Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 34. kolo

Slavia dojíždí ligu ve velké pohodě a navzdory četným změnám v sestavě vyhrála 3:1 na horké liberecké půdě.

Zápas v Liberci se povedl. Slavia mohla vyzkoušet netradiční rozestavení, otestovala si hráče, kteří tolik nehráli, nasadila i dva mladé debutanty z vlastní líhně a navrch vyhrála přesvědčivě 3:1! Snad jen fotbal nebyl úplně strhující a špičkový, ale to by chtěl člověk od nesehrané sestavy moc. A opět říkám, že bylo mnohem cennější otestovat hráče širšího kádru a jiné rozestavení než za rozhodnuté soutěže postavit co nejsilnější sestavu a hrát na výsledek. To můžeme příště při "superpoháru" se Spartou.

Co se týče nedělního zápasu. tak Liberec sice bojuje o evropské poháry, ale kvůli náročnému programu mu viditelně docházejí síly. Nabitý program po koronavirové pauze samozřejmě o to hůře dopadá na týmy s menší šíří soupisky. O to více když domácí válčili až do poslední chvíle o domácí pohár (který nakonec nezískali zejména kvůli rozhodčímu Královcovi a kiksu brankáře Knoblocha). A když tentokrát nebývale produktivní Slavia udeřila v první půle dvakrát ze standardky, tak i domácí trenér Hoftych v pozápasovém rozhovoru přiznal, že by o půli do hřiště radši hodil ručník. I tak se ale výhra z Liberce počítá. Zvlášť si cením toho, že hráči navzdory jistému triumfu v soutěži nic nevypouští a nedělají ze sebe "kocovinové šašky", jako to v nedávné historii předváděla Plzeň.

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Přemysl Kovář - 6 - Příliš práce neměl, u inkasované branky dělal, co bylo v jeho silách. Nájezd z mírného úhlu vyrazil, míč se však bohužel nešťastně odrazil k domácímu hráči před odkrytou branku.

Tomáš Holeš - 6 - Na netradičním postu stopera odehrál dobrý zápas. Prodlužoval míč při standardce před prvním gólem.

Michal Frydrych - 6 - Ze začátku možná působil trochu nejistě, ale brzy se do zápasu dostal a podal spolehlivý výkon.

David Zima - 6 - V obraně si vedl dobře. Zhruba po hodině hry ho obehrál Beran a dostal se ke střele, ale to byla jen výjimka.

Vladimír Coufal - 6 - Patřil k našim lepším hráčům. Známku mu trochu kazí neuhlídání náběhu Šulce před inkasovanou brankou. Ale přihrávka byla dobře načasovaná vzhledem k náběhu hráče, takže to měl těžké.

Ibrahim Traoré - 7 - Zápas se mu povedl. Dařilo se mu herně, když ve středu hřiště vyčníval a udržel a rozdal hodně míčů. Navíc si připsal i vstřelenou branku, když při standardní situaci dobře zavíral zadní tyč.

Patrik Hellebrand - 7 - Schytal několik tvrdších zákroků, má velký podíl na první trefě, když skvěle nacentroval ze standardky. Nižší tempo utkání a víc prostoru ve středu hřiště mu jako šikovnému technickému hráči vyhovovalo. Do budoucna se uvidí, jestli zvládne vynikat i v tvrdších a bojovnějších zápasech.

Oscar Dorley - 6 - Snad se pomalu zabudovává do týmu. Po povedeném zápase s Jabloncem zvládl v pohodě i duel s dalším severočeským klubem.

Daniel Kosek - 6 - Premiéru v lize zvládl v pohodě, i když výrazněji nezaujal.

Júsuf Hilál - 7 - Asi nejlepší zápas Júsufa v sešívaném, byť konkurence v podobě jiných povedených výkonů není velká. Júsuf se krásně trefil z trestného kopu, i když čisté svědomí nemohli mít ani brankář Liberce, ani hráči ve zdi. U Musovy trefy pak dobře vyhrál hlavičku a prodloužil míč za sebe. Jinak mi v mezihře přišel spíš průměrný a lepší okamžiky střídal s horšími. Post v útoku mu ale určitě sedí více než toulání ve středu zálohy. Trenér o něm po zápase prohlásil, že v něm stále vidí velký potenciál, já jsem ale skeptický. Júsuf je sice dobrý při hře hlavou a je vybavený i technicky při hře po zemi, zoufale mu ale chybí správný výběr místa a hladovost po gólech, která je u útočníka zásadní.

Petar Musa - 7 - Zase ukázal své špičkové zakončení. Trefa na 3:0 byla špičková. Žádné zavřené oči a rána poslepu, ale elegantní a přesný oblouček. Super! Pěkná byla i střela z první půle. Škoda jen zbytečné žluté karty, kvůli které Petar nenastoupí v posledním kole v derby.

Lukáš Masopust - 6 - Dostal se do jedné šance, kterou neproměnil. Jinak přispěl k herně zajímavému závěru zápasu, kdy přes více šancí inkasovala paradoxně jen Slavia. Mrzet to ale nemuselo.

Lukáš Provod - 6 - Svůj půlhodinový part zvládl v pohodě.

Nicolae Stanciu - 6 - Asi nejlepší ze střídajících hráčů. Jen škoda, že jeho důvtipně rozehraný přímý kop skončil na tyči.

Stanislav Tecl - 5 - V závěru měl další dvě dobré šance a opět neproměnil. Náběhově sice super, ale k čemu to je? Zvlášť když u té první není schopný ani přesně zpětně přihrát na dva nabíhající spoluhráče... U té druhé už to měl Tecl těžší, tam byl brankář hodně blízko.

Lukáš Červ není hodnocen, protože hrál příliš krátce.

4. - Neděle 05. 07. 2020 17:00

Fortuna liga - nadstavba, 2019/2020
1 - 3
0 - 2
FC Slovan Liberec
FC Slovan Liberec

80. Králíček

SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

34. Ibrahim Traoré
45. Abdalláh Júsuf Hilál
49. Petar Musa

Komentáře (9)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Hodnocení slávistů - 34. kolo

  Ernie     před 3 měsíci 07.07.2020 17:22 |  
  2 0

  Osobně mi na Jusufovi nejvíc vadí jeho fauly, když přijde na posledních 10 minut. A na tom se snad dá pracovat. Jinak třeba v hlavičkových soubojích u nás snad nemá konkurenci. A že by mu to fotbalově úplně nemyslelo a neuměl přihrát, to taky ne. Sorry, já ho mám rád. Obzvlášť jestli i jako Bahrajnec je schopný zapadnout do kabiny a pomáhat ostatním. Druhá věc by byla, jestli je často zraněný nebo jinak zápasu neschopný. Trpišovský o tom mluví, že tady bylo hodně důvodů, proč nemohl předvést, co v něm je. Jestli ho jen chrání před kritikou, je to fajn, jestli je tam něco víc a nevydrží hrát dva tři zápasy v kuse, pak by to byl problém a rozloučil bych se s ním.

  • Re: Hodnocení slávistů - 34. kolo

   Jachym     před 3 měsíci 07.07.2020 17:41 |  
   2 7

   Omlouval ho třeba i tím, že byl posledně po ramadánu fyzicky zanedbaný. To jako příště už unavený nebude? Do týmu zapadl sice evidentně dobře, ale na něm útočná hra stát nemůže. Musa má zabijácký instinkt, zoufale neproduktivní Tecl unaví skoro každou obranu svými náběhy, Júsuf ale nemá ani ten hlad po gólech, jak bylo správně řečeno. To pak vyjde vniveč i ta "rána, jak když kopne kůň", jak se o tvrdosti jeho střely vyjádřil trenér Trpišovský.

  • Re: Hodnocení slávistů - 34. kolo

   wimpy     před 3 měsíci 07.07.2020 22:08 |  
   0 0

   "V hlavičkových soubojích u nás nemá konkurenci" jako u nás ve Slavii nebo u nás v lize?

   • Re: Hodnocení slávistů - 34. kolo

    o5aradecek     před 3 měsíci 07.07.2020 22:35 |  
    4 0

    Nebo u nás na fóru. :-)

 2. Re: Hodnocení slávistů - 34. kolo

  zeleznik2     před 3 měsíci 07.07.2020 19:37 |  
  0 4

  Začnu z druhé strany. Případné posily: Nguyen těžko vyčítat první a třetí gól, ale ta střela Yúsufa se dala chytit,
  Karafiát myslím, že lepší než Kačaba, ale David Zíma je o 100% lepší, takže jsem rád, že jsme vybrali jej.
  Malinský nevím asi toho má plné zuby, odehrál snad všechny zápasy. Přesto 1 posílá pro podzim.
  Kuchta nehrál, ale má se k nám vrátit.

  Alanor hodnotil objektivně, Kovi prostě bez nuly zápas neodchytá, Alanor jen nezmínil nepokrytí Králíčka, které padá
  na vrub naší obraně, podobná nedůslednost jako v Ostravě. Yúsuf 1+1 asi hráč utkání, jen ten výkon je potřeba potvrdit, ve více zápasech.


  Komentář byl uživatelem upraven (08.07.2020 13:04) . Zobrazit původní komentář

  • Re: Hodnocení slávistů - 34. kolo

   Alol34     před 3 měsíci 07.07.2020 22:04 |  
   0 0

   Jak to víte, že Malinský k nám přestoupí na 100%

   • Re: Hodnocení slávistů - 34. kolo

    zeleznik2     před 3 měsíci 08.07.2020 13:03 |  
    0 0

    Nepřímo to potvrdil v rozhovor Trenér Trpišovský, samozřejmě, ještě záleží na financích.

 3. Re: Hodnocení slávistů - 34. kolo

  cvočkař Danda     před 3 měsíci 08.07.2020 08:58 |  
  2 0


  Dobré ráno všem.Hodnocení Alanova je jako ostatné vždy přesné.Zvednul bych jen známku Zimičovi a Musovi
  Snad po prvé se mě líbil i Jusův,především jeho hlavička na gól Petara
  S úctou k vám všem Danda

 4. Re: Hodnocení slávistů - 34. kolo

  gazza     před 3 měsíci 10.07.2020 05:00 |  
  0 3

  Jo celkem dobre ohodnoceni a o Teclovi se nema cenu bavit..Doufam ,ze bude met angazma kdekoliv jinde v pristi sezone.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen