Evropská liga

OGC Nice: Orli na vzestupu

Klub z francouzské riviéry s orlem ve znaku je posledním soupeřem Slavie ve skupině C Evropské ligy. Jeden ze zakládajících celků Ligue 1 zažil největší úspěchy v 50. letech minulého století, ale zdá se, že nyní je opět na vzestupu.  

Perla Azurového pobřeží

Nice, z řeckého Νίκαια (latinsky Nicaea), založili na pobřeží Azurového pobřeží (fr. Côte d'Azur) obchodníci z původní řecké osady Massalia, (dnes Marseille). Pojmenovali osadu po řecké bohyni vítězství Niké, protože území vyrvali z rukou Ligurů, jednoho ze severo-italických kmenů. Doklady z archeologické oblasti Terra Amata ale říkají, že lidské osídlení tu bylo už před stovkami tisíc let a mimochodem právě odtud pocházejí nejstarší důkazy o používání ohně lidmi.

Během středověku a novověku se o vliv v Nice přetahovala italská a francouzská království nebo jiné útvary. Například Savojska během 16. století, dále jej dobyla např. armáda První francouzské republiky v roce 1792. V 19. století bychom našli Nice pod vládou Sardinského království, aby konečně podpisem Turínské dohody přešlo do rukou Francie. Proč se o Nice přetahovalo tolik států? Město má strategicky cennou polohu jako brány mezi územím dnešní Francie a Itálie, je velkým obchodním přístavem, a ve středověku nebyla zanedbatelná ani jeho vojenská síla.

Právě v devatenáctém století se stalo oblíbenou destinací britské aristokracie, která sem ve velkém jezdila na zimní pobyty. I proto naleznete v Nice třeba Anglickou promenádu (Promenade des Anglais). Zimní pobyty si na prosluněném pobřeží dopřávaly i další slavné evropské osobnosti a po vzoru Angličanů sem začala jezdit i aristokracie a honorace carského Ruska. I proto ve městě naleznete letoviska mnoha ruskojazyčných podnikatelů. Dnes je Nice hlavním městem francouzského departmentu Alpes-Maritimes a sedmou nejlidnatější oblastí Francie.

 

Les Aiglons

V roce 1904 založil markýz de Massengy d'Auzac Gymnastický klub Nice, přezdívaný prostě Le Gym. O čtyři roky později mladí členové klubu začínají trénovat i fotbal. O pár let později, v roce 1919 se spojili fotbalisté Le Gym s lokálním Gallia Football Athlétic Club a adoptovali jejich barvy – červenou a černou. Ve znaku klubu je ustanoven orel přejatý ze znaku města. Proto se klubu také přezdívá Orli – Les Aiglons. Ve dvacátých letech se Le Gym účastnili regionální jihofrancouzské ligy a konečně se v roce 1924 na počest olympijských her konaných ve Francii přejmenovali na Olympique Gymnaste Club de Nice. V letech 1931 a 1932 ještě stále jako amatérský oddíl dosáhli hráči Nice semifinále tehdejšího francouzského poháru.

 

Profesionalizace s českou stopou

Během třicátých let se klub postupně profesionalizoval. V letech 1935–1938 za klub nastupoval český obránce Karel Kudrna, bývalý hráč Sparty, Pardubic a SK Náchod. Poslední rok svého působení se stal dokonce hrajícím trenérem klubu. Před druhou světovou válkou však jeho stopa končí. V Česku už k žádnému zápasu nenastoupil a zahynul pravděpodobně v roce 1961 během dopravní nehody na Jižní Moravě. Za války hráči Le Gym nastupovali v mužstvu Vichystického režimu. V roce 1945 Les Aiglons zopakovali semifinále Coupe de France a v roce 1948 se poprvé dostali do první, celostátní ligy pod vedením rakouského trenéra s českými kořeny Antona Marka. Postup byl také poslední úspěch tehdejší místní velké fotbalové hvězdy, která v Nice hrála v letech 1937–1948. Joaquín Valle Benítez, za Les Aiglons nastoupil do 407 zápasů a v nich vstřelil 339 branek.

 

Slavná léta padesátá

Netrvalo dlouho a Les Aiglons slavili obrovské úspěchy. V sezoně 1950/1951 pod vedením nového trenéra Jeana Lardima vyhráli první ligový titul v historii klubu po obrovské bitvě na dálku s Lille. Nice vyhrálo přes stejný počet bodů díky většímu počtu vyhraných zápasů. O rok později navíc Le Gym titul obhájili a k triumfu přidali i vítězství v Coupe de France. Stali se tak prvním klubem, který kdy obhájil domácí titul a také prvním klubem, který vyhrál v sezoně double.

Nice titul dokázalo získat ještě v sezonách 1955/1956 a 1958/1959. Ke čtyřem titulům ve čtyřech letech si v klubu počítají ještě dvě výhru v Coupe de France, k té první přidali další pohár v sezoně 1953/1954. Všechny tyto úspěchy dosáhl tým postavený okolo defenzivního argentinsko-francouzského esa Pancha Gonzáleze, který se tak stal absolutní klubovou legendou.

 

Cesta do nového tisíciletí

V šedesátých letech se Nice potáceli v nevyrovnaných výkonech. Jednou byli druzí v Ligue 1 (1968), podruhé sestoupili do nižší divize (1964, 1969). Tuto kocovinu po veleúspěšné době minulé utnul až nástup nového klubového vedení, které angažovalo francouzské hvězdy své doby, mj. i reprezentanta Jean-Marca Guilloua. Tým pokaždé bojoval o titul, několikrát vyhrál podzimní část ligy, ale konečné vítězství mu pokaždé uniklo, i přes další druhá místa v letech 1973–1976. Po prohraném finále francouzského poháru v roce 1978 se úspěšný tým rozpadl a o pár let později spadl klub do druhé ligy.

Osmdesátá a devadesátá léta se nesla ve znamení postupů a sestupů z Ligue 1, a to i přes výhru v Coupe de France v roce 1997. Nice, tou dobou sestupující do druhé ligy, prošlo do finále přes druholigové soupeře a nakonec vyhrálo na penalty nad slaboučkou Bastiou. Teprve v roce 2001 se Les Aigles dostali znovu do první ligy a i přes finanční těžkosti se v ní udrželi. V roce 2005 se Nice dostalo do finále ligového poháru, ale i s hráči jako Hugo Lloris, Loïc Rémy nebo Ederson neuspělo. OGC se místo úspěšné vlny znovu propadl do finančních problémů, vyvolaných spory mezi vlastníky. Klub zachránila až akvizice části akcií ze strany místního podnikatele v realitách a IT, Jean-Pierra Rivèra v roce 2011. Ten nejenže zaplatil klubové dluhy, ale investoval i do nového tréninkového zázemí a udržel v týmu nejlepší hráče.

 

Změny majitelů v turbulentní době

V roce 2013 otevřel OGC Nice nový stadion Allianz Riviera pro 35 tisíc diváků, který nahradil původní Stade du Ray z roku 1927. Také se podíval poprvé po dlouhé době do pohárové Evropy, tato epizoda ale neměla dlouhého trvání, neboť byl vyřazen v Play-off Evropské ligy Apollonem Limassol po výsledcích 1:0 a 0:2. Pod koučem Claudem Puelem se klubu velmi dařilo, v sezoně 2015/2016 skončil dokonce 4., jen dva body za příčkou zajišťující Ligu mistrů.

Po této sezoně přišla naprosto zásadní zpráva pro všechny příznivce Les Aigles. Dosavadní většinový vlastník Rivère a další podílníci dosáhli dohody s novými investory, čínskými podnikateli zastoupenými ve dvou firmách. Těm postoupili 80% podíl akcií v klubu. Jako kouč byl jmenován švýcarský expert Lucien Favre a z Liverpoolu přišel jako volný hráč enfant terrible Mario Balotelli, což dokumentovalo finanční vzestup klubu. Po nehodách s novými majiteli však dosavadní veleúspěšný prezident Rivère rezignoval na svůj post. Výsledky klubu tak neodpovídaly jeho ambicím, vždyť v Evropě díru do světa neudělal a i přes počáteční úspěch v domácí soutěži nakonec nevedla akvizice k dlouhodobým sportovním cílům.

Jean-Pierre Rivère však zůstal ohledně klubu činný i přes rezignaci na svou pracovní pozici. Pravděpodobně kvůli problémům s financováním čínští majitelé v čele klubu dlouho nevydrželi. V létě 2019 proběhla světovým tiskem zpráva, že rozhodující podíl v OGC Nice kupuje miliardář Jim Ratcliffe prostřednictvím svého chemického gigantu Ineos. Ten před nějakým časem výrazně investoval do sportovního odvětví koupí cyklistické stáje Sky. Spekulovalo se také o Ratcliffově zájmu o koupi Chelsea poté, co byl Romanu Abramovičovi zakázán vstup do Spojeného království. Po akvizici Ineosem se do čela Les Aigles opět posadil staronový prezident Rivère.

 

Výsledky posledních let

V přelomové sezoně 2015/2016, která Le Gym katapultovala do Evropy a zajistila zájem čínských investorů, skončil klub na již zmíněném 4. místě Ligue 1. O rok později, v sezoně 2016/2017 dokonce v Nice vybojovali kvalifikaci do Ligy mistrů konečným 3. místem. Jenže poté klub čelil výsledkovému propadu znamenajícímu 8., 7. a konečně 5. místo loni.

V evropských pohárech se francouzský tým letos představuje počtvrté od roku 2013. Po již zmiňované porážce od Apollonu Limassol se v Evropské lize představil až v sezoně 2016/2017, jenže mezi Schalke 04, Krasnodarem a Salzburgem nepotvrdil konkurenceschopnost a skončil na posledním místě skupiny. Jinak tomu bylo o rok později, kdy v třetím kvalifikačním kole Ligy mistrů přešli Les Aigles přes Ajax na góly venku (1:1, 2:2), poté je z play-off vyřadila Neapol (0:2, 0:2), ale ve skupině Evropské ligy si dokázali zajistit druhé místo dvěma výhrami se Zulte Waregem (3:1 a 5:1) a výhrou s Vitesse Arnhem (3:0). Naopak body ztratili po venkovní prohře v Arnhemu a dvou porážkách od Lazia. Poprvé v tomto tisíciletí se tak dostali v Evropě do jarních bojů, kde však rychle ztroskotali na Lokomotivu Moskva (2:3, 0:1).

 

Nice dnes

Nyní tým z Azurového pobřeží trénuje bývalý skvělý fotbalista Patrick Vieira. Ten přebral tým po Lucienovi Favrem v létě 2018. Předtím sbíral zkušenosti jako trenér mládeže v Manchesteru City, kde také odkoučoval 22 zápasů na lavičce áčka. Následně se přesunul do filiálky Cityzens v New Yorku, kde ve třech sezonách odtrénoval 90 zápasů. Během let v Americe i během počátků ve Francii vybrousil svůj trenérský rukopis a nabral mraky zkušeností. Právě on byl důvodem, proč Mario Balotelli v dresu Les Aigles tak překvapivě dobře šlapal. V Nice rád využívá formaci 4-1-4-1, loni však výrazněji přesedlal na klasických 4-2-3-1 s proměnou krajních záložníků v útočníky během útočné fáze hry. Během prvních dvou let působení v klubu se výrazně soustředil na propracovanou defenzivu, nyní již s naučenými postupy vzadu věnuje čas ofenzivě, což potvrzují i různé statistiky z loňské sezony. Více o manažerském stylu Patricka Vieiry naleznete na webu Total Football Analysis v odkazu pod článkem.

Letos OGC Nice odehrál devět ligových zápasů s bilancí 5/2/2 a skóre 14:10, což při 17 bodech stačí na průběžné 4. místo. Nejvyšší výhry si Le Gym připsali venku proti SCO Angers v posledním kole (3:0) a taktéž venku proti Saint-Étienne (3:1). Nejvyšší prohra byla v Paříži (0:3) a doma s Montpellier (1:3). S konkurenty o příčky zajišťující kvalifikaci do Evropy, Lille, doma remizovali 1:1.

V Evropě se zatím letos představili Francouzi dvakrát. Utrpěli nepovedenou premiéru v Leverkusenu, kde zkoušeli rozestavení 3-5-2 a dostali výprask 2:6. Poté doma porazili Hapoel Beer Sheva 1:0

 

Kádr

Áčko Les Aigles má na soupisce 26 hráčů, jejichž průměrný věk je pouze 23,5 let. Složením kádru jde o klasický francouzský tým této doby. Cizinců na soupisce naleznete polovinu, ale pouze čtyři Francouzi nedisponují dvojím občanstvím. Podle Transfermarktu je hodnota týmu 193,95 mil EUR. Tým pod novým majitelem výrazně investuje do posil, zatímco v létě nepustil žádnou oporu, přivedl hned čtyři hráče dražší 4 mil EUR a utratil o 8 mil EUR více, než čítal jeho příjem z odchodů z klubu.

Kapitánem je velezkušený brazilský stoper Dante (#4, 37 let). Doposud odehrál téměř vše, jenže před utkáním se Slavií si v lize způsobil těžké zranění křížového vazu. Plánovaný návrat tohoto veterána, který má na kontě 133 zápasů za Bayern Mnichov a mezi jehož úspěchy patří vítězství v Lize mistrů a 4x titul v Bundeslize, je někdy v příštím roce, tudíž jeho povinnosti budou muset splnit jiní.

Nejdražší kmenový hráč OGC je Kasper Dolberg (#9, 23 let). Dánský supertalent přišel do Nice loni v létě za rekordních 20 milionů EUR z Ajaxu, se kterým se dostal do semifinále Ligy mistrů, vyhrál ligu i domácí pohár. Dánský reprezentant (20 startů, 5 gólů) loni odehrál v Nice 28 zápasů s 11 góly a 3 asistencemi, letos stihl zatím 7 startů a 3 góly. Od hráče, který v Nizozemsku za téměř 120 zápasů zvládl v každém druhém vyrobit gól, se na jihu Frnacie očekává trochu více.

Střeleckou reputaci si okamžitě po letním přestupu udělal Amine Gouiri (#11, 20 let). Mladý křídelník přestoupil z vyhlášené akademie Lyonu za 8 mil EUR, už nyní má však cenovku skoro dvojnásobnou. V devíti ligových zápasech zvládl z pozice levého křídla či útočníka 3 branky a 3 asistence, v Evropě za 79 odehraných minut dva góly: Jeden do sítě Leverkusenu, jedním rozhodl duel s izraelským soupeřem. Letos je průběžným nejlepším střelcem klubu.

Další letní posila, defenzivní záložník Morgan Schneiderlin (#6, 30 let), okamžitě zapadl do základní sestavy. Francouzký reprezentant (15 zápasů) mj. vyhrál Evropskou ligu, FA Cup a League Cup s Manchesterem United, za který hrál do roku 2017. Poté působil tři roky v Evertonu, než se letos přesunul do Nice za 2,23 mil EUR, přestože jeho tržní hodnota je více než čtyřnásobná. V červenočerném dresu zatím odehrál všechna utkání kromě duelu s Nantes.

Velmi důležitou postavou ve středu hřiště je záložník Pierre Lees Melou (#8, 27 let). Ten hrál do svých dvaadvaceti pouze v divizním klubu, odkud jej vytáhl v roce Dijon rovnou do Ligue 1. Od roku 2017 působí v Nice, kde zatím stihl 117 zápasů, 15 branek a 15 asistencí. Z toho letos 10/2/1.

Nejvytěžovanějším hráčem v poli je letos levý bek Hassane Kamara, (#13, 26 let). Ten přišel před sezonou z Reims za 4 mil EUR a okamžitě se stal pevným základem levého kraje defenzivy. Rodilý Francouz s gambijskými předky nevynechal ještě ani minutu, nahrál na jeden gól a stihnul už tři žluté karty.

V brance stojí Argentinec Walter Benítez (#40, 27 let). Nice si jej vyhlédlo přímo v jeho mateřském klubu Quilmes v roce 2017. Za 117 zápasů v dresu Francouzů vychytal 35 čistých kont, letos v 11 utkáních 4 nuly.

Na hostování ze Sevilly letos dorazilo pravé křídlo Rony Lopes (#22, 24 let). Brazilec reprezentující Portugalsko už v Evropě vyzkoušel mnoho prestižních adres. Z mládežnické akademie Benficy jej vykoupil Manchester City, kde se ovšem za dospělý tým představil jen pětkrát. Hostoval v Lille, nakonec jej přivedlo Monaco, odkud opět putoval do Lille. Loni v létě jej jako velkou posilu „udělala“ Sevilla za 25 mil EUR, jenže ve Španělsku se Lopes vůbec neprosadil (14 zápasů, 1 gól). Takže se nyní již 24 letý bývalý talent znovu rozehrává ve Francii. Zatím nastoupil do devíti zápasů a dal jednu branku.

 

Zápas se Slavií

Les Aigles se se Slavií střetli už několikrát. A Slavia je jejich jediný český soupeř, kterého kdy potkali v pohárové Evropě pod hlavičkou UEFA. V Poháru vítězů pohárů v sezoně 1997/1998 s nimi v druhém kole remizovala 2:2 ve Francii a 1:1 doma, z čehož plynul postup Sešívaných a vyřazení týmu z Azurového pobřeží. Dva góly ve Francii vstřelil Karel Vácha, doma trefil postup v 80. minutě Labant. Slavia poté prohrála ve čtvrtfinále se Stuttgartem.

Jenže Sešívaní se střetli s Les Aigles už dříve. V letním interpoháru (předchůdce Intertoto Cup) se setkali v roce 1972 se skóre příznivém pro Slavii 4:0 v Edenu a 2:2 venku. A před dvěma lety v přátelském utkání otočila Slavie skóre z 0:1 v druhém poločase na 2:1 brankami Škody a van Burena.

Nyní jdou Slávisté do utkání v jiné situaci. Hned 5 hráčů A-týmu chybí kvůli korona viru a do poslední chvíle prakticky nebude jasné, s kolika hráči může trenér Trpišovský počítat: „Teď máme k dispozici 14 hráčů a vybereme z toho to nejlepší, co budeme potřebovat na utkání, a pokusíme se ho zvládnout,“ zní nepovzbudivá věta z úst trenéra.

Slávisté se tedy pokusí urvat zázrak s poslepovanou sestavou, u které hrozí především nemožnost adekvátního vystřídání hráče za hráče.

 

Zdroje

Team Ineos owner Jim Ratcliffe's €100m purchase of OGC Nice imminent

https://www.cyclist.co.uk/news/6257/team-ineos-owner-jim-ratcliffes-100m-purchase-of-ogc-nice-imminent

Ineos acquires French Ligue 1 football club Nice

https://www.ft.com/content/fb3abbfc-c849-11e9-a1f4-3669401ba76f

Head Coach Analysis: Patrick Vieira at OGC Nice

https://totalfootballanalysis.com/article/how-patrick-vieira-is-managing-ogc-nice-tactical-analysis-tactics

Komentáře (47)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  pehacko     před 9 měsíci 04.11.2020 19:02 |  
  7 0

  Kdyz nas bude jedenact, tak vyhrajeme! Slavia je VECNA!!!

 2. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  Ondráš     před 9 měsíci 04.11.2020 20:08 |  
  4 2

  Chce to kuwa nějak urvat za 3 bludišťáky! Ale pjdel to nebude, to je asi bez debat.

  • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

   mudrc     před 9 měsíci 04.11.2020 22:15 |  
   1 4

   Neceka nas nic jednoducheho, neb souper nam, domnivam se, neda nic zadarmo!

   • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

    knl66 (přítel SN)     před 9 měsíci 05.11.2020 04:17 |  
    3 0

    Ano, soupeř nám nedá nic zadarmo! Ale každý zápas začíná za stavu 0:0, míč je kulatý, stát se může cokoliv... a vůbec, fotbal nemá logiku! Budeme jezdit po zadku, žrát trávu, a to by bylo, aby nebylo! :)

    • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

     fajtik     před 9 měsíci 05.11.2020 07:54 |  
     1 0

     Hlavně nestahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.

    • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

     mudrc     před 9 měsíci 05.11.2020 11:57 |  
     2 2

     Mne jenom vrta hlavou, jestli se budem rvat o kazdy centimetr prostoru na hristi a zda-li je souper taky jenom clovek z masa a kosti.

     • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

      Fulham     před 9 měsíci 05.11.2020 15:53 |  
      0 0

      Šel bych zápas od zápasu...

 3. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  Akuls     před 9 měsíci 04.11.2020 20:13 |  
  4 9

  VIEIRA: ‘WE NEED TO PLAY WELL AS A TEAM’
  OGC Nice manager Patrick Vieira was at the press conference in the Eden Arena on the eve of the game opposing Slavia Prague and the Gym (Europa League Matchday 3, kick off at 18:55 CET).

  Patrick, what are your thoughts on Slavia Prague, tomorrow’s opponents?

  Because of their past Slavia are one of Europe’s biggest teams. They’ve always been around and have always done well in European cup competitions. They’re a club who’ve had famous players and when you look at what they’ve achieved, you realise that they’ve done very well. Slavia are a team with a definite identity, they’re a very tight-knit group and they get forward quickly. In terms of its intensity and aggression the Czech championship is similar to Ligue 1. It’s got some very good teams that are used to playing in Europe. Slavia are a very competitive side for high-level football and they also have experience of playing in European games.

  Multiple Slavia players have tested positive for Covid-19. Do you think that will have an influence on tomorrow’s game?

  Slavia have a squad that can afford to have a few absentees without affecting the quality and strength of the team. It hasn’t changed anything in terms of our preparation and our game plan. We’re expecting a tough game whoever plays, and we’ll need to be at our best to get a result out of the game.

  Is this already a crucial game in your Europa League campaign?

  It’s an important game, but it’s not decisive because of the amount of points that are still left to play for. We want to do well, and we need to play well as a team. What’s important is to play in the right fashion, with intensity and aggression, fighting for every ball. But tomorrow, whether we win or lose won’t necessarily affect whether we qualify for the next stage or not.

  Dante’s long-term injury means you’re missing your captain.

  Pierre Lees-Melou will captain the side. That’s no surprise, because I’ve always depended on him since I’ve been at the club. Because of his hard work and professionalism, he’s one of the side’s natural leaders. He’ll have the armband, but Morgan Schneiderlin and Walter Benitez will also have to take more responsibility. Dante is our leader and we’ve lost a very strong-minded man, both on and off the pitch. I expect all of the players to take more responsibility and because of that, we’ll be stronger as a team.

  Does Dante’s absence force you to change your defensive system?

  We have the ability to change, yes. I still haven’t decided, though, and it depends on how Stanley Nsoki feels in training tonight, and whether or not he can play tomorrow. Both options (either two or three centre backs) are on the cards and I’ll decide tomorrow depending on who’s available.

  • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

   knl66 (přítel SN)     před 9 měsíci 05.11.2020 04:15 |  
   10 5

   Tak když už jsi sem dal takový dlouhý komentář v angličtině, tak bys ho mohl i přeložit, ne? Takhle je Tvoje práce tak trochu polovičatá... Zkus to, určitě to dáš! ;) Chce to trochu práce, uznávám, ale to zvládneš! Pořád jsme na českém serveru a dorozumívacím jazykem by tady měla být čeština, ne?

   • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

    JS (přítel SN)     před 9 měsíci 05.11.2020 08:37 |  
    7 6

    Ještě, že žijeme v jednadvacátém století a víme, že existuje Google Translate a klávesové zkratky ctrl+c, ctrl+v.

    • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

     knl66 (přítel SN)     před 9 měsíci 05.11.2020 12:22 |  
     3 3

     Mně to neříkej. Řekni to autorovi původního příspěvku.
     Takhle můžu něco zajímavého najít na nějakém francouzském webu, já si to přečtu a pak to sem hodím bez jakékoliv další doplňující informace s tím, že koho to zajímá, má si to hodit do translatoru. Aniž uvedu, o co v příspěvku jde. A fakt si myslím, že jsme pořád v Česku.

     • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

      SirCohen     před 9 měsíci 05.11.2020 14:31 |  
      3 3

      Tak buď umíš anglicky, nebo umíš najít překladač a nebo ti to holt zůstane navždy tajemstvím, ale stěžovat si v dnešní době na text v angličtině...

 4. OGC Nice

  Slávista 51     před 9 měsíci 04.11.2020 20:40 |  
  2 0

  Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme !

 5. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  Max1     před 9 měsíci 04.11.2020 22:07 |  
  5 1

  cítím v kostech že naše mladé pušky zítra povstanou jako fénix....2:0 :-)

  • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

   Ondráš     před 9 měsíci 05.11.2020 12:54 |  
   0 0

   Jj, zrovna proti Nice zasvítí:D

 6. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  Arya     před 9 měsíci 04.11.2020 23:15 |  
  2 1

  Hlavně se z nich nepo.... (:

  • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

   Ondráš     před 9 měsíci 05.11.2020 09:02 |  
   3 3

   Klidně ať hrají připosraně, ale za 3 body. Výkon neřeším.

   • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

    damade     před 9 měsíci 05.11.2020 09:15 |  
    0 1

    já bych jim zas dneska špatnej výsledek dokázal odpustit, velký očekávaní nemám, ale chci, aby se naši mládežníci předvedli a bojovali se sešívanym srdcem!

    • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

     Ondráš     před 9 měsíci 05.11.2020 09:22 |  
     0 0

     Jaký mládežníci?

     • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

      damade     před 9 měsíci 05.11.2020 09:38 |  
      1 0

      Ty co budou střídat

      • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

       Ondráš     před 9 měsíci 05.11.2020 09:46 |  
       0 2

       Tak ti to asi nevytrhnou, tam žádnou velkou kvalitu nemáme. Uhrát to musí zkušenost.

       • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

        fredydj (přítel SN)     před 9 měsíci 05.11.2020 11:24 |  
        0 0

        Je tu i určitá podoba se zápasem s FC Janov v sezoně 09/10, kdy debutovali tehdy 2 naši mladíci a to Koreš s Marešem.

       • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

        damade     před 9 měsíci 05.11.2020 13:01 |  
        0 0

        Pár jich je tam dobrejch, Alijagič nebo Vágner (ten ale téměř jistě hrát nebude) se mi dost líbili, z toho co jsem viděl. Zbytek ale moc neznám, tak uvidíme.

 7. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  knl66 (přítel SN)     před 9 měsíci 05.11.2020 04:20 |  
  4 0

  Tahle sezóna by měla být úplně vyškrtnutá z hlediska nějakých koeficientů. Skoro každý tým hraje v tak prapodivné sestavě, že to nemá obdoby... :(

 8. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  carevitchando     před 9 měsíci 05.11.2020 11:07 |  
  4 0

  Orli dostanou šišku!

 9. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  fps     před 9 měsíci 05.11.2020 12:15 |  
  3 1

  se to docela špatně odhaduje, když ani není známo kdo bude moci hrát, ale zatím to tedy na body moc nevypadá, spíš aby jsme nedostaly příděl, znova by jsme potřebovali zabodovat a zahrát dobře, aby jsme se začali zvedat

  • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

   Max1     před 9 měsíci 05.11.2020 13:25 |  
   2 0

   ono se možná něco děje u nich....kurzy šly dost nahoru teď jsou 2.33 - 3.40 - 3.15

   • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

    kalex     před 9 měsíci 05.11.2020 13:48 |  
    1 0

    Teď jsem taky čučel na fb. Byl jsi rychlejší

    • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

     Max1     před 9 měsíci 05.11.2020 14:14 |  
     1 0

     já čučel hlavně na fortunu....včera mi to hezky vyšlo, tak dneska se rozšoupnu 10 ticketů po 2 zápasech...to by v tom byl čert aby to nevyšlo....u nás jsem tam poslal +2,5 nakonec :-)

     • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

      kalex     před 9 měsíci 05.11.2020 16:32 |  
      0 0

      Zák zo gratuluji a +2,5 beru jako výhru 3:0 . Na tipáčí 19,6
      Beru jakoukoliv výhru.

 10. OGC Nice

  Slávista 51     před 9 měsíci 05.11.2020 14:04 |  
  7 2

  Doufám, že z naší strany se žádný klečení před zápasem konat nebude !

  • Re: OGC Nice

   fps     před 9 měsíci 05.11.2020 15:36 |  
   1 4

   jaksi nevidím důvod proč by si nemohli naši hráči černé pleti před zápasem kleknou

   • Re: OGC Nice

    Fačín     před 9 měsíci 05.11.2020 15:42 |  
    5 2

    Protože politika do sportu nepatří a navíc by se měli maximálně soustředit na svůj sportovní výkon, ne na nějaký rádoby problémy vymyšlený médiema.

   • Re: OGC Nice

    Merlinus (přítel SN)     před 9 měsíci 05.11.2020 15:46 |  
    4 1

    Třeba proto, aby nepodporovali rasistickou organizaci, která akorát rozdmýchává mezi černochy a ostatními rasami nenávist. Myslím, že když dá někdo z nich gól nebo podá vynikající výkon, tak získají 100x více respektu, než nějakým zprofanovaným politickým gestem.

 11. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  SirCohen     před 9 měsíci 05.11.2020 14:32 |  
  0 0

  Z předzápasového videa jsem si udělal závěr, že nejvýraznějšími absencemi dneska budou Škoda a van Buren.


  Komentář byl uživatelem upraven (05.11.2020 14:32) . Zobrazit původní komentář

  • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

   Fačín     před 9 měsíci 05.11.2020 14:37 |  
   0 6

   Ano, chyba našeho vedení, že je tak lehkovážně pustilo!

   • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

    japoko     před 9 měsíci 05.11.2020 14:57 |  
    3 4

    Jasne, Škoda věk a Buren tu za 4 roky zahral dobře tak 3 zapasy!!

    • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

     butters     před 9 měsíci 05.11.2020 17:06 |  
     1 0

     Já jsem tedy jejich odchod viděl jako odůvodněný, ale zrovna teď, když je na týmu pořádná deka, by se nám oba hodili - Škoda minimálně jako lídr v kabině a v zápasech, kde hrajeme do plných, by byl platný i na hřišti a van Buren sice není velký technik ani zakončovatel, ale ta jeho buldočí zarputilost je něco, co může tým strhnout a nastartovat obrat k lepšímu.

 12. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  Merlinus (přítel SN)     před 9 měsíci 05.11.2020 15:48 |  
  2 0

  Respekt za ten článek. Detailně zpracované. Klobouček...

  • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

   JS (přítel SN)     před 9 měsíci 05.11.2020 19:46 |  
   0 1

   Danke! Moc cenim.

 13. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  Fulham     před 9 měsíci 05.11.2020 15:51 |  
  0 0

  Mucha orlů nelapá !!!!!!

 14. Nice

  Slávista 51     před 9 měsíci 05.11.2020 19:49 |  
  0 0

  Zatím výborný.
  VYDRŽAŤ !

 15. Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

  o-cab     před 9 měsíci 06.11.2020 13:26 |  
  0 0

  prekvapilo me jak byli slaboucci, hlavne doazdu. kazdopadne opet skvely predstaveni!

  • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

   kjandourek (admin)     před 9 měsíci 06.11.2020 15:37 |  
   0 0

   To bude tím, že se jim čerstvě zranil kapitán Dante.... Nejsou zvyklí hrát bez něj...

   • Re: OGC Nice: Orli na vzestupu

    Edenjejenjeden     před 9 měsíci 06.11.2020 15:42 |  
    3 0

    Máš pravdu Karle, bez Danteho to od Nice směrem dozadu byla místy "Božská komedie" :-D

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen