Fortuna liga

Jablonec - Slavia 1:1

Slavia už v pozici držitele letošního double přijeli do Jablonce. Červenobílí dali volno potenciálním reprezentantům a sérii bez prohry tak musela hájit kombinovaná sestava. Nakonec se oba kluby rozešli smírně, hostům zajistil brzké vedení Lingr, za domácí za deset minut srovnal Doležal. 

Trenér Trpišovský přichystal debut pro Daniela Samka, který se objevil na pozici defenzivního záložníka vedle Traorého. Mezi třemi tyčemi se představil Stejskal, ve stoperské dvojici se vedle sebe postavili Kačaraba a Zima, kraje obstarali Bah a Oscar v obraně a Sima s van Burenem v záloze. Pozici podhrota obsadil Beran, na hrotu chyběl pro zranění i nejlepší střelec ligy Kuchta, jeho místo zaujal Lingr. Jablonec má stále ještě teoretickou šanci na druhé místo a tak nastoupil v relativně nejsilnějším složení. Chyběl pouze zraněný Schranz, o kterém se v kuolárech povídá, že od nové sezóny bude oblékat červenobílý dres a samozřejmě stoper Jaroslav Zelený, hostující na severu z Edenu. Ze známějších tváří pouze na lavičce začali Holík, Hübschmann a Jovovič, jejich místa zaujali Štěpánek, Smejkal a Pilař.

Domácí začali náporem, gólman Stejskal si sáhl na balón hned v první mnutě když skryl do rukavic centr Pleštila. Slavia pod vedením kapitána Traorého však záhy vyrovnala hru. Nejprve se blýskl hezkým uvolněním Samek, jeho přízemní centr pustil mezi nohama Lingr a obrana Jablonce odvracela s velkými problémy. Už za minutu udeřilo, Lingr si našel přízemní centr Baha a šikovně jej usměrnil k levé tyči - 0:1! Domácí zatroubili k odvetnému útoku. Nejprve si Štěpánek řekl o žlutou faulem na Traorého, vzápětí nepříjemný centr nadvakrát likvidoval Stejskal. V patnácté minutě i on byl bezmocný, když Doležal dostal od Považance uličku mezi stopery a tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal 1:1. Ve 22.minutě si Bah narazi s Beranem a přestože balón nebyl úplně přesný, červenobílý obránce byl u balónu dříve než gólman a rozhodčí odpískal pokutový kop. Potom se ovšem do hry vožil VAR, který pozval hlavního Pechance k monitoru. Následovalo dlouhé zkoumání, po kterém sudí penaltu zrušil. Ve 30. minutě sestřelil Považanec Davida Zimu cca 30 metrů od branky a i on si prohlédl zblízka žlutou kartu. K míči se postavil Bah, překvapivě z obrovské dálky vypálil a Hanuš měl co dělat, aby míč od své levé tyče dostal pryč. Ve 33.minutě natáhl ke střele Sima, ovšem rána se mu hrubě nepovedla. Na druhé straně se do vápna dostával Pilař, padl v okamžiku, kdy ucítil na sobě Bahovy ruce, rozhodčí rozpažil. Za chvíli Bah vysunul Simu, po jeho přihrávce střílel z otočky Lingr, jeho slabý pokus mířící těsně vedle kryl Hanuš. Ve 43. minutě se Doležal vrhl skluzem po Kratochvílově centru, míč zamířil vedle Stejskalovy branky. Za chvíli Doležal táhlým centrem našel  Pilaře, jeho hlavičku srazil na roh Kačaraba. Jablonečtí na začátku nastaveného času zavřeli hosty před jejich brankou sérií standardních situací, ale žádná k ohrožení branky nevedla. Vzápětí se na zteč vydal Sima, jeho ránu obrana zblokovala, další centr Baha hlavičkoval Lingr do náruče Hanuše. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.   

Slavia do druhé půle nastoupila s jednou změnou. Krajního obránce Baha nahradil Kúdela, který si stoupl na svůj post stopera a na pravý kraj se přesunul Zima. Ve 49.minutě Samek parádním pasem našel Zimu, jeho centr na poslední chvíli před Simou odvrátila obrana domácích na roh. V 51. minutě Oscar žlutě fauloval Pleštila a Jablonec dostal k dispozici zajímavý trestný kop. Považancovu střelu v pohodě kryl Stejskal. Po hodině hry sáhli oba trenéři do sestav. V dresu domácích Smejkala nahradil Jovovič, hosté poslali do hry Júsufa a Višinského, zápas skončil pro Berana a Simu. Zápas v této fázi připomínal více boj než fotbal. Hrbolatý terén neumožňoval kombinaci z první a neprospíval ani samostatným akcím. K vidění tak byla spousta vzdušných soubojů, nepřesných přihrávek a faulů. Žlutou kartu dostal Kačaraba za souboj s Doležalem, vzápětí skončil debut pro Samka, kterého nahradil Deli. Na druhé strane Pleštila nahradil Podaný a hned během následujícího střídání nahradil pokopaného Lingra mladík Rigo. v 83. minutě Považanec parádní uličkou našel Jovoviče, toho vychytal Stejskal. hned za minutu se souboj opakoval, Štěpánkův přízemní centr přesně našel Jovoviče na hranici vápna, jeho placírku Stejskal kryl. V 86.minutě pláchl po levé straně Podaný, jeho centr přeletěl Doležala i Kačarabu s Delim a za Štěpánkovým volejem se Stejskal jenom ohlédl, balón letěl vedle. V 90. minutě si prohlédl žlutou kartu Krob, který zbytečně zasáhl Júsufa, když se hnal za dlouhým odkopem Stejskala. Trestný kop nasměroval Oscar na Júsufa, jeho hlavička z hranice vápna byla pro Hanuše lahůdkou. Žlutou si připsal i střídající Jovovič za nějaké řeči při závěrečném tlaku domácích. Tříminutové nastavení nějakou šanci nepřineslo a tak se Slavii i v kombinované sestavě podařilo prodloužit sérii neporazitelnosti. 

33. - Neděle 23. 05. 2021 17:00

Fortuna liga, 2020/2021
1 - 1
1 - 1
FK Jablonec
FK Jablonec

15. Doležal

SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

5. Ondřej Lingr

Komentáře (361)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

Komentáře v tomto článku mohou číst pouze přihlášení uživatelé