Béčko: Admira - Slavia 3:1

K prvnímu utkání v nové sezoně nastoupil také B tým, který v početní nevýhodě nestačil na Admiru. Do zápasu naskočila i zkušená letní posila Šmíd.

První poločas dlouhou dobu žádnou výraznější akci nepřinesl. Domácí se nevyhnuli ve finální fázi nepřesnostem, slávisté zase ztroskotali na centrech. Výjimku v úvodu zápasu představovala šance Admiry z 13. minuty. Střela útočícího hráče ale skončila pouze na břevně. Hlavní události první půle byly k vidění až v závěrečné desetiminutovce. Domácí se šikovně prokombinovali obranou Slavie. Míč směřující do odkryté branky zastavila až ruka Švece. Následovala červená karta a pokutový kop. Zahálka ale orazítkoval pouze tyč. O tři minuty později se i slávisté dočkali penalty. K míči se postavil Křišťan, který jako správný kapitán unesl tíhu okamžiku a otevřel skóre zápasu. V reakci na vyloučení udělal trenér Jarolím, ještě před koncem poločasu, jednu změnu. Bártu nahradil Šmíd, který tak nastoupil ke svému prvnímu soutěžnímu utkání po svém návratu k sešívaným. Vedení hostů ale nemělo příliš dlouhého trvání. Ve 45. minutě si Slavia nepohlídala zadní vrátka a do otevřené obrany vtrhl Zahálka, který poslední akcí prvního dějství vyrovnal. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle vstoupila aktivněji Slavia. V 57. minutě si na centr naskočil Šmíd a těsně minul. Nicméně o dvě minuty později vytvořila slávistická obrana ve vápně nevídanou hrubku, kterou potrestal Panýrek a poslal své mužstvo do vedení 2:1. Stejný hráč mohl skóre v 76. minutě dokonce navýšit. Dalekonosný pokus ale skončil mimo. Stav utkání se tak znovu měnil až o čtyři minuty později. Surovčík svým odkopem nastřelil pouze Michala Douděru, od něhož se míč odrazil až do sítě – 3:1. Šance na korekci výsledku přišla ještě v úplném závěru. Zakončení Simy se ale mezi tři tyče nevešlo.

B tým tak v prvním kole ČFL sk. A prohrál ve venkovním utkání s Admirou 1:3. Další zápas je na programu 30. 8. proti Vltavínu.

1 - Neděle 23. 08. 2020 10:15