Liga mistryň: Arsenal - Slavia 3:0

Ženy Slavie dnes vstoupily do Ligy mistryň žen a hned na úvod je čekal soupeř z kategorie nejtěžších - Arsenal Londýn. Anglickému soupeři na jeho půdě naše ženy podlehly 0:3.

Zápas začal pro naše barvy katastrofálně, když se hned po 90 vteřinách hry Arsenal střelecky prosadil. Po centru z naší pravé strany obrany hlavičkovala na druhé tyči Parrisová a Lukášová se nestačila přesunout k tyči - 1:0 pro domácí. Arsenal pak měl stálou herní převahu, kdy se slávistky soustředily na poctivé bránění a na útočnou poloviny se dostávaly jen sporadicky. Po 30 minutách přišla další rána, když hlavní rozhodčí Marattaová odpískala velmi přísnou penaltu ve prospěch domácích. Míč už byl odhlavičkován do bezpečí, následný střet Bartovičové byl ale posouzen jako nedovolený. Littleová pak pokutový kop s přehledem proměnila, když poslala míč na druhou stranu, než skákala Lukášová. I zbytek první půle se dohrával za stálé převahy Angličanek.

Do druhého poločasu vyběhly oba týmy beze změn v sestavě. Arsenal byl nadále lepší a tlačil Slavii na její polovinu. O čestný pokus na branku se alespoň v 53. postarala Šurnovská, brankářka Zinsbergerová ale neměla větší problémy. V 73. minutě se pak Slavia dožadovala penalta, ale sudí tentokrát nepískala a z brejku se bez problémů prosadila tváří v tvář Lukášové střídající Miedemaová. V 75. minutě se o zkorigování stavu pokusila Kožárová, ale brankářka zvládla její střelu vyrazit a míč byl následně odklizen na roh. V závěru zápasu měl více ze hry Arsenal, ale další branku už nepřidal. Slávistky tak v Londýně podlehly velkému favoritovi 0:3.

1. - Úterý 31. 08. 2021 20:30