Evropská liga

Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

Leicester City zaznamenali fanoušci na celém světě před pěti lety během neuvěřitelné jízdy sezonou Premier League, ve které získali titul a vyfoukli jej mnohem větším a slavnějším týmům. Ale Lišky mají daleko zajímavější a bohatší historii, vždyť na fotbalové mapě Anglie figurují už od roku 1884.

Uprostřed Anglie

Leicester je hlavní město hrabství Leicestershire a největším sídlem v regionu East Midlands, ležícím zhruba uprostřed Anglie. Se skoro půl milionem obyvatel (včetně předměstí) je 11. největším anglickým městem. Jeho středem protéká řeka Soar a na jeho západních hranicích leží přírodní rezervace National Forest, ambiciózní projekt opětovné výsadby a obnovy historického divokého lesa o rozloze 520 km2.

Město má rozmanitou demografickou strukturu. Kvůli druhému industriálnímu boomu v 20. století sem za prací migrovalo mnoho obyvatel Britských zámořských oblastí, Indů, po druhé světové válce zde vznikla kolonie uprchlíků před sovětskou okupací Polska. V 60. a 70. letech přibyly komunity z Ugandy a Keni a po vstupu do EU sem navíc zamířili obyvatelé dalších východoevropských států. Výsledkem je pestrá směsice obyvatelstva, ze které by asi byl průměrný Čech těžce nesvůj. V současnosti pouze 45 % populace Leicesteru tvoří původní bělošští Angličané.

Lingvistické okénko

Leicester, čti zkráceně [Lestr]. Stejně jako se Gloucester čte [Glostr] a Worcester [Wostr]. Znalec britského místopisu si jistě všimne, že spoustu názvů anglických měst končí na „‑cester“ nebo „‑chester“. Čím to? „Castra“ znamená v latině „tábor“ nebo „opevnění“, tudíž všechny dnešní „Cestery“ a „Chestery“ jsou původními římskými tábory – dodnes také většinou centra regionů. Vojenské tábory vznikaly především podél známých římských silnic, a právě jedna z nejdůležitějších hraničních cest v provincii Britannia vedla dnešním Leicesterem.

Jmenovala se Strata fossa („zahloubená silnice“), anglicky Fosse Way a tvořila tehdejší západní limit Římské říše, který krájel Anglii napříč od jihozápadu na severovýchod a dodnes překonává téměř přímočaře, (odchylka od ideální přímky je v jednom bodě max 10 km), 600 km od Exeteru až k Lincolnu. Ke jménu římské silnice se ještě vrátíme.

Velmi stručná historie

Mytickým zakladatelem města je král Leir, pravděpodobně smyšlená postava britonského náčelníka, kterým se inspiroval Shakespeare při psaní Krále Leara. První doložené záznamy o městu pochází z roku 47, kdy jej dobyli Římané a vybudovali zde svůj tábor. Dodnes se zachovaly zbytky fora a římských lázní. Během raného středověku a anglo-saského období náležel Leicester do království Mercie a sídlil zde biskup. Po vpádu Vikingů chvíli spadal do severské državy, tzv. Danelawu, později celou Anglii obsadili Normané a město postupně ztratilo svůj význam.

V roce 1231 se stal hrabětem z Leicesteru Simon de Monfort, reformista a jedna z nejdůležitějších postav britské historie. Během vzpoury proti králi Jindřichovi III. svolal zasedání prvního voleného parlamentu a de facto položil základy zastupitelského volebního systému. V Leicesteru je také pohřben král Richard III., poslední Plantagenet na anglickém trůnu, jehož smrtí skončila Válka růží. V novověku Leicester nabyl nového významu kvůli prokopání plavebního kanálu Grand Union Canal po roce 1790 díky výstavbě železnice v 30. letech 19. století. Z města se stalo průmyslové centrum regionu.

Fotbal na scéně

V roce 1884 se žáci místní Wyggeston College rozhodli založit fotbalový spolek. Zanedlouho na hřiště nedaleko původní Fosse Way vyběhl na trávník tým šestnáctiletých studentů v královsky modrých tričkách s bleděmodrou šerpou a v bílých trenkách – Leicester Fosse FC. Nový klub záhy (v roce 1890) vstoupil do The Football Association a byl zařazen do regionální Midland Division. Tou dobou se přestěhoval na hřiště na Filbert Street, kde vydržel hrát až do roku 2002. Fotbalisté Leicesteru už v roce 1894 postoupili do druhé nejvyšší anglické soutěže. Od počátku se jim díky barvám přezdívalo „The Blues“ (Modří), po přestěhování na hřiště na Filbert Street také „The Knuts“, čili „Ořechy“. Že to nedává smysl? Filbert nuts jsou v angličtině pekanové ořechy.

Během první světové války došlo v klubu k finančním obtížím a aby klub úplně nezkrachoval, byl reformován a od roku 1919 nese jméno Leicester City FC. V polovině dvacátých letech klub vyhrál druhou ligu The Second Division a po první oťukávací sezoně v The First Division začal nepříjemně dotírat na tehdejší velkokluby. Cesta na vrchol začala sedmou příčkou na v roce 1927, o rok později slavili fotbalisté Leicesteru bronz. Vrcholem se stalo druhé místo v sezoně 1929. Modří se po celou sezonu přetahovaly o přední příčky s Aston Villou a Sheffieldem Wednesday. Napínavý ročník nakonec vyhrály Sovy ze Sheffieldu o jeden jediný bod.

Pohádka o zázračném střelci

V létě 1923 sháněl Leicester nového útočníka a leckdo si ťukal na čelo, když kluboví činitelé podepsali již sedmadvacetiletého Arthura Chandlera za tehdy rekordní částku 3 tisíc liber. Nesmyslnost celého přestupu podtrhovala fakta: Chandler do té doby nastupoval pouze ve třetí lize za Queens Park Rangers a ve své dosavadní kariéře vstřelil jen 18 branek. A přestupový rekord padl jen čtyři roky poté, co klub málem zkrachoval. Jenže Chandler ve své první sezoně odehrál všechny soutěžní zápasy a nastřílel 24 gólů. O rok později dokonce 38 a vystřílel Modrým druholigový titul a postup do nejvyšší soutěže.

Během dvanácti sezon na Filbert Street se stal Arthur Chandler nejlepším klubovým střelcem. Ve 419 zápasech dokázal vsítit 273 branek. 16x trefil hattrick, jednou navíc dvojitý. Dodnes je s 204 prvoligovými góly mezi sedmadvaceti fotbalisty, kteří dokázali vstřelit přes 200 branek v anglické nejvyšší soutěži. A přestože táhl Modré sezonu od sezony k lepším výsledkům a patřil mezi nejvýznačnější fotbalisty v lize, nikdy nenastoupil v dresu národního týmu.

Historka praví, že když se na útočníka přijeli podívat zástupci reprezentace, vstřelil v zápase se Sunderlandem svůj 100. a 101. gól. Bohužel se tak stalo v prvních pěti minutách zápasu, přičemž pánové z FA si tou dobou ještě nestihli sednout na svá místa, takže branky neviděli. A protože se po sedmi minutách nešťastný střelec zranil, do národního výběru jej nepovolali. Když Chandler končil v roce 1935 kariéru, v téměř 40 letech se stal nejstarším střelcem klubu. Pro Leicester dále pracoval jako funkcionář až do důchodu. Poté, co pověsil kopačky na hřebík, ale nastal sportovní úpadek, propad do druhé ligy, a Modří se téměř na dvacet let ztratili z prvoligové fotbalové mapy.

Liška jako symbol

Leicester po 2. světové válce zůstal v druhé lize a sportovně to nebylo ono. V létě 1948 představil nový dres, na kterém se poprvé v historii vyjímalo logo – erb s hlavou rudé lišky. Proč liška, která dala navíc klubu novou přezdívku „The Foxes“? Má se za to, že slavný anglický hon na lišku se poprvé konal v roce 1696 v Leicestershiru, tudíž liška pózuje v heraldickém symbolu hrabství a dostala se i do znaků místních sportovních klubů.

A nová identita brzy zabrala. V roce 1949 se sice Lišky před sestupem zachránily jen o bod, ale zároveň se navzdory nulovým předpokladům dostaly až do finále FA Cupu, což zafungovalo jako pomyslný odraz ode dna. Od té doby se rok co rok prokousávaly druholigovou tabulkou výše a výše.

Zázračný střelec podruhé

V létě 1950 končil v dresu Lišek odchovanec a oblíbenec fanoušků, útočník Jack Lee. Ti nemohli přijít na jméno jeho náhradě. Leicester totiž prolomil svůj přestupový rekord a za 14 tisíc liber přivedl Arthura Rowleye. Útočníka, který sice před dvěma lety dotáhl Fulham k druholigovému titulu, ale v první lize úplně vyhořel.

Jenže historie má tendenci se opakovat, a v případě Leicesteru se tak děje ke klubovému blahu. Rowley dal v první sezoně 28 branek, v následující prolomil 38 zásahy rekord svého předchůdce Chandlera v počtu gólů v jedné sezoně. Krátce řečeno, v následujících sezonách překonal i sám sebe a svou výkonností dotáhl Lišky k postupu do první ligy v roce 1954. A přestože klub nejvyšší soutěž neudržel, po dvou letech se do ní kvalifikoval znovu. Opět s gólovou pomocí Arthura Rowleye, který si vysloužil přezdívku „The Gunner“ (Střelec). Dělovkou ve své levačce zvládl 44 branek v 42 ligových utkáních a stanovil doposud nepřekonaný klubový rekord pro nejlepšího střelce v sezoně.

Poslední sezona u Modrých znamenala pro Rowleye 20 branek v 25 zápasech ve vytoužené první lize. A když v létě trochu překvapivě odcházel za 7 tisíc liber do nově založeného čtvrtiligového Shrewsbury Town jako hrající trenér, fanoušci byli opět nazlobení. Tentokrát však proto, že klub ztratil šutéra, který za klubovým rekordem Arthura Chandlera zaostával jen o šest branek. Rowley ve své kariéře nastřílel 434 soutěžních ligových gólů (v 1. – 4. soutěži), a je s přehledem nejúspěšnějším anglickým střelcem vůbec.

Poprvé na vrcholu

Šedesátá léta byla pro Lišky konečně úspěšná. Nejvýznamnější postavou kádru se stal brankář Gordon Banks, kterého Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků zařadila na druhé místo nejlepších brankářů všech dob. S národním týmem vyhrál světový šampionát v roce 1966. V dresu Lišek se dostal dvakrát do finále FA Cupu (1961 a 1963), ale ani jednou jej nevyhrál.

První finále domácího poháru Modrým přineslo historicky první účast v mezinárodní soutěži. Konkrétně první a druhé kolo Poháru vítězů pohárů, ze něhož se klub rychle pakoval po dvojzápase s Atléticem Madrid. Kdo by v té době tušil, že na další představení v Evropě budou Lišky čekat dalších 36 let? Nejlepšího výsledku dosáhl Leicester v roce 1964, když skončil ve First Division na 4. místě. Poté se usídlil v klidném středu tabulky, na přelomu desetiletí si střihl dvě sezony v druhé lize a vrátil se zpět. Sportovní žurnalisté označovali herní projev Lišek za jeden z nejzábavnějších v lize, nepřinášel ale kýžené výsledky. V roce 1978 přišel opět sestup.

Výsledky neodpovídají ambicím

Z Modrých se stal klub oscilující mezi první a druhou ligou. Počátkem osmdesátých let se klub nadechoval k delšímu období ve vrcholné soutěži. K té dopomohl další zázračný kanonýr. Lišky kvůli němu nemusely prolamovat své přestupové rekordy, protože do Áčka naskočil jako odchovanec. Gary Lineker svůj opravdový gólostroj rozjel až ve čtvrté sezoně (1981/1982) mezi dospělými. Jenže ani 24 branek v soutěžním ročníku 1984/1985 nestačilo Leicesteru výše, než na konečné 15. místo. Po sezoně odešel útočník světového formátu do Evertonu, Leicester se propadl tabulkou níže. A když rok poté přestupoval Lineker do Barcelony, jeho mateřský klub se opět potápěl o úroveň níže.

V roce 1991 se na Filbert Street podařilo vyhnout sestupu do třetí ligy o jediný bod. Během reorganizace fotbalových soutěží v Anglii si Lišky vykopaly vstup do play-off o účast v nově založené Premier League, ale neuspěly. Do nové nejvyšší soutěže vstoupily až v roce 1995. O dva roky později se Leicester dostat poprvé od roku 1961 do evropských pohárů. Jenže měl tu smůlu, že hned v prvním kole Poháru UEFA narazil na svého evropského kata – Atlético Madrid, s nímž opět vypadl. V novém tisíciletí si Lišky evropskou misi ještě zopakovaly. Opět neúspěšně, tentokrát si v prvním kole vylámaly zuby na Crvené Zvezdě.

Až na dno…

Vysoké zisky plynoucí z účasti v Premier League posílily optimismus majitelů, kteří investovali 37 milionů liber do výstavby nového stadionu pro více než 32 tisíc diváků, kam se Lišky přestěhovaly v létě 2003 z nedaleké Filbert Street. Jenže v roce 2004 definitivně propadl do The Championship, druhé ligy. To znamenalo propad příjmů a krach zadluženého majitele. Stadion přešel na věřitele a Leicester se propadl na úplné, historické dno, když v roce 2008 spadl do třetí ligy.

Jak to bylo dál? To si nenechte ujít v druhé části článku zítra!

R32 - Čtvrtek 18. 02. 2021 18:55

Evropská liga, 2020/2021
0 - 0
0 - 0
SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

Leicester City
Leicester City

Komentáře (53)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  Sokrates55 (přítel SN)     před 16 dny 16.02.2021 15:50 |  
  10 4

  Nemám co dodat, nádherné čtení!!!!
  Díky a pomyslně smekám klobouk.
  S úctou
  Sokrates55

  • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

   Leksel     před 16 dny 16.02.2021 18:00 |  
   2 2

   Jako Mistr Přeučil. :-)

  • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

   novimex     před 16 dny 16.02.2021 22:44 |  
   5 11

   Mínus může dát jenom blb

   • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

    Seveřan     před 15 dny 17.02.2021 10:07 |  
    5 3

    Když jsem si u příspěvku kolegy se jménem novimex přečetl informaci, že mínus může dát jenom blb, prostě jsem si nemohl pomoci a musel jsem si to být blbem vyzkoušet. A musím říct, že to není nějak zvlášť špatný. Vlastně si cítím, i jako blb, úplně stejně dobře. Jen mě mrzí, že nemám možnost poznat se s těmi pěti blby přede mnou. Šest vzájemně se znajících blbů, to už mohla být síla. Mohli jsme spolu třeba založit nějakou politickou stranu nebo něco jako Spartu. Jako ti jiní blbové před námi.

  • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

   tomblesk     před 16 dny 17.02.2021 06:26 |  
   1 0

   A těším se na pokračování ….

 2. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  mudrc     před 16 dny 16.02.2021 16:00 |  
  7 4

  Maloco je tady tak ctive jako psani od JS. Opet perfektni prace. Dekuji za to.

  • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

   sadlos (přítel SN)     před 16 dny 16.02.2021 18:06 |  
   2 1

   Já bych to upřesnil. S JS v 90% věcí nesouhlasim, myslím si o něm své, ale jeho čtení o soupeřích v Evropě je na 1 s *.

   Díky autorovi za super práci a jen tak dál :-)

 3. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  Qope     před 16 dny 16.02.2021 16:39 |  
  5 1

  Super psaní, dobra práce

 4. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  knawi     před 16 dny 16.02.2021 16:50 |  
  9 1

  Nadmíru poučný, velmi pěkně, nevšedně kultivovaně a inteligentně napsaný text. S vděčností zdravím a děkuju.

 5. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  ColinSKS     před 16 dny 16.02.2021 16:54 |  
  2 4

  je to sice dlouhé, ale rád jsem si to přečetl. díkes!!!

 6. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  Eluin (přítel SN)     před 16 dny 16.02.2021 16:58 |  
  6 2

  Díky, moc pěkný text.

 7. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  hajnej     před 16 dny 16.02.2021 17:29 |  
  8 1

  Smekám a děkuji, ne nadarmo jsme původem literárně - řečnický klub.

 8. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  Leksel     před 16 dny 16.02.2021 17:30 |  
  9 6

  Přečetl jsem to jedním dechem, úžasný dílo, JS na Hrad nebo aspoň do čela FAČRu! Navrhuju za tu mravenčí investigativní práci přidělit alespoň 1000 palců hore. Bravo!

 9. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  fajtik     před 16 dny 16.02.2021 17:45 |  
  4 1

  Jedním dechem. Děkuji.

  • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

   JS (přítel SN)     před 16 dny 16.02.2021 18:02 |  
   3 3

   WtF, kde to vzali?
   They have also won a further 10 league titles which are not counted by the Czech FA and been second tier winners on 13 occasions across their 129-year history. Five Czech Cup wins (1997, 1999, 2002, 2018 and 2019) are joined by another three Czechoslovak Cup triumphs (1941, 1942 and 1974).

   • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

    Lunaris     před 16 dny 16.02.2021 18:36 |  
    1 0

    Taky jsem to četl, to máme za těch 5 kilo a město, kde byste žít nechtěli. :D

   • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

    Arutha     před 15 dny 17.02.2021 10:05 |  
    2 0

    Vždyť je to pravda. Deset dalších ligových titulů nám opravdu není přiznáno...

 10. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  hamlo1 (přítel SN)     před 16 dny 16.02.2021 18:10 |  
  3 0

  zítra se těším na pokračování článku a ve čtvrtek na výhru Slavie

  • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

   JS (přítel SN)     před 16 dny 16.02.2021 18:14 |  
   8 4

   Po tom shitstormu, kterej se spustil v Anglii, budou hráči LCFC mega namotivovaní. Jako Trpiš teď fakt musí „děkovat“ Hoškovi a PR týmu, že tohle pustili ven. Já se bavím, vlastně už dlouho jsem se nenasmál tolik, jako dneska, když jsem projížděl twitter a četl, jak angláni štěbetají jako straky, že se jim někdo navezl do gólmana a do města. Ale fakt se bojím, že nám pojedou dát za vyučenou a jestli doteď hrozilo podcenění, tak už nehrozí.

   • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

    Lunaris     před 16 dny 16.02.2021 18:34 |  
    1 1

    Kde je ten shitstorm? Nic nenacházím. Jinak ale souhlas. Zaznělo tam hodně pozitiv na Leicester, ale každý si z toho vezme negativa.

    • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

     Kábě     před 16 dny 16.02.2021 18:37 |  
     0 0

     Zkus otevřít anglickej Twitter Slavie, nebo jenom vyhledat slavia. Najdeš toho spoustu :)

     • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

      JS (přítel SN)     před 16 dny 16.02.2021 18:41 |  
      7 11

      Jediný, čemu nerozumím, proč na to zase reagoval Tvrdík. To je fakt klauni.

      • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

       gazza     před 15 dny 18.02.2021 00:41 |  
       0 2

       Přesně .Nevím o co jde .Za mě super rozhovor s Hoškem.Má Kasper 5-10 kg nadváhu?Má.Kde je problém,ale on by nebyl ,kdyby se jako vždy do všeho nesral Tvrdík .Již pokolikáté.Za mě úplně v pohodě .

     • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

      Lunaris     před 16 dny 16.02.2021 20:24 |  
      2 0

      Nic tam není, pár komentářů, z toho vyloženě negativních tak třetina. Hošek to trošku přehnal, nebo se do těch videí nemusel dávat ten překlad. Pokud jej tam tedy nechtěl ten fanoušek LCFC, který tam vystupuje. No big deal.

     • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

      amon     před 16 dny 16.02.2021 20:12 |  
      2 0

      nevím, v rychlosti jsem prolítnul Twitter a žádný shitstorm nevidím. Nepřišlo mi nikde, že by se extra řešil český novinář a jeho blabla.. na profil Hoška jsem nekoukal, páč mě nezajímá a se Slávií má tolik společnýho, jako Suk s Cufem a liškama. Co mě ale potěšilo, že všichni fanoušci West Hamu nám fandí! Lišky i Hošek jsou mi u ...

      • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

       amon     před 16 dny 16.02.2021 20:16 |  
       7 0

       "Jeden z fanoušků lišek: "As far as I know Jan Hošek doesn’t work for Slavia so you have nothing to be sorry for. The Sun is known as the worst newspaper in the UK for many reasons (check their front page from Wednesday April 19th 1989). You don’t have to answer to scum bag newspapers like them." a plně vyjadřuje můj názor. JT se jednou omluví i za to, že zesměšnujem RB v derby.. strašná, přehnaně korektní doba. At si Hošek píše ch chce a my at se k tomu nevyjadřujeme

       • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

        sadlos (přítel SN)     před 16 dny 16.02.2021 23:05 |  
        3 0

        Asi tak, blbec se urazí, člověk s nadhledem to vezme.

        Pokud budu fandit baníku a soupeř řekne, že to není zrovna místo pro žití, tak se někdo pár chacharů urazí, dost z nich ale řekne že má pravdu.

        Pokud by řekli, že Stoch není jaderný fyzik, tak se možná hlupák naštve. Já to vezmu, mají totiž pravdu. A nic to nemění na tom, že ho mám na dresu.

        Nehrajte si na korektnost, video je super a ať si tam píšou co chtějí.

     • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

      Eskaes     před 16 dny 16.02.2021 20:46 |  
      1 2

      že bych měl po Leedsu (pamatujete arogantní grázly Bowyera, Smitha) další "oblíbený" anglický klub?

      • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

       kalex     před 15 dny 17.02.2021 08:04 |  
       0 0

       Tvl, Smith, to byl parchant.

     • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

      Morb     před 16 dny 16.02.2021 21:15 |  
      4 1

      Si říkám, jestli tole bylo nutný.

      • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

       Leksel     před 16 dny 16.02.2021 22:06 |  
       3 1

       Úplně zbytečná, netaktická a bezmyšlenkovitá provokace, Hoška jsem do teď bral, že má všech pět pohromadě, tohle by zejména před zápasem napsal hodně jednoduchej člověk.

       • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

        Eskaes     před 16 dny 16.02.2021 22:43 |  
        3 0

        to video, ale nebyl přímý přenos. Tj. někdo ho natočil, sestříhal a pak schválil. A tam se stala chyba.
        Já mám Jiřího Hoška rád a překvapil mě, že tady opravdu nebyl diplomatický jako většinou bývá. A možná, že hovořil i z pohledu Londýňana, kde roky působil a z osobní zkušenosti s klubem a městem? Vždyť známe pohled obyvatel provinčních měst, kteří nadávají na to hlavní, ale, když někdo poukáže na to, že jejich rodná hrouda je, no žádný zázrak, můžou se zvencnout. :-P Ale zůstat to tam nemělo.

        • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

         lilien111     před 15 dny 17.02.2021 14:23 |  
         0 0

         Tvrdík to vysvětluje na svém profilu že udělali vekou chybu PR člověk co to má na starosti mimo a prostě se stalo.

         • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

          wimpy     před 15 dny 17.02.2021 14:27 |  
          1 0

          V různých zápasech boxu a jemu podobných sportů se to dělá běžně. Jen si nejsem úplně jistej, jestli v tomhle případě stoupla cena přenosu? :-)

        • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

         martyni (přítel SN)     před 15 dny 17.02.2021 17:43 |  
         1 0

         No jasně, tak ono tam není nic tak extra urážlivýho, je to takový klasický škádlení před soubojem, vše s respektem ke klubu i k hráčům, jenom asi není vhodný, že to zaznělo v tomhle formátu - PR video hostitelského klubu. To jsme si měli ohlídat. Ale aspoň je sranda.

 11. Liecester city FC: lišky že střední Anglie

  Juventus turin     před 16 dny 16.02.2021 18:37 |  
  7 1

  Bývaly doby, kdy jsem se bál každého zápasu. Ty doby jsou pryč. V současné době se naopak na každý zápas moc těším. Líbí se mi Slavia pod Jindrou a spol. Věřím že odehrajeme další super dvojzápas a nejen to, titul atd.

  • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

   Morb     před 16 dny 16.02.2021 21:08 |  
   3 1

   The team that Soucek and Coufal played for, if they’ve got any more of their sort around then we’re in for a battle for sure!

  • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

   JS (přítel SN)     před 16 dny 16.02.2021 21:31 |  
   1 3

   Díky. Poslední dvě tři stránky jsou fakt geniální. Brečím u nich smíchy.

   • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

    Lunaris     před 15 dny 17.02.2021 15:00 |  
    1 0

    Dočetl jsem stránku 1 a v posledním příspěvku mě pobavil Microsoft cup místo Mitropa cupu a pochybuju, že mě na dalších stránkách něco rozesměje ještě víc.

 12. Vítězství Slavie zajišťující téměř postup,

  Slávista 51     před 16 dny 16.02.2021 20:10 |  
  2 1

  by bylo přímo pohlazení po duši.

  Lehké to nebude a věřím, že kluci do toho dají všechno, jako předtím proti Seville, atd. .

 13. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  wimpy     před 16 dny 16.02.2021 20:13 |  
  5 3

  Moc pěkná práce, připojuji se k díkům. :-)

  Mimochodem, kámoška se tam loni v říjnu přistěhovala za chlapem a už se chce vrátit. Mimo jiné proto, že tam prý nemá kde venčit psy. Nicméně ta skladba obyvatelstva asi taky dělá své.

 14. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  ColinSKS     před 15 dny 17.02.2021 09:07 |  
  0 3

  myslím si že si lišky dají dobrou noc

 15. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  lilien111     před 15 dny 17.02.2021 13:33 |  
  0 0

  A kdy mají lišky vlastně přiletět?

  • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

   JS (přítel SN)     před 15 dny 17.02.2021 13:36 |  
   3 0

   Dneska pozdě v noci, myslím. Stráví tu noc, zítra odehrají zápas a ihned po něm odlétají.

   • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

    Leksel     před 15 dny 17.02.2021 13:46 |  
    4 0

    Doufám, že jim na cestu něco přibalíme, aby nejely s prázdnou. :-)

    • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

     Ragnarok     před 15 dny 17.02.2021 14:23 |  
     4 0

     Prý jim přibalíme korzet. Pro ten si sem jedou. A v létě podobným směrem pošleme pivní kozy a dvě gazely.

   • Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

    lilien111     před 15 dny 17.02.2021 14:21 |  
    1 0

    Jo vlastně oni tu mohou být jen max 24 hodin.. :(

 16. Re: Leicester City FC: Lišky ze střední Anglie

  winter (přítel SN)     před 15 dny 17.02.2021 13:45 |  
  3 1

  Pěkné čtení, hezky propojená historie s fotbalem, čtivě napsáno. Těším se na pokračování.

 17. ...

  Fačín     před 14 dny 18.02.2021 09:08 |  
  2 3

  Hele JS, nevím teda, co je tvé současné zaměstnání, ale přijde mi, že ses minul povoláním, měl si být sportovní žurnalista nebo tak něco, tohle ti fakt jde...

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen