Slavia - Arsenal 0:4

Slávistky se loučí s Ligou mistryň, když odvetě druhého kola Ligy mistryň podlehly favorizovanému Arsenalu 0:4.

V prvním poločase byly slávistky podle očekávání pod tlakem favorizovaných soupeřek, ale solidně bránily v poli a když už se některá z hráček hostí dostala do střelecké pozice, v bráně kralovala pozorná Lukášová, především pak v závěru poločasu proti průniku Miedema, která zakončovala z úhlu zblízka. Branářka Slavie ztlumila míč pod tělem. Směrem dopředu se hráčky Slavie dostávaly jen sporadicky, zahrozily několika centrovanými míči z rohových nebo přímého kopu, žádná z těchto situací ale neskončila ani střelou na bránu. Na začátku druhé půle několika kontroverzními výroky popudila fotbalistky v sešívaných dresech i fanoušky na tribunách estonská rozhodčí, následně se po hodině hry trefila Miedema a rozjela gólostroj hostí. Stejná útočnice se trefila ještě dvakrát, než ji trenér Arsenalu vystřídal. Další velké šance fotbalistky Gunners neproměnily, nastřelily třeba břevno. Slávistkám naopak docházely síly a s inkasovanou brankou šly také psychicky dolů, na polovinu soupeřek už se prakticky ani nepodívaly. Na 4:0 pro Arsenal zvýšila z penalty Little. Další branky už nepadly a Slavia tak v Lize mistryň končí po porážkách 0:3 a 0:4.

Čtvrtek 09. 09. 2021 18:30