Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 8. kolo

Slavia po skvělé druhé půli vyhrála v Ďolíčku nad Bohemians rozdílem třídy 5:1!

Takhle sladký výsledek slávisté na půdě Bohemians dlouho nezažili. Dokonce jsem narazil na to, že vyšším rozdílem nad lokálním rivalem z Vršovic sešívaní zvítězili ještě před stěhováním do Edenu. Tedy v době, kdy to ještě derby nebylo. :) Přitom dlouho takovému výsledku nic nenasvědčovalo. Klokani hráli tradičně houževnatě, publikum bylo patřičně nepřátelsky naladěno a po zranění Takácse přišla smolná úvodní branka v naší síti ještě, než jsme stihli vystřídat. Prostě prekérní začátek, který si žádný fanda červenobílých nepředstavoval. A ani do půle se na jednobrankovém vedení domácích nic nezměnilo, ač se nedá říct, že by Slavia hrála špatně. Územní převaha byla zřetelná a nakonec přišly i nějaké šance. Samek ale místo umístění volil razanci a branku z dobré pozice překopl, trestuhodně pak před odkrytou brankou promáchl Kuchta.

Do druhé půle se tak daly čekat změny, které také přišly. Na hřiště šel pochopitelně Krmenčík, přičemž změnu k ofenzivnějšímu rozestavení trochu odnesl mladý Samek. Lingr pak o něco překvapivěji nahradil nevýrazného Masopusta. Obě střídání se ukázala být trefou a brzy se začaly dít věci! Vše načal svou první minelou nešťastník Köstl, když promáchl míč a místo něj trefil ve vápně Bořila. Sudí Berka měl zákrok zakrytý zády našeho obránce, a tak penaltu odpískal až na popud VARu. Podle názoru komise rozhodčích i mého správně. Je pravda, že domácí stoper sice našeho kapitána nezasáhl naplno (ani si nechci domýšlet, jak by to dopadlo, kdyby ano), při takové intenzitě je ale bolestivý i částečný zásah, o kterém není pochyb a sám viník ho po zápase sympaticky přiznal bez hledání alibi. Těžký moment tváří v tvář domácímu kotli ustál Stanciu a vyrovnal. A pak se to začalo do branky nestíhajících klokanů sypat. V rychlém sledu se prosadili Lingr, Kuchta, Krmenčík (po druhé penaltě za druhý zkrat Köstla) a Schranz. Suma sumárum neuvěřitelných pět branek za dvacet minut! Pro všechny slávisty tak šlo nakonec o krásný večer. Já k tomu jen dodám, že bych se nebál (nejen?) proti slabším soupeřům hrát s Krmenčíkem na hrotu a Kuchtou na podhrotu od prvních minut. Zatím to totiž společně na hřišti oběma šutérům klape na výbornou.

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Aleš Mandous - 7 - Další spolehlivý výkon. V závěru předvedl výborný zákrok proti Bederkovi a je dost možné, že konečky prstů vytěsnil na břevno i ránu Kovaříka. S gólem podle mě nic dělat nemohl, Chramosta se trefil na bližší tyč přesně a tvrdě.

Lukáš Masopust - 5 - Před zraněním se mu gólově dařilo, po něm mu to zatím nijak zvlášť nejde. Nehraje špatně, ale chybí přidaná hodnota, nějaká kvalita navíc, co by výkon povýšila nad průměr. To potvrdil jeho velmi nepřesný centr z dobré pozice.

Ladislav Takács - 5 - Keitu zastavil jen za cenu faulu a sám se při tom nešťastně zranil. Chybět nám v současné situaci určitě bude, ale stejně je otázkou, jestli se na něm dá do budoucna více stavět. Proti Unionu i Bohemians totiž potvrdil jistý pohybový deficit, který při své mohutné postavě má.

Aiham Ousou - 6 - Potvrdil dobrý výkon ze čtvrtka. Míč mu nepřekáží a soubojově taky nepropadá, což není u mladých cizinců v tvrdé české lize samozřejmostí. Jen to chce ještě trochu přidat na koncentraci, protože začátek ho zachytil trochu nesoustředěného.

Jan Bořil - 6 - Ač v zápase nepatřil k nejvýraznějším hráčům, tak se paradoxně stal "hrdinou" nejdiskutovanějšího momentu utkání. Přitom k tomu přišel jako slepý k houslím, když Köstl minul míč a místo toho nakopl Bořila. Jak už jsem psal výše, tak za mě zřejmý faul a správně nařízená penalta. A i když nebyl Honza zasažen naplno, tak bych mu nevyčítal simulaci. Kdo hrál fotbal, ten ví, že i menší zásah může být v takové intenzitě bolestivý.

Alexander Bah - 6 - Směrem dopředu velmi aktivní, ale na můj vkus opět příliš nepřesný. Výjimkou ale byla nahrávka, kterou před odkrytou brankou minul Kuchta. Ta byla výborná a měla oči. Víc takových, Alexi!

Tomáš Holeš - 6 - Po zranění Takácse se musel zasunout na post stopera a zápas zvládl dobře. Domácí sice měli šance, ale spíše až za rozhodnutého stavu. Dokud se nevrátí Kúdela, tak asi bude muset vzadu zaskakovat. Já jsem sice psal, že Holeš stoper není, v této situaci si ale nemyslím, že by měl mít více problémů. Normální zápasy si tam podle mě uhraje v pohodě, na Feyenoordu a na Spartě by to bylo pravděpodobně náročnější. A taky by samozřejmě chyběl v záloze, kde je lepší.

Daniel Samek - 5 - Trochu doplatil na poločasový výsledek. Nedá se říct, že by hrál hůře než ostatní, zároveň ale nevyčníval a z taktického hlediska jeho stažení dávalo smysl. Škoda dobré šance, kdy místo přesnosti volil razanci.

Nicolae Stanciu - 7 - Jeho pošetření na tento zápas se nakonec povedlo. Stanciu totiž pomohl k výhře nejen po střídání ve čtvrtek, ale i včera. Penalta za takového stavu proti nenávistnému kotli Bohemians nebyla snadné sousto, Nico ale s přehledem proměnil. A i jinak hrál dobře.

Ivan Schranz - 7 - Zatím střílí spolehlivě gól za gólem. To potvrdil i výborným zakončením, kterým pečetil účet duelu na 5:1. Důležitý podíl měl i na brance na 3:1, když jeho hlavičku Le Giang pouze vyrazil před sebe a Kuchta míč snadno dorazil.

Jan Kuchta - 7 - Měl dávat gól už v první půli, kdy promáchl Bahovu pobídku před odkrytou brankou. Nakonec si to ale vyčítat nemusel, protože po změně stran se mu zadařilo na výbornou. Po jeho centru skóroval Lingr na 2:1. Sám Kuchta pak výborným dohráním situace zvýšil na 3:1.

Petr Ševčík - 7 - Nebyl až tak výrazný jako Krmenčík, Kuchta, Schranz, Stanciu či Lingr, svým dobrým výkonem ale pomohl k otočení skóre a jednoznačné výhře. Hlavně při závěrečné brance výborně přenesl hru na druhou stranu hřiště.

Michael Krmenčík - 8 - Bilance 1+2 za poločas hovoří za vše. I když je třeba říct, že branku vstřelil z penalty (ale s přehledem!) a první asistence, nebo spíše teč, na Lingrovu trefu byla šťastná a spíše náhodná. Na Schranze už ale posunul míč vědomě a velmi dobře.

Ondřej Lingr - 7 - Jak ho v poslední době spíše kritizuji, tak tentokrát k tomu nemám důvod. I střídání Lingra vyšlo velmi dobře a Ondra naši hru rozhýbal. Navíc pohotově vstřelil vítězný gól, takže si pěknou známku zaslouží.

Ibrahim Traoré a Ubong Ekpai nejsou hodnoceni, protože hráli příliš krátce.