Slavia - Fiorentina 0:1

Fotbalistky Slavie v domácím zápase sahaly po postupu do dalšího kola Ligy mistryň. Po remíze 2:2 venku zápas směřoval k bezbrankové remíze. Bohužel v posledních sekundách se po standardní situaci prosadila Sabatino a Fiorentina po výhře 1:0 jde dál.

V brance Slavie chybí Barbora Votíková, která se bohužel zranila, takže přednost dostala Barbora Sladká. Úvod zápasu byl poměrně vyrovnaný, ale postupně se do hry dostávala hostující Fiorentina. Slavia nevyužila chyb soupeře, centr Divišové byl zblokován, stejně tak střela Krejčiříkové. Hostující hráčky se přibližovaly před branku a první velká příležitost přišla v 16. minutě, kdy se přesnou přihrávkou za obranu dostala Kim, obešla brankářku, míč jí však utekl a před zakončením do prázdné branky zablokovala střelu Bartovičová. O chvíli později se k centru dostala Divišová, ale v presu zakončující Krejčiříková nedokázala branku ohrozit. Slávistky se pak ještě dostaly ke dvěma rohům, ale nebezpečné nebyly. Ve 39. minutě se k nebezpečné střele dostala Mascarello, Sladká vyrazila na roh. Fiorentina se pořád více otrkávala, ale hrozící situace se dařilo zastavit. Bohužel když se dostaly slávistky k brejku, nepřesnou přihrávkou se připravily o možnost k zakončení nebo pokus Szewieczkové nebyl důrazný. Před poločasem po centru z levé strany se jen o kousek nedostala k zakončení osamocené Sabatino.

Do druhého poločasu nastoupila Slavia bez změn. A hned ve 48. minutě zahrozily soupeřky, po centru z pravé strany v záklonu hlavičkovala Bonetti nad branku. Slávistky postupně zvýšily důraz a díky tomu se podařilo více podržet míč a dostávat se postupně před hostující branku. Největší šance přišla v 54. minutě, po rohu Krejčiříkové hlavičkovala Necidová a před brankářkou tělem tečovala Persson, bohužel z brankové čáry hráčky Fiorentiny odkoply. S přibývajícím časem a stále nerozhodným stavem začala Fiorentina být podrážděnější, naopak slávistky se začaly více hecovat. V 74. minutě zahrával domácí celek standardní situaci, střelu Krejčiříkové brankářka vyrazila. Největší šance hostů byla v 81. minutě, kdy holky dokázaly zblokovat několik střel a velký závar před brankou Sladké přežily. Závěr zápasu zvládla Slavia dobře, dost času se hrálo na polovině soupeře a bylo vidět vysoké nasazení. Bohužel v 95. minutě přišla standardní situace, hlavička Sabatino k tyči a rozhodující branka a postup Fiorentiny do dalšího kola.

Komentáře (27)

1. Re: Slávistky bojují o postup v Lize mistryň

Jachym     před 3 lety 16.12.2020 14:29 |
    7 2

Vím, že to bude znít genderově hodně nekorektně, ale přistihl jsem se, že mě zatím více zaujala fyzická stránka některých hráček než samotná hra:-) Já si prostě nemohu pomoci:-) Ale abych to až tak neznevažoval. Holkám fandím a byl jsem se i podívat na pár jejich zápasů v LM a dost možná bych tam býval dnes byl taky.

• Re: Slávistky bojují o postup v Lize mistryň

martyni (přítel SN)     před 3 lety 16.12.2020 14:48 |
      3 0

Zaujala me tedy taky technika hracek, v tom jsou fakt vyborny. A jak dokazala nase holka rozchodit zraneni bez osetrovani, to se moc nevidi.

Ondráš     před 3 lety 16.12.2020 15:07 |
      5 2

Bylo by lepší, kdyby hráli v kalhotkách a tílku jako při volejbalu:)

Leksel     před 3 lety 16.12.2020 16:23 |
        0 2

A místo štulpen síťovaný punčochy s podvazkama, to by bylo napětí nejen v hlavě. :-)

Eluin (přítel SN)     před 3 lety 16.12.2020 17:26 |
        2 0

Troufnu si říci, že pro holky by to asi lepší nebylo :).

Ondráš     před 3 lety 17.12.2020 18:21 |
          0 1

Však já to taky nechci pro jejich pohodlíčko:)

Rozumbrada     před 3 lety 16.12.2020 15:19 |
      4 0

Na tom není nic špatného, když tam běhají i vážně hezký holky. Důležité je ale dát šanci i hře, a pak člověk zjistí, že je sice pomalejší, ale více plynulejší, méně se simuluje a brečí, a na špičkové úrovni je jejich fotbal často kombinačně a útočně zajímavější, než mnohá ligová 'okopávaná' chlapů, zejména ze spodních pater tabulky. A navíc jsou to všechny víceméně amatérky a normální holky -- k civění na nafrněné primadony si musí člověk musí pustit ligu mistrů, ne mistryň.

slavistajiri     před 3 lety 18.12.2020 06:23 |
      0 0

nevím jak je to v našem týmu, ale všeobecně lze říci, že ve vrcholovém ženském fotbalu se děvčata příliš o chlapce nezajímají. Tak jen aby jste si nedělal příliš velké naděje :)

2. Re: Slávistky bojují o postup v Lize mistryň - poločas 0:0

Ladislav (přítel SN)     před 3 lety 16.12.2020 15:29 |
    7 0

ČT opět „nezklamala“, je poločas zápasu našich holek a oni nedají žádný rozhovor slávistek, prostě nic k zápasu, ale pustí zápas sparťanek i když je dávají večer a bude tam na to prostor, pak přepnou na Letnou a řeší zápas rudých s opavou (zase tam bude čas před zápasem) a pak dají medailon bratrů Julišových, pak to přepnou do Edenu, holky už nastupují a oznámí poločasy zápasů ligy mužů a redaktor řekne větu, velmi oslabená opava musela nastoupit v Liberci a Slavia ne, jak je to možné, asi to záleží na rozhodnutí hygienických stanic nebo je za tím něco jiného ? Jak si tohle může dovolit redaktor veřejnoprávní televize ? Kdyby to byl Blesk nebo jiný bulvár, ale takhle ?
    No, snad to naše holky dají, držím palečky.

• Re: Slávistky bojují o postup v Lize mistryň - poločas 0:0

Akuls     před 3 lety 16.12.2020 17:12 |
      3 0

To byl komentátor David Kalous, sparťan jako poleno.

3. Re: Slávistky bojují o postup v Lize mistryň - poločas 0:0

novimex     před 3 lety 16.12.2020 15:53 |
    0 1

V 95. min. jsme dostali gól a nepostupujeme (0:1)

4. Re: Slávistky bojují o postup v Lize mistryň - poločas 0:0

Wulfstan (přítel SN)     před 3 lety 16.12.2020 15:54 |
    2 0

Tak to je k vzteku!!! To už měly holky uzdržovat a nepustit Fiorentinu vůbec k nějakýmu přímáku!!!

5. Re: Slávistky bojují o postup v Lize mistryň - poločas 0:0

martyni (přítel SN)     před 3 lety 16.12.2020 15:54 |
    2 0

No to je sileny.. na tu LM teda mame desnej pech..

6. Re: Slavia - Fiorentina 0:1

sasky     před 3 lety 16.12.2020 15:58 |
    2 0

Měl jsem puštěnou chvilku kolem 90. minuty. Holky se naprosto zbytečně tlačily do zakončení, místo aby dohrávaly zápas někde u praporku. Škoda, je to pech :(

8 16

Ta naše tlustá brankářka to měla chytit, taková Hečová...

• Re: Slavia - Fiorentina 0:1

Leksel     před 3 lety 16.12.2020 16:46 |
      7 7

Ta teda nevypadá zrovna mrštně, spíš jen stojící zeď. Chtělo by to ty tukový faldy nahradit svalovou hmotou, se divím, že ji na tréninku pořádně neproženou. https://www.slavia.cz/hrac.asp?id=Barbora-Sladka-2692&sezona=2021&kategorie=ZEN
      Edit: Komentář z FB SKS - "Ta gólmanka tam padala jak já do postele když přijdu po 13 pivech z hospody." :-)

Komentář byl uživatelem upraven (16.12.2020 18:49) . Zobrazit původní komentář

Akuls     před 3 lety 17.12.2020 10:56 |
        2 0

Na sparťana Tondu Krameria se křičelo: "Před brankou se pase, stokilové prase" a jaký to byl gólman.

Akuls     před 3 lety 16.12.2020 17:20 |
      3 1

Hlavně si k jejich nejlepší střelkyni Sabatini nemůže při standardce stoupnout mrňavá útočnice Frany Černá, která navíc asi vůbec neumí hlavičkovat.

Edak39     před 3 lety 16.12.2020 17:58 |
      11 5

Dal jsem vám mínus. Tenhle koment jste si fakt mohl odpustit. Je to až naše třetí golmanka.

5 0

Viděl jsem jen konec a to jsem neměl dělat.
    Řekl bych snad holkám - Klid, ve fotbale se vám už nic horšího stát nemůže, nepočítám-li zranění. Teď jste si to tedy prožily. My, co jsme viděli Šachťar či Tiraspol to známe dobře (ovšem vynahrazeno Ajaxem, Sevillou, někdy to chce zase kliku).
    Jinak ale takový konec se opravdu musí hrát jinak. Proč asi chlapi šolíchají balón u rohového praporku co nejdéle to jde a faulují daleko od branky. Stačilo už pár vteřin. Je fakt, že ve zmíněných zápasech to právě tak naši chlapi také nehráli.

Komentář byl uživatelem upraven (16.12.2020 19:02) . Zobrazit původní komentář

12. Re: Slavia - Fiorentina 0:1

Nosorozec     před 3 lety 16.12.2020 19:59 |
    5 0

Přijít o postup těsně před koncem zápasu strašně zamrzí. Každopádně děkuji fotbalistkám za dobrou prezentaci Slavie v LM a věřím, že je tam uvidíme i příští rok.

13. Po výhře, po prohře

Pert     před 3 lety 16.12.2020 20:37 |
    4 0

Díky holky, dneska to nevyšlo, příště to urvete. Ve Vaší situaci, kdy je liga přerušena, nebylo jednoduché takové zápasy hrát. Příští sezónu to zase dotáhnete až do jara :)

14. Re: Slavia - Fiorentina 0:1

zeleznik2     před 3 lety 17.12.2020 09:04 |
    0 0

Velká smůla holky, v 95.minutě dostat gól, to je pech. Takový ženský Tiraspol.

Akuls     před 3 lety 17.12.2020 10:22 |
      3 0

To spíš Šachťar Doněck, ale udělalo se moc chyb a tak nás asi fotbalový Panbůh potrestal:
      - den před zápasem se zranila brankářská jednička, to se nesmí stát,
      - minutu před koncem se zahrával trestný kop u velkého vápna Fiorentiny. Chtělo to držet balón u rohových praporků a pomezních čar a ne ho odevzdat brankářce soupeře,
      - také to chtělo nedat rozhodčí příležitost písknout faul u našeho velkého vápna i když vzhledem k tomu, jaký metr švédská rohodčí v celém zápase držela, tak to žádný faul nebyl. To také asi naše švédská posila Mia Persson své krajance s píšťalkou vytkla a dostala za to žlutou kartu,
      - ačkoliv z trestného kopu nehrozilo přímé ohrožení naší branky, tak si do zdi zbytečně stouply hned 3 naše hráčky a k nejlepší střelkyní soupeře do vápna pak naše malá útočnice Frany Černá. Stoperky Necidová s Pincovou se hlavičkového souboje vůbec nezúćastnily.
      Fiorentina byla sice lepší, však se také jedná o plně profesionální tým, plný zahraničních hráček, reprezentantek svých zemí, které hrají každý týden těžké zápasy v italské ženské sérii A, ale když holky uhrály skvělou remízu 2:2 v Itálii a držely bezbrankový stav i v 5. minutě prodloužení, tak už se postoupit určitě mělo.