Plzeň - Slavia 0:1

Slávisté ukončili podzimní část sezóny cenným jednobrankovým vítězstvím v Plzni, které vystřelil Nicolae Stanciu.

Trenér Trpišovský postrádal Petera Olayinku, kterého v sestavě nahradil Ondřej Lingr s tím, že Lukáš Provod se posunul ze středu hřiště na levé křídlo. Domácí trenér Guľa postavil na post pravého obránce stopera Pernicu a do ofenzivní trojice Mihálika, Ondráška a Ba Louu. Hned v první minutě se po první standardní situaci odrazil míč právě k Pernicovi, naštěstí mu nesedl a poslal jej daleko mimo. V páté minutě nechali sešívaní jít soupeře do přečíslení pět na čtyři, obránci nakonec situaci dokázali zneškodnit, aniž by pustila domácí ke střele. Plzeň byla v úvodu zápasu lepším týmem, Ba Loua v desáté minutě střílel v dobré pozici slabě a mimo. V 13. minutě řešil sudí Pechanec na videu Buchův úder loktem do hlavy Ondřeje Lingra, neshledal jej dostatečně závažným k udělení červené karty a ukázal exslávistovi jen žlutou. Slávisté si na svou šanci museli počkat do 18. minuty, Masopust poslal míč do vápna, Simu poslal ve vápně k zemi jeden z obránců, nicméně míč propadl za něj ke Kuchtovi, který ve vyložené šanci poslal míč nad bránu! VAR po akci řešil faul na Simu, ale penaltový faul nenašel. Na druhé straně ve 22. minutě předvedl Kolář neskutečný zákrok proti hlavičce Čermáka a po chvíli sebral také hlavičku Ba Louy. Ve 26. minutě prošel Sima do vápna, byl sice odzbrojen, jenže míč ukopli bránící hráči Simovi jen ke Kuchtovi, ten precizně našel nabíhajícího Stancia, který neméně přesně poslal míč z voleje do protipohybu brankáře Staňka - 0:1! Těsně před půlhodinou hry našel Čermák z přímého kopu ve vápně Pernicu, ten hlavičkoval v pádu mimo. O minutu později Stanciu vystřelil z rohu velkého vápna, vzdálenější šibenici o metr minul. Domácí hrozili především po standardních situacích, kterých si vytvářeli velké množství, další centr poslal mimo hlavou tentokrát Ondrášek. Další dobrou pozici připravil Pernica pro Buchu, který nastřelil jen Masopusta. V 40. minutě po odvráceném rohu střílel Stanciu z velkého úhlu, Staněk musel vyrážet na další roh. Po něm si našel míč Lingr, ale lízl míč mimo. O chvíli později po dalším centru z přímého kopu hlavičkoval nad bránu Zima, byl navíc v souboji zraněn a musel být chvíli ošetřován. Do konce poločasu se už nic nestalo, slávisté tak vedli v polovině zápasu 1:0, přestože herně určitě nebyli lepším týmem.

V první zajímavé akci druhé půle poslal Provod centrovaný míč jen do Staňkových rukavic a podobně si o chvíli později vedl i Sima. V 52. minutě slávisté ubránili další standardní situaci domácích jen za cenu rohového kopu. Na druhé straně Stanciu z dvaceti metrů minul zařízení. Po hodině hry se do šance za obranou dostal jinak téměř neviditelný Sima, kterému míč skvěle poslal Stanciu, ve vyložené pozici však minul bránu, přičemž mohl ještě nahrát úplně volnému Masopustovi. V domácím dresu se zase chytal za hlavu Mihálik, který v největší šanci domácích v druhé půli poslal míč také nad bránu. Jinak však bylo zajímavých situací na trávníku o poznání méně než v první půli. V 72. minutě hry trenér Trpišovský poprvé vystřídal, ze hry odešli Kuchta s Lingrem a na hřiště přišli Tecl a Traoré. Domácí reagovali tím, že poslali do hry Beauguela místo Ondráška. V 75. minutě fauloval zbytečně Hejda Tecla, přímý kop téměř z rohu pokutového území poslal Stanciu už tradičně přímo na bránu, bližší tyč však minul. O čtyři minuty později střílel zpoza vápna Bucha, naštěstí přímo doprostřed brány, kde Kolář míč jistě chytil. V 82. minutě si odražený míč našel Masopust a tvrdou střelu musel Staněk vyrážet na roh. Ten vedl k několika závarům, ale nikoli ke střele na bránu. V nastaveném čase si Plzeň vytvořila tlak, poslala všechny hráče dopředu a nakopávala dlouhé míče, ale slávisté odolali a zápas prakticky ukončil faul Hejdy na Bořila. Slávisté si připsali velmi cennou výhru a přezimují s náskokem šesti bodů na Jablonec, přičemž mají ještě zápas ve Zlíně k dobru.

14. - Středa 23. 12. 2020 17:00