63. minutě Beauguel na půlce jedním zákrokem vyřadil dva slávisty ze hry a hosté šli do výrazného přečíslení, které nevyřešil dobře Havel, obranný zákrok Zimy pak zablokoval Havel tak, že se míč odrazil směrem k bráně Koláře, kterou naštěstí o nějaký metr minul. V 69. minutě propukl Eden nadšením. Coufal potáhl míč po pravé straně, nepřesvědčivý obranný zákrok Brabce umožnil přihrávku na Masopusta, ten dovedl míč do vápna, zpětnou přihrávkou našel Ševčíka a ten poslal kulatý nesmysl nekompromisně do protipohybu Hrušky k tyči - 1:0! V 78. minutě to z 25 metrů zkusil Provod, prudká dána proletěla mimo šibenici Hruškovy brány. Až v 84. minutě se hosté dostali do nebezpečného zakončení, hlavičkoval Mihálik, ovšem Kolář míč jistě kryl. Na konci 90. minuty trošku zaváhal Kúdela a k hlavičce se dral střídající Hubník, v krkolomné pozici poslal míč mimo. Slávisté se zuby nehty bránili dlouhým nakopávaným míčům a nedokázali vepředu podržet míč, hosté se ale k zakončení nedokázali propracovat. Až v posledních dvou minutách se hosté připravili o čas nesmyslnými fauly a slávisté dovedli zápas k závěru na soupeřově polovině. Když sudí Zelinka definitivně foukl do píšťalky, tak mohly vypuknout oslavy - Slavia obhájila titul, vyhrála třetí titul za poslední čtyři sezóny.

2. - Středa 24. 06. 2020 20:00